Siunčiami duomenys …
SoliTek – 10 m. Saulės elektrinių novatoriai Spalis 15, 2019

01Naujienos

SoliTek – 10 m. Saulės elektrinių novatoriai

SoliTek – 10 m. Saulės elektrinių novatoriai

Šiemet 10 m. minintis SoliTek – sparčiausiai augantis saulės elektrinių instaliuotojas Lietuvoje, modulių gamyboje sukauptą patirtį panaudojantis įrengiant inovatyvias, ilgaamžes ir ypač efektyvias saulės elektrines. „Saulės moduliai – kiekvienos saulės elektrinės širdis. 

Dešimtmetį tobulinęs gamybą bei tapęs lyderiaujančiu saulės modulių gamintoju Skandinavijos regione, šiandien SoliTek siūlo įvairiausius poreikius atitinkančias saulės elektrines: nuo mažų ir ekonomiškų sodyboms skirtų 3 kW projektų iki 1000 kartų didesnių pramoninių saulės parkų, kuriuose naudojamos pažangiausios dvipusių modulių ir saulės sekimo technologijos.

„Mūsų išskirtinumas – aukščiausia kokybė ir principas „viskas iš vienų rankų“. Užtikriname 100% vertikalią integraciją, kuri suteikia klientui naujo lygio patikimumą. Įsirengdamas saulės elektrinę bet kuris vartotojas nori dviejų labai aiškių dalykų: sutaupyti elektrai bei šildymui skirtus pinigus ir su nauja elektrine neturėti jokių problemų. Nei rytoj, nei po 10 metų. Mes tai galime pasiūlyti, nes užtikriname elektrinės gamybą ir įrengimą nuo A iki Z ir atsakome už įrangos bei darbų kokybę“, – sako D. Černiauskas iš SoliTek.

Lietuvos vartotojai pasekė skandinavų pėdomis, kurie jau prieš keletą metų suvokė stiklas-stiklas modulių privalumus ir dabar renkasi tik juos. Šiandien SoliTek eksportuoja 80% Vilniaus gamykloje pagamintų saulės modulių į Švediją, Norvegiją, Suomiją, Nyderlandus, Prancūziją ir kt.

Tačiau ir Lietuvos vartotojas atsiriekia vis didesnę SoliTek pardavimų pyrago dalį, nes tikslinga LR Aplinkos ministerijos parama saulės elektrinių įsirengimui nuo 2019 m. pradžios iš esmės suaktyvino rinką.

Lietuviai jau renkasi kokybę

„Šiandien Lietuvoje apie 70% įsirengiančių SoliTek saulės elektrines jau renkasi būtent stiklas-stiklas saulės modulius. Didžiausias kokybinis pokytis ir įvyko per paskutinius metus. Pastebėjome, kad lietuviams tiesiog trūko informacijos apie kokybišką produktą, nes ilgą laiką Lietuvos rinkoje dominavo pigesnė kiniška produkcija.

Supratę, kad saulės energetikoje svarbiausia protinga investicija į kokybę, lietuviai gana greitai ėmė keisti įpročius ir dabar dažniausiai renkasi stiklas-stiklas modulius“, – pasakoja SoliTek atstovas.

Stiklas turi unikalių savybių, kurios užtikrina saulės elemento ilgaamžiškumą. Dvigubo stiklo SOLID Pro saulės moduliai gali išlaikyti iki 8 metrų storio sniego sluoksnį, atšiauriausius vėjo, krušos, druskos bei kitų cheminių elementų poveikius. Mažiausiai 30 m. jie patikimai, su gamintojo garantija tarnaus vartotojui.

SoliTek, būdamas ir modulių gamintoju, pilnai atsako už modulių garantinius įsipareigojimus ir, esant gedimui, modulius keičia nemokamai. Kiti to pasiūlyti negali.

Inovacijų lyderiai Europoje

Nuolatinės investicijos į tyrimus ir plėtrą leidžia SoliTek inžinieriams suprojektuoti analogų Europoje neturinčias elektrines, kurios demonstruoja naujausias technologines galimybes ir kryptį, kuria judės visa saulės energetika per ateinančius 10 m.

Šį rudenį Ukrainoje SoliTek atidarė naujos kartos 2 MW galios saulės elektrinę, pirmą tokio tipo Europoje. Joje įrengti dvipusiai stiklas-stiklas saulės moduliai su saulės sekimo sistema leis išgauti iki 40% daugiau elektros energijos, nei tradicinėje saulės elektrinėje.

Moduliai šviesiu paros metu automatiškai sukasi iš rytų į vakarus, taip išnaudodami daugiau efektyvios saulės spinduliuotės ryte ir vakare, būtent tada, kada elektros suvartojama daugiausiai ir ji kainuoja brangiausiai. Tokioje saulės elektrinėje pagaminamos elektros energijos kreivė geriausiai atitinka standartinę buitinių vartotojų ir pramonės elektros energijos vartojimo profilį.

„Tik siūlydami visiškai inovacinius technologinius sprendimus galime efektyviai konkuruoti su Azijos gamintojais, kurie konkuruoja tik žema kaina. Šiuo projektu įrodysime, kad apgalvota investicija į naujausius technologinius sprendimus gali būti pelningesnė, nei standartinių projektų tiražavimas“, – akcentuoja į elektrinę Ukrainoje investavusios „Global BOD Group“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius.

  • Naujos kartos SoliTek saulės elektrinių garantinis laikotarpis ženkliai skiriasi nuo įprastinių, šiandien statomų Europoje. SoliTek stiklas-stiklas moduliams suteikia net 30 m. garantiją. Tradiciškai elektrinių projektuose komplektuojami standartiniai saulės moduliai su 10-12 m. garantija.

10 m. patirtį saulės technologijų rinkoje sukaupęs SoliTek šiandien jau suplanavo ir pasiruošęs tolesniam augimui: jau 2019 m. pabaigoje bus dvigubai išplėsta ir modernizuota modulių gamyba, kuri leis kasmet pagaminti 120 MW stiklas-stiklas saulės modulių.

Skaitykite daugiau: Parama produkcijai sertifikuoti | Saulės panaudojimas Dakaro ralyje | Atidarėme pažangiausią saulės elektrinę | Instaliacijos Olandijoje

02Daugiau naujienų

Auga SoliTek saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis Rugpjūtis 01, 2022

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis

Saulės modulių gamintoja SoliTek nuo rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbina papildomai beveik 30 darbuotojų. Dalis darbo vietų yra skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Siekdami savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristatome geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės.