Siunčiami duomenys …
SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

01Naujienos

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo gaminamų saulės modulių medžiagų sudėtį (saulės modulio gamyboje naudojama apie 90 skirtingų cheminių medžiagų) ir nurodomas kiekvienos svoris bei CAS numeris (unikalus numeris, kurį suteikia Cheminių medžiagų santrumpų tarnyba).

SundaHus statybinių medžiagų duomenų bazės platformoje saugoma daugiau kaip 50 000 gaminių su duomenimis apie toksiškumą, medžiagų sudėtį, perdirbimą ir kt. Platformoje SundaHus yra daugiau nei 10 kitų modulių gamintojų, iš kurių tik SoliTek gaminami stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR ir SOLID serija turi aukščiausią - A reitingą. A reitingas suteiktas už tai, kad saulės modulių gamyboje naudojamos medžiagos pateikiami viešai, o tarp jų nėra toksiškų medžiagų. Taip pat buvo atsižvelgta į faktą, kad pati saulės modulio perdirbimo vertė yra didelė.

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

“Kylant elektros kainoms ir ES vis didesnį dėmesį skiriant ilgalaikei atsinaujinančiosios energijos gamybai, šio sektoriaus tvraumo klausimams, SoliTek ieško vis efektyvesnių kelių, kaip savo gaminius priderinti prie ES keliamų Žaliosios transformacijos iššūkių. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas jau seniai supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius. Mes jau keleri metai gaminame modulius, naudodami tik atsinaujinančią energiją (geoterminė sistema ir saulės elektrinė ant stogo), o Produktų inovacijų institutas Cradle to Cradle™ suteikė mūsų moduliams SILVER lygio statusą,” – sako Solitek vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J.Sakalausko, SoliTek atsiradimas SundaHus platformoje suteikia galimybes didesniam ratui vartotojų rinktis būtent tvarius ir ekologiškus sprendimus. Įmonių skelbiamais duomenimis gali naudotis platformos vartotojai, kurių didesnė dalis yra projektų rengėjai, kurie nori pasirinkti produktus, turinčius aukštą aplinkosauginį reitingą. Informacijos apie modulio sudėtį atskleidimas leidžia architektams, klientams ir montuotojams žinoti, kokį gaminį jie renkasi. Pavyzdžiui, ar jis nepadarys žalos aplinkai naudojimo, montavimo, perdirbimo ir kt. procesų metu. Perdirbėjams suteikiami duomenys apie tai, kas konkrečiai yra saulės modulio viduje, o tai leidžia įsivertinti ir gerokai išplėsti perdirbimo galimybes. Didelės vertės perdirbimą galima pasiekti žinant, pavyzdžiui, kokia yra saulės elemento medžiagų sudėtis, iš kokių medžiagų pagamintas stiklas, iš ko pagamintos juostelės ir pan. Turėdami tokią informaciją perdirbėjai gali koreguoti savo procesus ir efektyviau rūšiuoti perdirbtas medžiagas. Siekiant kuo didesnės perdirbimo vertės, SoliTek ir nusprendė atskleisti duomenis apie medžiagų sudėtį, kad artimiausiu metu ar tolimesnėje ateityje saulės  modulius perdirbančios įmonės susidurtų su kuo mažiau problemų, o kūrėjams tokiu būdu sukuriama papildoma vertė, įgyvendinant aplinkai draugiškus projektus.

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.