Siunčiami duomenys …
Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti Lapkritis 03, 2022

01Naujienos

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti

Aukštųjų technologijų kompanijų grupei „BOD Group“ priklausančiai įmonei SoliTek įteikta Ivano Frankivsko srities policijos padėka už teikiamą pagalbą. SoliTek jau nuo pirmųjų karo dienų Ukrainai teikė ne tik finansinę pagalbą, bet ir saulės modulius. Vykstant tiksliniam Ukrainos energetikos infrastruktūros naikinimui, apsirūpinimas elektra šioje valstybėje tampa ypatingai aktualiu klausimu. Dar svarbesnis apsirūpinimas elektra šiuo metu yra karo zonose. 

SoliTek saulės moduliai yra naudojami mobiliųjų elektros generavimo stotelių gamybai. Šias stoteles Ukrainoje naudoja kariai dronams pakrauti, o medikai mobiliuose medicinos punktuose įrangos veiklai užtikrinti. Šios stotelės lengvai transportuojamos, yra nedidelės ir kompaktiškos. Poreikis šių sistemų yra labai didelis. Jų didžiulis privalumas - jos neskleidžia jokio triukšmo ir nereikalauja eksploatacinių medžiagų - kuro.

“Dar kovo mėn. SoliTek prisijungė prie labdaros paramos fondo "Jonaviečiai padeda" iniciatyvos: iš SoliTek modulių ir naudojant BIPA sprendimus buvo sukurtos mobilios elektros generavimo stotelės, kuriomis naudojosi Ukrainos kariai postuose. Tiek fondas, tiek mes esame gavę daug atsiliepimų iš Ukrainos karių apie jų naudingumą. Esant dideliam šių sistemų poreikiui dalį jų surinkimo darbų fondas organizuoja Ukrainoje Ivano-Frankivske. Suprasdami, kaip yra svarbu vietoje ir laiku pakrauti žvalgybinius dronus bei kaip yra svarbu medikus aprūpinti elektra, kai yra gelbėjamos žmonių gyvybės, mūsų įmonė ir toliau prisideda saulės moduliais”,- sako SoliTek įmonės vadovas Julius Sakalauskas.

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti

Pasak J.Sakalausko, saulės modulis negali generuoti saulės energijos vienas pats, todėl labai svarbu, kad atsirastų palaikančių šią idėją ir prisidėtų akumuliatoriais, saulės energijos valdikliais, įtampos keitikliais ir kitais reikalingais komponentais. Labdaros ir paramos fondas "Jonaviečiai padeda" nuolatos ieško partnerių, galinčių prisidėti prie komplektuojančių detalių (akumuliatorių, energijos valdiklių, įtampos keitiklių) įsigijimo bei surinkimo darbų.

Labdaros ir paramos fondas "Jonaviečiai padeda"

Parko g. 1-48, LT-55174 Jonava, Lietuva

Bankas "Swedbank" SWIFT HABALT22

IBAN LT107300010171377342

Mokėjimo paskirtis : Saulės jėga Ukrainai

el. paštas

Elmantas Mickevičius

+370 699 97736

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.