Siunčiami duomenys …
SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai Kovas 02, 2020

01Naujienos

SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai

SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai

Europoje augant aplinkosaugiškai tvarių saulės modulių paklausai, bendrovė SoliTek pradėjo ilgai trunkantį ir reiklų „Cradle to Cradle“ (C2C) sertifikavimo procesą, kuris leis Vilniuje pagamintus stiklas-stiklas modulius vadinti 100% tvariu gaminiu, atitinkančiu visus žiedinės ekonomikos reikalavimus. Sertifikavimo procesą bendrovė tikisi baigti dar šiemet.

SoliTek saulės modulius jau ne pirmus metus gamina tvariai – panaudojant atsinaujinančią energiją ir perdirbant dalį susidariusių atliekų ir duženų.

„Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius, įdiegiant tarptautinėje rinkoje vadinamą „Cradle to Cradle” sertifikuotą gamybos sistemą. Jau vykdome šį sertifikavimo procesą ir tikimės jį užbaigti maždaug per pusmetį“, – sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Diegti C2C sertifikatą paskatino ne tik SoliTek gamyboje dauguma šiam standartui jau atitinkančių procesų, bet ir Vakarų Europoje nuosekliai kylanti paklausa tokio tipo aukščiausios kokybės saulės moduliams. Toks produktas ypatingai svarbus Nyderlandų – labiausiai išsivysčiusios ES saulės energijos rinkos – vartotojams ir partneriams.

SoliTek saulės moduliai bus sertifikuoti kaip ekologiški gaminiai

„Įsivertinome, kad turėsime didelį konkurencinį pranašumą rinkoje ir apčiuopiamą finansinę naudą įsidiegę šį sertifikavimą. Šiandien pasaulyje egzistuoja tik vienas gamintojas, turintis šį sertifikatą. O Nyderlandų rinkoje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik modulių kokybei, bet ir jų ekologiškumui, saugumui, visai modulio gamybos grandinei.

Naujuoju C2C sertifikatu žymėsime visus mūsų premium stiklas-stiklas saulės modulius, o jų pardavimus Nyderlanduose kitąmet planuojame padvigubinti“, – ekonominę brangaus ir itin reiklaus sertifikavimo naudą dėsto J. Sakalauskas.

C2C sertifikatas apibrėžia 5 esminius komponentus, kurie leidžia pagaminti 100% žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį produktą:

1. Draugiškas aplinkai.

Visos naudojamos medžiagos privalo būti draugiškos aplinkai ir žmonių sveikatai.

2. 100% perdirbamas.

Produktas ir jo komponentai turi būti 100% tinkami perdirbimui ar antriniam panaudojimui.

3. Energijos taupymas.

Gamybos procese privalo būti naudojama atsinaujinanti energija.

4. Vandens taupymas.

Gamyboje privalo būti naudojama kaip galima mažiau vandens, o panaudotas vanduo šalinamas iš gamybos proceso švaresnis, nei buvo paimtas.

5. Socialiai atsakingas.

Bendrovė privalo sąžiningai elgtis su visomis pusėmis: tiekėjais, partneriais, darbuotojais ir kt.

„SoliTek tyrimų padalinys jau virš 5 m. bendradarbiauja įgyvendinant Europinius saulės modulių perdirbimo projektus ir kitas žiedinės ekonomikos iniciatyvas, bendradarbiauja su pagrindiniais Europos saulės technologijų tyrimų centrais, plėtoja jau penktą Horizon2020 projektą. Tad turime sukauptą didelį žinių bagažą ir šis sertifikavimas mus perkels į naują lygmenį“, – sako Julius Denafas, SoliTek Tyrimų padalinio vadovas.

„Žvelgiame į ateitį ir tikime, kad siekdami 100% tvarumo, turėsime tiek ekonominių pranašumų, tiek ir išlaikysime savo, kaip inovacijų lyderio vardą. Tikime, kad investicijos atsipirks su kaupu“, – priduria „SoliTek Cells“ vadovas Julius Sakalauskas.

Skaitykite daugiau: SoliTek planai | 10 metų SoliTek

02Daugiau naujienų

Auga SoliTek saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis Rugpjūtis 01, 2022

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis

Saulės modulių gamintoja SoliTek nuo rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbina papildomai beveik 30 darbuotojų. Dalis darbo vietų yra skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Siekdami savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristatome geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės.