Siunčiami duomenys …
Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

01Naujienos

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

Penktadienį, gegužės 26 dieną, viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje SoliTek pasirašė sutartį su Italijos investicijų agentūra „Invitalia“ dėl paramos skyrimo naujam strateginiam saulės energetikos vystymo ir kaupimo projektui. Sutarties pasirašyme dalyvavo Italijos Įmonių ir Made in Italy (ekonomikos) ministras Adolfo Urso, „Invitalia“ generalinis direktorius Bernardo Mattarella ir Italijos Benevento regiono meras Clemente Mastella, Lietuvos ambasadorė Italijoje Dalia Kreivienė, “Global BOD Group” vadovas Vidmantas Janulevičius.

Tai pirmasis projektas visoje ES, kai RRF subsidija skiriama saulės energetikos gamybiniams pajėgumams ir kaupimui vystyti. Projektas apims ne tik atsinaujinančią energetiką – tai bus ir puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys.

Projekto planavimas ir rengimas truko kone metus – prieš tiek laiko lankantis Italijos ekonomikos ministerijoje buvo pristatytas investicijų agentūros planas, kuriuo susidomėjusi lietuvių įmonė kreipėsi į investicijų agentūrą „Invitalia“. Nuo paraiškos padavimo iki sutarties pasirašymo praėjo vos 10 mėnesių, ir 50 milijonų vertės projektas jau pasirašytas. Pagal pasirašytą sutartį investicijų agentūra „Invitalia“ projektui skirs 65 proc. subsidiją.

Įmonės „SoliTek“ produkcijai pritaikyti Italija itin patraukli dėl geografinės padėties, o Italijai, savo ruožtu, inovatyvi Lietuvos įmonės produkcija atneš keleriopos naudos. „Vieni pirmųjų pasaulyje gaminame dvipusius saulės modulius, pirmieji Europoje pradėjome nuo stiklo-stiklo modulių, tai Italija mums labai tinka ne tik kaip itin saulėta šalis, bet ir dėl jos dėkingos geografinės padėties, kuri leidžia išnaudoti abi mūsų modulių, pastatytų prie įvairių infrastruktūros objektų (keliai, automagistralės, geležinkeliai) puses. Kai pagaminame iš mūsų modulių garso barjerus, tai gauname, vaizdžiai tariant, „saulės sienelę“, kuri turi net tris funkcijas: apsaugo nuo triukšmo, gamina ekologišką elektrą ir atitveria pačią automagistralę ar geležinkelio vėžę nuo išorės trikdžių, etc. Manau, Italijos atstovus mūsų projektas sudomino ir dėl sudėtingo šalies reljefo, nes kalnuotose vietovėse prieiga prie elektros yra sudėtinga, o mes garantuojame vietinę elektros gamybąׅ, – projekto sėkmę Italijoje aiškina V. Janulevičius.

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Savo ruožtu moduliai stiklas-stiklas yra itin tinkami Italijos žemės ūkiui – įmonė Italijoje nemažą dėmesį skirs specialiai žemės ūkiui skirtų saulės modulių „SOLID Agro“ gamybai. Naujieji saulės moduliai irgi atliks trigubą funkciją: gamins el. energiją, apsaugos augalus nuo itin intensyvios pietinės saulės, taip sutaupydami ir dalį laistymui skiriamo vandens, bei apsaugos nuo gamtos stichijų (krušos, audros etc).

„Be visko, kas išvardinta, pagamintą produkciją perdirbsime ir vėl grąžinsime į rinką. Tad mūsų pasiūlymas idealiai atitiko ne tik žaliosios transformacijos, bet ir žiedinės ekonomikos kriterijus“, - pabrėžia V. Janulevičius.

Per trejus metus planuojama pastatyti tris naujas gamyklines linijas: 600 MW saulės modulių gamybos, taip pat bus statoma 1 GW kaupimo baterijų gamykla, ir galiausiai - perdirbimo gamykla, kurioje per metus planuojama perdirbti 8 tūkst. tonų senų panaudotų saulės modulių ir baterijų. 

Šiuo metu jau pradedami gamybos projektavimo darbai: nusipirkta sena gamykla laisvojoje ekonominėje zonoje tarp Romos ir Neapolio. Pirmoji - saulės modulių gamybos linija – turėtų būti paleista jau kitą pavasarį, 2025 metų pavasarį jau turėtų būti įgyvendinta statoma 1 GW kaupimo baterijų gamybos linija ir 2026 metų pavasarį bus paleista visų šių baterijų perdirbimo linija. 

„Su šia investicija tampame ir visam regionui svarbiu vietos žaidėju, ir geografiškai atsirandame arčiau savo kliento. SoliTek, turėdama gamyklas Italijoje ir Lietuvoje, yra puikiai pasirengusi geografiškai optimizuoti gamybinius pajėgumus ir asortimentą. Pavyzdžiui, Vidurio ir Rytų Europą aprūpinsime saulės moduliais ir elektros kaupimo sistemomis iš gamyklos Italijoje, o Baltijos šalis ir Skandinaviją – iš Lietuvos gamyklų“, – teigia “Global BOD Group” vadovas Vidmantas Janulevičius.

Įmonė Lietuvoje taip pat investuoja į atsinaujinančią energetiką, bet plėsdama gamybą dairosi naujų rinkų ir naujų galimybių. Šiuo metu SoliTek eksportuoja apie 93 proc. savo produkcijos. „Didžiuojamės, kad Lietuvos pramonės įmonės yra vienos iš inovatyviausių Europoje. O Lietuvą noriu paraginti laikytis tokios mokestinės strategijos, kad investicinėms bendrovėms mūsų šalis būtų patrauklesnė nei kaimynės“, – teigia V. Janulevičius.

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.