Siunčiami duomenys …
1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

01Naujienos

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės elektrinės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Projekto mastas išsiskiria dydžiu

Energetinio neapibrėžtumo laikais, saulės elektrinių tinklas Lietuvoje sparčiai plečiasi. Vieną didžiausių žingsnių energetinės nepriklausomybės link žengė bendrovė „Skuba“, praėjusiais metais ant pagrindinės savo būstinės stogo įsirengę 500 kilovatų (kW) galios saulės elektrinę, kuri aprūpina pagrindinio prekių sandėlio Europoje metinį elektros poreikį.

Šiemet išsikeltas tikslas – padidinti esamą elektrinę papildomais 900 kW, taip užtikrinant mikroautobusų ir sunkiasvorio transporto servisų tinklo Lietuvoje elektros suvartojimą. Įgyvendinus plėtrą, ant Vilniuje įsikūrusios įmonės pagrindinės būstinės pastatų komplekso stogų stūksos 1,4 MW galios saulės elektrinė.

„Operacijų efektyvumas bei tvarus požiūris į gamtą yra modernaus ir atsakingo verslo pagrindas“ teigia “Skuba“ įmonės vadovas Jaunius Tovilavičius.

Projekto įgyvendinimas patikėtas saulės modulių gamyba ir elektrinių montavimu užsiimančiai įmonei „SoliTek“, kuri pranoko artimiausius savo konkurentus efektyviu darbu, kokybiškais saulės moduliais bei solidžiu požiūriu į kliento poreikius.

Šis saulės jėgainės projektas išsiskiria mastu. Remiantis ESO duomenimis, Lietuvoje 37 000 vartotojų yra įsirengę saulės elektrines, iš kurių tik apie 2000 yra komerciniai, visi kiti – fiziniai asmenys. Šiame kontekste, projektas priskiriamas prie vieno iš didesnių, nes siekį ant stogų įsirengti saulės elektrinę, riboja plotas, todėl sutalpinti 1,4 MW yra nemenkas iššūkis.

Sutarties pratęsimą lėmė greitis ir kokybė

Pirmąjį kartą bendradarbiavimą lėmė faktas, kad „SoliTek“ yra lietuviškų saulės modulių gamintojai: „Garantija, įrengimo terminas ir galimybė greitai reaguoti į gedimus ir jų šalinimą buvo svarbiausi konkurso aspektai“, – tikina Erikas Krasauskas, bendrovės „Skuba“ NT priežiūros skyriaus vadovas. Jo teigimu, ne ką mažiau svarus argumentas buvo „SoliTek“ gaminamų modulių kokybė, efektyvumas bei ilgaamžiškumas.

Operatyviai atlikti darbai, kokybė ir ilgiausia siūloma garantija, net 30 metų, tapo stipriu svertu, lėmusiu sprendimą šiemet saulės jėgainę plėsti bendradarbiaujant su ta pačia įmone. „Sutarties pratęsimas su mūsų įmone ir elektrinės plėtimas rodo sklandžiai įvykdytus darbus praėjusiais metais bei įmonės pasitikėjimą mūsų produktų bei darbų kokybe“, – komentuoja Julius Sakalauskas, įmonės „SoliTek“ vadovas.

Nuo pat pasiūlymo pateikimo, įmonė „SoliTek“ patenkino keliamus lūkesčius rangovui ir reagavo gerokai operatyviau už konkurentus. „Būdamas užsakovu supranti, kaip rimtai į darbą žiūri rangovas“, – pabrėžia E. Krasauskas ir atskleidžia, kad terminų laikymasis yra svarbus visose projekto stadijose.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Darbai jau pradėti

Naują 900 kW saulės elektrinę pilnai planuojama įrengti per penkis mėnesius. Anot rangovo, darbai pradėti jau balandžio pabaigoje.

Gedimo atveju rangovas, galėdamas fiziškai būti šalia, įsipareigoja problemą pašalinti greitai ir efektyviai: „Turint saulės elektrinę, tai yra svarbus momentas. Ypač gedimui atsiradus pavasarį arba vasarą, kai elektros generacija yra didžiausiai. Patikimas rangovas yra labai svarbus, nes tai leis ateityje tikrai daug sutaupyti“, – teigia J. Sakalauskas.

