Siunčiami duomenys …
Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

01Naujienos

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė. Eglė sukonstruota iš SoliTek gaminamų saulės modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir tuo, kad šiame projekte panaudoti ne tik saulės moduliai, bet ir elektros energijos kaupimo sistema. Saulės moduliai yra prijungti prie kaupimo sistemos, kuri akumuliuos generuojamą elektros energiją kaupiklyje ir po to iš to kaupiklio apšvies pačią eglutę. Šio sprendimo dėka ši kalėdinė eglutė yra off-gridinė (t.y. neprijungta prie tinklo). 

Ši elektros energijos kaupimo sistema iš esmės yra pirmoji SoliTek pagaminta baterija – prototipas. Jau nuo kitų metų Vilniuje bus pradėta masinė šių baterijų gamyba ir pradėtas jos tiekimas ne tik namų ūkiams Lietuvoje, bet ir už jos ribų, vėliau baterijos bus gaminamos smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

„SoliTek iš kitų saulės modulių gamintojų išsiskiria tuo, kad siūlo klientams ir integruotus, individualius sprendimus. Džiaugiamės partneryste ir galimybe įgyvendinti šį unikalų projektą, kuriame pritaikėme ne tik mūsų pažangiausias technologijas, bet ir pasiūlėme unikalius sprendimus itin specifinėms sąlygoms bei panaudojant saulės modulius kaip dekoracinius-funkcinius elementus,“ – sako SoliTek įmonės vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J.Sakalausko, labai svarbu, kad šis projektas bus tęstinis ir tvarus - energiją gaminančių modulių eglutė ne tik apšvies pati save, bet ir šventėms pasibaigus tarnaus miestui: išmontuoti moduliai atiteks vaikų darželiams, kuriems bent 30 metų – tokiam laikui yra suteikiama garantija, – gamins taupią ir žalią elektros energiją.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

Eglutėje sumontuota 42 dvigubo atspindžio (Bifacial) 370W galios Solitek gaminami Blackstar saulės moduliai, taip pat specialiai pagaminti 8 mažesni nestandartinio dydžio nominalios 150W galios saulės moduliai. Bendra saulės modulių galia ~17 kW arba 2 vidutinio dydžio namų ūkio saulės elektrinės. Vasaros laikotarpiu šie saulės moduliai per dieną pagamintų ~60-80 kWh elektros energijos. Saulės moduliai prijungti prie Solitek 15 kWh talpos baterijos NOVA, kurią, kaip šio projekto partneriai, paskolinome Trakų savivaldybei šiam šventiniam laikotarpiui.

Inovacijos ir investicijos į inovacijas yra SoliTek kasdienybė, todėl įmonė išliko konkurencinga savo aukštos kokybės, atsparumo ir aukšto efektyvumo saulės modulių gamybos, vieno didžiausių saulės modulių perdirbamumo procento ir sertifikatų, kuriuos turi tik vienetai, dėka. SoliTek ne tik gamina saulės modulius, bet ir kuria integruotus saulės energetikos sprendimus ir konkrečius produktus – saulės modulius integruoja į triukšmo užtvaras, vietoje stogo dangos su specialia šveicariška sistema integruoja ir į stogą, plėtojami agro-PV projektus. Tai jau ne pirmas unikalus SoliTek projektas. Bene įspūdingiausias projektas įvykdytas Ciuriche (Šveicarija) 2020 m., kur tenykščio verslo centro „K3 Handwerkcity“ užsakymu visas jo pastatas buvo paverstas saulės elektrine. Stiklas stiklas saulės moduliai buvo panaudoti vietoj tradicinių fasado medžiagų. Jų reikėjo net 21 tūkstančio, o bendrasis saulės elektrinės plotas siekė 3,9 tūkstančio kvadratinių metrų.

02Daugiau naujienų

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.