Siunčiami duomenys …
Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką Kovas 03, 2022

01Naujienos

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

2021 m. saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 54% ir pasiekė 14,8 mln. Eur. Tam daugiausiai įtakos turėjo trečdaliu padidėjusios eksporto į Skandinavijos rinkas apimtys ir populiarėjantys premium klasės produktai. Po sėkmės Skandinavijoje ir Beniliukso valstybėse, įmonė plečia savo eksporto rinkas. Šiais metais įmonė planuoja sustiprinti savo pozicijas Italijoje ir Prancūzijoje. Ji jau 2021 m. pradėjo bendradarbiavimą su JAV kompanijomis ir šiais metais pradės eksportuoti savo gaminamus modulius ir į JAV.

Labai ženkliai bendrovės pardavimai šoktelėjo Švedijoje (63%) ir Suomijoje (11%), o bendras eksportas į Skandinaviją 2021 m. augo 34,15 % pasiekė 5,5 mln. Eur.

„Praėjusieji metai buvo lūžio metai SoliTek, kai Europoje dar labiau įsitvirtiname kaip patikimas saulės modulių gamintojas. Dabar 85% SoliTek gaminamų saulės modulių tiekiame ES rinkai. Europietiška mūsų gaminių kilmė tampa vis didesniu privalumu, nes tiekėjai iš Azijos praranda pasitikėjimą dėl trukdžių tiekimo grandinėje, juolab, kad pastaruoju metu stebime ir pasikeitusius vartotojų įpročius – jie vis didesnį dėmesį skiria produkto kilmei, gamintojo taikomiems tvarumo principams ir pan. Todėl čia mums atsivėrė tikrai plačios galimybės“, – augimo priežastis vardina Julius Sakalauskas, SoliTek vadovas.

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

Pasak jo, apie besikeičiančius vartotojų pasirinkimus liudija ir 2021 m. beveik dvigubai (96%) išaugę stiklas stiklas saulės modulių pardavimai. Tai premium klasės saulės moduliai, surenkantys ne tik tiesioginę saulės šviesą, bet ir jos atspindžius nuo žemės ar stogo. Dėl šios technologijos saulės moduliai gali generuoti iki 45% daugiau elektros.

„Akivaizdu, kad žmonės yra linkę investuoti į efektyvesnius ir tvarius saulės modulius. Mūsų gaminami saulės moduliai yra ir vieninteliai pasaulyje, turintys itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus žymintį „Cradle to Cradle“ sertifikatą, GOLD lygio statusą. Tai tampa mūsų vizitine kortele, išskirtinumu ir privalumu europinėje rinkoje, ypač Skandinavijoje“, – teigia J. Sakalauskas.

Net ir Lietuvoje įsirengiantieji saulės elektrines vis dažniau renkasi SoliTek ekologiškai pagamintus stiklas stiklas saulės modulius. 

 2022 m. „Solitek“ ketina dirbti jau ne dviem, bet trimis pamainomis ir toliau auginti gamybos apimtis. Pasak SoliTek vadovo, vartotojus atsigręžti į atsinaujinančią energetiką skatina ne tik augančios elektros kainos, bet ir dabartinė geopolitinė situacija.

02Daugiau naujienų

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.