Siunčiami duomenys …
Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką Kovas 03, 2022

01Naujienos

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

2021 m. saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 54% ir pasiekė 14,8 mln. Eur. Tam daugiausiai įtakos turėjo trečdaliu padidėjusios eksporto į Skandinavijos rinkas apimtys ir populiarėjantys premium klasės produktai. Po sėkmės Skandinavijoje ir Beniliukso valstybėse, įmonė plečia savo eksporto rinkas. Šiais metais įmonė planuoja sustiprinti savo pozicijas Italijoje ir Prancūzijoje. Ji jau 2021 m. pradėjo bendradarbiavimą su JAV kompanijomis ir šiais metais pradės eksportuoti savo gaminamus modulius ir į JAV.

Labai ženkliai bendrovės pardavimai šoktelėjo Švedijoje (63%) ir Suomijoje (11%), o bendras eksportas į Skandinaviją 2021 m. augo 34,15 % pasiekė 5,5 mln. Eur.

„Praėjusieji metai buvo lūžio metai SoliTek, kai Europoje dar labiau įsitvirtiname kaip patikimas saulės modulių gamintojas. Dabar 85% SoliTek gaminamų saulės modulių tiekiame ES rinkai. Europietiška mūsų gaminių kilmė tampa vis didesniu privalumu, nes tiekėjai iš Azijos praranda pasitikėjimą dėl trukdžių tiekimo grandinėje, juolab, kad pastaruoju metu stebime ir pasikeitusius vartotojų įpročius – jie vis didesnį dėmesį skiria produkto kilmei, gamintojo taikomiems tvarumo principams ir pan. Todėl čia mums atsivėrė tikrai plačios galimybės“, – augimo priežastis vardina Julius Sakalauskas, SoliTek vadovas.

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

Pasak jo, apie besikeičiančius vartotojų pasirinkimus liudija ir 2021 m. beveik dvigubai (96%) išaugę stiklas stiklas saulės modulių pardavimai. Tai premium klasės saulės moduliai, surenkantys ne tik tiesioginę saulės šviesą, bet ir jos atspindžius nuo žemės ar stogo. Dėl šios technologijos saulės moduliai gali generuoti iki 45% daugiau elektros.

„Akivaizdu, kad žmonės yra linkę investuoti į efektyvesnius ir tvarius saulės modulius. Mūsų gaminami saulės moduliai yra ir vieninteliai pasaulyje, turintys itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus žymintį „Cradle to Cradle“ sertifikatą, SILVER lygio statusą. Tai tampa mūsų vizitine kortele, išskirtinumu ir privalumu europinėje rinkoje, ypač Skandinavijoje“, – teigia J. Sakalauskas.

Net ir Lietuvoje įsirengiantieji saulės elektrines vis dažniau renkasi SoliTek ekologiškai pagamintus stiklas stiklas saulės modulius. 

 2022 m. „Solitek“ ketina dirbti jau ne dviem, bet trimis pamainomis ir toliau auginti gamybos apimtis. Pasak SoliTek vadovo, vartotojus atsigręžti į atsinaujinančią energetiką skatina ne tik augančios elektros kainos, bet ir dabartinė geopolitinė situacija.

Skaitykite daugiau: Apie bendradarbiavimą su JAV; Apie saulės modulius šiltnamiams; Automobiilų stoginė su saulės elektrine

02Daugiau naujienų

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis Rugpjūtis 01, 2022

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis

Saulės modulių gamintoja SoliTek nuo rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbina papildomai beveik 30 darbuotojų. Dalis darbo vietų yra skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Siekdami savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristatome geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės.

Startuoja projekto GreenEST interneto puslapis Kovas 07, 2022

Startuoja projekto GreenEST interneto puslapis

Šią savaitę startuoja naujas projekto - Inovatyvūs žalios elektros energijos generavimo ir saugojimo sprendimai e-transportui (GreenEST), projekto nr. LT07-1-EIM-K01-018 oficialusis interneto puslapis.