Siunčiami duomenys …

01Taupykite pinigus, ne energiją

NOVA. Išmanioji elektros srautų valdymo sistema su baterija

Išmaniems namams - išmani baterija NOVA

Išmaniems namams - išmani baterija NOVA

Energijos srautų valdymo sistema su ličio jonų kaupikliu arba baterija

Išmani elektros energijos kaupimo sistema arba baterija jau yra įprasta namų ūkių dalis turintiems saulės elektrines visame pasaulyje. Populiarėjant saulės elektrinėms, sudėtingėjant prisijungimui prie tinklo ir augant elektros kainoms Lietuvoje, baterijos tampa vis labiau įdomesnės ypač turintiems saulės elektrines. Skirtingai nuo daugelio kitų energijos kaupimo ir generavimo formų, baterijos yra ypač vertingos, nes suteikia namams daugiau galimybių. SoliTek sukurta išmani kaupimo sistema gali reaguoti greičiau nei kitos energijos kaupimo ar generavimo technologijos. Todėl baterija NOVA padės palaikyti namų tinklo stabilumą. Baterija galės įsijungti ir išsijungti reikiamą elektros šaltinį akimirksniu galės užtikrinti elektros tiekimą elektros tinklo sutrikimų metu.

Šiuo metu SoliTek statomame Inovacijų ir technologijų centre bus tobulinamas ir gaminamas naujasis SoliTek produktas - namų energijos valdymo sistema arba išmanioji baterija NOVA, kuri susidės iš kelių pagrindinių dalių:

  • Energijos kaupimo įtaisų - ličio jonų baterijų modulių; 
  • Hibridinio inverterio (įtampos keitiklio), sujungiančio namų saulės elektrinę, saulės modulius, bateriją ir namų tinklą;
  • Išmanaus skaitiklio (Smart meter), skirto namų tinklo ir elektros tinklų sąveikai stebėti ir kontroliuoti (dvipusio skaitiklio atitikmuo);
  • Energijos srautų, energijos gamybos ir elektros vartojimo duomenų apdorojimo ir valdymo sistemos.
Energijos srautų valdymo sistema su ličio jonų kaupikliu arba baterija
Modulinis sprendimas - ličio jonų baterija

Modulinis sprendimas - ličio jonų baterija

Kad ir kokia bebūtų išmani įranga, pirminė ir pagrindinė baterijos funkcija yra kaupti bei saugoti elektros energiją. Energijos kaupimas baterijoje NOVA planuojamas ličio jonų baterijų moduliuose, kuriuos galima jungti (pridėti) tarpusavyje. Baterijos bus žemo voltažo (50), todėl bus saugesnės naudoti namuose negu aukšto voltažo baterija.

NOVA energijos kaupimo sistemos pagrindas - geležies fosfatų chemija (LFP) remta ličio jonų baterija. Vienas baterijos modulis talpins 5,12 kWh elektros energijos. Ir tai bus minimalus išmanios baterijos galingumas. Planuojama, kad bus galima sujungti iki 8 atskirų baterijų modulių, kas leis pasiekti maksimalią talpą vienam valdymo blokui - 40,96 kWh.

Prie baterijos modulių (nesvarbu, ar jis vienas ar 8) visada bus prijungtas įrenginio valdymo blokas. Planuojama, kad 8 baterijos modulių su valdymo bloku bendras aukštis bus apie 2 m.

Neatskiriama baterijos sistemos dalis - hibridinis inverteris

Hibridinis inverteris verčia saulės elektrinės generuojamą pastoviąją srovę į kintamąją, jeigu reikia atiduoti į namų tinklą. Taip pat, jeigu reikia paimti iš baterijos sukauptą energiją, paverčia ją kintama ir taip pat perduoda į tinklą.

Jeigu esate įsirengę saulės elektrinę su nehibridiniu inverteriu, norėdami modernizuoti namų elektros ūkį papildydami jį baterija NOVA, inverterį privalėsite keisti taip pat.

Neatskiriama baterijos sistemos dalis - hibridinis inverteris
Elektros srautų valdymo sistema

Elektros srautų valdymo sistema

Tai yra sistemos smegenys, darantys paprastą akumuliatorių (bateriją) išmaniu įrenginiu, kuris prisitaikys ir tobulės kartu su jūsų įpročiais, rinkos elektros kainų pokyčiais, užprogramuotas vienam tikslui - už elektrą mokėti mažiausią įmanomą kainą. Įrenginys stebės, vertins ir priiminės sprendimus, naudodamasis šia informacija:

  • Jūsų saulės elektrinės momentinė generacija, generacijos prognozė, PV-SOL generacijos prognozė;
  • Jūsų elektros vartojimo įpročiai, istoriniai duomenys;
  • Elektros kaina elektros vartojimo metu;
  • Elektros kainos prognozės realiuoju laiku;
  • Jūsų elektros vartojimo dienotvarkė;

Valdymo sistema sukurta ir tobulinama bendradarbiaujant su INION, KTU ir SoliTek RnD.

Paprastai kalbant - sistema stebės ir planuos jūsų elektros energijos įsigijimą - kai gamina saulės elektrinė, jūs naudosite savo elektros energiją. Jeigu apsimoka labiau pirkti iš biržos (tarkime, elektros kaina minimali arba neigiama), net naktį, gali pakrauti bateriją iš tinklo. Jeigu imti iš tinklo neapsimoka, į namų tinklą patieks energiją iš baterijos. Vien tam, kad jūs sutaupytumėte elektros sąskaita - taupytumėt pinigus, o ne elektros energiją.

Viskas, ko reikia - interneto. Ir išmaniosios SoliTek baterijos.

Saulės elektrinė su išmaniaja baterija?

Nors įmanomas ir off-gridinis saulės elektrinės ir baterijos NOVA sprendimas, geriausiai baterija bus išnaudota, jeigu namai bus prijungti prie elektros tinklo. Baterija NOVA, valdydama elektros atidavimo ir pasiėmimo iš tinklo srautus, gali sumažinti elektros energijos atidavimo ir pasiėmimo kaštus.

Pagrindinė baterijos NOVA funkcija - suvaldyti elektros vartojimo viršūnes. Ryte ir vakare, tuo metu, kai saulės elektrinė dar veikia minimaliai, o elektros poreikis namuose didžiausias. Ir, žinoma, padaryti tai mažiausiais kaštais Jums.

Pirmosios baterijos NOVA savo užsakovus pasieks 2023 metų vasarą. Planuojama Vilniuje gaminti elektros energijos kaupimo sistemas, pritaikytas tiek gyventojams, tiek verslui.  

Saulės elektrinė su išmaniaja baterija?