SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas Gegužės 14, 2020

01Naujienos

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

Pernai 62% iki 14 mln. EUR išauginęs saulės modulių pardavimus, šiemet SoliTek planuoja kiek santūresnį augimą, bet strateginės krypties nekeičia. Didžiausias regione saulės modulių gamintojas gamybą augins plėsdamas saulės parkų statybas Lietuvoje bei besiskverbdamas į naujas ES rinkas, kuriose dėl pandemijos apmažėjo Azijos saulės modulių gamintojų populiarumas.

„Mūsų veiklos rezultatams COVID-19 pandemija didelės įtakos kol kas neturėjo. Pirmąjį šių metų ketvirtį modulių gamybą ir pardavimus Europoje ir Lietuvoje auginome 43% iki 3 mln. EUR, lyginant su pernai metų pirmuoju ketvirčiu, kuris buvo prastokas. Antrą ketvirtį, manau, pardavimų augimą išlaikyti 20% ribose. Jei nebus daugiau kataklizmų, su panašiu augimu tikimės baigti ir visus 2020 m.”, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Vadovas pripažįsta, kad pandemija kelia daug nepatogumų medžiagų tiekimo grandinėje ir kasdienėje veikloje. „Bet mes privalome gaudyti momentą – dėl krizės kovą-balandį Azijos gamintojų modulių tiekimas į ES buvo sutrūkinėjęs, o jam atsistačius nemaža dalis Skandinavijos, Beniliukso, Vokietijos rinkos žaidėjų suprato, kad visus kiaušinius sudėti į vieną pintinę nesaugu ir dabar didina užsakymus iš vietos modulių gamintojų. Džiaugiamės tuo ir tikimės, kad ši tendencija išsilaikys visus 2020 m.”, - priduria Julius Sakalauskas.

Pasak vadovo, kovui suplanuotas naujos kartos modulių gamybos linijos įrengimas buvo nukeltas vasarai tiek dėl išaugusios paklausos, norėjosi išpildyti visus užsakymus, tiek ir dėl darbo jėgos judėjimo ribojimų, mat naujajai linijai instaliuoti būtini gamintojo atstovai. Naujos kartos modulių gamybos linija leis SoliTek pajėgumus padvigubinti, tad tikimasi ją instaliuoti vasarą, kai Europoje sezoniškai saulės modulių rinka sulėtėja.

„Iš tiesų daugiau laukti neturėsime nei noro, nei galimybių. Rudeniui esame suplanavę kelių didelių naujos kartos saulės parkų statybas Lietuvoje ir mums bus gyvybiškai būtini nauji gamybiniai pajėgumai. Naujų 2-3 MW dydžio saulės parkų statybos leis mums išlaikyti užsibrėžtus augimo tempus šiemet“, - sako J. Sakalauskas.


Rinkai pasiūlys 40% efektyvesnius saulės parkus

Bendradarbiaudamas su Europiniais tyrimų centrais, SoliTek per metus ištobulino bei lauko sąlygomis ištestavo naujos kartos saulės parko techninį projektą, kuris leidžia sugeneruoti iki 40% daugiau elektros energijos, nei standartinės šiandien rinkoje statomos saulės elektrinės.

„Naujos kartos saulės parko širdis – dvipusiai stiklas-stiklas saulės moduliai su kompiuterizuota saulės sekimo sistema ir šviesą atspindinčiu elektrinės pagrindu. Mūsų Vilniaus gamykloje pagaminti dvipusio veikimo 100% stiklo moduliai sugeria saulės šviesą ne tik per priekinę, bet ir galinę plokštumą. Jie yra berėmiai ir padidinto atsparumo išorės poveikiams, jų našus darbo laikas siekia 30 m. ir daugiau”, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius.

Iki šiol tokius modulius bendrovė siūlė daugiau išskirtinę kokybę vertinantiems privačių namų savininkams, juos dėl patvarumo, A1 degumo klasės ir ilgaamžiškumo ypač vertina Skandinavijos pirkėjai. Bendrovė, matydama šio produkto sėkmę privačiame segmente, nusprendė jį išbandyti dideliuose saulės parkuose. Ir, pasak J. Sakalausko, tai pasiteisino 110%.

