Siunčiami duomenys …
Tyrimas atskleidė kokias saulės elektrines renkasi gyventojai Sausis 17, 2024

01Naujienos

Tyrimas atskleidė kokias saulės elektrines renkasi gyventojai

Tyrimas atskleidė kokias saulės elektrines renkasi gyventojai

Remiantis reprezentatyvaus visuomenės tyrimo duomenimis, net 27 proc. Lietuvos gyventojų svarsto savo namuose įsirengti saulės elektrinę netolimoje ateityje. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį ruošiantis tokiai investicijai?

Saulės modulių gamintojų žinomumas ir pasirinkimas

Įvertinus saulės modulių gamintojų spontaninį žinomumą, paaiškėjo, kad respondentai dažniausiai pirmąjį paminėdavo „SoliTek“ prekės ženklą (11 proc.). Ši tendencija matoma ir tarp įsirengusių saulės elektrines – beveik 7,5 karto dažniau nei antroje vietoje likęs prekės ženklas, ir tarp svarstančių jas įsirengti – beveik 3 kartus dažniau nei antroje vietoje likęs prekės ženklas.

Tai, kad žinomumas gali materializuotis pagrindžia ir kiti tyrimo duomenys – respondentų teigimu, „Solitek“ yra vienas iš dviejų gamintojų, kuriuos gyventojai svarsto ir dažniausiai pasirenka saulės elektrinės įsirengimui savo namuose.

„Džiaugiamės, kad nuo to laiko, kai Lietuvoje pradėjome teikti saulės elektrinių įrengimo paslaugas, jomis pasinaudojo tūkstančiai gyventojai visoje šalyje, kurie mūsų saulės modulių pagaminta elektra gali visiškai patenkinti savo namų ūkio poreikius“, – tyrimo duomenis komentuoja vienos didžiausių saulės modulių gamintojos Šiaurės Europoje „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Išskyrė konkrečius saulės elektrinių pasirinkimo kriterijus

Įsirengusių saulės elektrines savo namuose paprašius įvardyti svarbiausius pasirinkimo kriterijus, gyventojai išskyrė šiuos – patraukliausia kaina (59 proc.), ilgaamžiškumas (53 proc.), garantijos trukmė (51 proc.), efektyvumas (50 proc.), aukšta kokybė (34 proc.), paprastas ir greitas saulės elektrinės įrengimas (26 proc.). Tie patys kriterijai buvo įvardyti kaip svarbiausi, apklausus svarstančius ateityje savo namuose įsirengti saulės elektrines.

„Tinkamai parinkti ir kritiškai įvertinti saulės elektrinės pasirinkimo veiksniai lemia sėkmingą ilgalaikę investiciją, o tuo pačiu ir energetinę nepriklausomybę. Todėl natūralu, kad rinkdamiesi saulės elektrinę ir jos gamintoją, gyventojai ieško geriausio finansinės naudos ir kokybės santykio“, – sako J. Sakalauskas.

Labiausiai vertinamos savybės

Konkurencingoje saulės energetikos rinkoje svarbu identifikuoti ne tik esminius faktorius, kurie lemia saulės elektrinės įsirengimą, bet ir tai, kokia yra Lietuvos saulės modulių gamintojų reputacija. Dėl šios priežasties šalies gyventojai tyrimo metu buvo paprašyti atlikti saulės modulių gamintojų vertinimą.

Respondentai saulės modulių gamintojus vertino atsižvelgdami į šias savybes – naujų technologijų ir inovacijų plėtojimas, aukštas technologines žinias turintys darbuotojai, aukštos produkcijos kokybės užtikrinimas, pagaminta Lietuvoje, žinomumas, paprastas ir greitas saulės elektrinių įrengimas bei intencija mažinti poveikį gamtai. Išanalizavus duomenis paaiškėjo, kad vertinant 4-ias iš 7-ių savybių geriausio įvertinimo sulaukė prekės ženklas „SoliTek“.

02Daugiau naujienų

SoliTek skelbia savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m. Liepa 22, 2024

SoliTek skelbia savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m.

Solitek, kuriantiems tvarius produktus, tvarumo veiklos gamybos procese buvo savaime suprantamas dalykas, kuriuo tarsi ir neverta dalintis. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia. Iš tiesų, nors saulės moduliai yra tvarumo atributas, tačiau didžioji jų dalis Kinijoje yra gaminama deginant tonas iškastinio kuro.

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė Birželis 26, 2024

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Už Lietuvos geležinkelių tinklo infrastruktūrą, saugumą, modernizavimą ir plėtrą atsakinga AB „LTG Infra“ skelbia oficialiai įgyvendinusi analogų Lietuvoje neturintį projektą. Į šalia geležinkelio linijos Kyviškės-Valčiūnai linijos stovinčią triukšmo slopinimo sienelę buvo sumontuota saulės elektrinė. Pasiteisinus šiam projektui, tokios saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių sienelių visoje šalyje.

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.