Siunčiami duomenys …
Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos Gruodis 02, 2021

01Naujienos

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

Saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje. Planuojama, kad autonomines elektros kaupimo sistemas kursianti gamykla pradės veikti 2023 m. 2 ketvirtį. 

Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh. Šioje gamykloje bus gaminamos elektros energijos kaupimo sistemos pritaikytos tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, taip pat planuojama gaminti ir stambias balansavimo sistemas, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose. 

Sutartyje numatyta, kad SoliTek prisidės prie gamybinės linijos įrengimo ir valdymo, bus atsakinga už gamybos apimčių didinimą ir produktų pristatymą rinkoje. ABEE ir IMECAR indėlis šiame projekte –know-how patirties baterijų projektavimo ir gamybos srityje pritaikymas ir optimalių techninių sprendimų suradimas. Tikimasi, kad bendra trijų įmonių patirtis ir rinkodaros strategija užtikrins šios naujos gamyklos ir jos produktų sėkmę. Užsakymai naujiems produktams bus priimami jau nuo 2022 m. II ketvirčio.

Ši jungtinės veiklos sutartis yra strateginis žingsnis, padėsiantis užtikrinti spartesnę baterijų gamybos pradžią Lietuvoje. Tai sustiprins mūsų plėtojamą inovacijų ir mokslinių tyrimų potencialą, didžiausią dėmesį teikiant buitinėms ir infrastruktūrinėms elektros energijos kaupimo sistemoms, saulės elementų, modulių ir  kaupimo sistemų perdirbimo tyrimams, mažinant CO2 pėdsaką. Tai bus pirmoji gamybos linija Lietuvoje, tieksianti baterijas sparčiai besiformuojančiai rinkai,“ – sako SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.  

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

ABEE generalinio direktoriaus prof. Noshin Omar teigimu, ši jungtinė veikla yra  strateginis ABEE sprendimas, siekiant klientams pateikti aukštos kokybės produktus. Ši nauja gamykla ir  jos produktai išplės jau turimą ABEE produktų asortimentą. Jam antrina Mark Lander, IMECAR generalinis direktorius, teigdamas, kad bendra veikla yra strategiškai svarbi plečiant įmonės rinkas Rytų ir Vakarų Europoje bei siūlant savo klientams naujausius kaupiklių sprendimus, atliepiančius jų specifinius poreikius. 

ABEE yra inžinerinė įmonė, kuri specializuojasi akumuliatorių ir energijos technologijų, skirtų automobiliams ir stacionariai įrangai, srityje. 2019 m. prof. Noshin Omar įkurtos įmonės ABEE kompetencijos apima akumuliatorių sistemų projektavimą, sertifikavimą ir galimybių analizę, susijusią su pažangių ličio-jonų ir naujos kartos baterijų technologijų gamyba.

IMECAR ELEKTRONIK yra automobilių, stacionarių ir kitų pramonės šakų akumuliatorių sistemų kūrėja ir gamintoja, kurią 2012 m. įkūrė Mark Lander. Be baterijų technologijų patirties, IMECAR turi ilgametę patirtį lengvųjų transporto priemonių kūrimo, prototipų ir gamybos srityje.

2021 m. pradžioje „BOD Group“ pradėjo naujo inovacijų centro, kuriame ir veiks baterijų kaupimo sistemų gamykla, statybas. Šiame pastate taip pat bus sutelktas visas „BOD Group“ inovacijų ir tyrimų potencialas ir vykdomi kaupiamųjų baterijų, saulės elementų ir prototipų modulių kūrimo ir  pritaikymo pramonei bei naujos kartos greitų įkrovimo stotelių tyrimai, elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių generavimo sistemų projektavimas, paleidimas, monitoringas ir priežiūros skaitmenizavimas bei duomenų analitika, saulės elementų, modulių ir kaupimo sistemų perdirbimo tyrimai, siekiant CO2 požiūriu neutralios gamybos ir pačios gamybos sutelkimo ES.

02Daugiau naujienų

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.