Siunčiami duomenys …
Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė Birželis 26, 2024

01Naujienos

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Už Lietuvos geležinkelių tinklo infrastruktūrą, saugumą, modernizavimą ir plėtrą atsakinga AB „LTG Infra“ skelbia oficialiai įgyvendinusi analogų Lietuvoje neturintį projektą. Į šalia geležinkelio linijos Kyviškės-Valčiūnai linijos stovinčią triukšmo slopinimo sienelę buvo sumontuota saulės elektrinė. Pasiteisinus šiam projektui, tokios saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių sienelių visoje šalyje.

Anot LTG grupės Technologijų direktoriaus Vytauto Bitino, šiandien pilotinė 22,2 KW saulės elektrinė, į tinklą atidavė pirmąją elektros energiją, o iš viso per metus ji turėtų pagaminti iki 14 MWh elektros energijos. Taip pat šis sprendinys leis mažinti ir elektros tinklo apkrovą, nes energija bus pagaminama toje pačioje vietoje, kur ir suvartojama.

„LTG grupė yra viena didžiausių elektros energijos vartotojų Lietuvoje, todėl tikimės, kad šis unikalus projektas pasiteisins ir ateityje tokios saulės elektrinės padės mums ne tik mažinti perkamos energijos kiekį iš išorės tiekėjų, bet ir patiems tvariai pasigaminti dalį mūsų veiklai reikalingos elektros energijos. Be to, šios elektrinės suprojektuotos taip, kad ne tik gamintų saulės energiją, bet kartu ir slopintų, atspindėtų geležinkelio eismo keliamą triukšmą“ – sakė V. Bitinas.

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Įdomus faktas, kad net tokia nedidelė saulės elektrinė per savo gyvavimo ciklą leistų sutaupyti 420 tonų CO2 ir išsaugoti daugiau nei 9 500 medžių.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių grupės įmonės pilotinio projekto įgyvendinimo ir tokiu būdu padėti Lietuvai kryptingai judėti link energetinio efektyvumo, diegiant elektros energijos gamybą ir vartojimo našumą užtikrinančias priemones. Mūsų tyrimų ir technologinės plėtros specialistai bei inžinieriai kartu su partneriais StalCorp ir  transporto infrastruktūros projektų rengėju SRP Projektas daugiau nei metus kūrė ir tobulino šiame pilotiniame projekte numatytą inovatyvų sprendimą“, – pasakoja lyderiaujančios saulės sprendimų kūrėjos „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Į triukšmą slopinančią sienelę buvo sumontuota 60 dvipusių 370W „SoliTek“ saulės modulių, kurie ne tik surenka saulės spindulius iš priekinės ir galinės pusės, bet pasižymi dideliu tvirtumu, atsparumu ekstremalioms apkrovoms, krušai ir vėjui bei savarankišku išsivalymo efektu.

Dabar prasidės kitas projekto etapas – jame bus atliekama saulės elektrinės stebėsena: realiomis eksploatavimo sąlygomis specialistai vertins dvipusio saulės modulio efektyvumą gaminant elektros energiją ir kartu slopinant geležinkelio eismo keliamą triukšmą. Surinkti duomenys leis įvertinti šio projekto sėkmę bei inicijuoti naujus saulės elektrinių įrengimo garso sienelėse projektus.

Pažymėtina, kad šis Lietuvoje įgyvendintas pilotinis žaliasis projektas puikiai atspindi Europos Komisijos dar šių metų balandį priimtą „Europos saulės chartiją“ (ang. European Solar Charter), kuria siekiama skatinti tokių inovatyvių saulės energijos panaudojimo formų, kaip fotovoltinių sistemų integravimo į esamą infrastruktūrą, diegimą.

02Daugiau naujienų

Saulės elektrinė integruota į greitkelio Vilnius-Kaunas triukšmo sienelę Rugsėjis 03, 2024

Saulės elektrinė integruota į greitkelio Vilnius-Kaunas triukšmo sienelę

Nacionalinė kelių priežiūros įmonė „Via Lietuva“ skelbia apie sėkmingai įgyvendintą pirmąjį pilotinį projektą, kuriame saulės elektrinė buvo integruota tiesiogiai į triukšmą mažinančią užtvarą. Projektas realizuotas Europinėje magistralėje E85 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ties Grigiškėmis. Įdiegta 20,7 kW galios saulės elektrinė – unikalus Lietuvoje projektas, teikiantis energetinę ir ekologinę naudą bei infrastruktūrinį efektyvumą.

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m. Liepa 22, 2024

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m.

Solitek, kuriantiems tvarius produktus, tvarumo veiklos gamybos procese buvo savaime suprantamas dalykas, kuriuo tarsi ir neverta dalintis. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia. Iš tiesų, nors saulės moduliai yra tvarumo atributas, tačiau didžioji jų dalis Kinijoje yra gaminama deginant tonas iškastinio kuro.

ESO pristato atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.