Siunčiami duomenys …
SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

01Naujienos

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

„SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas tikisi, kad galimybė pasinaudoti suteikta kredito linija palengvins sąlygas „SoliTek“ įsigyti žaliavų iš Taivano partnerių Lietuvoje gaminamiems saulės moduliams - sumažins žaliavų įsigijimo terminus, bei padidins sandorių apimtis.

„Pasirašėme finansavimo kontraktą su Taivano banku, tai – kredito linija žaliavų pirkimui. Mes jau daugelį metų perkame įvairių žaliavų iš Taivane įsikūrusių partnerių. O suteikta kredito linija mums turėtų smarkiai pagerinti bendradarbiavimo sąlygas su Taivano įmonėmis. Žaliavų transportavimas iš tolimojo Taivano trunka gana ilgai, kartais net keletą mėnesių - žaliavos keliauja laivais, o su tiekėjais iš Azijos paprastai turi mokėti viską iš anksto. Toks kreditas ir garantas iš Taivano vyriausybės įkurto fondo, leis mums nemokėti iš anksto, sulaukti krovinio, o atsiskaityti su partneriais tik tada, kai žaliavos atvyksta į Lietuvą“, – renginyje kalbėjo J. Sakalauskas. Anot jo, „SoliTek“ pastaraisiais metais auga labai sparčiai – pernai net 3 kartus, o šiemet taip pat planuojamas augimas. Tikimės, kad Taivano fondo suteiktas kreditas padės išlaikyti augimo pagreitį - kadangi augame gana sparčiai, apyvartinės lėšos dabar labai reikalingos.

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Kartu su „SoliTek“ „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje buvo pasirašyti dar dviejų Lietuvos įmonių susitarimai su Taivano atstovais dėl bendrų projektų. „Teltonika“ sutarė su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) dėl puslaidininkių lustų gamybos technologijų perdavimo. Sandorio detalės neviešinamos, bet tikimasi, kad technologijų perdavimui skirti 10 mln. eurų. „Teltonika“ turėtų padėti išvystyti lustų gamybos technologijas ir iki 2029 m. Vilniuje įkurti „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parką.

Trečioji bendrovė - „Oxipit“ pritraukė 3,5 mln. EUR investiciją į dirbtinio intelekto pritaikymo radiologijoje sprendimo vystymą.

02Daugiau naujienų

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su saulės modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas. Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu.

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai.