Siunčiami duomenys …
ESO pristato atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

01Naujienos

ESO pristato atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

ESO pristato atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Didžiausios Šiaurės Europoje saulės modulių ir kaupiklių gamintojos „SoliTek“ atstovės Sandros Garšanikovienės teigimu: „Nuo šiol užtikrinama visiems vienoda galimybė turėti saulės jėgainę, nepriklausomai, kur gyveni ar planuoji statybas: gali būti užtikrintas, gali drąsiai planuoti renkantis namo šildymą, nes žinai, kad 10 kW tikrai galėsi įsirengti ir kaupti elektrą, kada ji bus labiausiai reikalinga. Deja, bet iki šiol situacija buvo tokia, kad kaimynas gavo ESO technines prisijungimo sąlygas, o kitam jau nepavyko - sąlygose nurodyta milžiniška rekonstrukcijos suma. Daugybė žmonių keičiasi kieto kuro katilus ir dujines šildymo sistemas į oras-oras, oras-vanduo ir pan. šilumos siurblius, bet neturint saulės elektrinės, elektros sąskaitos sunkiai pakeliamos. Dabar- puiki galimybė, kaip minėjau, tiek planuojantiems, tiek nusivylusiems, kurie planavo, bet negavo. Jau dabar „SoliTek“ įmonė susisiekia su klientais, kurie planavo pasirašyti sutartis, kai kurie jau buvo pasirašę, bet teko nutraukti taigi jiems- tai puikios naujienos, juolab, kad generacijos sezonas dar tik įsibėgėjęs.“

ESO taip pat siūlo alternatyvas tiems, kurių paraiškos nebuvo patvirtintos, pavyzdžiui, nutolusios saulės ar vėjo elektrinės. Toks modelis leidžia vartotojams efektyviai naudoti pagamintą energiją ir mažinti išlaidas, nes sumažėja pasinaudojimo tinklais mokestis ir elektrinės eksploatavimo išlaidos.

Šiemet įsigaliojusios naujovės taip pat leidžia geriau tenkinti klientų poreikius, suteikiant prioritetas atsinaujinančių išteklių bendrijoms, ne pelno organizacijoms, ir komerciniams klientams. Naujoji tvarka sprendžia anksčiau susidarydavusias pralaidumų išnaudojimo problemas, leidžiant efektyviai panaudoti likusius pralaidumus.

“Tai ilgai lauktas teigiamas pokytis. Atnaujinimai atveria platesnes galimybes privatiems klientams įsirengti iki 10 kW galios elektrines, o verslo klientai dabar gali lengviau prisijungti prie tinklo su didesniais projektai, kurie siekia iki 50 iš 67 galimų tinklo ruožų. Nuo šiol ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys gali įsirengti elektrines iki 10 kW, nepriklausomai nuo laisvų pralaidumų ruožuose. Tai labai didelė paskata ne tik patiems vartotojams, bet ir atsinaujinančios energetikos verslams”,- teigia – sako „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė.

Kiekvieną mėnesį prie tinklo prisijungia daugiau nei 2,5 tūkst. naujų klientų, o gaminančių vartotojų įrengtoji galia viršija 1 GW. Šie pokyčiai ne tik pagerina elektros tinklo naudojimo sąlygas, bet ir skatina atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą, taip prisidedant prie Lietuvos energetinio saugumo ir švarios energijos plėtros.

02Daugiau naujienų

Saulės elektrinė integruota į greitkelio Vilnius-Kaunas triukšmo sienelę Rugsėjis 03, 2024

Saulės elektrinė integruota į greitkelio Vilnius-Kaunas triukšmo sienelę

Nacionalinė kelių priežiūros įmonė „Via Lietuva“ skelbia apie sėkmingai įgyvendintą pirmąjį pilotinį projektą, kuriame saulės elektrinė buvo integruota tiesiogiai į triukšmą mažinančią užtvarą. Projektas realizuotas Europinėje magistralėje E85 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ties Grigiškėmis. Įdiegta 20,7 kW galios saulės elektrinė – unikalus Lietuvoje projektas, teikiantis energetinę ir ekologinę naudą bei infrastruktūrinį efektyvumą.

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m. Liepa 22, 2024

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m.

Solitek, kuriantiems tvarius produktus, tvarumo veiklos gamybos procese buvo savaime suprantamas dalykas, kuriuo tarsi ir neverta dalintis. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia. Iš tiesų, nors saulės moduliai yra tvarumo atributas, tačiau didžioji jų dalis Kinijoje yra gaminama deginant tonas iškastinio kuro.

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė Birželis 26, 2024

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Už Lietuvos geležinkelių tinklo infrastruktūrą, saugumą, modernizavimą ir plėtrą atsakinga AB „LTG Infra“ skelbia oficialiai įgyvendinusi analogų Lietuvoje neturintį projektą. Į šalia geležinkelio linijos Kyviškės-Valčiūnai linijos stovinčią triukšmo slopinimo sienelę buvo sumontuota saulės elektrinė. Pasiteisinus šiam projektui, tokios saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių sienelių visoje šalyje.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.