Siunčiami duomenys …
SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

01Naujienos

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo gaminamų saulės modulių medžiagų sudėtį (saulės modulio gamyboje naudojama apie 90 skirtingų cheminių medžiagų) ir nurodomas kiekvienos svoris bei CAS numeris (unikalus numeris, kurį suteikia Cheminių medžiagų santrumpų tarnyba).

SundaHus statybinių medžiagų duomenų bazės platformoje saugoma daugiau kaip 50 000 gaminių su duomenimis apie toksiškumą, medžiagų sudėtį, perdirbimą ir kt. Platformoje SundaHus yra daugiau nei 10 kitų modulių gamintojų, iš kurių tik SoliTek gaminami stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR ir SOLID serija turi aukščiausią - A reitingą. A reitingas suteiktas už tai, kad saulės modulių gamyboje naudojamos medžiagos pateikiami viešai, o tarp jų nėra toksiškų medžiagų. Taip pat buvo atsižvelgta į faktą, kad pati saulės modulio perdirbimo vertė yra didelė.

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

“Kylant elektros kainoms ir ES vis didesnį dėmesį skiriant ilgalaikei atsinaujinančiosios energijos gamybai, šio sektoriaus tvraumo klausimams, SoliTek ieško vis efektyvesnių kelių, kaip savo gaminius priderinti prie ES keliamų Žaliosios transformacijos iššūkių. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas jau seniai supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius. Mes jau keleri metai gaminame modulius, naudodami tik atsinaujinančią energiją (geoterminė sistema ir saulės elektrinė ant stogo), o Produktų inovacijų institutas Cradle to Cradle™ suteikė mūsų moduliams SILVER lygio statusą,” – sako Solitek vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J.Sakalausko, SoliTek atsiradimas SundaHus platformoje suteikia galimybes didesniam ratui vartotojų rinktis būtent tvarius ir ekologiškus sprendimus. Įmonių skelbiamais duomenimis gali naudotis platformos vartotojai, kurių didesnė dalis yra projektų rengėjai, kurie nori pasirinkti produktus, turinčius aukštą aplinkosauginį reitingą. Informacijos apie modulio sudėtį atskleidimas leidžia architektams, klientams ir montuotojams žinoti, kokį gaminį jie renkasi. Pavyzdžiui, ar jis nepadarys žalos aplinkai naudojimo, montavimo, perdirbimo ir kt. procesų metu. Perdirbėjams suteikiami duomenys apie tai, kas konkrečiai yra saulės modulio viduje, o tai leidžia įsivertinti ir gerokai išplėsti perdirbimo galimybes. Didelės vertės perdirbimą galima pasiekti žinant, pavyzdžiui, kokia yra saulės elemento medžiagų sudėtis, iš kokių medžiagų pagamintas stiklas, iš ko pagamintos juostelės ir pan. Turėdami tokią informaciją perdirbėjai gali koreguoti savo procesus ir efektyviau rūšiuoti perdirbtas medžiagas. Siekiant kuo didesnės perdirbimo vertės, SoliTek ir nusprendė atskleisti duomenis apie medžiagų sudėtį, kad artimiausiu metu ar tolimesnėje ateityje saulės  modulius perdirbančios įmonės susidurtų su kuo mažiau problemų, o kūrėjams tokiu būdu sukuriama papildoma vertė, įgyvendinant aplinkai draugiškus projektus.

02Daugiau naujienų

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.