Siunčiami duomenys …
1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

01Naujienos

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės elektrinės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Projekto mastas išsiskiria dydžiu

Energetinio neapibrėžtumo laikais, saulės elektrinių tinklas Lietuvoje sparčiai plečiasi. Vieną didžiausių žingsnių energetinės nepriklausomybės link žengė bendrovė „Skuba“, praėjusiais metais ant pagrindinės savo būstinės stogo įsirengę 500 kilovatų (kW) galios saulės elektrinę, kuri aprūpina pagrindinio prekių sandėlio Europoje metinį elektros poreikį.

Šiemet išsikeltas tikslas – padidinti esamą elektrinę papildomais 900 kW, taip užtikrinant mikroautobusų ir sunkiasvorio transporto servisų tinklo Lietuvoje elektros suvartojimą. Įgyvendinus plėtrą, ant Vilniuje įsikūrusios įmonės pagrindinės būstinės pastatų komplekso stogų stūksos 1,4 MW galios saulės elektrinė.

„Operacijų efektyvumas bei tvarus požiūris į gamtą yra modernaus ir atsakingo verslo pagrindas“ teigia “Skuba“ įmonės vadovas Jaunius Tovilavičius.

Projekto įgyvendinimas patikėtas saulės modulių gamyba ir elektrinių montavimu užsiimančiai įmonei „SoliTek“, kuri pranoko artimiausius savo konkurentus efektyviu darbu, kokybiškais saulės moduliais bei solidžiu požiūriu į kliento poreikius.

Šis saulės jėgainės projektas išsiskiria mastu. Remiantis ESO duomenimis, Lietuvoje 37 000 vartotojų yra įsirengę saulės elektrines, iš kurių tik apie 2000 yra komerciniai, visi kiti – fiziniai asmenys. Šiame kontekste, projektas priskiriamas prie vieno iš didesnių, nes siekį ant stogų įsirengti saulės elektrinę, riboja plotas, todėl sutalpinti 1,4 MW yra nemenkas iššūkis.

Sutarties pratęsimą lėmė greitis ir kokybė

Pirmąjį kartą bendradarbiavimą lėmė faktas, kad „SoliTek“ yra lietuviškų saulės modulių gamintojai: „Garantija, įrengimo terminas ir galimybė greitai reaguoti į gedimus ir jų šalinimą buvo svarbiausi konkurso aspektai“, – tikina Erikas Krasauskas, bendrovės „Skuba“ NT priežiūros skyriaus vadovas. Jo teigimu, ne ką mažiau svarus argumentas buvo „SoliTek“ gaminamų modulių kokybė, efektyvumas bei ilgaamžiškumas.

Operatyviai atlikti darbai, kokybė ir ilgiausia siūloma garantija, net 30 metų, tapo stipriu svertu, lėmusiu sprendimą šiemet saulės jėgainę plėsti bendradarbiaujant su ta pačia įmone. „Sutarties pratęsimas su mūsų įmone ir elektrinės plėtimas rodo sklandžiai įvykdytus darbus praėjusiais metais bei įmonės pasitikėjimą mūsų produktų bei darbų kokybe“, – komentuoja Julius Sakalauskas, įmonės „SoliTek“ vadovas.

Nuo pat pasiūlymo pateikimo, įmonė „SoliTek“ patenkino keliamus lūkesčius rangovui ir reagavo gerokai operatyviau už konkurentus. „Būdamas užsakovu supranti, kaip rimtai į darbą žiūri rangovas“, – pabrėžia E. Krasauskas ir atskleidžia, kad terminų laikymasis yra svarbus visose projekto stadijose.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Darbai jau pradėti

Naują 900 kW saulės elektrinę pilnai planuojama įrengti per penkis mėnesius. Anot rangovo, darbai pradėti jau balandžio pabaigoje.

Gedimo atveju rangovas, galėdamas fiziškai būti šalia, įsipareigoja problemą pašalinti greitai ir efektyviai: „Turint saulės elektrinę, tai yra svarbus momentas. Ypač gedimui atsiradus pavasarį arba vasarą, kai elektros generacija yra didžiausiai. Patikimas rangovas yra labai svarbus, nes tai leis ateityje tikrai daug sutaupyti“, – teigia J. Sakalauskas.

„SoliTek“ saulės elektrinių montavimo paslaugas teikia nuo 2018 metų. Per šį laikotarpį sumontuotų saulės jėgainių skaičius Lietuvoje fiziniams bei juridiniams asmenims siekia tūkstančius. Efektyvius rezultatus, montuojant saulės elektrines, lemia gausios „SoliTek“ inžinierių komandos, kurios nuolat tobulina ne tik pačius saulės modulius, bet ir ieško efektyviausių montavimo technikos sprendimų. Tai kelia saulės elektrinių įrengimo rinkos standartus.

„SoliTek“ ypatingą dėmesį šiuo metu skiria ne tik saulės modulių kokybei ir efektyvumui, bet ir saulės elektrinių montavimui ir pilnam įrengimui, taip pat projektų įgyvendinimo spartai“, – patvirtina J. Sakalauskas.

Greitį ir kokybę lemia ir puikus pasiruošimas, kuris dažnai nevyksta taip sparčiai dėl trečiųjų šalių dalyvavimo. ESO, VERT leidimų išdavimų tenka laukti, užtrunka paraiškų rengimas. To įmonė negali paspartinti, tačiau montavimo paslaugos atliekamos nedelsiant ir be priekaištų.

Ilgalaikės investicijos

Pasak „SoliTek“ vadovo J. Sakalausko, saulės elektrinės įmonėms turi tarnauti 30 metų. Todėl tai yra ilgalaikė investicija, kuri leis sėkmingai naudoti sutaupytą energiją savo įmonės reikmėms. Norint kokybiškai veikiančios saulės jėgainės, ypatingas dėmesys yra skiriamas stogui ir jo dangos būklei.

Pasak profesionalų, tai jokiu būdu nereiškia, kad tik naujos statybos pastatai gali būti tinkami saulės elektrinėms. Priešingai – problemų nekyla, kai saulės elektrinės montuojamos ant senų pastatų stogų. Senesnių namų stogai atlaiko didesnį svorį. Didesnė problema yra naujų pastatų stogai ir jų galimybės atlaikyti papildomą svorį. Bet ir tokiems klientams „SoliTek“ jau turi sprendimą – saulės jėgainė su specialia sistema, kuri nuima balasto svorį nuo stogo.

Saulės jėgainių įrengimu verslo įmonėms rūpinasi atskiras „SoliTek“ padalinys, kuris vysto tiek stambius, tiek mažesnius saulės jėgainių projektus. Patyrę specialistai konsultuoja įmones, priimant sprendimus visuose projekto įgyvendinimo etapuose: padeda parinkti tinkamą elektrinės dydį, įvertina turimą elektros tinklą, parengia elektrinės projektą, taip pat užtikrina elektrinės priežiūrą ateityje.

02Daugiau naujienų

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.