Skaičiuojame …
SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį Kovas 02, 2020

01Naujienos

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį

Europoje augant aplinkosaugiškai tvarių saulės modulių paklausai, bendrovė SoliTek pradėjo ilgai trunkantį ir reiklų „Cradle to Cradle“ (C2C) sertifikavimo procesą, kuris leis Vilniuje pagamintus stiklas-stiklas modulius vadinti 100% tvariu gaminiu, atitinkančiu visus žiedinės ekonomikos reikalavimus. Sertifikavimo procesą bendrovė tikisi baigti dar šiemet.

SoliTek saulės modulius jau ne pirmus metus gamina tvariai – panaudojant atsinaujinančią energiją ir perdirbant dalį susidariusių atliekų ir duženų.

„Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius, įdiegiant tarptautinėje rinkoje vadinamą „Cradle to Cradle” sertifikuotą gamybos sistemą. Jau vykdome šį sertifikavimo procesą ir tikimės jį užbaigti maždaug per pusmetį“, – sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Diegti C2C sertifikatą paskatino ne tik SoliTek gamyboje dauguma šiam standartui jau atitinkančių procesų, bet ir Vakarų Europoje nuosekliai kylanti paklausa tokio tipo aukščiausios kokybės saulės moduliams. Toks produktas ypatingai svarbus Nyderlandų – labiausiai išsivysčiusios ES saulės energijos rinkos – vartotojams ir partneriams.

„Įsivertinome, kad turėsime didelį konkurencinį pranašumą rinkoje ir apčiuopiamą finansinę naudą įsidiegę šį sertifikavimą. Šiandien pasaulyje egzistuoja tik vienas gamintojas, turintis šį sertifikatą. O Nyderlandų rinkoje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik modulių kokybei, bet ir jų ekologiškumui, saugumui, visai modulio gamybos grandinei.

Naujuoju C2C sertifikatu žymėsime visus mūsų premium stiklas-stiklas saulės modulius, o jų pardavimus Nyderlanduose kitąmet planuojame padvigubinti“, – ekonominę brangaus ir itin reiklaus sertifikavimo naudą dėsto J. Sakalauskas.

C2C sertifikatas apibrėžia 5 esminius komponentus, kurie leidžia pagaminti 100% žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį produktą:

1. Draugiškas aplinkai.

Visos naudojamos medžiagos privalo būti draugiškos aplinkai ir žmonių sveikatai.

2. 100% perdirbamas.

Produktas ir jo komponentai turi būti 100% tinkami perdirbimui ar antriniam panaudojimui.

3. Energijos taupymas.

Gamybos procese privalo būti naudojama atsinaujinanti energija.

4. Vandens taupymas.

Gamyboje privalo būti naudojama kaip galima mažiau vandens, o panaudotas vanduo šalinamas iš gamybos proceso švaresnis, nei buvo paimtas.

5. Socialiai atsakingas.

Bendrovė privalo sąžiningai elgtis su visomis pusėmis: tiekėjais, partneriais, darbuotojais ir kt.

„SoliTek tyrimų padalinys jau virš 5 m. bendradarbiauja įgyvendinant Europinius saulės modulių perdirbimo projektus ir kitas žiedinės ekonomikos iniciatyvas, bendradarbiauja su pagrindiniais Europos saulės technologijų tyrimų centrais, plėtoja jau penktą Horizon2020 projektą. Tad turime sukauptą didelį žinių bagažą ir šis sertifikavimas mus perkels į naują lygmenį“, – sako Julius Denafas, SoliTek Tyrimų padalinio vadovas.

„Žvelgiame į ateitį ir tikime, kad siekdami 100% tvarumo, turėsime tiek ekonominių pranašumų, tiek ir išlaikysime savo, kaip inovacijų lyderio vardą. Tikime, kad investicijos atsipirks su kaupu“, – priduria „SoliTek Cells“ vadovas Julius Sakalauskas.

02Daugiau naujienų

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis Lapkritis 26, 2020

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis

Saulės energetika vis giliau skverbiasi į Lietuvos vartotojų kasdienybę. Rinkoje daugėjant elektromobilių, inovacijų ištroškę vairuotojai ieško galimybių kaip automobilius krauti patiems ir svarbiausia – švaria elektra. Atsakymas jau yra – automobilių stoginės su integruotomis saulės elektrinėmis, naujausias mados klyksmas rinkoje. Prognozuojama, kad šis segmentas ateinančiais metais Lietuvoje išaugs kelis kartus.

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR Spalis 30, 2020

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR

Baigdamas svarbiausią penkmečio gamybos modernizaciją, SoliTek Lietuvos rinkai pristato naujos kartos dvipusį saulės modulį BLACKSTAR. Tai išskirtinio juodumo 330 W galios grūdinto stiklo grynuolis su dvipusio veikimo (bifacial) monokristaliniais saulės elementais ir patvariu, ilgaamžiu juodu anoduoto aliuminio rėmu.

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle Certified™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. Lietuvoje startuoja naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank.lt, kuri pasiūlys vartotojams 40% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas Gegužė 14, 2020

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

Pernai 62% iki 14 mln. EUR išauginęs saulės modulių pardavimus, šiemet SoliTek planuoja kiek santūresnį augimą, bet strateginės krypties nekeičia. Didžiausias regione saulės modulių gamintojas gamybą augins plėsdamas saulės parkų statybas Lietuvoje bei besiskverbdamas į naujas ES rinkas, kuriose dėl pandemijos apmažėjo Azijos saulės modulių gamintojų populiarumas.