Siunčiami duomenys …
SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

01Naujienos

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. kartu su valstybės parama nutolusiems saulės elektros gamintojams Lietuvoje startuoja ir naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank, kuri pasiūlys vartotojams 40% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.

Pirmoji Solarbank.lt platformos saulės elektrinė statoma Lazdijų rajone, jos galingumas sieks 3,2 MW, tad šioje naujos kartos elektrinėje sau reikiamą dalį įsigyti galės apie 1200 tipinių daugiabučių namų ūkių. Pirmosios Solarbank.lt elektrinės statybas planuojama baigti dar 2020 m., o rezervacijos elektrinės daliai įsigyti priimamoms jau dabar.

„Manau, kad pirmąją Lietuvoje analogų neturinčią saulės elektrinę išparduosime, nes rinkos susidomėjimas šia inovacija jau dabar didelis. Analogišką elektrinę pernai SoliTek įrengė Ukrainoje ir dar statydami ją mūsų partneriai su vietos investuotojais sutarė parduoti visą, o ne dalimis.

Šia elektrine įrodysime Lietuvai ir pasauliui, kad ekologiškas produktas gali būti ne tik aplinkosaugiškai tvarus, bet kartu ir efektyviausias bei kokybiškiausias rinkoje“, - sako Solarbank.lt platformos įkūrėjas ir vadovas Jonas Vaišnys.


Inovacijomis grįsta platforma ir elektrinė

Jono Vaišnio kartu su partneriais sukurta internetinė platforma Solarbank skiriasi nuo jau egzistuojančių rinkoje tuo, kad pardavinės gyventojams išimtinai vieno technologijos tiekėjo – bendrovės SoliTek ištobulintą saulės elektrinę „Bifacial Track +40”, kurioje saulės moduliai ne įprastai įrengiami ant žemės, o naudojama visiškai nauja, modulius priklausomai nuo saulės padėties pasukanti išmani ir kompiuterizuota „trekerių“ technologija.

Negana to, „Bifacial Track +40” elektrinėje naudojami pažangiausi SoliTek SOLID Bifacial dvigubo stiklo moduliai, kurie saulės šviesą sugeria iš abiejų pusių, taip pasiekiant 40% didesnę elektros generaciją, nei bet kurioje standartinėje saulės elektrinėje.

„Aš, kaip inžinierius, stovėjau prie šios lietuviškos saulės elektrinės sukūrimo ištakų. Matydamas, kokia tai pažangi ir įgalinanti technologija pradėjau savęs klausti – o kodėl ši technologija negalėtų būti prieinama visiems gyventojams?

Kaip tik tada su kolega, inovacijų kūrėju Ernestu Žvaigždinu nutarėme kurti naujos kartos internetinę platformą, kuri sudarytų technines sąlygas tokią didelių apimčių, pramoninio lygio pažangią saulės elektrinę pradėti pardavinėti dalimis privatiems vartotojams.

Viskas idealiai sutapo, nes tuo pačiu metu 2019 m. Lietuva pirmoji pasaulyje priėmė pažangų nutolusio saulės elektros gamintojo įstatymą, kuris mūsų ir panašioms platformos atvėrė duris į rinką“, - pasakoja Solarbank vadovas Jonas Vaišnys.

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Elektrinės širdis – žaliausias pasaulyje modulis

Kiekvienos saulės elektrinės širdis – saulės modulis. Pirmojoje Solarbank.lt platformos elektrinėje bus naudojami naujos kartos SoliTek SOLID Bifacial dvipusiai saulės moduliai, kuriuos Barselonoje įsikūręs „Cradle To Cradle Produktų Inovacijų Institutas“ 2020 m. birželio 15 d.  pripažino žaliausiais saulės moduliais pasaulyje.

Pusę metų trukusio SoliTek saulės modulių sertifikavimo proceso metu buvo tikrinami visi komponentų tiekėjai, visi gamybos procesai, buvo inspektuojama SoliTek vidinių darbo organizavimo procesų sistema, buvo tikrinama, kiek gamyboje naudojama atsinaujinančios energijos šaltinių, kokio švarumo oras ir vanduo išeina po visų gamybos procesų.

„Didžiuojamės, kad mūsų gaminami moduliai buvo pripažinti žaliausiais pasaulyje; tokio lygio sertifikato šiandien neturi joks kitas modulių gamintojas pasaulyje. Ir dar smagiau, kad nuo šiandien visi Lietuvos vartotojai turės galimybę pradėti naudotis mūsų modulių generuojama saulės elektra, prisijungdami prie Solarbank.lt platformos ir rezervuodamiesi čia savo dalį pažangios saulės elektrinės.

Pasitaisysiu – kol kas pažangiausios rinkoje! Manau, kad mūsų saulės elektrinė dar mažiausiai metus neturės konkurentų“, - teigia „SoliTek Cells“ vadovas Julius Sakalauskas.

Užsisakyti nutolusią elektrinę – labai paprasta

Norint užsisakyti saulės elektrinę Solarbank.lt platformoje tereikia žinoti savo suvartojamos elektros mėnesio vidurkį, prisiregistruoti ir pasirašyti sutartį. Draugiškas Solarbank.lt klientų aptarnavimo centro personalas internetu ar telefonu atsakys į visus rūpimus klausimus.

Elektrinės registracijų startas skelbiamas liepos 1 d. ir tęsis kol bus užsakyti visi elektrinės pajėgumai. Antrosios platformos elektrinės statybos pradžia suplanuota 2022 m. pavasariui, planuojama, kad tai bus to paties modelio SoliTek saulės elektrinė, kurios galia sieks 1.8 MW.

02Daugiau naujienų

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.