Siunčiami duomenys …
Ar gali saulės moduliai būti tvarūs? Kovas 02, 2023

01Naujienos

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

Lietuvos saulės modulių gamintojai ir švariųjų technologijų sektorius savo dydžiu ir apimtimis pirmauja Baltijos šalyse, tačiau nuolat susiduria su iššūkiais, stabdančiais sektoriaus augimą. Apie juos, cleantech galimybes bei sektoriaus naujoves kalbėjome konferencijoje “Lietuvos Cleantech rinka 2022” , kurios metu produktų vadovas Vilius Aleknavičius papasakojo, kiek tvari yra saulės modulių gamyba Lietuvoje SoliTek gamykloje ir kiek gamtai kainuoja kitos alternatyvos.

Šiandien Lietuvoje veikia 16 energetikos startup ir scaleup (startuolių ir brandžių) technologijų įmonių, kurios operuoja atsinaujinančios energetikos ir energijos skaitmenizacijos srityse. Per analizuojamą laikotarpį sektoriaus bendrovės pritraukė 60 mln. Eur investicijų - mažiausiai iš visų ataskaitoje analizuojamų sektorių. Tai parodo, kad energetikos sektoriaus įmonės sugebėjo geriausiai augti pasinaudodamos nuosavu kapitalu.

Kol kas Lietuvos cleantech energetikos branduolį sudaro daugiausiai su saulės energetika susiję startuoliai bei jau pelningai veikiančios saulės technologijų gamybos įmonės, tokios kaip „SoliTek Cells“, taip pat saulės energijos parkų valdymo programinės įrangos gamintojai „PVcase“, „Inion“ ar „Detra Solar“.


Tokie smulkesni žaidėjai, kaip inovatyvus nuotolinių saulės elektrinių vystytojas ir platformos operatorius „Solarbank“, vis dar ruošiasi didesniam augimo etapui ir, tikėtina, aktyviai ieško išorinio kapitalo. 


Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

„Šiandien esame vienas įdomiausių Europos regionų. Globaliai vertinant svarbu tai, kad dėl savo geografinės padėties ir ekonomikų smulkumo, Lietuva, Latvija ir Estija jau seniau buvo priverstos aktyviau kurti gyvybingas cleantech inovacijų ekosistemas. Jos padėjo mums auginti savo energetinę nepriklausomybę, leidžia įdarbinti inžinerinę patirtį kuriant tvarius transporto sprendimus, inovuojant maisto pramonėje ir žemės ūkyje.

Ne vienas Vakarų analitikas yra atkreipęs dėmesį būtent į Lietuvos įžvalgumą ir drąsą kuriant nuo Rusijos nepriklausomą energetikos sistemą - pirmieji Europoje sugebėjome 100% atsisakyti Rusijos dujų ir tai pasaulyje kelia didelę susižavėjimo bangą”, - sako Saulėtekio Tech Parko vadovė Laima Balčiūnė.

Nuotraukos: Vygantas Skaraitis

02Daugiau naujienų

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė Vasaris 23, 2023

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

„Solitek“ nuo karo Ukrainoje pradžios siekė visapusiškai prisidėti prie narsios tautos kovos už laisvę. Įmonė Ukrainai teikė ne tik finansinę paramą, bet ir saulės modulius, kurie reikalingi mobilių elektros generavimo stotelių gamybai. Vieną tokią fronte numestos bombos skeveldrų pažeistą stotelę su savo parašais visai neseniai „Solitek“ perdavė Ukrainos kariai – įmonė nusprendė ją panaudoti kilniam tikslui ir suvienijusi jėgas su ilgamečiu savo partneriu Antanu Juknevičiumi skelbia „Radarom“ aukcioną.

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė, sukonstruota iš SoliTek gaminamų modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir...

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo modulių medžiagų sudėtį.

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais Lapkritis 22, 2022

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais

„SoliTek“ per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, pardavimo pajamas padidino 55 %. Tai daugiausia lėmė augantis susidomėjimas saulės PV ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Prie stiprių įmonės veiklos rezultatų prisidėjo ir augančios eksporto apimtys