Siunčiami duomenys …

01SoliTek įmonių grupė

Saulės moduliai - inovacijos ir tvarumas

2009 m. įkurta SoliTek priklauso kompanijų grupei BOD GROUP ir šiandien yra pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja ir viena didžiausių saulės modulių, taip pat žinomų, kaip saulės baterijos, gamintoja Šiaurės Europoje. Valdome visą saulės jėgainės įrengimo procesą – nuo saulės elementų tyrimų ir technologijų vystymo, saulės baterijų gamybos iki saulės jėgainių projektavimo ir įrengimo. Bendradarbiaujame su didžiausiais Europos saulės technologijų tyrimų centrais. Didžiąją dalį saulės baterijų eksportuojame, o Lietuvoje ne tik parduodame saulės baterijas, bet ir montuojame saulės jėgaines, saulės parkus ir juos prižiūrime.

Daug dirbame ieškodami į pastatą integruotų saulės jėgainių veikimo sprendimų: galime įrengti saulės jėgaines kaip fasadą, namo stogą, pavėsinę ar automobilio stoginę.

2018 m. pabaigoje SoliTek pradėjo teikti saulės jėgainių montavimo paslaugas ir Lietuvos rinkoje (bendrovė Solitekas LT).  Per trejus metus esame įrengę per 3000 saulės jėgainių savo klientams Lietuvoje, o mūsų saulės baterijos (arba moduliai) gamina elektrą jau daugiau negu 4000 laimingų Lietuvos gaminančiųjų vartotojų poreikiams ir jau nebesuskaičiuojame įrengtų saulės jėgainių su savo saulės baterijomis visame pasaulyje. 

Tiek Solitekas LT, tiek Solitek cells vadovas yra Julius Sakalauskas, dirbantis Solitek grupėje jau beveik 10 metų ir puikiai išmanantis visus procesus - nuo saulės modulių gamybos iki verslo vystymo strategijos.

Saulės jėgainių įrengimu verslo įmonėms rūpinasi SoliTek padalinys, kurio vadovu yra Žygimantas Vaičiūnas. Žygimantas atsakingas už bendrovių SoliTek Development ir SoliTek Energy bendroves, kurios vysto stambius saulės jėgainių projektus ir kuria autonomines elektros kaupimo sistemas, veiklą ir jų plėtrą.

2021 metais įkurta Solitek Energy vysto pirmosios lietuviškos išmaniosios baterijos projektą ir pradeda eksperimentinę gamybą

02Saulės modulių eksportas

80 %

Pagrindinės šalys, kuriose sėkmingai naudojamos SoliTek saulės baterijos (moduliai), yra Skandinavija, Nyderlandai, Šveicarija, Italija, Vokietija. Eksportuojame daugiau nei 80 proc. mūsų produkcijos. 2020 metais atnaujinę saulės modulių gamybos įrangą ne tik galėjome pasiūlyti rinkai platesnį saulės baterijų asortimentą, bet ir padidinome gamyklos pajėgumus beveik dvigubai - ir tai pasimatė rezultatuose - per 2021 m.  SoliTek pardavimų pajamas augino 54% ir pasiekė 14,8 mln. Eur. Tam daugiausiai įtakos turėjo trečdaliu padidėjusios eksporto į Skandinavijos rinkas apimtys ir populiarėjantys premium klasės produktai - stiklas stiklas saulės baterijos (moduliai). 

90 %

Dauguma mūsų klientų užsienyje yra saulės jėgainių instaliuotojai, saulės baterijų platintojai ar projektų vystytojai. Lietuvoje dirbame ir su galutiniais vartotojais – privačiais namų ūkiais ir komerciniais subjektais. Šiais metais planuojame sustiprinti savo pozicijas Italijoje ir Prancūzijoje. Jau pradėjome bendradarbiavimą su JAV kompanijomis ir 2023 metais pradėsime eksportuoti savo gaminamаs saulės modulius ir į JAV.


03Saulės ir energijos kaupimo technologijos

Tyrimai, gamyba, montavimas. Saulės baterijų gamykla 2023

Vilniuje, Visoriuose veikiančiame SoliTek gamybos centre kuriami, gaminami skirtingo energetinio efektyvumo bei technologinių tipų saulės moduliai dar žinomi kaip saulės baterijos, plačiai pritaikomi privačiuose namuose, viešos paskirties objektuose, pramonėje, saulės parkuose. 

SoliTek R&D (vadovas Julius Denafas) kartu su mokslo įstaigomis, universitetais ir tyrimų centrais iš viso pasaulio aktyviai vykdo saulės technologijų mokslinius tyrimus, padedančius kurti vis efektyviau energiją išnaudojančius saulės baterijas (modulius) ir ieško naujų būdų kaip efektyviau išnaudoti saulės energiją transporto sektoriuje. Dirbame daug didindami savo gaminamų saulės baterijų (modulių) efektyvumą, ilgaamžiškumą ir atsparumą išorės veiksniams. Mūsų stiklas stiklas saulės baterijos sertifikuoti kaip ekologiškas gaminys ir kol kas jie vis dar yra ekologiškiausi pasaulyje. 

2021 m. vienintė veikianti sertifikuotų lietuviškų saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje.

Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh. Šioje gamykloje bus gaminamos elektros energijos kaupimo sistemos pritaikytos tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, taip pat planuojama gaminti ir stambias balansavimo sistemas, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose. Daugiau apie statomą baterijų gamyklą skaitykite čia.

Sertifikatai, suteikti SoliTek:

  • ISO 9001 kokybės sistema;
  • ISO 14001 aplinkosaugos sistema;
  • ISO 18001 saugumo sistema;
  • ISO 500001 energijos naudojimo sistema;
  • Sertifikatas Cradle to Cradle Silver - suteiktas stiklas stiklas saulės moduliams. 
  • SUNDAHUS - A reitingas stiklas stiklas saulės moduliams

Užsukite čia, jeigu ieškote saulės elektrinės savo namams,

Užsukite čia, jeigu domina lietuviškos saulės baterijos

Saulės ir energijos kaupimo technologijos
Saulės ir energijos kaupimo technologijos
Tvarumas kiekviename žingsnyje

04Tvarumas kiekviename žingsnyje

100 proc. atsinaujinanti energija saulės modulių gamybai

2013 m. mūsų saulės modulių gamyklos pastatą Vilniuje Vokietijos prekybos rūmai išrinko energetiniu požiūriu veiksmingiausiu pramonės pastatu Europoje. Didžiąją dalį pastato energijos poreikio patenkina mūsų sukurta saulės ir geoterminė šildymo bei vėsinimo sistema, kurią sudaro 1,5 MW galios geoterminė ir 150 kW galios saulės jėgainė.

Gamybos procese naudojame tik atsinaujinančius energijos išteklius, todėl per metus neišskiriame daugiau kaip 400 tonų CO2. O tokiam CO2 kiekiui perdirbti reikėtų kasmet pasodinti 2000 medžių.

Negana to, Skandinavijos klientams saulės moduliai pristatomi bendradarbiaujant su bendrove, kuriai aplinkosauga labai svarbi - Greencarrier, kurie vertinami Europoje kaip viena draugiškiausių gamtai logistikos bendrovių.

Tad, jeigu ieškote ne tik tvaraus sprendimo savo namаms, bet ir tvariai pagamintų saulės modulių - palikite užklausą mūsų saulės elėktrinės namams rubrikoje.