01Naujienos
SoliTek įrengė 350 kW galios saulės elektrinę įmonei AUGUST IR KO
Didžiausia nuotekų valymo įrenginių gamintoja Baltijos šalyse ir šios industrijos lyderė – AUGUST ir KO – savo produkcijai ir veiklai kelianti aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus bei siekdama dar labiau mažinti savo poveikį aplinkai, įsirengė 350 kW saulės elektrinę. Projekto įgyvendinimas buvo patikėtas įmonei „SoliTek“.
AUGUST – Lietuvos gamintojas, savo veikloje didžiulę reikšmę teikiantis kokybei, todėl nusprendus įsirengti elektrinę, buvo ieškoma tą patį galinčios pasiūlyti saulės modulių gamintojos, veikiančios mūsų šalyje, o ne užsienyje. „Pakvietėme šios įmonės atstovus apsilankyti mūsų gamybinėse patalpose ir pamatyti, kaip vyksta „SoliTek“ modulių gamyba nuo A iki Ž bei įsitikinti, kad didžiausią dėmesį skiriame jų ilgaamžiškumui bei kokybei. Džiaugiamės, kad po ekskursijos jokių dvejonių nekilo ir savo projekto įgyvendinimui klientas pasirinko mus“, – pasakoja pirmaujančios saulės sprendimų kūrėjos „SoliTek“ įmonės atstovas Tadas Visockas.
Projekto įgyvendinimas truko 6 mėnesius, iš kurių 1 mėnesį užėmė montavimo darbai. Ant AUGUST ir KO pastato stogo buvo įrengti 834 saulės moduliai BLACKSTAR, generuojantys 350 kW galią. Atsinaujinančio energijos šaltinio įdarbinimas prisidės prie kitų įmonės tvarumo veiksmų – 100% perdirbamų plastiko medžiagų naudojimo gamyboje ir 40 proc. sumažinto CO2 išmetimo per geoterminės šildymo sistemos naudojimą.
Įsipareigojimas tvarumui
„Mūsų įmonė nuolat siekia aukščiausių aplinkosaugos standartų, todėl sprendimas įsirengti saulės elektrinę buvo natūralus žingsnis. Ši investicija ne tik mažina mūsų anglies dioksido pėdsaką, bet ir užtikrina tvarią energiją, kuri atitinka mūsų atsakingą požiūrį į gamybą. Taip pat labai svarbu paminėti, kad energija bus pagaminama toje pačioje vietoje, kur ir suvartojama“ – teigia Raimundas Zmaila, „AUGUST IR KO“ vadovas.
„Džiaugiamės pasirinkę „SoliTek“, nes jie, kaip ir mes, vertina kokybę ir inovacijas. Bendras darbas su vietiniu gamintoju ne tik stiprina Lietuvos pramonės ryšius, bet ir prisideda prie šalies tvarumo tikslų,“ – sako Raimundas Zmaila.
Iššūkiai, kuriuos teko įveikti
„SoliTek“ įmonės direktoriaus pavaduotojo Tado Visocko teigimu – projekto įgyvendinimą sunkino keli aspektai, tačiau sklandi komunikacija su klientu padėjo priimti reikiamus sprendimus ir juos įveikti.
„Klientas labai baiminosi, kad montuojant saulės elektrinę, nebūtų pažeistas įmonės pastato stogas. Siekdami to išvengti, naudojome tinklinę saulės modulių montavimo sistemą, kuri leidžia tolygiai per visą plotą paskirstyti svorį ir sudėti 10 mm storio specialius tvirtinimo elementus, kurie užtikrina apsaugą nuo pažeidimų ir stabilumą“, – atskleidžia T. Visockas.
Jis tęsia, kad dėl didelio įrenginių kiekio ant stogo montavimo komandai teko nemažas iššūkis išvedžioti 2,6 km kabelių, kurių ritės svoris siekė net 1,5 t. Visi kabeliai buvo sumontuoti į lovelių uždarą sistemą pagal aukščiausius kokybės ir saugos standartus. Projekte buvo integruota ir automobilių krovimo stotelė be dinaminio valdymo,- tai suteikė galimybę automatiškai mažinti įkrovimo stotelės galingumą elektromobilio įkrovimo metu, atsižvelgiant (ir teikiant prioritetą) į gamyboje tuo metu reikalingą energijos kiekį, įkrovimui skiriant likusią dalį.
„Projekto nebūtų pavykę sėkmingai įgyvendinti ir be dar dviejų svarbių dedamųjų. Pirma, saulės elektrinės projektuotojų, kurių kruopštus darbas leido įvykdyti darbus idealiai pagal projektą be pakitimų. Antra, mūsų partnerių, padėjusių su netradiciniais sprendimais, kurių reikalavo aukštas stogo parapetas ir ribotas plotas kranui pastatyti“, – priduria T. Visockas.
02Daugiau naujienų