Siunčiami duomenys …
SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

01Naujienos

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių.

Dėmesys tvarumui

Įvyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – Vilniaus PPAR) inicijuoti konkursai, skirti išrinkti „Metų inovatyviausią įmonę“, „Metų tvariausia įmonę“ bei „Metų produktą“. Konkurse galimybę dalyvauti turėjo visos Vilniaus įmonės.

Konkurso siekis – skatinti lietuviškų, aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių, galinčių konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose produktų gamybą, vartojimą bei verslo plėtrą.

Gegužės 24 d. vykusioje Generalinėje Asamblėjoje bendrovė „SoliTek“, už veiklą 2022 metais, pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą.

„Įmonė savo veikloje naudoja tik žaliąją energiją, todėl šis įvertinimas ir apdovanojimas mums yra labai svarbus. Saulės moduliai, gaminami Vilniuje, pasižymi ilgaamžiškumu, jų gyvavimo laikas gali siekti net iki 50 metų, yra draugiški aplinkai ir pagaminti ne iš toksiškų, bet iš perdirbamų medžiagų. Smagu, kai esi gerbiamas ir pripažintas vietinėje rinkoje“, – po apdovanojimų mintimis dalijosi įmonės vadovas J. Sakalauskas.

„SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Pelnytas laimėtojas

Nors į tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą pretendavo ir kiti žinomi verslai, „SoliTek“ buvo nepralenkiami daugeliu aspektų.

Skelbiama, kad įmonė naudoja tik 100% atsinaujinančią energiją, o produkcijos gamyboje naudojamas perdirbtas stiklas. „SoliTek“ įmonė vykdo aplinką tausojančias veiklas, tokias kaip rūšiavimas, antrinis kompiuterių panaudojimas, patentuoti geoterminiai sprendimai patalpų šildymui ir vėsinimui.

Įmonės skaičiavimais, per savo gyvavimo laikotarpius, atsižvelgus į modulių degradaciją, visi 2022 metais pagaminti „SoliTek“ moduliai išsaugos net 1 704 169 tonų anglies dioksido (CO2). Pastebėta, kad bendrovė teigiamai prisideda prie klimato kaitos sprendimų – saulės elektrinės, kuri įrengta ant įmonės pastato stogo, dėka išsaugoma daugiau CO2, nei sugeneruoja „SoliTek“ veikla.

Įmonė ne pirmą kartą pastebėta ir teigiamai įvertinta kaip socialiai atsakinga ir tausojanti aplinką. „SoliTek“ gaminami saulės moduliai yra sertifikuoti „Cradle to Cradle“ sertifikatu, kuris įpareigoja laikytis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo ir socialinio teisingumo reikalavimų.

Bendrovės indėlis į aplinkosaugines veiklas ir socialinės atsakomybės skatinimą yra įvertintas žinomų tarptautinių organizacijų, tokių kaip „EcoVadis“ ir „SundaHus“.

Renkant tvariausią metų įmonę, buvo atsižvelgiama į daugelį kriterijų: įmonėje vykdomos aplinkosaugos programos ir kitos priemonės, kaip ir kokiu būdu įmonės gaminami produktai prisideda prie taršos mažinimo ar prevencijos, antrinių žaliavų bei atsinaujinančių energetinių išteklių panaudojimas veikloje ir kiti.

02Daugiau naujienų

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.