Siunčiami duomenys …
SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo Spalis 06, 2021

01Naujienos

SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo

SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo

SoliTek R&D“ naujais sprendimais sieks prisidėti prie efektyvesnio atsinaujinančios elektros energijos panaudojimo viešame ir privačiame transporto sektoriuose.

Aukštųjų technologijų kompanijų grupei „BOD Group“ priklausanti  UAB „SoliTek R&D“ įgyvendina projektą „Inovatyvūs žalios elektros energijos generavimo ir saugojimo sprendimai e-transportui“. Transportas yra vienas iš sektorių, kuriam ateityje reikės vis daugiau elektros energijos, o svarbiausia - su švaria energija susijusių sprendimų.

Atsinaujinančios elektros ir elektromobilių rinka nuolatos auga, tai reikalauja patogių ir inovatyvių sprendimų. Naujų sprendimų poreikį didina ir griežtinami aplinkosaugos standartai bei valstybės įgyvendinamų žaliosios transformacijos priemonės. „SoliTek R&D“ projektu siekiama palengvinti vairuojančių elektromobilius kasdienybę – kuriamas sprendimas leis autonomiškai ir patogiai juos krauti.

Kuriamais inovaciniais sprendimais siekiama prisidėti prie atsinaujinančių elektros energijos technologijų efektyvesnio naudojimo ir plėtros. Planuojama, kad įgyvendinus šį projektą bus sukurti 4 prototipai (lengvo fotoelektros modulio prototipas, lengvo fotoelektros modulio pagrindu sulankstomos saulės elektrinės prototipas, mobilios elektromobilių įkrovos stotelės prototipas, naujos kartos autonominės autobusų stotelės (paviljono) prototipas) ir išbandyti realiomis sąlygomis. Taip pat bus ieškoma sprendimų, kaip sukurtus produktus perdirbti pasibaigus jų tarnavimo laikui.

SoliTek sieks efektyvesnio saulės energijos panaudojimo

„SoliTek R&D“ komanda tiki, kad šiuo projektu ir pasiūlytais sprendimais prisidės prie efektyvesnio atsinaujinančios elektros energijos panaudojimo viešame ir privačiame transporto sektoriuose, plėtojant žaliąją energetiką, o taip pat tai bus dar viena priemonė mažinti ŠESD išmetimus.

Projektas įgyvendinamas, dalyvaujant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), vykdomoje 2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo („Norway Grants“) programoje „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“, pagal kurią finansuojamas žaliųjų inovacijų idėjų įgyvendinimas. Šio projekto partneriai: VšĮ Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas PROTECH (LT), Nepriklausomų tyrimų centras SINTEF AS (NO).

SoliTek R&D“ sėkmingai pasirodė 2 Horizon 2020 saulės technologijų tyrimų projektuose ir šiuo metu dalyvauja dar 3. Įmonė yra plačiausio europinio naujos kartos saulės technologijų tyrimų projekto HighLite dalyvė, kuriame kartu su dar 7-iomis ES SolarTech kompanijomis ir 9 tyrimų centrais vysto naujos kartos saulės modulius, kurie generuos daugiau elektros, bus dar patikimesni ir svarbiausia – dar pigesni.

2021 m. pradžioje „BOD Group“ pradėjo naujo inovacijų centro „BOD Science Center“ statybas, kuriame bus sutelktas visas „BOD Group“ inovacijų ir tyrimų potencialas ir vykdomi kaupiamųjų baterijų, saulės elementų ir prototipų modulių kūrimo bei  pritaikymo pramonei ir kt. darbai, nukreipti į CO2 mažinimą.

Daugiau informacijos apie projektus

Skaitykite daugiau: Susimažinti elektros kainas gali kiekvienas

02Daugiau naujienų

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.