Siunčiami duomenys …
SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

01Naujienos

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

„SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas tikisi, kad galimybė pasinaudoti suteikta kredito linija palengvins sąlygas „SoliTek“ įsigyti žaliavų iš Taivano partnerių Lietuvoje gaminamiems saulės moduliams - sumažins žaliavų įsigijimo terminus, bei padidins sandorių apimtis.

„Pasirašėme finansavimo kontraktą su Taivano banku, tai – kredito linija žaliavų pirkimui. Mes jau daugelį metų perkame įvairių žaliavų iš Taivane įsikūrusių partnerių. O suteikta kredito linija mums turėtų smarkiai pagerinti bendradarbiavimo sąlygas su Taivano įmonėmis. Žaliavų transportavimas iš tolimojo Taivano trunka gana ilgai, kartais net keletą mėnesių - žaliavos keliauja laivais, o su tiekėjais iš Azijos paprastai turi mokėti viską iš anksto. Toks kreditas ir garantas iš Taivano vyriausybės įkurto fondo, leis mums nemokėti iš anksto, sulaukti krovinio, o atsiskaityti su partneriais tik tada, kai žaliavos atvyksta į Lietuvą“, – renginyje kalbėjo J. Sakalauskas. Anot jo, „SoliTek“ pastaraisiais metais auga labai sparčiai – pernai net 3 kartus, o šiemet taip pat planuojamas augimas. Tikimės, kad Taivano fondo suteiktas kreditas padės išlaikyti augimo pagreitį - kadangi augame gana sparčiai, apyvartinės lėšos dabar labai reikalingos.

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Kartu su „SoliTek“ „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje buvo pasirašyti dar dviejų Lietuvos įmonių susitarimai su Taivano atstovais dėl bendrų projektų. „Teltonika“ sutarė su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) dėl puslaidininkių lustų gamybos technologijų perdavimo. Sandorio detalės neviešinamos, bet tikimasi, kad technologijų perdavimui skirti 10 mln. eurų. „Teltonika“ turėtų padėti išvystyti lustų gamybos technologijas ir iki 2029 m. Vilniuje įkurti „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parką.

Trečioji bendrovė - „Oxipit“ pritraukė 3,5 mln. EUR investiciją į dirbtinio intelekto pritaikymo radiologijoje sprendimo vystymą.

02Daugiau naujienų

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant Valstybės rezervą galinčios saugoti bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos beveik pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.