Skaičiuojame …
SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

01Naujienos

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. kartu su valstybės parama nutolusiems saulės elektros gamintojams Lietuvoje startuoja ir naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank.lt, kuri pasiūlys vartotojams 40% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.

Pirmoji Solarbank.lt platformos saulės elektrinė statoma Lazdijų rajone, jos galingumas sieks 3,2 MW, tad šioje naujos kartos elektrinėje sau reikiamą dalį įsigyti galės apie 1200 tipinių daugiabučių namų ūkių. Pirmosios Solarbank.lt elektrinės statybas planuojama baigti dar 2020 m., o rezervacijos elektrinės daliai įsigyti priimamoms jau dabar.

„Manau, kad pirmąją Lietuvoje analogų neturinčią saulės elektrinę išparduosime, nes rinkos susidomėjimas šia inovacija jau dabar didelis. Analogišką elektrinę pernai SoliTek įrengė Ukrainoje ir dar statydami ją mūsų partneriai su vietos investuotojais sutarė parduoti visą, o ne dalimis.

Šia elektrine įrodysime Lietuvai ir pasauliui, kad ekologiškas produktas gali būti ne tik aplinkosaugiškai tvarus, bet kartu ir efektyviausias bei kokybiškiausias rinkoje“, - sako Solarbank.lt platformos įkūrėjas ir vadovas Jonas Vaišnys.


Inovacijomis grįsta platforma ir elektrinė

Jono Vaišnio kartu su partneriais sukurta internetinė platforma Solarbank.lt skiriasi nuo jau egzistuojančių rinkoje tuo, kad pardavinės gyventojams išimtinai vieno technologijos tiekėjo – bendrovės SoliTek ištobulintą saulės elektrinę „Bifacial Track +40”, kurioje saulės moduliai ne įprastai įrengiami ant žemės, o naudojama visiškai nauja, modulius priklausomai nuo saulės padėties pasukanti išmani ir kompiuterizuota „trekerių“ technologija.

Negana to, „Bifacial Track +40” elektrinėje naudojami pažangiausi SoliTek SOLID Bifacial dvigubo stiklo moduliai, kurie saulės šviesą sugeria iš abiejų pusių, taip pasiekiant 40% didesnę elektros generaciją, nei bet kurioje standartinėje saulės elektrinėje.

„Aš, kaip inžinierius, stovėjau prie šios lietuviškos saulės elektrinės sukūrimo ištakų. Matydamas, kokia tai pažangi ir įgalinanti technologija pradėjau savęs klausti – o kodėl ši technologija negalėtų būti prieinama visiems gyventojams?

Kaip tik tada su kolega, inovacijų kūrėju Ernestu Žvaigždinu nutarėme kurti naujos kartos internetinę platformą, kuri sudarytų technines sąlygas tokią didelių apimčių, pramoninio lygio pažangią saulės elektrinę pradėti pardavinėti dalimis privatiems vartotojams.

Viskas idealiai sutapo, nes tuo pačiu metu 2019 m. Lietuva pirmoji pasaulyje priėmė pažangų nutolusio saulės elektros gamintojo įstatymą, kuris mūsų ir panašioms platformos atvėrė duris į rinką“, - pasakoja Solarbank.lt vadovas Jonas Vaišnys.

 

Elektrinės širdis – žaliausias pasaulyje modulis

Kiekvienos saulės elektrinės širdis – saulės modulis. Pirmojoje Solarbank.lt platformos elektrinėje bus naudojami naujos kartos SoliTek SOLID Bifacial dvipusiai saulės moduliai, kuriuos Barselonoje įsikūręs „Cradle To Cradle Produktų Inovacijų Institutas“ 2020 m. birželio 15 d.  pripažino žaliausiais saulės moduliais pasaulyje.

Pusę metų trukusio SoliTek saulės modulių sertifikavimo proceso metu buvo tikrinami visi komponentų tiekėjai, visi gamybos procesai, buvo inspektuojama SoliTek vidinių darbo organizavimo procesų sistema, buvo tikrinama, kiek gamyboje naudojama atsinaujinančios energijos šaltinių, kokio švarumo oras ir vanduo išeina po visų gamybos procesų.

„Didžiuojamės, kad mūsų gaminami moduliai buvo pripažinti žaliausiais pasaulyje; tokio lygio sertifikato šiandien neturi joks kitas modulių gamintojas pasaulyje. Ir dar smagiau, kad nuo šiandien visi Lietuvos vartotojai turės galimybę pradėti naudotis mūsų modulių generuojama saulės elektra, prisijungdami prie Solarbank.lt platformos ir rezervuodamiesi čia savo dalį pažangios saulės elektrinės.

Pasitaisysiu – kol kas pažangiausios rinkoje! Manau, kad mūsų saulės elektrinė „Bifacial Track +40” dar mažiausiai metus neturės konkurentų“, - teigia „SoliTek Cells“ vadovas Julius Sakalauskas.


Užsisakyti nutolusią elektrinę – labai paprasta

Norint užsisakyti saulės elektrinę Solarbank.lt platformoje tereikia žinoti savo suvartojamos elektros mėnesio vidurkį, prisiregistruoti ir pasirašyti sutartį. Draugiškas Solarbank.lt klientų aptarnavimo centro personalas internetu ar telefonu atsakys į visus rūpimus klausimus.

Elektrinės registracijų startas skelbiamas liepos 1 d. ir tęsis kol bus užsakyti visi elektrinės pajėgumai, planuojama iki rugsėjo 1 d. Antrosios platformos elektrinės statybos pradžia suplanuota 2021 m. pavasariui, planuojama, kad tai bus to paties modelio SoliTek saulės elektrinė, kurios galia sieks 4 MW.

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

www.solarbank.lt

02Daugiau naujienų

SoliTek saulės elektrinė - Lietuvos pavilijono EXPO 2020 akcentas Spalis 22, 2021

SoliTek saulės elektrinė - Lietuvos pavilijono EXPO 2020 akcentas

Šiandien „EXPO 2020“ prasidėsiančioje Lietuvos nacionalinėje dienoje, kurią atidaro Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė, išskirtinis dėmesys skiriamas Lietuvoje sukurtoms naujausioms technologijoms, žiedinei ekonomikai, atsinaujinančiai energetikai ir kitiems šiuolaikiniams sprendimams. Lietuvos paviljono „EXPO 2020“ parodoje Dubajuje partneris yra SoliTek.

SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo Spalis 06, 2021

SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo

SoliTek tyrimų bendrovė UAB „SoliTek R&D“ įgyvendina projektą „Inovatyvūs žalios elektros energijos generavimo ir saugojimo sprendimai e-transportui“. Transportas yra vienas iš sektorių, kuriam ateityje reikės vis daugiau elektros energijos, o svarbiausia - su švaria energija susijusių sprendimų.

Rekordiniai SoliTek vasaros rezultatai - eksporto apimtys didėja Rugsėjis 29, 2021

Rekordiniai SoliTek vasaros rezultatai - eksporto apimtys didėja

SoliTek vasaros pardavimų rezultatai rekordiniai. Pardavimo pajamos birželio-rugpjūčio mėnesiais buvo 77% didesnės nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį – 4,2 mln. Eur. Tokius įmonės rezultatus lėmė sparčiai augęs eksportas – teigia SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai Kovas 31, 2021

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai

Saulės modulių gamintoja SoliTek supažindina visuomenę su gamybos procesais ir kviečia į virtualų turą po atnaujintas įmonės gamybos patalpas. 2021 metų pavasarį SoliTek baigė saulės modulių gamybinės linijos atnaujinimą, leisiantį ir toliau užtikrinti produktų technologinę lyderystę.

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę! Vasaris 26, 2021

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo nauji statybų reikalavimai, kurie numato, kad visi naujai projektuojami pastatai turi būti aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės. Įgyvendinant A++ sprendimus bus reikalingas konstruktyvus, nenutrūkstamas ir atviras dialogas tarp saulės technologijų specialistų ir architektų, NT vystytojų ir galutinio užsakovo.