„SoliTek“ saulės elektrinių montavimo paslaugas teikia nuo 2018 metų. Per šį laikotarpį sumontuotų saulės jėgainių skaičius Lietuvoje fiziniams bei juridiniams asmenims siekia tūkstančius. Efektyvius rezultatus, montuojant saulės elektrines, lemia gausios „SoliTek“ inžinierių komandos, kurios nuolat tobulina ne tik pačius saulės modulius, bet ir ieško efektyviausių montavimo technikos sprendimų. Tai kelia saulės elektrinių įrengimo rinkos standartus.

„SoliTek“ ypatingą dėmesį šiuo metu skiria ne tik saulės modulių kokybei ir efektyvumui, bet ir saulės elektrinių montavimui ir pilnam įrengimui, taip pat projektų įgyvendinimo spartai“, – patvirtina J. Sakalauskas.

Greitį ir kokybę lemia ir puikus pasiruošimas, kuris dažnai nevyksta taip sparčiai dėl trečiųjų šalių dalyvavimo. ESO, VERT leidimų išdavimų tenka laukti, užtrunka paraiškų rengimas. To įmonė negali paspartinti, tačiau montavimo paslaugos atliekamos nedelsiant ir be priekaištų.

Ilgalaikės investicijos

Pasak „SoliTek“ vadovo J. Sakalausko, saulės elektrinės įmonėms turi tarnauti 30 metų. Todėl tai yra ilgalaikė investicija, kuri leis sėkmingai naudoti sutaupytą energiją savo įmonės reikmėms. Norint kokybiškai veikiančios saulės jėgainės, ypatingas dėmesys yra skiriamas stogui ir jo dangos būklei.

Pasak profesionalų, tai jokiu būdu nereiškia, kad tik naujos statybos pastatai gali būti tinkami saulės elektrinėms. Priešingai – problemų nekyla, kai saulės elektrinės montuojamos ant senų pastatų stogų. Senesnių namų stogai atlaiko didesnį svorį. Didesnė problema yra naujų pastatų stogai ir jų galimybės atlaikyti papildomą svorį. Bet ir tokiems klientams „SoliTek“ jau turi sprendimą – saulės jėgainė su specialia sistema, kuri nuima balasto svorį nuo stogo.

Saulės jėgainių įrengimu verslo įmonėms rūpinasi atskiras „SoliTek“ padalinys, kuris vysto tiek stambius, tiek mažesnius saulės jėgainių projektus. Patyrę specialistai konsultuoja įmones, priimant sprendimus visuose projekto įgyvendinimo etapuose: padeda parinkti tinkamą elektrinės dydį, įvertina turimą elektros tinklą, parengia elektrinės projektą, taip pat užtikrina elektrinės priežiūrą ateityje.

02Daugiau naujienų

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių. „SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti Gegužė 16, 2023

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines įsirengę nebuitiniai vartotojai ir verslo atstovai gali pagamintą energiją saugoti ir panaudoti tada, kai atsiranda poreikis. Dažniausiai vasarą pagaminta energija panaudojama atėjus žiemai. Tačiau netrukus laukia pokyčiai: sekdama kitų šalių pavyzdžiu, Lietuva ruošiasi keisti atsiskaitymo sistemą – saulės elektrinių tiekiamos energijos taupyti nebegalės, ją teks parduoti. Kitaip tariant, kaupti bus galima ne energiją, o pinigus.

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja Gegužė 05, 2023

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja

„SoliTek“, paskelbė praėjusių metų finansinius rezultatus. 2022 metais ženkliai augo gamybos ir saulės elektrinių instaliavimo pajamos. Bendrovės vadovas pastebi, kad į atsinaujinančius energijos išteklius investuoja vis daugiau mūsų šalies verslų. Didėjant saulės elektrinių susidomėjimui visame pasaulyje, pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja „SoliTek“ fiksuoja ženklų pardavimo pajamų šuolį.

SoliTek į gamyklą Italijoje investuos 50 mln. eurų Gegužė 03, 2023

SoliTek į gamyklą Italijoje investuos 50 mln. eurų

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja ir didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ pranešė apie veiklos plėtrą. Įmonė Italijoje pradeda 3 metų trukmės ir beveik 50 mln. eurų vertės strateginį projektą. Jis leis išplėsti saulės modulių ir elektros kaupimo baterijų gamybos pajėgumus bei įsitvirtinti Europos rinkoje. Vykdydama plėtrą Europoje „SoliTek“ tuo pačiu plečia gamybinius pajėgumus ir Lietuvoje.