Siunčiami duomenys …
Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

01Naujienos

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė. Eglė sukonstruota iš SoliTek gaminamų saulės modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir tuo, kad šiame projekte panaudoti ne tik saulės moduliai, bet ir elektros energijos kaupimo sistema. Saulės moduliai yra prijungti prie kaupimo sistemos, kuri akumuliuos generuojamą elektros energiją kaupiklyje ir po to iš to kaupiklio apšvies pačią eglutę. Šio sprendimo dėka ši kalėdinė eglutė yra off-gridinė (t.y. neprijungta prie tinklo). 

Ši elektros energijos kaupimo sistema iš esmės yra pirmoji SoliTek pagaminta baterija – prototipas. Jau nuo kitų metų Vilniuje bus pradėta masinė šių baterijų gamyba ir pradėtas jos tiekimas ne tik namų ūkiams Lietuvoje, bet ir už jos ribų, vėliau baterijos bus gaminamos smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

„SoliTek iš kitų saulės modulių gamintojų išsiskiria tuo, kad siūlo klientams ir integruotus, individualius sprendimus. Džiaugiamės partneryste ir galimybe įgyvendinti šį unikalų projektą, kuriame pritaikėme ne tik mūsų pažangiausias technologijas, bet ir pasiūlėme unikalius sprendimus itin specifinėms sąlygoms bei panaudojant saulės modulius kaip dekoracinius-funkcinius elementus,“ – sako SoliTek įmonės vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J.Sakalausko, labai svarbu, kad šis projektas bus tęstinis ir tvarus - energiją gaminančių modulių eglutė ne tik apšvies pati save, bet ir šventėms pasibaigus tarnaus miestui: išmontuoti moduliai atiteks vaikų darželiams, kuriems bent 30 metų – tokiam laikui yra suteikiama garantija, – gamins taupią ir žalią elektros energiją.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

Eglutėje sumontuota 42 dvigubo atspindžio (Bifacial) 370W galios Solitek gaminami Blackstar saulės moduliai, taip pat specialiai pagaminti 8 mažesni nestandartinio dydžio nominalios 150W galios saulės moduliai. Bendra saulės modulių galia ~17 kW arba 2 vidutinio dydžio namų ūkio saulės elektrinės. Vasaros laikotarpiu šie saulės moduliai per dieną pagamintų ~60-80 kWh elektros energijos. Saulės moduliai prijungti prie Solitek 15 kWh talpos baterijos NOVA, kurią, kaip šio projekto partneriai, paskolinome Trakų savivaldybei šiam šventiniam laikotarpiui.

Inovacijos ir investicijos į inovacijas yra SoliTek kasdienybė, todėl įmonė išliko konkurencinga savo aukštos kokybės, atsparumo ir aukšto efektyvumo saulės modulių gamybos, vieno didžiausių saulės modulių perdirbamumo procento ir sertifikatų, kuriuos turi tik vienetai, dėka. SoliTek ne tik gamina saulės modulius, bet ir kuria integruotus saulės energetikos sprendimus ir konkrečius produktus – saulės modulius integruoja į triukšmo užtvaras, vietoje stogo dangos su specialia šveicariška sistema integruoja ir į stogą, plėtojami agro-PV projektus. Tai jau ne pirmas unikalus SoliTek projektas. Bene įspūdingiausias projektas įvykdytas Ciuriche (Šveicarija) 2020 m., kur tenykščio verslo centro „K3 Handwerkcity“ užsakymu visas jo pastatas buvo paverstas saulės elektrine. Stiklas stiklas saulės moduliai buvo panaudoti vietoj tradicinių fasado medžiagų. Jų reikėjo net 21 tūkstančio, o bendrasis saulės elektrinės plotas siekė 3,9 tūkstančio kvadratinių metrų.

02Daugiau naujienų

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo modulių medžiagų sudėtį.

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais Lapkritis 22, 2022

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais

„SoliTek“ per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, pardavimo pajamas padidino 55 %. Tai daugiausia lėmė augantis susidomėjimas saulės PV ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Prie stiprių įmonės veiklos rezultatų prisidėjo ir augančios eksporto apimtys

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti Lapkritis 03, 2022

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti

SoliTek įteikta Ivano Frankivsko srities policijos padėka už teikiamą pagalbą. SoliTek jau nuo pirmųjų karo dienų Ukrainai teikė ne tik finansinę pagalbą, bet ir saulės modulius. Vykstant tiksliniam Ukrainos energetikos infrastruktūros naikinimui, apsirūpinimas elektra šioje valstybėje tampa ypatingai aktualiu klausimu.

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.