Siunčiami duomenys …
Julius Sakalauskas GreenTECH konferencijoje Lapkritis 24, 2022

01Blogas

Julius Sakalauskas GreenTECH konferencijoje

Julius Sakalauskas GreenTECH konferencijoje
2022 m. lapkričio 24 d., Vilniuje vykusioje GreenTech konferencijoje SoliTek vadovas Julius Sakalauskas papasakojo apie akumuliatorių ir jų sprendimų proveržį, kuris jau dabar keičia taisykles, kaip veikia energetika, transporto infrastruktūra ir energijai imlus verslas. Taip pat kalbėjo apie pasaulines tendencijas ir kryptis energijos kaupimo technologijų vystymo srityje. Pasak J. Sakalausko, technologijų kaip saugoti energiją, yra labai daug. Bet litis vis dar yra vienas saugiausių ir ilgaamžiių produktų, todėl ličiu paremta baterijų technologija tikrai bus vyraujanti pasaulyje, bent artimiausius penketą metų. Elektromobilių pramonė tapo baterijų paklausos katalizatoriumi, todėl energijos kaupimo sistemų plėtra augs kartais jau artimiausiais metai. 
“Susirūpinimą Europai kelia žaliavų trūkumas tiekimo grandinėse, todėl sprendimas matomas pakartotiniame medžiagų  panaudojime iš jau naudotų baterijų. Šalių vyriausybės pastaruoju metu daug investuoja į baterijų perdirbimo gamyklas, didindamos jų perdirbimo pajėgumus. Prognozuojama, kad iki 2030 m. visų tokių Europos gamyklų metiniai perdirbimo pajėgumai viršys 1100 GWh. 
Julius Sakalauskas GreenTECH konferencijoje
Lietuvos įmonės turi dideles galimybes keisti savo veiklos profilį ir bandyti žengti į baterijų perdirbimo rinką. Europoje jau dabar daugiau nei 40 bendrovių sugebėjo pritaikyti savo patirtį, įgytą kituose  sektoriuose, tokiuose kaip, pavyzdžiui, tekstilės, pakavimo ir kt. ir persiorientuoti į baterijų įrangos gamintojus ar perdirbėjus. Baterijų perdirbimo gamyklos dar tik atsiranda, kartu su jomis atsiranda ir baterijų tyrimų ir vystymo centrai, tad vien dėl to, tikimės, kad ateityje matysime daug inovatyvių sprendimų, pritaikomų baterijų gamybos srityje” – sako SoliTek vadovas. 
Kalbėdamas apie energijos kaupimo sistemas namų ūkiams, J. Sakalauskas pabrėžė, kad automatizacija ir dirbtinis intelektas nesustabdomai ateina ir namų ūkiai laikui bėgant po truputį pereis prie išmaniiųjų energetikos valdymo sprendimų. Namų ūkių elektros vartojimas auga, todėl kiekvienas namų ūkis turės turėti akumuliatorių plačiąja prasme. 
Nenumaldomai artėja tas momentas, kai dažnas saulės elektrinę turintis gaminantis vartotojas bus elektros pradavėjas. Tiesa, kaip greitai tai įvyks, priklausys nuo nuo valstybės įstatyinės bazės ir reguliavimo.
Pristatydamas jau kitąmet pasirodysiančią išmanią Solitek NOVA elektros energijos kaupimo sistemą, pasidžiaugė, kad esame pirmasis Lietuvos gamintojas, galintis pasiūlyti sprendimus namams iš vienų rankų, o gaminantiems vartotojams, turintiems SoliTek saulės elektrinę ir naudojantiems SoliTek NOVA bateriją, per dieną galės sumažinti savo išlaidas 46 % daugiau nei naudojant dabar rinkoje vyraujančias baterijas.

02Blogas

Skaitykite daugiau

Mes vairavome metų elektromobilį!

Mes vairavome metų elektromobilį!

Dešimt - tiek elektromobilių dalyvauja konkurse "Lietuvos metų automobilis 2023". Ir visus juos išbandyti turėjo galimybę SoliTek komanda.

SoliTek - Metų automobilio 2023 rinkimų rėmėja

SoliTek - Metų automobilio 2023 rinkimų rėmėja

Startavo 26-ieji Lietuvos metų automobilis 2023 rinkimai! Iš  27 naujausių šalies rinkoje pasirodžiusių modelių – net 10 elektromobilių! #SoliTek jau ne pirmi metai yra šio konkurso ir jo nominacijos "Metų elektromobilis" rėmėja.
Off-grid saulės elektrinė Vingio parke

Off-grid saulės elektrinė Vingio parke

Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ įrengėme autonominę kilnojamąją saulės elektrinę su lietuviškais saulės moduliais ir lietuviška individualia kaupimo sistema (baterijomis).