Siunčiami duomenys …
SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

01Naujienos

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių.

Dėmesys tvarumui

Įvyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – Vilniaus PPAR) inicijuoti konkursai, skirti išrinkti „Metų inovatyviausią įmonę“, „Metų tvariausia įmonę“ bei „Metų produktą“. Konkurse galimybę dalyvauti turėjo visos Vilniaus įmonės.

Konkurso siekis – skatinti lietuviškų, aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių, galinčių konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose produktų gamybą, vartojimą bei verslo plėtrą.

Gegužės 24 d. vykusioje Generalinėje Asamblėjoje bendrovė „SoliTek“, už veiklą 2022 metais, pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą.

„Įmonė savo veikloje naudoja tik žaliąją energiją, todėl šis įvertinimas ir apdovanojimas mums yra labai svarbus. Saulės moduliai, gaminami Vilniuje, pasižymi ilgaamžiškumu, jų gyvavimo laikas gali siekti net iki 50 metų, yra draugiški aplinkai ir pagaminti ne iš toksiškų, bet iš perdirbamų medžiagų. Smagu, kai esi gerbiamas ir pripažintas vietinėje rinkoje“, – po apdovanojimų mintimis dalijosi įmonės vadovas J. Sakalauskas.

„SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Pelnytas laimėtojas

Nors į tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą pretendavo ir kiti žinomi verslai, „SoliTek“ buvo nepralenkiami daugeliu aspektų.

Skelbiama, kad įmonė naudoja tik 100% atsinaujinančią energiją, o produkcijos gamyboje naudojamas perdirbtas stiklas. „SoliTek“ įmonė vykdo aplinką tausojančias veiklas, tokias kaip rūšiavimas, antrinis kompiuterių panaudojimas, patentuoti geoterminiai sprendimai patalpų šildymui ir vėsinimui.

Įmonės skaičiavimais, per savo gyvavimo laikotarpius, atsižvelgus į modulių degradaciją, visi 2022 metais pagaminti „SoliTek“ moduliai išsaugos net 1 704 169 tonų anglies dioksido (CO2). Pastebėta, kad bendrovė teigiamai prisideda prie klimato kaitos sprendimų – saulės elektrinės, kuri įrengta ant įmonės pastato stogo, dėka išsaugoma daugiau CO2, nei sugeneruoja „SoliTek“ veikla.

Įmonė ne pirmą kartą pastebėta ir teigiamai įvertinta kaip socialiai atsakinga ir tausojanti aplinką. „SoliTek“ gaminami saulės moduliai yra sertifikuoti „Cradle to Cradle“ sertifikatu, kuris įpareigoja laikytis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo ir socialinio teisingumo reikalavimų.

Bendrovės indėlis į aplinkosaugines veiklas ir socialinės atsakomybės skatinimą yra įvertintas žinomų tarptautinių organizacijų, tokių kaip „EcoVadis“ ir „SundaHus“.

Renkant tvariausią metų įmonę, buvo atsižvelgiama į daugelį kriterijų: įmonėje vykdomos aplinkosaugos programos ir kitos priemonės, kaip ir kokiu būdu įmonės gaminami produktai prisideda prie taršos mažinimo ar prevencijos, antrinių žaliavų bei atsinaujinančių energetinių išteklių panaudojimas veikloje ir kiti.

02Daugiau naujienų

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse Sausis 23, 2024

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse

Vienam iš projektų, kuriam Šveicarijos inžinerinių sprendimų bendrovė suvienijo jėgas su SoliTek, buvo sukurta novatoriška fotovoltinė sistema. Jos unikalumą lėmė itin sudėtinga aplinka – saulės moduliai buvo sumontuoti ant beveik vertikalios kelio atraminės sienos šalia Punt dal Gall užtvankos prie Livinjo ežero, beveik 2000 m aukštyje.

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai Sausis 17, 2024

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai

Remiantis reprezentatyvaus visuomenės tyrimo duomenimis, net 27 proc. Lietuvos gyventojų svarsto savo namuose įsirengti saulės elektrinę netolimoje ateityje. Tinkamai parinkti ir kritiškai įvertinti saulės elektrinės pasirinkimo veiksniai lemia sėkmingą ilgalaikę investiciją, o tuo pačiu ir energetinę nepriklausomybę. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį ruošiantis tokiai investicijai? 

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver Gruodis 20, 2023

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver

SoliTek įmonės veikla buvo įvertinta sidabriniu „EcoVadis“ sertifikatu. Jis pakeitė anksčiau įmonės turėtą bronzinį įvertinimą, įrodantį nepalaužiamą įmonės įsipareigojimą tvariai gamybai ir darbuotojų gerovės gerinimui. Visame pasaulyje pripažintina organizacija „EcoVadis“ vertina įmonių tvarumo pasiekimus ir skiria apdovanojimus pagal griežtus įmonių aplinkosaugos ir socialinio teisingumo iniciatyvų kriterijus. 

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA Gruodis 19, 2023

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje įmonė „SoliTek“ į rinką išleidžia bateriją „Nova“, kuri yra skirta kaupti perteklinę saulės jėgainių pagamintą elektros energiją. Pasak įmonės vadovo, ilgametė darbo patirtis saulės modulių gamyboje bei elektrinių montavimo darbuose dar prieš trejetą metų atskleidė atsirandantį energijos kaupimo baterijų poreikį.

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su saulės modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas. Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu.