Siunčiami duomenys …

01Inovacijos ir tvarumas

Atsinaujinančios energetikos sprendimai

2009 m. įkurta SoliTek priklauso kompanijų grupei BOD GROUP ir šiandien yra pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja ir viena didžiausių saulės modulių, taip pat žinomų, kaip saulės baterijos, gamintoja Šiaurės Europoje. Valdome visą saulės elektrinės įrengimo procesą – nuo saulės elementų tyrimų ir technologijų vystymo, saulės baterijų gamybos iki saulės jėgainių projektavimo ir įrengimo. Bendradarbiaujame su didžiausiais Europos saulės technologijų tyrimų centrais. Didžiąją dalį saulės baterijų eksportuojame, o Lietuvoje ne tik parduodame saulės baterijas, bet ir montuojame saulės jėgaines, energijos kaupimo sistemas, EV įkrovimo stoteles, saulės parkus ir juos prižiūrime.

2018 m. pabaigoje SoliTek pradėjo teikti saulės jėgainių montavimo paslaugas ir Lietuvos rinkoje (bendrovė Solitekas LT).  Esame įrengę per 3500 saulės jėgainių savo klientams Lietuvoje ir jau nebesuskaičiuojame įrengtų saulės jėgainių su savo saulės baterijomis visame pasaulyje. 

Tiek Solitekas LT, tiek Soli Tek cells vadovas yra Julius Sakalauskas, dirbantis SoliTek grupėje jau beveik 10 metų ir puikiai išmanantis visus procesus - nuo saulės modulių gamybos iki verslo vystymo strategijų.

SoliTek yra įmonė, tvariais veiksmais daranti teigiamą poveikį visuomenei ir aplinkai. 2022 m. SoliTek pasiekė svarbų etapą, reiškiantį reikšmingą įmonės augimą – buvo paskelbta pirmoji savanoriška tvarumo ataskaita už 2022 metus.

02Saulės modulių eksportas

80 %

Pagrindinės šalys, kuriose sėkmingai naudojamos SoliTek saulės baterijos (moduliai), yra Skandinavija, Nyderlandai, Šveicarija, Italija, Vokietija. Eksportuojame daugiau nei 80 proc. mūsų produkcijos. 2020 metais atnaujinę saulės modulių gamybos įrangą ne tik galėjome pasiūlyti rinkai platesnį saulės modulių asortimentą, bet ir padidinome gamyklos pajėgumus beveik dvigubai - ir tai pasimatė rezultatuose - per 2021 m.  SoliTek pardavimų pajamas augino 54% ir pasiekė 14,8 mln. Eur. Tam daugiausiai įtakos turėjo trečdaliu padidėjusios eksporto į Skandinavijos rinkas apimtys ir populiarėjantys premium klasės produktai - stiklas stiklas saulės baterijos (moduliai). 

90 %

Dauguma mūsų klientų užsienyje yra saulės jėgainių instaliuotojai, saulės baterijų platintojai ar projektų vystytojai. Lietuvoje dirbame ir su galutiniais vartotojais – privačiais namų ūkiais ir komerciniais subjektais. Jau pradėjome bendradarbiavimą su JAV kompanijomis ir 2023 metais pradėjome eksportuoti savo gaminamаs saulės modulius ir į JAV.


03Saulės ir energijos kaupimo technologijos

Tyrimai, gamyba, montavimas. Saulės baterijų gamykla 2023

Vilniuje, Visoriuose veikiančiame SoliTek gamybos centre kuriami, gaminami skirtingo energetinio efektyvumo bei technologinių tipų saulės moduliai dar žinomi kaip saulės baterijos, plačiai pritaikomi privačiuose namuose, viešos paskirties objektuose, pramonėje, saulės parkuose. 

SoliTek R&D (vadovas Julius Denafas) kartu su mokslo įstaigomis, universitetais ir tyrimų centrais iš viso pasaulio aktyviai vykdo saulės technologijų mokslinius tyrimus, padedančius kurti vis efektyviau energiją išnaudojančius saulės baterijas (modulius) ir ieško naujų būdų kaip efektyviau išnaudoti saulės energiją transporto sektoriuje. Dirbame daug didindami savo gaminamų saulės baterijų (modulių) efektyvumą, ilgaamžiškumą ir atsparumą išorės veiksniams. Mūsų stiklas stiklas saulės baterijos sertifikuoti kaip ekologiškas gaminys ir kol kas jie vis dar yra ekologiškiausi pasaulyje. 

2021 m. vienintė veikianti sertifikuotų lietuviškų saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje.

Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh. Šioje gamykloje bus gaminamos elektros energijos kaupimo sistemos pritaikytos tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, taip pat planuojama pradėti gaminti ir stambias balansavimo sistemas, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose. 

Sertifikatai, suteikti SoliTek:

  • ISO 9001 kokybės sistema;
  • ISO 14001 aplinkosaugos sistema;
  • ISO 18001 saugumo sistema;
  • ISO 500001 energijos naudojimo sistema;
  • Sertifikatas Cradle to Cradle GOLD - suteiktas stiklas stiklas saulės moduliams. 
  • SUNDAHUS - A reitingas stiklas stiklas saulės moduliams
Saulės ir energijos kaupimo technologijos
Saulės ir energijos kaupimo technologijos
Tvarumas kiekviename žingsnyje

04Tvarumas kiekviename žingsnyje

100 proc. atsinaujinanti energija saulės modulių gamybai

2013 m. mūsų saulės modulių gamyklos pastatą Vilniuje Vokietijos prekybos rūmai išrinko energetiniu požiūriu veiksmingiausiu pramonės pastatu Europoje. Didžiąją dalį pastato energijos poreikio patenkina mūsų sukurta saulės ir geoterminė šildymo bei vėsinimo sistema, kurią sudaro 1,5 MW galios geoterminė ir 150 kW galios saulės jėgainė.

Gamybos procese naudojame tik atsinaujinančius energijos išteklius, todėl per metus neišskiriame daugiau kaip 400 tonų CO2. O tokiam CO2 kiekiui perdirbti reikėtų kasmet pasodinti 2000 medžių.

Negana to, Skandinavijos klientams saulės moduliai pristatomi bendradarbiaujant su bendrove, kuriai aplinkosauga labai svarbi - Greencarrier, kurie vertinami Europoje kaip viena draugiškiausių gamtai logistikos bendrovių.