Skaičiuojame …
Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais Kovas 31, 2021

01Naujienos

Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais

Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais

Saulės modulių gamintoja SoliTek supažindina visuomenę su gamybos procesais ir kviečia į virtualų turą  po atnaujintas įmonės gamybos patalpas. Tai unikali galimybė pamatyti populiarėjančių saulės jėgainių virtuvę “iš vidaus”. 2021 metų pavasarį įmonė baigė gamybinės linijos atnaujinimą, leisiantį ir toliau užtikrinti produktų technologinę lyderystę. 

“Lietuvoje klimato kaitos klausimai vis dar nėra tarp esminių prioritetų - „Eurobarometro“ tyrimas parodė, kad lietuvių susirūpinimas dėl klimato kaitos yra daug mažesnis nei visoje ES. Tik 4 proc. Lietuvos respondentų „aplinkos, klimato ir energetikos“ klausimus įvardijo tarp svarbiausių šiuo metu šalį kamuojančių problemų. Dabar, kai Europos Sąjunga jau yra pasirinkusi žaliojo kurso kryptį, norime mūsų bendruomenei suteikti galimybę bent jau virtualiai susipažinti, kur gimsta saulės gaudyklės, gaminančios švarią elektrą,” – sako SoliTek Cells įmonės vadovas Julius Sakalauskas.

 Virtualus turas suteikia galimybę iš arčiau pamatyti, kur ir kaip gimsta saulės moduliai. Tai turėtų būti įdomu visiems, kurie jau “užsidegė” atsinaujinančios energetikos idėjomis, nes SoliTek yra vienintelė  žaliosios energijos paslaugas teikianti įmonė Europoje, kuri valdo visą gamybos, montavimo ir priežiūros procesą. Šiandien įmonė yra viena iš pirmaujančių saulės modulių gamintoja Europoje. 2020 m. daugiau nei 75 proc. Vilniuje pagamintų saulės modulių buvo eksportuota į Skandinaviją ir Beniliuksą.

“Tikimės, kad mūsų suteikta galimybe pasinaudos ir mokyklos, kalbėdamos apie ekologiją ir atsinaujinančią energetiką. Galime būti joms puikiu pavyzdžiu, nes esame šiai dienai tikrai žalia įmonė: gamindami stiklo-stiklo modulius naudojame tik atsinaujinančius energijos šaltinius ir nekenksmingas aplinkai medžiagas. Gamyboje naudojamas vanduo iš gamyklos išeina švaresnis negu į ją patenka. Mes pasiruošę savo stiklo modulius perdirbti, nors esame tikri, kad to prireiks ne anksčiau negu po 30 metų. Tikimės, kad tokiu būdu prisidedame prie žaliųjų idėjų sklaidos ir atsakingo vartojimo įpročių ugdymo, “- pabrėžia J.Sakalauskas.

Pasak įmonės vadovo, SoliTek Cells yra  socialiai atsakinga įmonė ir viena iš nedaugelio Lietuvoje galinti pasigirti sukūrusi ir gaminanti produktą sertifikuotą specialiu ženklu sidabriniu „Cradle to cradle”. Europoje yra tik keli saulės moduliai ir jų gamintojai, gavę „Cradle to cradle“ sertifikatus, o aukščiausias jų – sidabrinis, skirtas tik SOLITEK gaminamiems moduliams. Netrukus rinkai bus pristatyti nauji, aukščiausio efektyvumo saulės moduliai gaminami pagal naujausias pasaulines tendencijas.

Virtualus turas visiems yra pasiekiamas:  https://turas.solitek.lt/tour.html

Solitek kviečia susipažinti su saulės modulių gamybos procesais

02Daugiau naujienų

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę! Vasaris 26, 2021

A++ jau čia. Kviečiame architektus atsigręžti į saulę!

2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo nauji statybų reikalavimai, kurie numato, kad visi naujai projektuojami pastatai turi būti aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės. Įgyvendinant A++ sprendimus bus reikalingas konstruktyvus, nenutrūkstamas ir atviras dialogas tarp saulės technologijų specialistų ir architektų, NT vystytojų ir galutinio užsakovo.

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis Lapkritis 26, 2020

Elektromobilių entuziastams - stoginės su saulės elektrinėmis

Saulės energetika vis giliau skverbiasi į Lietuvos vartotojų kasdienybę. Rinkoje daugėjant elektromobilių, inovacijų ištroškę vairuotojai ieško galimybių kaip automobilius krauti patiems ir svarbiausia – švaria elektra. Atsakymas jau yra – automobilių stoginės su integruotomis saulės elektrinėmis, naujausias mados klyksmas rinkoje. Prognozuojama, kad šis segmentas ateinančiais metais Lietuvoje išaugs kelis kartus.

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR Spalis 30, 2020

SoliTek pristato pažangiausią saulės modulį BLACKSTAR

Baigdamas svarbiausią penkmečio gamybos modernizaciją, SoliTek Lietuvos rinkai pristato naujos kartos dvipusį saulės modulį BLACKSTAR. Tai išskirtinio juodumo 330 W galios grūdinto stiklo grynuolis su dvipusio veikimo (bifacial) monokristaliniais saulės elementais ir patvariu, ilgaamžiu juodu anoduoto aliuminio rėmu.

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu Liepa 08, 2020

SoliTek saulės moduliai sertifikuoti Cradle to Cradle sertifikatu

SoliTek sėkmingai baigė pusę metų trukusį stiklas-stiklas SOLID serijos modulių sertifikavimo procesą. Europinis Cradle to Cradle Certified™ Produktų inovacijų institutas suteikė Vilniuje pagamintiems moduliams SILVER lygio statusą. Šiandien tai vienintelis saulės modulis pasaulyje, turintis tokio lygio itin griežtus ES žiedinės ekonomikos reikalavimus atitinkantį įvertinimą.

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę Liepa 02, 2020

SoliTek ir Solarbank pasiūlė efektyviausią rinkoje saulės elektrinę

Liepos 1 d. Lietuvoje startuoja naujos kartos nutolusių saulės elektrinių platforma Solarbank.lt, kuri pasiūlys vartotojams 35% efektyvesnę elektros generaciją su 30 m. elektrinės veikimo garantija. Tai bus vienintelė tokio tipo platforma Lietuvoje, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški premium tipo dvipusiai SoliTek saulės moduliai, šį birželį pasaulinio inovacijų instituto pripažinti „žaliausiais pasaulyje“.