Skaičiuojame …
A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę! Vasaris 26, 2021

01Naujienos

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo nauji statybų reikalavimai, kurie numato, kad visi naujai projektuojami pastatai turi būti aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės. Įgyvendinant šiuos sprendimus bus reikalingas konstruktyvus, nenutrūkstamas ir atviras dialogas tarp saulės technologijų specialistų ir architektų, NT vystytojų ir galutinio užsakovo.

A++ klasės namai praktiškai nenaudoja energijos šildymui, o didžiąją suvartojamos energijos dalį pasigamina patys – pasitelkdami saulės energetikos, geotermijos ir panašius sprendimus. 

Iki šiol daugeliui rinkos dalyvių svarstyti apie saulės energijos panaudojimą nebuvo prioritetinė užduotis. Dabar situacija keičiasi, nes Europos Sąjunga suprato - be masiškumo, visų darnau visų šalių ėjimo tvarios ekonomikos kryptimi, nebus galima pasiekti jokių apčiuopiamų rezultatų. 

Todėl Lietuva ir daug kitų Europos valstybių numatė, kad reikia labiau skatinti visos visuomenės žalumą ir paskatinti atsinaujinančios energetikos plėtrą galima numatant tam tikrus reikalavimus statybų sektoriui.

Kaip gi tai įvyks? Kaip architektams, projektuotojams, NT vystytojams ir galiausiai pačiam klientui susivokti naujame, vis dar smarkiai besivystančiame atsinaujinančios energetikos technologijų brūzgyne? Atsakymas paprastas – reikalingas esminis visų šių suinteresuotų pusių mąstymo lūžis. 

O kaip jį pasiekti? Atsakymas irgi nesudėtingas – sėsti prie bendro apskrito stalo ir pradėti apie tai garsiai ir kryptingai kalbėti. Nėra ko slėpti – iki šiol architektų, projektuotojų ir NT vystytojų bendruomenės skeptiškai ir pasyviai žiūrėjo į saulės energetikos sprendimus.


Saulininkų ir architektų dialogas

Taigi, pirmiausiai reikalingas konstruktyvus, nenutrūkstamas ir atviras dialogas tarp saulės technologijų specialistų ir architektų, NT vystytojų ir galutinio užsakovo. Didžiausia vertė integruojant saulės energetikos sprendimus sukuriama ją planuojant ir integruojant į vystomus NT projektus nuo pat pirmų žingsnių – nuo tuščio popieriaus lapo. Saulės technologijų specialistai kuo anksčiau turi būti įtraukti į procesą, tapti organine viso pastato energetinio sprendimo projektavimo dalimi.

Šiandien jau yra technologijos ir produktai, kurie leidžia saulės energiją sugeriančius ir elektrą gaminančius modulius naudoti vietoje stogo dangos, jie gali būti integruojami į fasadus ir kitą smulkiąją miestų architektūrą.

Jei pastatysite gražų namą ir tada pradėsite galvoti, „kaip čia daryti su ta saulės elektrine“, tikėtina rezultatas bus žymiai prastesnis, nei saulės elektrinės integraciją būtumėte planavę paraleliai su kitų pastato inžinerinių sprendimų projektavimu. Tai taikoma tiek privačių namų, tiek daugiabučių, tiek ir stambių pramonės, viešojo sektoriaus pastatų statybose.

Anksti pradėjus planuoti saulės elektrinės integraciją, sumažinsite jos instaliacijos kaštus, išvengsite perteklinio fasado ar stogo medžiagų naudojimo ir žymiai sutrumpinsite tokios saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpį.

Visa tai skamba gerai privačių namų statyboje, bet tikroji masto ekonomija atsiskleidžia saulę integruojant stambiuose objektuose, turinčiuose didelius stogo, fasadų plotus, dideles parkavimo aikšteles ir t.t.

Šiandien Lietuvos rinkoje siūlomų pažangių saulės elektrinių garantinis laikotarpis siekia 30 m. Tad tinkamai integruota saulės elektrinė ne tik padidins NT objekto vertę, bet ir greičiau atsipirkusi, dar ilgus dešimtmečius generuos švarią, tvarią elektrą praktiškai nemokamai.

>>>

2021 m. pavasarį SoliTek pradeda seminarų ir workshop‘ų ciklą architektams ir NT vystytojams, kaip efektyviai ir kokybiškai integruoti saulės elektrines naujai projektuojamuose pastatuose. Kviečiame architektų ir vystytojų bendruomenę jungtis prie šios iniciatyvos, rašykite tiesiai SoliTek mokymų vadovei Julijai Kaladžinskaitei, [email protected].

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

02Daugiau naujienų

Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais Kovas 31, 2021

Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais

Saulės modulių gamintoja SoliTek supažindina visuomenę su gamybos procesais ir kviečia į virtualų turą po atnaujintas įmonės gamybos patalpas. Tai unikali galimybė pamatyti populiarėjančių saulės jėgainių virtuvę “iš vidaus”. 2021 metų pavasarį įmonė baigė gamybinės linijos atnaujinimą, leisiantį ir toliau užtikrinti produktų technologinę lyderystę.

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis Lapkritis 26, 2020

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis

Saulės energetika vis giliau skverbiasi į Lietuvos vartotojų kasdienybę. Rinkoje daugėjant elektromobilių, inovacijų ištroškę vairuotojai ieško galimybių kaip automobilius krauti patiems ir svarbiausia – švaria elektra. Atsakymas jau yra – automobilių stoginės su integruotomis saulės elektrinėmis, naujausias mados klyksmas rinkoje. Prognozuojama, kad šis segmentas ateinančiais metais Lietuvoje išaugs kelis kartus.

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR Spalis 30, 2020

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR

Baigdamas svarbiausią penkmečio gamybos modernizaciją, SoliTek Lietuvos rinkai pristato naujos kartos dvipusį saulės modulį BLACKSTAR. Tai išskirtinio juodumo 330 W galios grūdinto stiklo grynuolis su dvipusio veikimo (bifacial) monokristaliniais saulės elementais ir patvariu, ilgaamžiu juodu anoduoto aliuminio rėmu.

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle Certified™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. Lietuvoje startuoja naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank.lt, kuri pasiūlys vartotojams 35% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.