Siunčiami duomenys …
SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

01Naujienos

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

Naujasis sertifikatas patvirtina, kad visi SoliTek Vilniuje gaminami SOLID serijos stiklas-stiklas saulės moduliai yra gaminami laikantis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo, socialinio teisingumo reikalavimų, jų gamybos procese nenaudojamos aplinkai pavojingos medžiagos ir jie yra visiškai perdirbami atitarnavus 30 metų trukmės garantinį laikotarpį. Sertifikavimo komisija patikrino visus SoliTek partnerius ir tiekėjus, ar šie taip pat atitinka sertifikavimo reikalavimus.

„Saulės modulius jau ne pirmus metus gaminame tvariai – panaudojant atsinaujinančią energiją ir perdirbant susidariusias atliekas ir duženas. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius, įdiegiant globaliai pripažintą ir turbūt šiandien rinkoje griežčiausių reikalavimų Cradle to Cradle sertifikuotą gamybos sistemą“, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Sertifikuoti savo gaminamus stiklas-stiklas saulės modulius SoliTek nusprendė neatsitiktinai – Skandinavijoje ir Nyderlanduose jau ne pirmus metus sparčiai auga aukščiausios kokybės saulės modulių paklausa ir vienintelis būdas šią kokybę nešališkai patvirtinti – sertifikuoti pažangiausioje žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkančioje sistemoje.

„Tokiose labiausiai pažengusiose saulės technologijų rinkose, kaip Nyderlandai, šiandien ypatingas dėmesys skiriamas ne tik saulės modulių kokybei, bet ir jų ekologiškumui, saugumui, visai modulio gamybos grandinei. Jiems svarbu, ar mūsų naudojamos medžiagos draugiškos aplinkai, ar moduliai tinkami perdirbimui – galiausiai, ar mes sąžiningai elgiamės su darbuotojais“, - sako UAB „SoliTek cells“ ir „Solitekas LT“ direktorius.

Vokietijos ir Prancūzijos valstybių lyderiams aktyviai skatinant Žaliojo susitarimo (Green Deal) politiką, žiedinės ekonomikos reikalavimai apims vis daugiau gamybos ir paslaugų sektorių. Ir nors ES gamybos įmonių prisitaikymui prie naujų žiedinės ekonomikos reikalavimų suteiktas nemažas pereinamasis laikotarpis, SoliTek jau šiandien išpildo visus pramonės įsipareigojimus, kuriuose Europos komisija yra numačiusi tik 2030 metams.

„Šiandien matome unikalią galimybę būti ne žaliojo judėjimo sekėjais Europoje, o formuoti šį judėjimą ir stovėti jo priešakyje. Mūsų nuolat diegiamos inovacijos gamyboje mums leidžia būti ir rinkos inovatoriais. Su Cradle To Cradle sertifikavimo sistema dalyvaujame tvaresnės ir pažangesnės Europos ekonomikos kūrime“, - sako Julius Sakalauskas.

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

Penki esminiai Cradle to Cradle sertifikavimo aspektai, kurie leidžia pagaminti 100% žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį produktą:

 • Draugiškas aplinkai.
  Visos naudojamos medžiagos privalo būti draugiškos aplinkai ir žmonių sveikatai.
 • 100% perdirbamas.
  Produktas ir jo komponentai turi būti 100% tinkami perdirbimui ar antriniam panaudojimui.
 • Energijos taupymas.
  Gamybos procese privalo būti naudojama atsinaujinanti energija.
 • Vandens taupymas.
  Gamyboje privalo būti naudojama kaip galima mažiau vandens, o panaudotas vanduo šalinamas iš gamybos proceso švaresnis, nei buvo paimtas.
 • Socialiai atsakingas.
  Bendrovė privalo sąžiningai elgtis su visomis pusėmis: tiekėjais, partneriais, darbuotojais ir kt.

Atsisiųskite sertifikatą: Cradle to Cradle

Cradle to Cradle Certified TM is a certification mark licensed by the Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

All certification procedures by Eco Intelligent Growth, Barcelona.

02Daugiau naujienų

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su saulės modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas. Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu.

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai.