Siunčiami duomenys …
Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos Gruodis 02, 2021

01Naujienos

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

Saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje. Planuojama, kad autonomines elektros kaupimo sistemas kursianti gamykla pradės veikti 2023 m. 2 ketvirtį. 

Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh. Šioje gamykloje bus gaminamos elektros energijos kaupimo sistemos pritaikytos tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, taip pat planuojama gaminti ir stambias balansavimo sistemas, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose. 

Sutartyje numatyta, kad SoliTek prisidės prie gamybinės linijos įrengimo ir valdymo, bus atsakinga už gamybos apimčių didinimą ir produktų pristatymą rinkoje. ABEE ir IMECAR indėlis šiame projekte –know-how patirties baterijų projektavimo ir gamybos srityje pritaikymas ir optimalių techninių sprendimų suradimas. Tikimasi, kad bendra trijų įmonių patirtis ir rinkodaros strategija užtikrins šios naujos gamyklos ir jos produktų sėkmę. Užsakymai naujiems produktams bus priimami jau nuo 2022 m. II ketvirčio.

Ši jungtinės veiklos sutartis yra strateginis žingsnis, padėsiantis užtikrinti spartesnę baterijų gamybos pradžią Lietuvoje. Tai sustiprins mūsų plėtojamą inovacijų ir mokslinių tyrimų potencialą, didžiausią dėmesį teikiant buitinėms ir infrastruktūrinėms elektros energijos kaupimo sistemoms, saulės elementų, modulių ir  kaupimo sistemų perdirbimo tyrimams, mažinant CO2 pėdsaką. Tai bus pirmoji gamybos linija Lietuvoje, tieksianti baterijas sparčiai besiformuojančiai rinkai,“ – sako SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.  

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

ABEE generalinio direktoriaus prof. Noshin Omar teigimu, ši jungtinė veikla yra  strateginis ABEE sprendimas, siekiant klientams pateikti aukštos kokybės produktus. Ši nauja gamykla ir  jos produktai išplės jau turimą ABEE produktų asortimentą. Jam antrina Mark Lander, IMECAR generalinis direktorius, teigdamas, kad bendra veikla yra strategiškai svarbi plečiant įmonės rinkas Rytų ir Vakarų Europoje bei siūlant savo klientams naujausius kaupiklių sprendimus, atliepiančius jų specifinius poreikius. 

ABEE yra inžinerinė įmonė, kuri specializuojasi akumuliatorių ir energijos technologijų, skirtų automobiliams ir stacionariai įrangai, srityje. 2019 m. prof. Noshin Omar įkurtos įmonės ABEE kompetencijos apima akumuliatorių sistemų projektavimą, sertifikavimą ir galimybių analizę, susijusią su pažangių ličio-jonų ir naujos kartos baterijų technologijų gamyba.

IMECAR ELEKTRONIK yra automobilių, stacionarių ir kitų pramonės šakų akumuliatorių sistemų kūrėja ir gamintoja, kurią 2012 m. įkūrė Mark Lander. Be baterijų technologijų patirties, IMECAR turi ilgametę patirtį lengvųjų transporto priemonių kūrimo, prototipų ir gamybos srityje.

2021 m. pradžioje „BOD Group“ pradėjo naujo inovacijų centro, kuriame ir veiks baterijų kaupimo sistemų gamykla, statybas. Šiame pastate taip pat bus sutelktas visas „BOD Group“ inovacijų ir tyrimų potencialas ir vykdomi kaupiamųjų baterijų, saulės elementų ir prototipų modulių kūrimo ir  pritaikymo pramonei bei naujos kartos greitų įkrovimo stotelių tyrimai, elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių generavimo sistemų projektavimas, paleidimas, monitoringas ir priežiūros skaitmenizavimas bei duomenų analitika, saulės elementų, modulių ir kaupimo sistemų perdirbimo tyrimai, siekiant CO2 požiūriu neutralios gamybos ir pačios gamybos sutelkimo ES.

02Daugiau naujienų

SoliTek pelnė du „Solar Stars EU 2024“ apdovanojimus Lapkritis 18, 2024

SoliTek pelnė du „Solar Stars EU 2024“ apdovanojimus

„Solar Stars EU 2024 Conference & Awards“ renginyje, subūrusiame ryškiausius Europos protus ir atsinaujinančios energetikos srities lyderius, SoliTek išdidžiai šventė dvigubą pergalę. Konferencija, vykusi Vilniuje, nagrinėjo esmines temas, tokias kaip ateities verslo modeliai atsinaujinančios energijos sektoriuje, investavimo strategijos ir kibernetinio saugumo iššūkiai energetikos versle.

SoliTek įrengė 350 kW galios saulės elektrinę įmonei AUGUST IR KO Spalis 17, 2024

SoliTek įrengė 350 kW galios saulės elektrinę įmonei AUGUST IR KO

Didžiausia nuotekų valymo įrenginių gamintoja Baltijos šalyse ir šios industrijos lyderė – AUGUST ir KO – savo produkcijai ir veiklai kelianti aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus bei siekdama dar labiau mažinti savo poveikį aplinkai, įsirengė 350 kW saulės elektrinę. Projekto įgyvendinimas buvo patikėtas įmonei „SoliTek“.

Saulės elektrinė integruota į greitkelio triukšmo sienelę Rugsėjis 03, 2024

Saulės elektrinė integruota į greitkelio triukšmo sienelę

Nacionalinė kelių priežiūros įmonė „Via Lietuva“ skelbia apie sėkmingai įgyvendintą pirmąjį pilotinį projektą, kuriame saulės elektrinė buvo integruota tiesiogiai į triukšmą mažinančią užtvarą. Projektas realizuotas Europinėje magistralėje E85 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ties Grigiškėmis. Įdiegta 20,7 kW galios saulės elektrinė – unikalus Lietuvoje projektas, teikiantis energetinę ir ekologinę naudą bei infrastruktūrinį efektyvumą.

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m. Liepa 22, 2024

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m.

Solitek, kuriantiems tvarius produktus, tvarumo veiklos gamybos procese buvo savaime suprantamas dalykas, kuriuo tarsi ir neverta dalintis. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia. Iš tiesų, nors saulės moduliai yra tvarumo atributas, tačiau didžioji jų dalis Kinijoje yra gaminama deginant tonas iškastinio kuro.

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė Birželis 26, 2024

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Už Lietuvos geležinkelių tinklo infrastruktūrą, saugumą, modernizavimą ir plėtrą atsakinga AB „LTG Infra“ skelbia oficialiai įgyvendinusi analogų Lietuvoje neturintį projektą. Į šalia geležinkelio linijos Kyviškės-Valčiūnai linijos stovinčią triukšmo slopinimo sienelę buvo sumontuota saulės elektrinė. Pasiteisinus šiam projektui, tokios saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių sienelių visoje šalyje.