Siunčiami duomenys …
SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

01Naujienos

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje, o taip pat augančios eksporto apimtys bei įmonės plečiamos eksporto rinkos. Šiais metais įmonė stiprina savo pozicijas Italijoje ir Prancūzijoje. Ji jau 2021 m. pradėjo bendradarbiavimą su JAV kompanijomis ir šiais metais pradės eksportuoti savo gaminamus modulius ir į JAV. 

Labai ženkliai bendrovės pardavimai šių metų pirmą ketvirtį šoktelėjo Švedijoje, Vokietijoje, Liuksemburge ir Nyderlanduose, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu.

Pasak „SoliTek“ vadovo Juliaus Sakalausko, pardavimai taip pat augo ir Lietuvoje - 2022 m. I ketirtį. augo 80 %, lyginant su 2021 m. I ketvirčiu. „Vartotojus atsigręžti į atsinaujinančią energetiką skatina ne tik augančios elektros kainos, bet ir dabartinė geopolitinė situacija. Saulės elektrinių paklausa auga milžinišku greičiu. Įmonės visi sprendimai yra paremti technologijomis, kurios mūsų produktams suteikia 30 m. garantiją. O tai leidžia mums siūlyti ateities sprendimus – integruotas saulės elektrines, kaip statybinę medžiagą. Šiuo metu matome išaugusį ne tik gyventojų, bet ir verslo susidomėjimą saulės elektrinėmis. Jiems siūlome atskirus sprendimus, išnaudojant didelius stogų plotus ir baltas dangas,“- sako „SoliTek“ vadovas.


SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

„SoliTek“ vadovo nuomone, Lietuvoje turime dar labai daug neišnaudoto potencialo, bet šiame etape ypatingai svarbus faktorius yra laikas. „Būtina kuo skubiau šalinti dabar esamas biurokratines kliūtis, kad nebūtų stabdoma atsinaujinančios energetikos plėtra. Dėmesį reikia sutelkti ne į paskatas, o į trukdžių šalinimą. Labai svarbu, kad tiek gyventojai, o ypatingai valstybė suvoktų, kad būtina investuoti į kokybiškus ir ilgalaikius dalykus. O tam reikia keisti viešųjų pirkimų nuostatas, kad tiek renovacijoje, tiek ir kitose srityse būtų vertinama ne žemiausia kaina, o kokybė ir inovatyvūs ilgaamžiai sprendimai”, - pažymėjo J. Sakalauskas.

„SoliTek“ toliau plečia savo geografiją - šiais metais įžengė į Ispanijos rinką, o taip pat ženkliai sustiprino savo pozicijas Italijoje. Balandžio pabaigoje Italijoje (Romoje) buvo atidaryta SoliTek atstovybė Italijoje - SoliTek Italia S.r.l.

„Italijoje matome dideles perspektyvas plėtoti saulės agro-elektrinių ir šiltnamių ūkių projektus. Italija, įgyvendindama #NextgenerationItalia planą, ypatinga dėmesį skiria būtent agrarinės elektros energijos sistemų plėtrai, žemės ūkio saulės parkams, žaliesiems uostams. Čia mes tikrai galime pasiūlyti ne tik savo modulius, bet ir patirtį, žinias ir turimas technologijas,“- teigia „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

„SoliTek“ pajėgumai pilnai išparduoti iki vasaros galo ir dalinai iki metų galo, todėl įmonė ketina investuoti į tolimesnę plėtrą ir automatizaciją. Siekdama toliau auginti gamybos apimtis, 2022 m. III ketvirtį „SoliTek“ ketina dirbti jau ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbinti papildomai 20 darbuotojų. Dalis darbo vietų bus skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

02Daugiau naujienų

Auga SoliTek saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis Rugpjūtis 01, 2022

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis

Saulės modulių gamintoja SoliTek nuo rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbina papildomai beveik 30 darbuotojų. Dalis darbo vietų yra skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Siekdami savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristatome geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės.

Startuoja projekto GreenEST interneto puslapis Kovas 07, 2022

Startuoja projekto GreenEST interneto puslapis

Šią savaitę startuoja naujas projekto - Inovatyvūs žalios elektros energijos generavimo ir saugojimo sprendimai e-transportui (GreenEST), projekto nr. LT07-1-EIM-K01-018 oficialusis interneto puslapis.