Siunčiami duomenys …
SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

01Naujienos

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių.

Dėmesys tvarumui

Įvyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – Vilniaus PPAR) inicijuoti konkursai, skirti išrinkti „Metų inovatyviausią įmonę“, „Metų tvariausia įmonę“ bei „Metų produktą“. Konkurse galimybę dalyvauti turėjo visos Vilniaus įmonės.

Konkurso siekis – skatinti lietuviškų, aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių, galinčių konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose produktų gamybą, vartojimą bei verslo plėtrą.

Gegužės 24 d. vykusioje Generalinėje Asamblėjoje bendrovė „SoliTek“, už veiklą 2022 metais, pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą.

„Įmonė savo veikloje naudoja tik žaliąją energiją, todėl šis įvertinimas ir apdovanojimas mums yra labai svarbus. Saulės moduliai, gaminami Vilniuje, pasižymi ilgaamžiškumu, jų gyvavimo laikas gali siekti net iki 50 metų, yra draugiški aplinkai ir pagaminti ne iš toksiškų, bet iš perdirbamų medžiagų. Smagu, kai esi gerbiamas ir pripažintas vietinėje rinkoje“, – po apdovanojimų mintimis dalijosi įmonės vadovas J. Sakalauskas.

„SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Pelnytas laimėtojas

Nors į tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą pretendavo ir kiti žinomi verslai, „SoliTek“ buvo nepralenkiami daugeliu aspektų.

Skelbiama, kad įmonė naudoja tik 100% atsinaujinančią energiją, o produkcijos gamyboje naudojamas perdirbtas stiklas. „SoliTek“ įmonė vykdo aplinką tausojančias veiklas, tokias kaip rūšiavimas, antrinis kompiuterių panaudojimas, patentuoti geoterminiai sprendimai patalpų šildymui ir vėsinimui.

Įmonės skaičiavimais, per savo gyvavimo laikotarpius, atsižvelgus į modulių degradaciją, visi 2022 metais pagaminti „SoliTek“ moduliai išsaugos net 1 704 169 tonų anglies dioksido (CO2). Pastebėta, kad bendrovė teigiamai prisideda prie klimato kaitos sprendimų – saulės elektrinės, kuri įrengta ant įmonės pastato stogo, dėka išsaugoma daugiau CO2, nei sugeneruoja „SoliTek“ veikla.

Įmonė ne pirmą kartą pastebėta ir teigiamai įvertinta kaip socialiai atsakinga ir tausojanti aplinką. „SoliTek“ gaminami saulės moduliai yra sertifikuoti „Cradle to Cradle“ sertifikatu, kuris įpareigoja laikytis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo ir socialinio teisingumo reikalavimų.

Bendrovės indėlis į aplinkosaugines veiklas ir socialinės atsakomybės skatinimą yra įvertintas žinomų tarptautinių organizacijų, tokių kaip „EcoVadis“ ir „SundaHus“.

Renkant tvariausią metų įmonę, buvo atsižvelgiama į daugelį kriterijų: įmonėje vykdomos aplinkosaugos programos ir kitos priemonės, kaip ir kokiu būdu įmonės gaminami produktai prisideda prie taršos mažinimo ar prevencijos, antrinių žaliavų bei atsinaujinančių energetinių išteklių panaudojimas veikloje ir kiti.

02Daugiau naujienų

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės jėgainės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti Gegužė 16, 2023

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines įsirengę nebuitiniai vartotojai ir verslo atstovai gali pagamintą energiją saugoti ir panaudoti tada, kai atsiranda poreikis. Dažniausiai vasarą pagaminta energija panaudojama atėjus žiemai. Tačiau netrukus laukia pokyčiai: sekdama kitų šalių pavyzdžiu, Lietuva ruošiasi keisti atsiskaitymo sistemą – saulės elektrinių tiekiamos energijos taupyti nebegalės, ją teks parduoti. Kitaip tariant, kaupti bus galima ne energiją, o pinigus.

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja Gegužė 05, 2023

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja

„SoliTek“, paskelbė praėjusių metų finansinius rezultatus. 2022 metais ženkliai augo gamybos ir saulės elektrinių instaliavimo pajamos. Bendrovės vadovas pastebi, kad į atsinaujinančius energijos išteklius investuoja vis daugiau mūsų šalies verslų. Didėjant saulės elektrinių susidomėjimui visame pasaulyje, pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja „SoliTek“ fiksuoja ženklų pardavimo pajamų šuolį.

SoliTek į gamyklą Italijoje investuos 50 mln. eurų Gegužė 03, 2023

SoliTek į gamyklą Italijoje investuos 50 mln. eurų

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja ir didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ pranešė apie veiklos plėtrą. Įmonė Italijoje pradeda 3 metų trukmės ir beveik 50 mln. eurų vertės strateginį projektą. Jis leis išplėsti saulės modulių ir elektros kaupimo baterijų gamybos pajėgumus bei įsitvirtinti Europos rinkoje. Vykdydama plėtrą Europoje „SoliTek“ tuo pačiu plečia gamybinius pajėgumus ir Lietuvoje.