„Pernai rudenį pastatėme ir paleidome analogišką 2 MW galios saulės elektrinę Ukrainoje ir jau pirmaisiais veikimo mėnesiais įsitikinome, kad tinkamai sukalibruota jėgainė tikrai generuoja 38%-42% daugiau elektros energijos už įprastinę, standartinę fiksuotų vienpusių modulių jėgainę.

Ši elektrinė sugeria daugiau efektyvios saulės spinduliuotės rytinėje ir vakarinėje paros dalyje, būtent tada, kai tinkle yra elektros suvartojimo pikas ir kuomet ji kainuoja brangiausiai. Mūsų elektrinės vieno vato kaina bus pigiausia rinkoje ir tikimės, kad vartotojai tai netruks įvertinti“, - pabrėžia J. Sakalauskas.

Šiemet SoliTek kartu su partneriais Lietuvoje planuoja pastatyti bent 2 tokias elektrines, jos bus pritaikytos dalimis pardavinėti nutolusiems privatiems vartotojams. Investicijos į šias elektrines sieks 4 mln. EUR.

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

02Daugiau naujienų

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį Kovo 02, 2020

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį

Europoje augant aplinkosaugiškai tvarių saulės modulių paklausai, bendrovė SoliTek pradėjo ilgai trunkantį ir reiklų „Cradle to Cradle“ (C2C) sertifikavimo procesą, kuris leis Vilniuje pagamintus stiklas-stiklas modulius vadinti 100% tvariu gaminiu, atitinkančiu visus žiedinės ekonomikos reikalavimus. Sertifikavimo procesą bendrovė tikisi baigti dar šiemet.

SoliTek – 10 m. Saulės elektrinių novatoriai Spalio 15, 2019

SoliTek – 10 m. Saulės elektrinių novatoriai

Šiemet 10 m. minintis SoliTek – sparčiausiai augantis saulės elektrinių instaliuotojas Lietuvoje, modulių gamyboje sukauptą patirtį panaudojantis įrengiant inovatyvias, ilgaamžes ir ypač efektyvias saulės elektrines. „Modulis – kiekvienos elektrinės širdis. Čia negali būti kompromisų, juk tai investicija 20-30 metų į priekį. Kokybė – svarbiausia“, - sako SoliTek elektrinių verslo vadovas Donatas Černiauskas.


SoliTek – 10 m. Pasirengę naujam šuoliui! Rugsėjo 10, 2019

SoliTek – 10 m. Pasirengę naujam šuoliui!

Didžiausio Šiaurės Europoje saulės modulių gamintojo „SoliTek“ istorija prasidėjo prieš 10 metų, kai grupelė Lietuvos pramonės grupės „BOD Group“ mokslininkų kartu su partneriais Vilniuje pradėjo saulės elementų tyrimus. Suvokusi turinti milžinišką tyrimų ir gamybos potencialą, „BOD Group“ įkūrė saulės technologijų bendrovę, kuri ilgainiui tapo lyderiaujančiu saulės modulių gamintoju Skandinavijos regione.

SoliTek atidarė moderniausią Europoje 2MW galios saulės elektrinę Rugsėjo 02, 2019

SoliTek atidarė moderniausią Europoje 2MW galios saulės elektrinę

Ukrainoje, Dniepro srityje, saulės technologijų bendrovė „SoliTek“ atidarė naujos kartos 2 MW galios saulės elektrinę, pirmą tokio tipo Europoje. Joje įrengti dvipusiai stiklas-stiklas saulės moduliai su saulės sekimo sistema leis išgauti 40% daugiau elektros energijos, nei tradicinėje saulės elektrinėje. Ištestavus šį pilotinį projektą, planuojama jį plėtoti ES rinkose. „SoliTek“ valdančios „Global BOD Group“ investicija į saulės elektrinę – 2,6 mln. EUR.


SoliTek modulių instaliacijos Olandijoje perlipo 3,2 MW Rugpjūčio 02, 2019

SoliTek modulių instaliacijos Olandijoje perlipo 3,2 MW

Šią vasarą Nyderlanduose peržengėme 3,2 MW suminės galios saulės instaliacijų, kurias sudarė išskirtinai tik mūsų premium berėmiai stiklas-stiklas saulės moduliai.