Siunčiami duomenys …
Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

01Naujienos

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė. Eglė sukonstruota iš SoliTek gaminamų saulės modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir tuo, kad šiame projekte panaudoti ne tik saulės moduliai, bet ir elektros energijos kaupimo sistema. Saulės moduliai yra prijungti prie kaupimo sistemos, kuri akumuliuos generuojamą elektros energiją kaupiklyje ir po to iš to kaupiklio apšvies pačią eglutę. Šio sprendimo dėka ši kalėdinė eglutė yra off-gridinė (t.y. neprijungta prie tinklo). 

Ši elektros energijos kaupimo sistema iš esmės yra pirmoji SoliTek pagaminta baterija – prototipas. Jau nuo kitų metų Vilniuje bus pradėta masinė šių baterijų gamyba ir pradėtas jos tiekimas ne tik namų ūkiams Lietuvoje, bet ir už jos ribų, vėliau baterijos bus gaminamos smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

„SoliTek iš kitų saulės modulių gamintojų išsiskiria tuo, kad siūlo klientams ir integruotus, individualius sprendimus. Džiaugiamės partneryste ir galimybe įgyvendinti šį unikalų projektą, kuriame pritaikėme ne tik mūsų pažangiausias technologijas, bet ir pasiūlėme unikalius sprendimus itin specifinėms sąlygoms bei panaudojant saulės modulius kaip dekoracinius-funkcinius elementus,“ – sako SoliTek įmonės vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J.Sakalausko, labai svarbu, kad šis projektas bus tęstinis ir tvarus - energiją gaminančių modulių eglutė ne tik apšvies pati save, bet ir šventėms pasibaigus tarnaus miestui: išmontuoti moduliai atiteks vaikų darželiams, kuriems bent 30 metų – tokiam laikui yra suteikiama garantija, – gamins taupią ir žalią elektros energiją.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

Eglutėje sumontuota 42 dvigubo atspindžio (Bifacial) 370W galios Solitek gaminami Blackstar saulės moduliai, taip pat specialiai pagaminti 8 mažesni nestandartinio dydžio nominalios 150W galios saulės moduliai. Bendra saulės modulių galia ~17 kW arba 2 vidutinio dydžio namų ūkio saulės elektrinės. Vasaros laikotarpiu šie saulės moduliai per dieną pagamintų ~60-80 kWh elektros energijos. Saulės moduliai prijungti prie Solitek 15 kWh talpos baterijos NOVA, kurią, kaip šio projekto partneriai, paskolinome Trakų savivaldybei šiam šventiniam laikotarpiui.

Inovacijos ir investicijos į inovacijas yra SoliTek kasdienybė, todėl įmonė išliko konkurencinga savo aukštos kokybės, atsparumo ir aukšto efektyvumo saulės modulių gamybos, vieno didžiausių saulės modulių perdirbamumo procento ir sertifikatų, kuriuos turi tik vienetai, dėka. SoliTek ne tik gamina saulės modulius, bet ir kuria integruotus saulės energetikos sprendimus ir konkrečius produktus – saulės modulius integruoja į triukšmo užtvaras, vietoje stogo dangos su specialia šveicariška sistema integruoja ir į stogą, plėtojami agro-PV projektus. Tai jau ne pirmas unikalus SoliTek projektas. Bene įspūdingiausias projektas įvykdytas Ciuriche (Šveicarija) 2020 m., kur tenykščio verslo centro „K3 Handwerkcity“ užsakymu visas jo pastatas buvo paverstas saulės elektrine. Stiklas stiklas saulės moduliai buvo panaudoti vietoj tradicinių fasado medžiagų. Jų reikėjo net 21 tūkstančio, o bendrasis saulės elektrinės plotas siekė 3,9 tūkstančio kvadratinių metrų.

02Daugiau naujienų

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių. „SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės jėgainės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti Gegužė 16, 2023

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines įsirengę nebuitiniai vartotojai ir verslo atstovai gali pagamintą energiją saugoti ir panaudoti tada, kai atsiranda poreikis. Dažniausiai vasarą pagaminta energija panaudojama atėjus žiemai. Tačiau netrukus laukia pokyčiai: sekdama kitų šalių pavyzdžiu, Lietuva ruošiasi keisti atsiskaitymo sistemą – saulės elektrinių tiekiamos energijos taupyti nebegalės, ją teks parduoti. Kitaip tariant, kaupti bus galima ne energiją, o pinigus.

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja Gegužė 05, 2023

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja

„SoliTek“, paskelbė praėjusių metų finansinius rezultatus. 2022 metais ženkliai augo gamybos ir saulės elektrinių instaliavimo pajamos. Bendrovės vadovas pastebi, kad į atsinaujinančius energijos išteklius investuoja vis daugiau mūsų šalies verslų. Didėjant saulės elektrinių susidomėjimui visame pasaulyje, pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja „SoliTek“ fiksuoja ženklų pardavimo pajamų šuolį.