Siunčiami duomenys …
Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė Vasaris 23, 2023

01Naujienos

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų tiekėja Šiaurės Europoje „Solitek“ nuo karo Ukrainoje pradžios siekė visapusiškai prisidėti prie narsios tautos kovos už laisvę. Įmonė Ukrainai teikė ne tik finansinę paramą, bet ir saulės modulius, kurie reikalingi mobilių elektros generavimo stotelių gamybai. Vieną tokią fronte numestos bombos skeveldrų pažeistą stotelę su savo parašais visai neseniai „Solitek“ perdavė Ukrainos kariai – įmonė nusprendė ją panaudoti kilniam tikslui ir suvienijusi jėgas su ilgamečiu savo partneriu Antanu Juknevičiumi skelbia „Radarom“ aukcioną.

„Vos prasidėjus Rusijos sukeltam karui Ukrainoje, prisijungėme prie labdaros ir paramos fondo „Jonaviečiai padeda“ iniciatyvos, kurios tikslas – „įdarbinti“ saulės energiją, aprūpinant elektra karščiausiuose taškuose kovojančius karius ir dirbančius medikus. Nuo karo pradžios į Ukrainą jau išsiuntėme tiek „Solitek“ gaminamų saulės modulių, kad naudojant juos įprastomis sąlygomis, per metus galima būtų pagaminti beveik 100 tūkstančių kilovatvalandžių.

Tokios stotelės ne tik kompaktiškos ir lengvai transportuojamos, bet neskleidžia garso ir yra nepastebimos termovizorių. Jų naudą patvirtina iš Ukrainos „grįžtantys“ atsiliepimai – fronte kovojantys kariai džiaugiasi turėdami elektros šaltinį žvalgybinių dronų, telefonų ar racijų pakrovimui, o medikai reikiamos įrangos veikimo užtikrinimui“, – teigia „Solitek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Jis tęsia, kad viena tokia mobili stotelė visai neseniai sugrįžo iš Ukrainos. Ją „Solitek“ įmonei atsiuntė fronte kovojantys Ukrainos kariai kaip padėką už teikiamą paramą.

„Numestos bombos skeveldrų pažeista mobili elektros generavimo stotelė su Ukrainos fronte kovojančių karių parašais yra itin vertingas ir unikalus reliktas – juo džiaugiamės ir didžiuojamės, tačiau tikime, kad ukrainiečių vardu ją galime įprasminti antrą kartą. Savo darbą fronte atlikusi, bet pažeista stotelė, kare jau nebenaudinga, tačiau Lietuvoje ji gali prisidėti prie „Radarom“ akcijos, kuri skirta surinkti lėšas daugiafunkcinių taktinių radarų pirkimui“, – pasakoja J. Sakalauskas.

Ukrainos karių perduotą pažeistą mobilią elektros generavimo stotelę įmonei „Solitek“ pristatė Elmantas Mickevičius – labdaros ir paramos fondo „Jonaviečiai padeda“, nuo karo pradžios aktyviai teikiančio pagalbą fronte esantiems kariams ir medicinos darbuotojams, atstovas.

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

Riboto laiko aukcionas – partnerio paskyroje

„Solitek“ skelbiamas žaibiškas aukcionas vyks lenktynininko Antano Juknevičiaus „Facebook“ paskyroje – jis ilgametis įmonės partneris ir saulės energijos panaudojimo Dakare specialistas. Ant A. Juknevičiaus komandos palaikymo sunkvežimio ir kemperio stogo esančios saulės elektrinės buvo sumontuotos naudojant tuos pačius modulius, kuriuos „Solitek“ tiekia į Ukrainą. Šios elektrinės leisdavo 100 proc. išnaudoti sukauptą saulės energiją tenkinat kasdienius komandos poreikius Dakaro bivake.

Skelbiamas aukcionas vyks iki vasario 24 dienos 14:00. Norintys jame dalyvauti, A. Juknevičiaus „Facebook“ aukcionui skirto įrašo komentaruose bus kviečiami siūlyti sumą, kurią yra pasiryžę mokėti už unikalią, realiai karo veiksmuose dalyvavusią mobilią elektros generavimo stotelę. Pasibaigus aukcionui, jame dalyvavęs ir didžiausią sumą už stotelę pasiūlęs žmogus bus laikomas jos savininku.

Aukcione įvardytą sumą savininkas turės pervesti į specialią „Radarom“ sąskaitą per 2 valandas nuo aukciono pabaigos ir pateikti įrodymą, o tada galės atsiimti reliktą iš „Solitek“, kur jis saugomas šiuo metu.

02Daugiau naujienų

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su saulės modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas. Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu.

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai.