01Naujienos
SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo gaminamų saulės modulių medžiagų sudėtį (saulės modulio gamyboje naudojama apie 90 skirtingų cheminių medžiagų) ir nurodomas kiekvienos svoris bei CAS numeris (unikalus numeris, kurį suteikia Cheminių medžiagų santrumpų tarnyba).
SundaHus statybinių medžiagų duomenų bazės platformoje saugoma daugiau kaip 50 000 gaminių su duomenimis apie toksiškumą, medžiagų sudėtį, perdirbimą ir kt. Platformoje SundaHus yra daugiau nei 10 kitų modulių gamintojų, iš kurių tik SoliTek gaminami stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR ir SOLID serija turi aukščiausią - A reitingą. A reitingas suteiktas už tai, kad saulės modulių gamyboje naudojamos medžiagos pateikiami viešai, o tarp jų nėra toksiškų medžiagų. Taip pat buvo atsižvelgta į faktą, kad pati saulės modulio perdirbimo vertė yra didelė.

“Kylant elektros kainoms ir ES vis didesnį dėmesį skiriant ilgalaikei atsinaujinančiosios energijos gamybai, šio sektoriaus tvraumo klausimams, SoliTek ieško vis efektyvesnių kelių, kaip savo gaminius priderinti prie ES keliamų Žaliosios transformacijos iššūkių. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas jau seniai supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius. Mes jau keleri metai gaminame modulius, naudodami tik atsinaujinančią energiją (geoterminė sistema ir saulės elektrinė ant stogo), o Produktų inovacijų institutas Cradle to Cradle™ suteikė mūsų moduliams SILVER lygio statusą,” – sako Solitek vadovas Julius Sakalauskas.
Pasak J.Sakalausko, SoliTek atsiradimas SundaHus platformoje suteikia galimybes didesniam ratui vartotojų rinktis būtent tvarius ir ekologiškus sprendimus. Įmonių skelbiamais duomenimis gali naudotis platformos vartotojai, kurių didesnė dalis yra projektų rengėjai, kurie nori pasirinkti produktus, turinčius aukštą aplinkosauginį reitingą. Informacijos apie modulio sudėtį atskleidimas leidžia architektams, klientams ir montuotojams žinoti, kokį gaminį jie renkasi. Pavyzdžiui, ar jis nepadarys žalos aplinkai naudojimo, montavimo, perdirbimo ir kt. procesų metu. Perdirbėjams suteikiami duomenys apie tai, kas konkrečiai yra saulės modulio viduje, o tai leidžia įsivertinti ir gerokai išplėsti perdirbimo galimybes. Didelės vertės perdirbimą galima pasiekti žinant, pavyzdžiui, kokia yra saulės elemento medžiagų sudėtis, iš kokių medžiagų pagamintas stiklas, iš ko pagamintos juostelės ir pan. Turėdami tokią informaciją perdirbėjai gali koreguoti savo procesus ir efektyviau rūšiuoti perdirbtas medžiagas. Siekiant kuo didesnės perdirbimo vertės, SoliTek ir nusprendė atskleisti duomenis apie medžiagų sudėtį, kad artimiausiu metu ar tolimesnėje ateityje saulės modulius perdirbančios įmonės susidurtų su kuo mažiau problemų, o kūrėjams tokiu būdu sukuriama papildoma vertė, įgyvendinant aplinkai draugiškus projektus.
02Daugiau naujienų