Siunčiami duomenys …
Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė Vasaris 23, 2023

01Naujienos

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų tiekėja Šiaurės Europoje „Solitek“ nuo karo Ukrainoje pradžios siekė visapusiškai prisidėti prie narsios tautos kovos už laisvę. Įmonė Ukrainai teikė ne tik finansinę paramą, bet ir saulės modulius, kurie reikalingi mobilių elektros generavimo stotelių gamybai. Vieną tokią fronte numestos bombos skeveldrų pažeistą stotelę su savo parašais visai neseniai „Solitek“ perdavė Ukrainos kariai – įmonė nusprendė ją panaudoti kilniam tikslui ir suvienijusi jėgas su ilgamečiu savo partneriu Antanu Juknevičiumi skelbia „Radarom“ aukcioną.

„Vos prasidėjus Rusijos sukeltam karui Ukrainoje, prisijungėme prie labdaros ir paramos fondo „Jonaviečiai padeda“ iniciatyvos, kurios tikslas – „įdarbinti“ saulės energiją, aprūpinant elektra karščiausiuose taškuose kovojančius karius ir dirbančius medikus. Nuo karo pradžios į Ukrainą jau išsiuntėme tiek „Solitek“ gaminamų saulės modulių, kad naudojant juos įprastomis sąlygomis, per metus galima būtų pagaminti beveik 100 tūkstančių kilovatvalandžių.

Tokios stotelės ne tik kompaktiškos ir lengvai transportuojamos, bet neskleidžia garso ir yra nepastebimos termovizorių. Jų naudą patvirtina iš Ukrainos „grįžtantys“ atsiliepimai – fronte kovojantys kariai džiaugiasi turėdami elektros šaltinį žvalgybinių dronų, telefonų ar racijų pakrovimui, o medikai reikiamos įrangos veikimo užtikrinimui“, – teigia „Solitek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Jis tęsia, kad viena tokia mobili stotelė visai neseniai sugrįžo iš Ukrainos. Ją „Solitek“ įmonei atsiuntė fronte kovojantys Ukrainos kariai kaip padėką už teikiamą paramą.

„Numestos bombos skeveldrų pažeista mobili elektros generavimo stotelė su Ukrainos fronte kovojančių karių parašais yra itin vertingas ir unikalus reliktas – juo džiaugiamės ir didžiuojamės, tačiau tikime, kad ukrainiečių vardu ją galime įprasminti antrą kartą. Savo darbą fronte atlikusi, bet pažeista stotelė, kare jau nebenaudinga, tačiau Lietuvoje ji gali prisidėti prie „Radarom“ akcijos, kuri skirta surinkti lėšas daugiafunkcinių taktinių radarų pirkimui“, – pasakoja J. Sakalauskas.

Ukrainos karių perduotą pažeistą mobilią elektros generavimo stotelę įmonei „Solitek“ pristatė Elmantas Mickevičius – labdaros ir paramos fondo „Jonaviečiai padeda“, nuo karo pradžios aktyviai teikiančio pagalbą fronte esantiems kariams ir medicinos darbuotojams, atstovas.

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

Riboto laiko aukcionas – partnerio paskyroje

„Solitek“ skelbiamas žaibiškas aukcionas vyks lenktynininko Antano Juknevičiaus „Facebook“ paskyroje – jis ilgametis įmonės partneris ir saulės energijos panaudojimo Dakare specialistas. Ant A. Juknevičiaus komandos palaikymo sunkvežimio ir kemperio stogo esančios saulės elektrinės buvo sumontuotos naudojant tuos pačius modulius, kuriuos „Solitek“ tiekia į Ukrainą. Šios elektrinės leisdavo 100 proc. išnaudoti sukauptą saulės energiją tenkinat kasdienius komandos poreikius Dakaro bivake.

Skelbiamas aukcionas vyks iki vasario 24 dienos 14:00. Norintys jame dalyvauti, A. Juknevičiaus „Facebook“ aukcionui skirto įrašo komentaruose bus kviečiami siūlyti sumą, kurią yra pasiryžę mokėti už unikalią, realiai karo veiksmuose dalyvavusią mobilią elektros generavimo stotelę. Pasibaigus aukcionui, jame dalyvavęs ir didžiausią sumą už stotelę pasiūlęs žmogus bus laikomas jos savininku.

Aukcione įvardytą sumą savininkas turės pervesti į specialią „Radarom“ sąskaitą per 2 valandas nuo aukciono pabaigos ir pateikti įrodymą, o tada galės atsiimti reliktą iš „Solitek“, kur jis saugomas šiuo metu.

02Daugiau naujienų

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs? Kovas 02, 2023

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

Lietuvos saulės modulių gamintojai ir švariųjų technologijų sektorius savo dydžiu ir apimtimis pirmauja Baltijos šalyse, tačiau nuolat susiduria su iššūkiais, stabdančiais sektoriaus augimą.  Apie juos, cleantech galimybes bei sektoriaus naujoves kalbėjome konferencijoje “Lietuvos Cleantech rinka 2022” , kurios metu produktų vadovas Vilius Aleknavičius papasakojo, kiek tvari yra saulės modulių gamyba Lietuvoje SoliTek gamykloje ir kiek gamtai kainuoja kitos alternatyvos. 

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė, sukonstruota iš SoliTek gaminamų modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir...

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo modulių medžiagų sudėtį.

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais Lapkritis 22, 2022

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais

„SoliTek“ per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, pardavimo pajamas padidino 55 %. Tai daugiausia lėmė augantis susidomėjimas saulės PV ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Prie stiprių įmonės veiklos rezultatų prisidėjo ir augančios eksporto apimtys