Siunčiami duomenys …
SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

01Naujienos

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

„SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas tikisi, kad galimybė pasinaudoti suteikta kredito linija palengvins sąlygas „SoliTek“ įsigyti žaliavų iš Taivano partnerių Lietuvoje gaminamiems saulės moduliams - sumažins žaliavų įsigijimo terminus, bei padidins sandorių apimtis.

„Pasirašėme finansavimo kontraktą su Taivano banku, tai – kredito linija žaliavų pirkimui. Mes jau daugelį metų perkame įvairių žaliavų iš Taivane įsikūrusių partnerių. O suteikta kredito linija mums turėtų smarkiai pagerinti bendradarbiavimo sąlygas su Taivano įmonėmis. Žaliavų transportavimas iš tolimojo Taivano trunka gana ilgai, kartais net keletą mėnesių - žaliavos keliauja laivais, o su tiekėjais iš Azijos paprastai turi mokėti viską iš anksto. Toks kreditas ir garantas iš Taivano vyriausybės įkurto fondo, leis mums nemokėti iš anksto, sulaukti krovinio, o atsiskaityti su partneriais tik tada, kai žaliavos atvyksta į Lietuvą“, – renginyje kalbėjo J. Sakalauskas. Anot jo, „SoliTek“ pastaraisiais metais auga labai sparčiai – pernai net 3 kartus, o šiemet taip pat planuojamas augimas. Tikimės, kad Taivano fondo suteiktas kreditas padės išlaikyti augimo pagreitį - kadangi augame gana sparčiai, apyvartinės lėšos dabar labai reikalingos.

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Kartu su „SoliTek“ „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje buvo pasirašyti dar dviejų Lietuvos įmonių susitarimai su Taivano atstovais dėl bendrų projektų. „Teltonika“ sutarė su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) dėl puslaidininkių lustų gamybos technologijų perdavimo. Sandorio detalės neviešinamos, bet tikimasi, kad technologijų perdavimui skirti 10 mln. eurų. „Teltonika“ turėtų padėti išvystyti lustų gamybos technologijas ir iki 2029 m. Vilniuje įkurti „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parką.

Trečioji bendrovė - „Oxipit“ pritraukė 3,5 mln. EUR investiciją į dirbtinio intelekto pritaikymo radiologijoje sprendimo vystymą.

02Daugiau naujienų

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė, sukonstruota iš SoliTek gaminamų modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir...

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo modulių medžiagų sudėtį.

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais Lapkritis 22, 2022

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais

„SoliTek“ per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, pardavimo pajamas padidino 55 %. Tai daugiausia lėmė augantis susidomėjimas saulės PV ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Prie stiprių įmonės veiklos rezultatų prisidėjo ir augančios eksporto apimtys

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti Lapkritis 03, 2022

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti

SoliTek įteikta Ivano Frankivsko srities policijos padėka už teikiamą pagalbą. SoliTek jau nuo pirmųjų karo dienų Ukrainai teikė ne tik finansinę pagalbą, bet ir saulės modulius. Vykstant tiksliniam Ukrainos energetikos infrastruktūros naikinimui, apsirūpinimas elektra šioje valstybėje tampa ypatingai aktualiu klausimu.

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.