Skaičiuojame …
SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

01Naujienos

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

Naujasis sertifikatas patvirtina, kad visi SoliTek Vilniuje gaminami SOLID serijos stiklas-stiklas saulės moduliai yra gaminami laikantis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo, socialinio teisingumo reikalavimų, jų gamybos procese nenaudojamos aplinkai pavojingos medžiagos ir jie yra visiškai perdirbami atitarnavus 30 metų trukmės garantinį laikotarpį. Sertifikavimo komisija patikrino visus SoliTek partnerius ir tiekėjus, ar šie taip pat atitinka sertifikavimo reikalavimus.

„Saulės modulius jau ne pirmus metus gaminame tvariai – panaudojant atsinaujinančią energiją ir perdirbant susidariusias atliekas ir duženas. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius, įdiegiant globaliai pripažintą ir turbūt šiandien rinkoje griežčiausių reikalavimų Cradle to Cradle sertifikuotą gamybos sistemą“, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Sertifikuoti savo gaminamus stiklas-stiklas saulės modulius SoliTek nusprendė neatsitiktinai – Skandinavijoje ir Nyderlanduose jau ne pirmus metus sparčiai auga aukščiausios kokybės modulių paklausa ir vienintelis būdas šią kokybę nešališkai patvirtinti – sertifikuoti pažangiausioje žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkančioje sistemoje.

„Tokiose labiausiai pažengusiose saulės technologijų rinkose, kaip Nyderlandai, šiandien ypatingas dėmesys skiriamas ne tik modulių kokybei, bet ir jų ekologiškumui, saugumui, visai modulio gamybos grandinei. Jiems svarbu, ar mūsų naudojamos medžiagos draugiškos aplinkai, ar moduliai tinkami perdirbimui – galiausiai, ar mes sąžiningai elgiamės su darbuotojais“, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius.

Vokietijos ir Prancūzijos valstybių lyderiams aktyviai skatinant Žaliojo susitarimo (Green Deal) politiką, žiedinės ekonomikos reikalavimai apims vis daugiau gamybos ir paslaugų sektorių. Ir nors ES gamybos įmonių prisitaikymui prie naujų žiedinės ekonomikos reikalavimų suteiktas nemažas pereinamasis laikotarpis, SoliTek jau šiandien išpildo visus pramonės įsipareigojimus, kuriuose Europos komisija yra numačiusi tik 2030 metams.

„Šiandien matome unikalią galimybę būti ne žaliojo judėjimo sekėjais Europoje, o formuoti šį judėjimą ir stovėti jo priešakyje. Mūsų nuolat diegiamos inovacijos gamyboje mums leidžia būti ir rinkos inovatoriais. Su Cradle To Cradle sertifikavimo sistema dalyvaujame tvaresnės ir pažangesnės Europos ekonomikos kūrime“, - sako Julius Sakalauskas.

Penki esminiai Cradle to Cradle sertifikavimo aspektai, kurie leidžia pagaminti 100% žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį produktą:

 • Draugiškas aplinkai.
  Visos naudojamos medžiagos privalo būti draugiškos aplinkai ir žmonių sveikatai.
 • 100% perdirbamas.
  Produktas ir jo komponentai turi būti 100% tinkami perdirbimui ar antriniam panaudojimui.
 • Energijos taupymas.
  Gamybos procese privalo būti naudojama atsinaujinanti energija.
 • Vandens taupymas.
  Gamyboje privalo būti naudojama kaip galima mažiau vandens, o panaudotas vanduo šalinamas iš gamybos proceso švaresnis, nei buvo paimtas.
 • Socialiai atsakingas.
  Bendrovė privalo sąžiningai elgtis su visomis pusėmis: tiekėjais, partneriais, darbuotojais ir kt.


Cradle to Cradle sertifikatas

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

Cradle to Cradle Certified TM is a certification mark licensed by the Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

02Daugiau naujienų

Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais Kovas 31, 2021

Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais

Saulės modulių gamintoja SoliTek supažindina visuomenę su gamybos procesais ir kviečia į virtualų turą po atnaujintas įmonės gamybos patalpas. Tai unikali galimybė pamatyti populiarėjančių saulės jėgainių virtuvę “iš vidaus”. 2021 metų pavasarį įmonė baigė gamybinės linijos atnaujinimą, leisiantį ir toliau užtikrinti produktų technologinę lyderystę.

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę! Vasaris 26, 2021

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo nauji statybų reikalavimai, kurie numato, kad visi naujai projektuojami pastatai turi būti aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės. Įgyvendinant A++ sprendimus bus reikalingas konstruktyvus, nenutrūkstamas ir atviras dialogas tarp saulės technologijų specialistų ir architektų, NT vystytojų ir galutinio užsakovo.

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis Lapkritis 26, 2020

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis

Saulės energetika vis giliau skverbiasi į Lietuvos vartotojų kasdienybę. Rinkoje daugėjant elektromobilių, inovacijų ištroškę vairuotojai ieško galimybių kaip automobilius krauti patiems ir svarbiausia – švaria elektra. Atsakymas jau yra – automobilių stoginės su integruotomis saulės elektrinėmis, naujausias mados klyksmas rinkoje. Prognozuojama, kad šis segmentas ateinančiais metais Lietuvoje išaugs kelis kartus.

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR Spalis 30, 2020

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR

Baigdamas svarbiausią penkmečio gamybos modernizaciją, SoliTek Lietuvos rinkai pristato naujos kartos dvipusį saulės modulį BLACKSTAR. Tai išskirtinio juodumo 330 W galios grūdinto stiklo grynuolis su dvipusio veikimo (bifacial) monokristaliniais saulės elementais ir patvariu, ilgaamžiu juodu anoduoto aliuminio rėmu.

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. Lietuvoje startuoja naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank.lt, kuri pasiūlys vartotojams 35% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.