Siunčiami duomenys …
Saulės modulių tyrimai SUPER PV Lapkritis 29, 2022

01Blogas

Saulės modulių tyrimai SUPER PV

Saulės modulių tyrimai SUPER PV
Baigėsi Solitek koordinuojamas ir 4.5 metų trukęs tarptautinis saulės modulių mokslinių tyrimų projektas SUPER PV, finansuojamas  programos "Horizontas 2020" lėšomis. Projekto dalyviai susirinko į baigiamąjį susitikimą viename iš testavimo vietų Uarzazate, Maroke. Čia ne tik apžvelgė pasiektus projekto SUPER PV rezultatus bei apžiūrėjo MASEN Noor saulės energijos tyrimų kompleksą. 
Kokių pavyko pasiekti įdomių rezultatų? 
"SoliTek kartu su projekto partneriais sukūrė ir ištestavo inovatyvias PV sistemas, kurių derinys gali padėti sumažinti fotovoltinės sistemos LCOE daugiau nei 30 %.  Be to, pademonstravome, kad dvipusė saulės modulių technologija BIFACIAL puikiai tinka karšto ir sauso klimato zonose, tokiose kaip Marokas ar Tunisas. Čia dvipusiai saulės moduliai, sumontuoti naudojant fiksuoto kampo sistemas, užtikrino net 13-19 % didesnę elektros energijos generaciją, jeigu lygintume su vienpusiais saulės moduliais," - sako  SoliTek R&D direktorius Dr. Julius Denafas.
Pasak J.Denafo, naudojant plačiai kol kas nenaudojamus technologinius sprendimus, pavyzdžiui, daugiafunkcines nanodangas (apsaugančias nuo užteršimo ir atspindėjimo), energijos gamyba padidėjo dar 4 %.  Projekto metu Solitek bei kitų gamintojų saulės moduliai buvo testuojami čia, Maroke, Ispanijoje, Norvegijoje, Lietuvoje (ant SoliTek pastato stogo) ir Tunise. Šiose šalyse įrengta  saulės technologijų R&D infrastruktūra ir laboratorijos bus toliau naudojamos duomenų rinkimui bei saulės modulių ir naujų technologijų veikimo analizei įvairiomis klimato sąlygomis. 
Saulės modulių tyrimai SUPER PV

Ouarzazate saulės elektrinė (OSPS), kurioje apsilankė projekto dalyviai, dar vadinama Noor elektrine (نور, arabiškai šviesa), yra saulės energijos kompleksas ir pagalbinė dyzelinio kuro sistema, esanti Draa-Tafilalet regione Maroke, 10 kilometrų nuo Ouarzazate miesto. Gessato vietovėje. 510 MW galia yra didžiausia pasaulyje koncentruotos saulės energijos jėgainė. Su papildoma 72 MW galios saulės elektrine, šio komplekso nominali galia yra 582 MW. Statybos prasidėjo 2013 metais, baigtos 2016 ir kainavo apie 2,5 mlrd. JAV dolerių.

Ouarzazate saulės elektrinės (OSPS) – 1 etapas, dar vadinamas Noor I CSP, instaliuota galia - 160 MW. 2016 m. vasario 5 d. jis buvo prijungta prie Maroko elektros tinklo. Projekto kaina pradėjus veikti siekė jau 3,9 mlrd. USD. Jame buvo sumontuota pusė milijono veidrodžių.

Vėliau, šalia buvo įrengti papildomi saulės elektrinių pajėgumai, bet ir pradinis jau buvo įspūdingas.

02Blogas

Skaitykite daugiau

Julius Sakalauskas GreenTECH konferencijoje

Julius Sakalauskas GreenTECH konferencijoje

2022 m. lapkričio 24 d., Vilniuje vykusioje GreenTech konferencijoje SoliTek vadovas Julius Sakalauskas papasakojo apie akumuliatorių ir jų sprendimų proveržį, kuris jau dabar keičia taisykles, kaip veikia energetika, transporto infrastruktūra ir energijai imlus verslas.  

Mes vairavome metų elektromobilį!

Mes vairavome metų elektromobilį!

Dešimt - tiek elektromobilių dalyvauja konkurse "Lietuvos metų automobilis 2023". Ir visus juos išbandyti turėjo galimybę SoliTek komanda.

SoliTek - Metų automobilio 2023 rinkimų rėmėja

SoliTek - Metų automobilio 2023 rinkimų rėmėja

Startavo 26-ieji Lietuvos metų automobilis 2023 rinkimai! Iš  27 naujausių šalies rinkoje pasirodžiusių modelių – net 10 elektromobilių! #SoliTek jau ne pirmi metai yra šio konkurso ir jo nominacijos "Metų elektromobilis" rėmėja.