Siunčiami duomenys …
Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai Sausis 17, 2024

01Naujienos

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai

Remiantis reprezentatyvaus visuomenės tyrimo duomenimis, net 27 proc. Lietuvos gyventojų svarsto savo namuose įsirengti saulės elektrinę netolimoje ateityje. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį ruošiantis tokiai investicijai?

Saulės modulių gamintojų žinomumas ir pasirinkimas

Įvertinus saulės modulių gamintojų spontaninį žinomumą, paaiškėjo, kad respondentai dažniausiai pirmąjį paminėdavo „SoliTek“ prekės ženklą (11 proc.). Ši tendencija matoma ir tarp įsirengusių saulės elektrines – beveik 7,5 karto dažniau nei antroje vietoje likęs prekės ženklas, ir tarp svarstančių jas įsirengti – beveik 3 kartus dažniau nei antroje vietoje likęs prekės ženklas.

Tai, kad žinomumas gali materializuotis pagrindžia ir kiti tyrimo duomenys – respondentų teigimu, „Solitek“ yra vienas iš dviejų gamintojų, kuriuos gyventojai svarsto ir dažniausiai pasirenka saulės elektrinės įsirengimui savo namuose.

„Džiaugiamės, kad nuo to laiko, kai Lietuvoje pradėjome teikti saulės elektrinių įrengimo paslaugas, jomis pasinaudojo tūkstančiai gyventojai visoje šalyje, kurie mūsų saulės modulių pagaminta elektra gali visiškai patenkinti savo namų ūkio poreikius“, – tyrimo duomenis komentuoja vienos didžiausių saulės modulių gamintojos Šiaurės Europoje „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Išskyrė konkrečius saulės elektrinių pasirinkimo kriterijus

Įsirengusių saulės elektrines savo namuose paprašius įvardyti svarbiausius pasirinkimo kriterijus, gyventojai išskyrė šiuos – patraukliausia kaina (59 proc.), ilgaamžiškumas (53 proc.), garantijos trukmė (51 proc.), efektyvumas (50 proc.), aukšta kokybė (34 proc.), paprastas ir greitas saulės elektrinės įrengimas (26 proc.). Tie patys kriterijai buvo įvardyti kaip svarbiausi, apklausus svarstančius ateityje savo namuose įsirengti saulės elektrines.

„Tinkamai parinkti ir kritiškai įvertinti saulės elektrinės pasirinkimo veiksniai lemia sėkmingą ilgalaikę investiciją, o tuo pačiu ir energetinę nepriklausomybę. Todėl natūralu, kad rinkdamiesi saulės elektrinę ir jos gamintoją, gyventojai ieško geriausio finansinės naudos ir kokybės santykio“, – sako J. Sakalauskas.

Labiausiai vertinamos savybės

Konkurencingoje saulės energetikos rinkoje svarbu identifikuoti ne tik esminius faktorius, kurie lemia saulės elektrinės įsirengimą, bet ir tai, kokia yra Lietuvos saulės modulių gamintojų reputacija. Dėl šios priežasties šalies gyventojai tyrimo metu buvo paprašyti atlikti saulės modulių gamintojų vertinimą.

Respondentai saulės modulių gamintojus vertino atsižvelgdami į šias savybes – naujų technologijų ir inovacijų plėtojimas, aukštas technologines žinias turintys darbuotojai, aukštos produkcijos kokybės užtikrinimas, pagaminta Lietuvoje, žinomumas, paprastas ir greitas saulės elektrinių įrengimas bei intencija mažinti poveikį gamtai. Išanalizavus duomenis paaiškėjo, kad vertinant 4-ias iš 7-ių savybių geriausio įvertinimo sulaukė prekės ženklas „SoliTek“.

02Daugiau naujienų

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse Sausis 23, 2024

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse

Vienam iš projektų, kuriam Šveicarijos inžinerinių sprendimų bendrovė suvienijo jėgas su SoliTek, buvo sukurta novatoriška fotovoltinė sistema. Jos unikalumą lėmė itin sudėtinga aplinka – saulės moduliai buvo sumontuoti ant beveik vertikalios kelio atraminės sienos šalia Punt dal Gall užtvankos prie Livinjo ežero, beveik 2000 m aukštyje.

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver Gruodis 20, 2023

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver

SoliTek įmonės veikla buvo įvertinta sidabriniu „EcoVadis“ sertifikatu. Jis pakeitė anksčiau įmonės turėtą bronzinį įvertinimą, įrodantį nepalaužiamą įmonės įsipareigojimą tvariai gamybai ir darbuotojų gerovės gerinimui. Visame pasaulyje pripažintina organizacija „EcoVadis“ vertina įmonių tvarumo pasiekimus ir skiria apdovanojimus pagal griežtus įmonių aplinkosaugos ir socialinio teisingumo iniciatyvų kriterijus. 

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA Gruodis 19, 2023

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje įmonė „SoliTek“ į rinką išleidžia bateriją „Nova“, kuri yra skirta kaupti perteklinę saulės jėgainių pagamintą elektros energiją. Pasak įmonės vadovo, ilgametė darbo patirtis saulės modulių gamyboje bei elektrinių montavimo darbuose dar prieš trejetą metų atskleidė atsirandantį energijos kaupimo baterijų poreikį.

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su saulės modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas. Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu.

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.