Siunčiami duomenys …
Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos Gruodis 02, 2021

01Naujienos

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

Saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje. Planuojama, kad autonomines elektros kaupimo sistemas kursianti gamykla pradės veikti 2023 m. sausio mėn. 

Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh. Šioje gamykloje bus gaminamos elektros energijos kaupimo sistemos pritaikytos tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, taip pat planuojama gaminti ir stambias balansavimo sistemas, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose. 

Sutartyje numatyta, kad SoliTek prisidės prie gamybinės linijos įrengimo ir valdymo, bus atsakinga už gamybos apimčių didinimą ir produktų pristatymą rinkoje. ABEE ir IMECAR indėlis šiame projekte –know-how patirties baterijų projektavimo ir gamybos srityje pritaikymas ir optimalių techninių sprendimų suradimas. Tikimasi, kad bendra trijų įmonių patirtis ir rinkodaros strategija užtikrins šios naujos gamyklos ir jos produktų sėkmę. Užsakymai naujiems produktams bus priimami jau nuo 2022 m. II ketvirčio.

Ši jungtinės veiklos sutartis yra strateginis žingsnis, padėsiantis užtikrinti spartesnę baterijų gamybos pradžią Lietuvoje. Tai sustiprins mūsų plėtojamą inovacijų ir mokslinių tyrimų potencialą, didžiausią dėmesį teikiant buitinėms ir infrastruktūrinėms elektros energijos kaupimo sistemoms, saulės elementų, modulių ir  kaupimo sistemų perdirbimo tyrimams, mažinant CO2 pėdsaką. Tai bus pirmoji gamybos linija Lietuvoje, tieksianti baterijas sparčiai besiformuojančiai rinkai,“ – sako SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.  

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

ABEE generalinio direktoriaus prof. Noshin Omar teigimu, ši jungtinė veikla yra  strateginis ABEE sprendimas, siekiant klientams pateikti aukštos kokybės produktus. Ši nauja gamykla ir  jos produktai išplės jau turimą ABEE produktų asortimentą. Jam antrina Mark Lander, IMECAR generalinis direktorius, teigdamas, kad bendra veikla yra strategiškai svarbi plečiant įmonės rinkas Rytų ir Vakarų Europoje bei siūlant savo klientams naujausius kaupiklių sprendimus, atliepiančius jų specifinius poreikius. 

ABEE yra inžinerinė įmonė, kuri specializuojasi akumuliatorių ir energijos technologijų, skirtų automobiliams ir stacionariai įrangai, srityje. 2019 m. prof. Noshin Omar įkurtos įmonės ABEE kompetencijos apima akumuliatorių sistemų projektavimą, sertifikavimą ir galimybių analizę, susijusią su pažangių ličio-jonų ir naujos kartos baterijų technologijų gamyba.

IMECAR ELEKTRONIK yra automobilių, stacionarių ir kitų pramonės šakų akumuliatorių sistemų kūrėja ir gamintoja, kurią 2012 m. įkūrė Mark Lander. Be baterijų technologijų patirties, IMECAR turi ilgametę patirtį lengvųjų transporto priemonių kūrimo, prototipų ir gamybos srityje.

2021 m. pradžioje „BOD Group“ pradėjo naujo inovacijų centro, kuriame ir veiks baterijų kaupimo sistemų gamykla, statybas. Šiame pastate taip pat bus sutelktas visas „BOD Group“ inovacijų ir tyrimų potencialas ir vykdomi kaupiamųjų baterijų, saulės elementų ir prototipų modulių kūrimo ir  pritaikymo pramonei bei naujos kartos greitų įkrovimo stotelių tyrimai, elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių generavimo sistemų projektavimas, paleidimas, monitoringas ir priežiūros skaitmenizavimas bei duomenų analitika, saulės elementų, modulių ir kaupimo sistemų perdirbimo tyrimai, siekiant CO2 požiūriu neutralios gamybos ir pačios gamybos sutelkimo ES.

02Daugiau naujienų

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs? Kovas 02, 2023

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

Lietuvos saulės modulių gamintojai ir švariųjų technologijų sektorius savo dydžiu ir apimtimis pirmauja Baltijos šalyse, tačiau nuolat susiduria su iššūkiais, stabdančiais sektoriaus augimą.  Apie juos, cleantech galimybes bei sektoriaus naujoves kalbėjome konferencijoje “Lietuvos Cleantech rinka 2022” , kurios metu produktų vadovas Vilius Aleknavičius papasakojo, kiek tvari yra saulės modulių gamyba Lietuvoje SoliTek gamykloje ir kiek gamtai kainuoja kitos alternatyvos. 

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė Vasaris 23, 2023

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

„Solitek“ nuo karo Ukrainoje pradžios siekė visapusiškai prisidėti prie narsios tautos kovos už laisvę. Įmonė Ukrainai teikė ne tik finansinę paramą, bet ir saulės modulius, kurie reikalingi mobilių elektros generavimo stotelių gamybai. Vieną tokią fronte numestos bombos skeveldrų pažeistą stotelę su savo parašais visai neseniai „Solitek“ perdavė Ukrainos kariai – įmonė nusprendė ją panaudoti kilniam tikslui ir suvienijusi jėgas su ilgamečiu savo partneriu Antanu Juknevičiumi skelbia „Radarom“ aukcioną.

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė, sukonstruota iš SoliTek gaminamų modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir...

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo modulių medžiagų sudėtį.