Skaičiuojame …
SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

01Naujienos

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

Naujasis sertifikatas patvirtina, kad visi SoliTek Vilniuje gaminami SOLID serijos stiklas-stiklas saulės moduliai yra gaminami laikantis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo, socialinio teisingumo reikalavimų, jų gamybos procese nenaudojamos aplinkai pavojingos medžiagos ir jie yra visiškai perdirbami atitarnavus 30 metų trukmės garantinį laikotarpį. Sertifikavimo komisija patikrino visus SoliTek partnerius ir tiekėjus, ar šie taip pat atitinka sertifikavimo reikalavimus.

„Saulės modulius jau ne pirmus metus gaminame tvariai – panaudojant atsinaujinančią energiją ir perdirbant susidariusias atliekas ir duženas. Nuolat investuodami į technologijas ir diegdami gamybos inovacijas supratome, kad subrendome Europos rinkai pasiūlyti išskirtinį produktą – nuo A iki Z ekologiškus saulės modulius, įdiegiant globaliai pripažintą ir turbūt šiandien rinkoje griežčiausių reikalavimų Cradle to Cradle sertifikuotą gamybos sistemą“, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.

Sertifikuoti savo gaminamus stiklas-stiklas saulės modulius SoliTek nusprendė neatsitiktinai – Skandinavijoje ir Nyderlanduose jau ne pirmus metus sparčiai auga aukščiausios kokybės modulių paklausa ir vienintelis būdas šią kokybę nešališkai patvirtinti – sertifikuoti pažangiausioje žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkančioje sistemoje.

„Tokiose labiausiai pažengusiose saulės technologijų rinkose, kaip Nyderlandai, šiandien ypatingas dėmesys skiriamas ne tik modulių kokybei, bet ir jų ekologiškumui, saugumui, visai modulio gamybos grandinei. Jiems svarbu, ar mūsų naudojamos medžiagos draugiškos aplinkai, ar moduliai tinkami perdirbimui – galiausiai, ar mes sąžiningai elgiamės su darbuotojais“, - sako UAB „SoliTek Cells“ direktorius.

Vokietijos ir Prancūzijos valstybių lyderiams aktyviai skatinant Žaliojo susitarimo (Green Deal) politiką, žiedinės ekonomikos reikalavimai apims vis daugiau gamybos ir paslaugų sektorių. Ir nors ES gamybos įmonių prisitaikymui prie naujų žiedinės ekonomikos reikalavimų suteiktas nemažas pereinamasis laikotarpis, SoliTek jau šiandien išpildo visus pramonės įsipareigojimus, kuriuose Europos komisija yra numačiusi tik 2030 metams.

„Šiandien matome unikalią galimybę būti ne žaliojo judėjimo sekėjais Europoje, o formuoti šį judėjimą ir stovėti jo priešakyje. Mūsų nuolat diegiamos inovacijos gamyboje mums leidžia būti ir rinkos inovatoriais. Su Cradle To Cradle sertifikavimo sistema dalyvaujame tvaresnės ir pažangesnės Europos ekonomikos kūrime“, - sako Julius Sakalauskas.

Penki esminiai Cradle to Cradle sertifikavimo aspektai, kurie leidžia pagaminti 100% žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį produktą:

 • Draugiškas aplinkai.
  Visos naudojamos medžiagos privalo būti draugiškos aplinkai ir žmonių sveikatai.
 • 100% perdirbamas.
  Produktas ir jo komponentai turi būti 100% tinkami perdirbimui ar antriniam panaudojimui.
 • Energijos taupymas.
  Gamybos procese privalo būti naudojama atsinaujinanti energija.
 • Vandens taupymas.
  Gamyboje privalo būti naudojama kaip galima mažiau vandens, o panaudotas vanduo šalinamas iš gamybos proceso švaresnis, nei buvo paimtas.
 • Socialiai atsakingas.
  Bendrovė privalo sąžiningai elgtis su visomis pusėmis: tiekėjais, partneriais, darbuotojais ir kt.


Cradle to Cradle sertifikatas

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

Cradle to Cradle Certified TM is a certification mark licensed by the Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

02Daugiau naujienų

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. Lietuvoje startuoja naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank.lt, kuri pasiūlys vartotojams 40% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas Gegužė 14, 2020

SoliTek augina gamybą, planuoja saulės parkų statybas

Pernai 62% iki 14 mln. EUR išauginęs saulės modulių pardavimus, šiemet SoliTek planuoja kiek santūresnį augimą, bet strateginės krypties nekeičia. Didžiausias regione saulės modulių gamintojas gamybą augins plėsdamas saulės parkų statybas Lietuvoje bei besiskverbdamas į naujas ES rinkas, kuriose dėl pandemijos apmažėjo Azijos saulės modulių gamintojų populiarumas.

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį Kovas 02, 2020

SoliTek sertifikuos saulės modulius kaip ekologinį gaminį

Europoje augant aplinkosaugiškai tvarių saulės modulių paklausai, bendrovė SoliTek pradėjo ilgai trunkantį ir reiklų „Cradle to Cradle“ (C2C) sertifikavimo procesą, kuris leis Vilniuje pagamintus stiklas-stiklas modulius vadinti 100% tvariu gaminiu, atitinkančiu visus žiedinės ekonomikos reikalavimus. Sertifikavimo procesą bendrovė tikisi baigti dar šiemet.

SoliTek – 10 m. Saulės elektrinių novatoriai Spalis 15, 2019

SoliTek – 10 m. Saulės elektrinių novatoriai

Šiemet 10 m. minintis SoliTek – sparčiausiai augantis saulės elektrinių instaliuotojas Lietuvoje, modulių gamyboje sukauptą patirtį panaudojantis įrengiant inovatyvias, ilgaamžes ir ypač efektyvias saulės elektrines. „Modulis – kiekvienos elektrinės širdis. Čia negali būti kompromisų, juk tai investicija 20-30 metų į priekį. Kokybė – svarbiausia“, - sako SoliTek elektrinių verslo vadovas Donatas Černiauskas.


SoliTek – 10 m. Pasirengę naujam šuoliui! Rugsėjis 10, 2019

SoliTek – 10 m. Pasirengę naujam šuoliui!

Didžiausio Šiaurės Europoje saulės modulių gamintojo „SoliTek“ istorija prasidėjo prieš 10 metų, kai grupelė Lietuvos pramonės grupės „BOD Group“ mokslininkų kartu su partneriais Vilniuje pradėjo saulės elementų tyrimus. Suvokusi turinti milžinišką tyrimų ir gamybos potencialą, „BOD Group“ įkūrė saulės technologijų bendrovę, kuri ilgainiui tapo lyderiaujančiu saulės modulių gamintoju Skandinavijos regione.