Siunčiami duomenys …
SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

01Naujienos

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo gaminamų saulės modulių medžiagų sudėtį (saulės modulio gamyboje naudojama apie 90 skirtingų cheminių medžiagų) ir nurodomas kiekvienos svoris bei CAS numeris (unikalus numeris, kurį suteikia Cheminių medžiagų santrumpų tarnyba).

SundaHus statybinių medžiagų duomenų bazės platformoje saugoma daugiau kaip 50 000 gaminių su duomenimis apie toksiškumą, medžiagų sudėtį, perdirbimą ir kt. Platformoje SundaHus yra daugiau nei 10 kitų modulių gamintojų, iš kurių tik SoliTek gaminami stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR ir SOLID serija turi aukščiausią - A reitingą. A reitingas suteiktas už tai, kad saulės modulių gamyboje naudojamos medžiagos pateikiami viešai, o tarp jų nėra toksiškų medžiagų. Taip pat buvo atsižvelgta į faktą, kad pati saulės modulio perdirbimo vertė yra didelė.

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

“Kylant elektros kainoms ir ES vis didesnį dėmesį skiriant ilgalaikei atsinaujinančiosios energijos gamybai, šio sektoriaus tvraumo klausimams, SoliTek ieško vis efektyvesnių kelių, kaip savo gaminius priderinti prie ES keliamų Žaliosios transformacijos iššūkių. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas jau seniai supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius. Mes jau keleri metai gaminame modulius, naudodami tik atsinaujinančią energiją (geoterminė sistema ir saulės elektrinė ant stogo), o Produktų inovacijų institutas Cradle to Cradle™ suteikė mūsų moduliams SILVER lygio statusą,” – sako Solitek vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J.Sakalausko, SoliTek atsiradimas SundaHus platformoje suteikia galimybes didesniam ratui vartotojų rinktis būtent tvarius ir ekologiškus sprendimus. Įmonių skelbiamais duomenimis gali naudotis platformos vartotojai, kurių didesnė dalis yra projektų rengėjai, kurie nori pasirinkti produktus, turinčius aukštą aplinkosauginį reitingą. Informacijos apie modulio sudėtį atskleidimas leidžia architektams, klientams ir montuotojams žinoti, kokį gaminį jie renkasi. Pavyzdžiui, ar jis nepadarys žalos aplinkai naudojimo, montavimo, perdirbimo ir kt. procesų metu. Perdirbėjams suteikiami duomenys apie tai, kas konkrečiai yra saulės modulio viduje, o tai leidžia įsivertinti ir gerokai išplėsti perdirbimo galimybes. Didelės vertės perdirbimą galima pasiekti žinant, pavyzdžiui, kokia yra saulės elemento medžiagų sudėtis, iš kokių medžiagų pagamintas stiklas, iš ko pagamintos juostelės ir pan. Turėdami tokią informaciją perdirbėjai gali koreguoti savo procesus ir efektyviau rūšiuoti perdirbtas medžiagas. Siekiant kuo didesnės perdirbimo vertės, SoliTek ir nusprendė atskleisti duomenis apie medžiagų sudėtį, kad artimiausiu metu ar tolimesnėje ateityje saulės  modulius perdirbančios įmonės susidurtų su kuo mažiau problemų, o kūrėjams tokiu būdu sukuriama papildoma vertė, įgyvendinant aplinkai draugiškus projektus.

02Daugiau naujienų

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių. „SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės jėgainės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti Gegužė 16, 2023

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines įsirengę nebuitiniai vartotojai ir verslo atstovai gali pagamintą energiją saugoti ir panaudoti tada, kai atsiranda poreikis. Dažniausiai vasarą pagaminta energija panaudojama atėjus žiemai. Tačiau netrukus laukia pokyčiai: sekdama kitų šalių pavyzdžiu, Lietuva ruošiasi keisti atsiskaitymo sistemą – saulės elektrinių tiekiamos energijos taupyti nebegalės, ją teks parduoti. Kitaip tariant, kaupti bus galima ne energiją, o pinigus.

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja Gegužė 05, 2023

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja

„SoliTek“, paskelbė praėjusių metų finansinius rezultatus. 2022 metais ženkliai augo gamybos ir saulės elektrinių instaliavimo pajamos. Bendrovės vadovas pastebi, kad į atsinaujinančius energijos išteklius investuoja vis daugiau mūsų šalies verslų. Didėjant saulės elektrinių susidomėjimui visame pasaulyje, pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja „SoliTek“ fiksuoja ženklų pardavimo pajamų šuolį.