Skaičiuojame …
Pristatome efektyvesnius saulės modulius šiltnamių ūkiams Lapkritis 17, 2021

01Naujienos

Pristatome efektyvesnius saulės modulius šiltnamių ūkiams

Pristatome efektyvesnius saulės modulius šiltnamių ūkiams

Aukštųjų technologijų kompanijų grupei „BOD Group“ priklausanti saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pristatė šiltnamių ūkiams skirtą saulės modulį M40, kuris yra beveik 2 kartus pigesnis  nei prieš tai buvę tokio tipo saulės moduliai – pasiektas idealus kainos ir kokybės santykis, kas yra itin aktualu šiltnamių ūkiams. „SoliTek“ tyrėjų komandai pavyko sukurti ženkliai skaidresnį dvigubo stiklo saulės modulį. Naujas produkto išskirtinumas ne tik daug efektyvesnė elektros generacija, bet ir didesnis šviesos pralaidumas, kas yra labai svarbu šiltnamiams.

„Šiltnamio ūkiams saulės modulius gaminame jau ne vienerius metus. Naujausias M40 modulio modelis yra 235W galios, o jos šviesos pralaidumas yra 40 proc. kas reiškia, kad net 40 proc. jo paviršiaus yra skaidrus ir  jis praleidžia daugiau natūralios šviesos nei prieš tai buvę moduliai ir yra tinkamas net mažiau saulės gaunantiems šiltnamiams. Šio modulio pagalba mes tik pradedame atrasti Lietuvoje saulės agro-elektrines, kurioms iš tikrųjų priklauso ateitis. Dar 2015 m. „SoliTek“  sėkmingai įgyvendino  saulės agro-elektrinės projektą Malaizijoje, kur „SoliTek“  iš Lietuvoje gamintų stiklo modulių pastatė 1,5 MW galios stoginę agro-elektrinę paprikoms auginti. Jau tuomet tapo akivaizdu, kad auginant pipirus  sausesnėse ir kaitresnėse vietovėse saulės modulių šešėlyje galima pasiekti kur kas didesnį derlių bei žymiai sumažinti laistymui būtino vandens kiekį, o  daržovių  derlius  užauga 2-3 kartus didesnis ir subrandinamas 30 proc. sparčiau nei įprastinėmis sąlygomis. Vandens praradimus pavyko sumažinti net 65 proc.“, – teigia „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Skaičiuojama, kad šiuolaikiški šiltnamių ūkiai sunaudoja 10 kartų daugiau energijos nei tradiciniai, todėl  tokio verslo kaštai yra sąlyginai nemaži. Vienas iš elektros kainos taupymo sprendimų galėtų būti saulės elektrinės. Tinkamai įrengta elektrinė gali sumažinti išlaidas už elektros energija apie 80 proc. arba net 100 proc.

Šiandien pasaulyje labiausiai paplitusios agro-elektrinės, kadangi stoginė saulės elektrinė atlieka ir patvaraus, ilgaamžio stiklinio šiltnamio stogo funkciją. Joms dažniausiai naudojami išretintų saulės elementų moduliai, kad per „stogą“ patektų daugiau šviesos.  Tokių elektrinių generacija mažesnė, ji siekia 50-60% įprastinės saulės elektrinės pajėgumo ir kasmet iš 1 kW galėtų sugeneruoti 500-600 kWh elektros.

Pristatome efektyvesnius saulės modulius šiltnamių ūkiams

Pasak J.Sakalausko, saulės agro-elektrinės yra neinvazinės, aplinkosaugiškai tvarios ir ekonomiškai efektyvios, nes iš dirbamos žemės leidžia uždirbti dvigubai – auginant žemės produkciją ir generuojant elektrą. 

“Pasaulyje jau gerą dešimtmetį populiarėjančios saulės elektrinės, pritaikomos žemės ūkiui jau projektuojamos ir Lietuvoje. Tai yra mūsų ateitis, leisianti žemės ūkio paskirties žemę tuo pat metu naudoti tiek vaisių ir daržovių  auginimui, tiek ir švarios saulės elektros gamybai. Tokie projektai įprasmina svarbiausius Europos žaliojo kurso siekius: mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, skatinti inovacijas, sumažinti sąskaitas gyventojams, o taip pat – į žaliąją pertvarką įtraukti regionus”, - sako „SoliTek“ vadovas. 

