Skaičiuojame …
SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas Gegužė 14, 2020

01Naujienos

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

Pernai 62% iki 14 mln. EUR išauginęs saulės modulių pardavimus, šiemet SoliTek planuoja kiek santūresnį augimą, bet strateginės krypties nekeičia. Didžiausias regione saulės modulių gamintojas gamybą augins plėsdamas saulės parkų statybas Lietuvoje bei besiskverbdamas į naujas ES rinkas, kuriose dėl pandemijos apmažėjo Azijos saulės modulių gamintojų populiarumas.

„Mūsų veiklos rezultatams COVID-19 pandemija didelės įtakos kol kas neturėjo. Pirmąjį šių metų ketvirtį modulių gamybą ir pardavimus Europoje ir Lietuvoje auginome 43% iki 3 mln. EUR, lyginant su pernai metų pirmuoju ketvirčiu, kuris buvo prastokas. Antrą ketvirtį, manau, pardavimų augimą išlaikyti 20% ribose. Jei nebus daugiau kataklizmų, su panašiu augimu tikimės baigti ir visus 2020 m.”, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Vadovas pripažįsta, kad pandemija kelia daug nepatogumų medžiagų tiekimo grandinėje ir kasdienėje veikloje. „Bet mes privalome gaudyti momentą – dėl krizės kovą-balandį Azijos gamintojų modulių tiekimas į ES buvo sutrūkinėjęs, o jam atsistačius nemaža dalis Skandinavijos, Beniliukso, Vokietijos rinkos žaidėjų suprato, kad visus kiaušinius sudėti į vieną pintinę nesaugu ir dabar didina užsakymus iš vietos modulių gamintojų. Džiaugiamės tuo ir tikimės, kad ši tendencija išsilaikys visus 2020 m.”, - priduria Julius Sakalauskas.

Pasak vadovo, kovui suplanuotas naujos kartos modulių gamybos linijos įrengimas buvo nukeltas vasarai tiek dėl išaugusios paklausos, norėjosi išpildyti visus užsakymus, tiek ir dėl darbo jėgos judėjimo ribojimų, mat naujajai linijai instaliuoti būtini gamintojo atstovai. Naujos kartos modulių gamybos linija leis SoliTek pajėgumus padvigubinti, tad tikimasi ją instaliuoti vasarą, kai Europoje sezoniškai saulės modulių rinka sulėtėja.

„Iš tiesų daugiau laukti neturėsime nei noro, nei galimybių. Rudeniui esame suplanavę kelių didelių naujos kartos saulės parkų statybas Lietuvoje ir mums bus gyvybiškai būtini nauji gamybiniai pajėgumai. Naujų 2-3 MW dydžio saulės parkų statybos leis mums išlaikyti užsibrėžtus augimo tempus šiemet“, - sako J. Sakalauskas.


Rinkai pasiūlys 40% efektyvesnius saulės parkus

Bendradarbiaudamas su Europiniais tyrimų centrais, SoliTek per metus ištobulino bei lauko sąlygomis ištestavo naujos kartos saulės parko techninį projektą, kuris leidžia sugeneruoti iki 40% daugiau elektros energijos, nei standartinės šiandien rinkoje statomos saulės elektrinės.

„Naujos kartos saulės parko širdis – dvipusiai stiklas-stiklas saulės moduliai su kompiuterizuota saulės sekimo sistema ir šviesą atspindinčiu elektrinės pagrindu. Mūsų Vilniaus gamykloje pagaminti dvipusio veikimo 100% stiklo moduliai sugeria saulės šviesą ne tik per priekinę, bet ir galinę plokštumą. Jie yra berėmiai ir padidinto atsparumo išorės poveikiams, jų našus darbo laikas siekia 30 m. ir daugiau”, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius.

Iki šiol tokius modulius bendrovė siūlė daugiau išskirtinę kokybę vertinantiems privačių namų savininkams, juos dėl patvarumo, A1 degumo klasės ir ilgaamžiškumo ypač vertina Skandinavijos pirkėjai. Bendrovė, matydama šio produkto sėkmę privačiame segmente, nusprendė jį išbandyti dideliuose saulės parkuose. Ir, pasak J. Sakalausko, tai pasiteisino 110%.

„Pernai rudenį pastatėme ir paleidome analogišką 2 MW galios saulės elektrinę Ukrainoje ir jau pirmaisiais veikimo mėnesiais įsitikinome, kad tinkamai sukalibruota jėgainė tikrai generuoja 38%-42% daugiau elektros energijos už įprastinę, standartinę fiksuotų vienpusių modulių jėgainę.

Ši elektrinė sugeria daugiau efektyvios saulės spinduliuotės rytinėje ir vakarinėje paros dalyje, būtent tada, kai tinkle yra elektros suvartojimo pikas ir kuomet ji kainuoja brangiausiai. Mūsų elektrinės vieno vato kaina bus pigiausia rinkoje ir tikimės, kad vartotojai tai netruks įvertinti“, - pabrėžia J. Sakalauskas.

Šiemet SoliTek kartu su partneriais Lietuvoje planuoja pastatyti bent 2 tokias elektrines, jos bus pritaikytos dalimis pardavinėti nutolusiems privatiems vartotojams. Investicijos į šias elektrines sieks 4 mln. EUR.

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

02Daugiau naujienų

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis Lapkritis 26, 2020

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis

Saulės energetika vis giliau skverbiasi į Lietuvos vartotojų kasdienybę. Rinkoje daugėjant elektromobilių, inovacijų ištroškę vairuotojai ieško galimybių kaip automobilius krauti patiems ir svarbiausia – švaria elektra. Atsakymas jau yra – automobilių stoginės su integruotomis saulės elektrinėmis, naujausias mados klyksmas rinkoje. Prognozuojama, kad šis segmentas ateinančiais metais Lietuvoje išaugs kelis kartus.

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR Spalis 30, 2020

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR

Baigdamas svarbiausią penkmečio gamybos modernizaciją, SoliTek Lietuvos rinkai pristato naujos kartos dvipusį saulės modulį BLACKSTAR. Tai išskirtinio juodumo 330 W galios grūdinto stiklo grynuolis su dvipusio veikimo (bifacial) monokristaliniais saulės elementais ir patvariu, ilgaamžiu juodu anoduoto aliuminio rėmu.

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle Certified™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. Lietuvoje startuoja naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank.lt, kuri pasiūlys vartotojams 40% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį Kovas 02, 2020

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį

Europoje augant aplinkosaugiškai tvarių saulės modulių paklausai, bendrovė SoliTek pradėjo ilgai trunkantį ir reiklų „Cradle to Cradle“ (C2C) sertifikavimo procesą, kuris leis Vilniuje pagamintus stiklas-stiklas modulius vadinti 100% tvariu gaminiu, atitinkančiu visus žiedinės ekonomikos reikalavimus. Sertifikavimo procesą bendrovė tikisi baigti dar šiemet.