Siunčiami duomenys …
A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę! Vasaris 26, 2021

01Naujienos

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!
2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo nauji statybų reikalavimai, kurie numato, kad visi naujai projektuojami pastatai turi būti aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės. Įgyvendinant šiuos sprendimus bus reikalingas konstruktyvus, nenutrūkstamas ir atviras dialogas tarp saulės technologijų specialistų ir architektų, NT vystytojų ir galutinio užsakovo.
A++ klasės namai praktiškai nenaudoja energijos šildymui, o didžiąją suvartojamos energijos dalį pasigamina patys – pasitelkdami saulės energetikos, geotermijos ir panašius sprendimus. 
Iki šiol daugeliui rinkos dalyvių svarstyti apie saulės energijos panaudojimą nebuvo prioritetinė užduotis. Dabar situacija keičiasi, nes Europos Sąjunga suprato - be masiškumo, visų darnau visų šalių ėjimo tvarios ekonomikos kryptimi, nebus galima pasiekti jokių apčiuopiamų rezultatų. 
Todėl Lietuva ir daug kitų Europos valstybių numatė, kad reikia labiau skatinti visos visuomenės žalumą ir paskatinti atsinaujinančios energetikos plėtrą galima numatant tam tikrus reikalavimus statybų sektoriui.
Kaip gi tai įvyks? Kaip architektams, projektuotojams, NT vystytojams ir galiausiai pačiam klientui susivokti naujame, vis dar smarkiai besivystančiame atsinaujinančios energetikos technologijų brūzgyne? Atsakymas paprastas – reikalingas esminis visų šių suinteresuotų pusių mąstymo lūžis. 
O kaip jį pasiekti? Atsakymas irgi nesudėtingas – sėsti prie bendro apskrito stalo ir pradėti apie tai garsiai ir kryptingai kalbėti. Nėra ko slėpti – iki šiol architektų, projektuotojų ir NT vystytojų bendruomenės skeptiškai ir pasyviai žiūrėjo į saulės energetikos sprendimus.
A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

Saulininkų ir architektų dialogas

Taigi, pirmiausiai reikalingas konstruktyvus, nenutrūkstamas ir atviras dialogas tarp saulės technologijų specialistų ir architektų, NT vystytojų ir galutinio užsakovo. Didžiausia vertė integruojant saulės energetikos sprendimus sukuriama ją planuojant ir integruojant į vystomus NT projektus nuo pat pirmų žingsnių – nuo tuščio popieriaus lapo. Saulės technologijų specialistai kuo anksčiau turi būti įtraukti į procesą, tapti organine viso pastato energetinio sprendimo projektavimo dalimi.
Šiandien jau yra technologijos ir produktai, kurie leidžia saulės energiją sugeriančius ir elektrą gaminančius modulius naudoti vietoje stogo dangos, jie gali būti integruojami į fasadus ir kitą smulkiąją miestų architektūrą.
Jei pastatysite gražų namą ir tada pradėsite galvoti, „kaip čia daryti su ta saulės elektrine“, tikėtina rezultatas bus žymiai prastesnis, nei saulės elektrinės integraciją būtumėte planavę paraleliai su kitų pastato inžinerinių sprendimų projektavimu. Tai taikoma tiek privačių namų, tiek daugiabučių, tiek ir stambių pramonės, viešojo sektoriaus pastatų statybose.
Anksti pradėjus planuoti saulės elektrinės integraciją, sumažinsite jos instaliacijos kaštus, išvengsite perteklinio fasado ar stogo medžiagų naudojimo ir žymiai sutrumpinsite tokios saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpį.
Visa tai skamba gerai privačių namų statyboje, bet tikroji masto ekonomija atsiskleidžia saulę integruojant stambiuose objektuose, turinčiuose didelius stogo, fasadų plotus, dideles parkavimo aikšteles ir t.t.
Šiandien Lietuvos rinkoje siūlomų pažangių saulės elektrinių garantinis laikotarpis siekia 30 m. Tad tinkamai integruota saulės elektrinė ne tik padidins NT objekto vertę, bet ir greičiau atsipirkusi, dar ilgus dešimtmečius generuos švarią, tvarią elektrą praktiškai nemokamai.
2021 m. pavasarį SoliTek pradeda seminarų ir workshop‘ų ciklą architektams ir NT vystytojams, kaip efektyviai ir kokybiškai integruoti saulės elektrines naujai projektuojamuose pastatuose.

02Daugiau naujienų

Auga SoliTek saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis Rugpjūtis 01, 2022

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis

Saulės modulių gamintoja SoliTek nuo rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbina papildomai beveik 30 darbuotojų. Dalis darbo vietų yra skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Siekdami savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristatome geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės.