Siunčiami duomenys …
SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

01Naujienos

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

Naujasis sertifikatas patvirtina, kad visi SoliTek Vilniuje gaminami SOLID serijos stiklas-stiklas saulės moduliai yra gaminami laikantis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo, socialinio teisingumo reikalavimų, jų gamybos procese nenaudojamos aplinkai pavojingos medžiagos ir jie yra visiškai perdirbami atitarnavus 30 metų trukmės garantinį laikotarpį. Sertifikavimo komisija patikrino visus SoliTek partnerius ir tiekėjus, ar šie taip pat atitinka sertifikavimo reikalavimus.

„Saulės modulius jau ne pirmus metus gaminame tvariai – panaudojant atsinaujinančią energiją ir perdirbant susidariusias atliekas ir duženas. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius, įdiegiant globaliai pripažintą ir turbūt šiandien rinkoje griežčiausių reikalavimų Cradle to Cradle sertifikuotą gamybos sistemą“, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Sertifikuoti savo gaminamus stiklas-stiklas saulės modulius SoliTek nusprendė neatsitiktinai – Skandinavijoje ir Nyderlanduose jau ne pirmus metus sparčiai auga aukščiausios kokybės saulės modulių paklausa ir vienintelis būdas šią kokybę nešališkai patvirtinti – sertifikuoti pažangiausioje žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkančioje sistemoje.

„Tokiose labiausiai pažengusiose saulės technologijų rinkose, kaip Nyderlandai, šiandien ypatingas dėmesys skiriamas ne tik saulės modulių kokybei, bet ir jų ekologiškumui, saugumui, visai modulio gamybos grandinei. Jiems svarbu, ar mūsų naudojamos medžiagos draugiškos aplinkai, ar moduliai tinkami perdirbimui – galiausiai, ar mes sąžiningai elgiamės su darbuotojais“, - sako UAB „SoliTek cells“ ir „Solitekas LT“ direktorius.

Vokietijos ir Prancūzijos valstybių lyderiams aktyviai skatinant Žaliojo susitarimo (Green Deal) politiką, žiedinės ekonomikos reikalavimai apims vis daugiau gamybos ir paslaugų sektorių. Ir nors ES gamybos įmonių prisitaikymui prie naujų žiedinės ekonomikos reikalavimų suteiktas nemažas pereinamasis laikotarpis, SoliTek jau šiandien išpildo visus pramonės įsipareigojimus, kuriuose Europos komisija yra numačiusi tik 2030 metams.

„Šiandien matome unikalią galimybę būti ne žaliojo judėjimo sekėjais Europoje, o formuoti šį judėjimą ir stovėti jo priešakyje. Mūsų nuolat diegiamos inovacijos gamyboje mums leidžia būti ir rinkos inovatoriais. Su Cradle To Cradle sertifikavimo sistema dalyvaujame tvaresnės ir pažangesnės Europos ekonomikos kūrime“, - sako Julius Sakalauskas.

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

Penki esminiai Cradle to Cradle sertifikavimo aspektai, kurie leidžia pagaminti 100% žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį produktą:

 • Draugiškas aplinkai.
  Visos naudojamos medžiagos privalo būti draugiškos aplinkai ir žmonių sveikatai.
 • 100% perdirbamas.
  Produktas ir jo komponentai turi būti 100% tinkami perdirbimui ar antriniam panaudojimui.
 • Energijos taupymas.
  Gamybos procese privalo būti naudojama atsinaujinanti energija.
 • Vandens taupymas.
  Gamyboje privalo būti naudojama kaip galima mažiau vandens, o panaudotas vanduo šalinamas iš gamybos proceso švaresnis, nei buvo paimtas.
 • Socialiai atsakingas.
  Bendrovė privalo sąžiningai elgtis su visomis pusėmis: tiekėjais, partneriais, darbuotojais ir kt.

Atsisiųskite sertifikatą: Cradle to Cradle

Cradle to Cradle Certified TM is a certification mark licensed by the Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

All certification procedures by Eco Intelligent Growth, Barcelona.

02Daugiau naujienų

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių. „SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės jėgainės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti Gegužė 16, 2023

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines įsirengę nebuitiniai vartotojai ir verslo atstovai gali pagamintą energiją saugoti ir panaudoti tada, kai atsiranda poreikis. Dažniausiai vasarą pagaminta energija panaudojama atėjus žiemai. Tačiau netrukus laukia pokyčiai: sekdama kitų šalių pavyzdžiu, Lietuva ruošiasi keisti atsiskaitymo sistemą – saulės elektrinių tiekiamos energijos taupyti nebegalės, ją teks parduoti. Kitaip tariant, kaupti bus galima ne energiją, o pinigus.

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja Gegužė 05, 2023

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja

„SoliTek“, paskelbė praėjusių metų finansinius rezultatus. 2022 metais ženkliai augo gamybos ir saulės elektrinių instaliavimo pajamos. Bendrovės vadovas pastebi, kad į atsinaujinančius energijos išteklius investuoja vis daugiau mūsų šalies verslų. Didėjant saulės elektrinių susidomėjimui visame pasaulyje, pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja „SoliTek“ fiksuoja ženklų pardavimo pajamų šuolį.