Siunčiami duomenys …
SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

01Naujienos

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo gaminamų saulės modulių medžiagų sudėtį (saulės modulio gamyboje naudojama apie 90 skirtingų cheminių medžiagų) ir nurodomas kiekvienos svoris bei CAS numeris (unikalus numeris, kurį suteikia Cheminių medžiagų santrumpų tarnyba).

SundaHus statybinių medžiagų duomenų bazės platformoje saugoma daugiau kaip 50 000 gaminių su duomenimis apie toksiškumą, medžiagų sudėtį, perdirbimą ir kt. Platformoje SundaHus yra daugiau nei 10 kitų modulių gamintojų, iš kurių tik SoliTek gaminami stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR ir SOLID serija turi aukščiausią - A reitingą. A reitingas suteiktas už tai, kad saulės modulių gamyboje naudojamos medžiagos pateikiami viešai, o tarp jų nėra toksiškų medžiagų. Taip pat buvo atsižvelgta į faktą, kad pati saulės modulio perdirbimo vertė yra didelė.

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

“Kylant elektros kainoms ir ES vis didesnį dėmesį skiriant ilgalaikei atsinaujinančiosios energijos gamybai, šio sektoriaus tvraumo klausimams, SoliTek ieško vis efektyvesnių kelių, kaip savo gaminius priderinti prie ES keliamų Žaliosios transformacijos iššūkių. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas jau seniai supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius. Mes jau keleri metai gaminame modulius, naudodami tik atsinaujinančią energiją (geoterminė sistema ir saulės elektrinė ant stogo), o Produktų inovacijų institutas Cradle to Cradle™ suteikė mūsų moduliams SILVER lygio statusą,” – sako Solitek vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J.Sakalausko, SoliTek atsiradimas SundaHus platformoje suteikia galimybes didesniam ratui vartotojų rinktis būtent tvarius ir ekologiškus sprendimus. Įmonių skelbiamais duomenimis gali naudotis platformos vartotojai, kurių didesnė dalis yra projektų rengėjai, kurie nori pasirinkti produktus, turinčius aukštą aplinkosauginį reitingą. Informacijos apie modulio sudėtį atskleidimas leidžia architektams, klientams ir montuotojams žinoti, kokį gaminį jie renkasi. Pavyzdžiui, ar jis nepadarys žalos aplinkai naudojimo, montavimo, perdirbimo ir kt. procesų metu. Perdirbėjams suteikiami duomenys apie tai, kas konkrečiai yra saulės modulio viduje, o tai leidžia įsivertinti ir gerokai išplėsti perdirbimo galimybes. Didelės vertės perdirbimą galima pasiekti žinant, pavyzdžiui, kokia yra saulės elemento medžiagų sudėtis, iš kokių medžiagų pagamintas stiklas, iš ko pagamintos juostelės ir pan. Turėdami tokią informaciją perdirbėjai gali koreguoti savo procesus ir efektyviau rūšiuoti perdirbtas medžiagas. Siekiant kuo didesnės perdirbimo vertės, SoliTek ir nusprendė atskleisti duomenis apie medžiagų sudėtį, kad artimiausiu metu ar tolimesnėje ateityje saulės  modulius perdirbančios įmonės susidurtų su kuo mažiau problemų, o kūrėjams tokiu būdu sukuriama papildoma vertė, įgyvendinant aplinkai draugiškus projektus.

02Daugiau naujienų

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė, sukonstruota iš SoliTek gaminamų modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir...

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais Lapkritis 22, 2022

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais

„SoliTek“ per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, pardavimo pajamas padidino 55 %. Tai daugiausia lėmė augantis susidomėjimas saulės PV ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Prie stiprių įmonės veiklos rezultatų prisidėjo ir augančios eksporto apimtys

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti Lapkritis 03, 2022

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti

SoliTek įteikta Ivano Frankivsko srities policijos padėka už teikiamą pagalbą. SoliTek jau nuo pirmųjų karo dienų Ukrainai teikė ne tik finansinę pagalbą, bet ir saulės modulius. Vykstant tiksliniam Ukrainos energetikos infrastruktūros naikinimui, apsirūpinimas elektra šioje valstybėje tampa ypatingai aktualiu klausimu.

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.