Siunčiami duomenys …
SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

01Naujienos

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

„SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas tikisi, kad galimybė pasinaudoti suteikta kredito linija palengvins sąlygas „SoliTek“ įsigyti žaliavų iš Taivano partnerių Lietuvoje gaminamiems saulės moduliams - sumažins žaliavų įsigijimo terminus, bei padidins sandorių apimtis.

„Pasirašėme finansavimo kontraktą su Taivano banku, tai – kredito linija žaliavų pirkimui. Mes jau daugelį metų perkame įvairių žaliavų iš Taivane įsikūrusių partnerių. O suteikta kredito linija mums turėtų smarkiai pagerinti bendradarbiavimo sąlygas su Taivano įmonėmis. Žaliavų transportavimas iš tolimojo Taivano trunka gana ilgai, kartais net keletą mėnesių - žaliavos keliauja laivais, o su tiekėjais iš Azijos paprastai turi mokėti viską iš anksto. Toks kreditas ir garantas iš Taivano vyriausybės įkurto fondo, leis mums nemokėti iš anksto, sulaukti krovinio, o atsiskaityti su partneriais tik tada, kai žaliavos atvyksta į Lietuvą“, – renginyje kalbėjo J. Sakalauskas. Anot jo, „SoliTek“ pastaraisiais metais auga labai sparčiai – pernai net 3 kartus, o šiemet taip pat planuojamas augimas. Tikimės, kad Taivano fondo suteiktas kreditas padės išlaikyti augimo pagreitį - kadangi augame gana sparčiai, apyvartinės lėšos dabar labai reikalingos.

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Kartu su „SoliTek“ „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje buvo pasirašyti dar dviejų Lietuvos įmonių susitarimai su Taivano atstovais dėl bendrų projektų. „Teltonika“ sutarė su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) dėl puslaidininkių lustų gamybos technologijų perdavimo. Sandorio detalės neviešinamos, bet tikimasi, kad technologijų perdavimui skirti 10 mln. eurų. „Teltonika“ turėtų padėti išvystyti lustų gamybos technologijas ir iki 2029 m. Vilniuje įkurti „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parką.

Trečioji bendrovė - „Oxipit“ pritraukė 3,5 mln. EUR investiciją į dirbtinio intelekto pritaikymo radiologijoje sprendimo vystymą.

02Daugiau naujienų

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių. „SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės jėgainės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti Gegužė 16, 2023

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines įsirengę nebuitiniai vartotojai ir verslo atstovai gali pagamintą energiją saugoti ir panaudoti tada, kai atsiranda poreikis. Dažniausiai vasarą pagaminta energija panaudojama atėjus žiemai. Tačiau netrukus laukia pokyčiai: sekdama kitų šalių pavyzdžiu, Lietuva ruošiasi keisti atsiskaitymo sistemą – saulės elektrinių tiekiamos energijos taupyti nebegalės, ją teks parduoti. Kitaip tariant, kaupti bus galima ne energiją, o pinigus.

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja Gegužė 05, 2023

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja

„SoliTek“, paskelbė praėjusių metų finansinius rezultatus. 2022 metais ženkliai augo gamybos ir saulės elektrinių instaliavimo pajamos. Bendrovės vadovas pastebi, kad į atsinaujinančius energijos išteklius investuoja vis daugiau mūsų šalies verslų. Didėjant saulės elektrinių susidomėjimui visame pasaulyje, pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja „SoliTek“ fiksuoja ženklų pardavimo pajamų šuolį.