Lietuvos energetika per pastaruosius dešimtmečius išgyvena milžinišką transformaciją, kurios ašis turi būti energetinė nepriklausomybė. Dabar ateina laikas spartinti dar vieną pokyčių energetikos sektoriuje etapą - valstybės energetinis „miksas“ turi tapti draugiškesnis aplinkai. Šis projektas yra kelias į nepriklausomą ir aplinkai draugišką energetiką. Be to, žvelgiant į ateitį labai svarbu suvokti, kad saulės energetika gali būti plėtojama įvairiai, pavyzdžiui, kaip stogų  ar fasadų danga ar šiltnamiai, gaminantys elektrą.

Kalifornijos universiteto mokslininkų teigimu, 2050 m. žmonija suvartos 70 proc. daugiau maisto nei šiuo metu. Šiltnamio ūkis galėtų būti vienas iš sprendimų, užtikrinantis žmonių aprūpinimą  maistu.  Šiuo metu pasaulyje šiltnamių ūkiai užima 36421 kv. m ploto. Didžiausių šiltnamio ūkių yra Ispanijoje. Jų plotas – beveik 200 kv. m. Japonai ir dar mažiau žemės turintys olandai jau pripažino, kad tokios saulės elektrinės duoda trigubą naudą:  leidžia žemės ūkio paskirties žemę naudoti tiek pasėlių auginimui, tiek ir švarios saulės elektros gamybai, sumaniai įrengta agro-elektrinė apsaugo dirvą nuo erozijos, sulygina temperatūrų svyravimą, geriau išlaiko drėgmę jos paviršiuje, taip leidžiant sutaupyti vandens laistymui.

02Daugiau naujienų

SoliTek plečia eksportą - pradeda bendradarbiavimą su JAV bendrovėmis Lapkritis 04, 2021

SoliTek plečia eksportą - pradeda bendradarbiavimą su JAV bendrovėmis

SoliTek pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su JAV kompanija Convalt PowerGen LLC. Kitų metų pradžioje, kai tik bus baigtas modulių sertifikavimas, SoliTek pradės tiekti savo saulės modulius JAV rinkai. Planuojama, kad kitų metų II-III ketvirtį JAV rinkai bus pateikta 15 MW saulės modulių.

SoliTek tapo „Lietuvos metų automobilis 2022“ renginio partneriu Spalis 29, 2021

SoliTek tapo „Lietuvos metų automobilis 2022“ renginio partneriu

Saulės modulių gamintoja „Solitek“ tapo jau 25-erius metus Lietuvoje vykstančio „Metų automobilis“ rinkimų viena iš rėmėjų. Prisidėti prie tokių rinkimų nuspręsta antrus metus iš eilės ir pasak „Solitek“ atstovų, pagrindinė priežastis tapti tokio renginio svarbia dalimi  tai pačių daromos inovacijos atsinaujinančios saulės energetikos srityje, kurios skirtos ir elektromobiliams.

SoliTek saulės elektrinė - Lietuvos pavilijono EXPO 2020 akcentas Spalis 22, 2021

SoliTek saulės elektrinė - Lietuvos pavilijono EXPO 2020 akcentas

Šiandien „EXPO 2020“ prasidėsiančioje Lietuvos nacionalinėje dienoje, kurią atidaro Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė, išskirtinis dėmesys skiriamas Lietuvoje sukurtoms naujausioms technologijoms, žiedinei ekonomikai, atsinaujinančiai energetikai ir kitiems šiuolaikiniams sprendimams. Lietuvos paviljono „EXPO 2020“ parodoje Dubajuje partneris yra SoliTek.

SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo Spalis 06, 2021

SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo

SoliTek tyrimų bendrovė UAB „SoliTek R&D“ įgyvendina projektą „Inovatyvūs žalios elektros energijos generavimo ir saugojimo sprendimai e-transportui“. Transportas yra vienas iš sektorių, kuriam ateityje reikės vis daugiau elektros energijos, o svarbiausia - su švaria energija susijusių sprendimų.

Rekordiniai SoliTek vasaros rezultatai - eksporto apimtys didėja Rugsėjis 29, 2021

Rekordiniai SoliTek vasaros rezultatai - eksporto apimtys didėja

SoliTek vasaros pardavimų rezultatai rekordiniai. Pardavimo pajamos birželio-rugpjūčio mėnesiais buvo 77% didesnės nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį – 4,2 mln. Eur. Tokius įmonės rezultatus lėmė sparčiai augęs eksportas – teigia SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.