Skaičiuojame …
SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

01Naujienos

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje, o taip pat augančios eksporto apimtys bei įmonės plečiamos eksporto rinkos. Šiais metais įmonė stiprina savo pozicijas Italijoje ir Prancūzijoje. Ji jau 2021 m. pradėjo bendradarbiavimą su JAV kompanijomis ir šiais metais pradės eksportuoti savo gaminamus modulius ir į JAV. 

Labai ženkliai bendrovės pardavimai šių metų pirmą ketvirtį šoktelėjo Švedijoje, Vokietijoje, Liuksemburge ir Nyderlanduose, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu.

Pasak „SoliTek“ vadovo Juliaus Sakalausko, pardavimai taip pat augo ir Lietuvoje - 2022 m. I ketirtį. augo 80 %, lyginant su 2021 m. I ketvirčiu. „Vartotojus atsigręžti į atsinaujinančią energetiką skatina ne tik augančios elektros kainos, bet ir dabartinė geopolitinė situacija. Saulės elektrinių paklausa auga milžinišku greičiu. Įmonės visi sprendimai yra paremti technologijomis, kurios mūsų produktams suteikia 30 m. garantiją. O tai leidžia mums siūlyti ateities sprendimus – integruotas saulės elektrines, kaip statybinę medžiagą. Šiuo metu matome išaugusį ne tik gyventojų, bet ir verslo susidomėjimą saulės elektrinėmis. Jiems siūlome atskirus sprendimus, išnaudojant didelius stogų plotus ir baltas dangas,“- sako „SoliTek“ vadovas.


SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

„SoliTek“ vadovo nuomone, Lietuvoje turime dar labai daug neišnaudoto potencialo, bet šiame etape ypatingai svarbus faktorius yra laikas. „Būtina kuo skubiau šalinti dabar esamas biurokratines kliūtis, kad nebūtų stabdoma atsinaujinančios energetikos plėtra. Dėmesį reikia sutelkti ne į paskatas, o į trukdžių šalinimą. Labai svarbu, kad tiek gyventojai, o ypatingai valstybė suvoktų, kad būtina investuoti į kokybiškus ir ilgalaikius dalykus. O tam reikia keisti viešųjų pirkimų nuostatas, kad tiek renovacijoje, tiek ir kitose srityse būtų vertinama ne žemiausia kaina, o kokybė ir inovatyvūs ilgaamžiai sprendimai”, - pažymėjo J. Sakalauskas.

„SoliTek“ toliau plečia savo geografiją - šiais metais įžengė į Ispanijos rinką, o taip pat ženkliai sustiprino savo pozicijas Italijoje. Balandžio pabaigoje Italijoje (Romoje) buvo atidaryta SoliTek atstovybė Italijoje - SoliTek Italia S.r.l.

„Italijoje matome dideles perspektyvas plėtoti saulės agro-elektrinių ir šiltnamių ūkių projektus. Italija, įgyvendindama #NextgenerationItalia planą, ypatinga dėmesį skiria būtent agrarinės elektros energijos sistemų plėtrai, žemės ūkio saulės parkams, žaliesiems uostams. Čia mes tikrai galime pasiūlyti ne tik savo modulius, bet ir patirtį, žinias ir turimas technologijas,“- teigia „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

„SoliTek“ pajėgumai pilnai išparduoti iki vasaros galo ir dalinai iki metų galo, todėl įmonė ketina investuoti į tolimesnę plėtrą ir automatizaciją. Siekdama toliau auginti gamybos apimtis, 2022 m. III ketvirtį „SoliTek“ ketina dirbti jau ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbinti papildomai 20 darbuotojų. Dalis darbo vietų bus skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

02Daugiau naujienų

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės.

Startuoja projekto GreenEST puslapis Kovas 07, 2022

Startuoja projekto GreenEST puslapis

Šią savaitę startuoja naujas projekto - Inovatyvūs žalios elektros energijos generavimo ir saugojimo sprendimai e-transportui (GreenEST), projekto nr. LT07-1-EIM-K01-018 oficialusis interneto puslapis.

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką Kovas 03, 2022

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

2021 m. saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 54% ir pasiekė 14,8 mln. Eur. Tam daugiausiai įtakos turėjo trečdaliu padidėjusios eksporto į Skandinavijos rinkas apimtys ir populiarėjantys premium klasės produktai. Po sėkmės Skandinavijoje ir Beniliukso valstybėse, įmonė plečia savo eksporto rinkas.

Suteiktas sertifikatas SOLRIF saulės moduliams Vasaris 11, 2022

Suteiktas sertifikatas SOLRIF saulės moduliams

SoliTek pastangos užtikrinti išskirtinę saulės modulių kokybę ir toliau vainikuoja sėkmė. 2022 m. Vasario 2 d. SoliTek Cells gaminamiems SOLRIF saulės moduliams suteiktas Ernst Schweizer AG kokybės sertifikatas, kuris liudija, kad šie moduliai ir visos gamybos procedūros atitinka Schweizer keliamus kokybės reikalavimus.

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos Gruodis 02, 2021

Pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl baterijų gamyklos

Saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje. Planuojama, kad autonomines elektros kaupimo sistemas kursianti gamykla pradės veikti 2023 m. sausio mėn.