Siunčiami duomenys …
SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai Kovas 02, 2020

01Naujienos

SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai

SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai

Europoje augant aplinkosaugiškai tvarių saulės modulių paklausai, bendrovė SoliTek pradėjo ilgai trunkantį ir reiklų „Cradle to Cradle“ (C2C) sertifikavimo procesą, kuris leis Vilniuje pagamintus stiklas-stiklas modulius vadinti 100% tvariu gaminiu, atitinkančiu visus žiedinės ekonomikos reikalavimus. Sertifikavimo procesą bendrovė tikisi baigti dar šiemet.

SoliTek saulės modulius jau ne pirmus metus gamina tvariai – panaudojant atsinaujinančią energiją ir perdirbant dalį susidariusių atliekų ir duženų.

„Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius, įdiegiant tarptautinėje rinkoje vadinamą „Cradle to Cradle” sertifikuotą gamybos sistemą. Jau vykdome šį sertifikavimo procesą ir tikimės jį užbaigti maždaug per pusmetį“, – sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Diegti C2C sertifikatą paskatino ne tik SoliTek gamyboje dauguma šiam standartui jau atitinkančių procesų, bet ir Vakarų Europoje nuosekliai kylanti paklausa tokio tipo aukščiausios kokybės saulės moduliams. Toks produktas ypatingai svarbus Nyderlandų – labiausiai išsivysčiusios ES saulės energijos rinkos – vartotojams ir partneriams.

SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai

„Įsivertinome, kad turėsime didelį konkurencinį pranašumą rinkoje ir apčiuopiamą finansinę naudą įsidiegę šį sertifikavimą. Šiandien pasaulyje egzistuoja tik vienas gamintojas, turintis šį sertifikatą. O Nyderlandų rinkoje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik modulių kokybei, bet ir jų ekologiškumui, saugumui, visai modulio gamybos grandinei.

Naujuoju C2C sertifikatu žymėsime visus mūsų premium stiklas-stiklas saulės modulius, o jų pardavimus Nyderlanduose kitąmet planuojame padvigubinti“, – ekonominę brangaus ir itin reiklaus sertifikavimo naudą dėsto J. Sakalauskas.

C2C sertifikatas apibrėžia 5 esminius komponentus, kurie leidžia pagaminti 100% žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį produktą:

1. Draugiškas aplinkai.

Visos naudojamos medžiagos privalo būti draugiškos aplinkai ir žmonių sveikatai.

2. 100% perdirbamas.

Produktas ir jo komponentai turi būti 100% tinkami perdirbimui ar antriniam panaudojimui.

3. Energijos taupymas.

Gamybos procese privalo būti naudojama atsinaujinanti energija.

4. Vandens taupymas.

Gamyboje privalo būti naudojama kaip galima mažiau vandens, o panaudotas vanduo šalinamas iš gamybos proceso švaresnis, nei buvo paimtas.

5. Socialiai atsakingas.

Bendrovė privalo sąžiningai elgtis su visomis pusėmis: tiekėjais, partneriais, darbuotojais ir kt.

„SoliTek tyrimų padalinys jau virš 5 m. bendradarbiauja įgyvendinant Europinius saulės modulių perdirbimo projektus ir kitas žiedinės ekonomikos iniciatyvas, bendradarbiauja su pagrindiniais Europos saulės technologijų tyrimų centrais, plėtoja jau penktą Horizon2020 projektą. Tad turime sukauptą didelį žinių bagažą ir šis sertifikavimas mus perkels į naują lygmenį“, – sako Julius Denafas, SoliTek Tyrimų padalinio vadovas.

„Žvelgiame į ateitį ir tikime, kad siekdami 100% tvarumo, turėsime tiek ekonominių pranašumų, tiek ir išlaikysime savo, kaip inovacijų lyderio vardą. Tikime, kad investicijos atsipirks su kaupu“, – priduria „SoliTek Cells“ vadovas Julius Sakalauskas.

Skaitykite daugiau: SoliTek planai | 10 metų SoliTek

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.