Siunčiami duomenys …
Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai Kovas 31, 2021

01Naujienos

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai

Saulės modulių gamintoja SoliTek kviečia į virtualų turą  po atnaujintas gamybos patalpas. Tai unikali galimybė pamatyti populiarėjančių saulės modulių virtuvę “iš vidaus”. 2021 metų pavasarį SoliTek baigė gamybinės linijos atnaujinimą, leisiantį ir toliau užtikrinti produktų technologinę lyderystę. 

“Lietuvoje klimato kaitos klausimai vis dar nėra tarp esminių prioritetų - „Eurobarometro“ tyrimas parodė, kad lietuvių susirūpinimas dėl klimato kaitos yra daug mažesnis nei visoje ES. Tik 4 proc. Lietuvos respondentų „aplinkos, klimato ir energetikos“ klausimus įvardijo tarp svarbiausių šiuo metu šalį kamuojančių problemų. Dabar, kai Europos Sąjunga jau yra pasirinkusi žaliojo kurso kryptį, norime mūsų bendruomenei suteikti galimybę bent jau virtualiai susipažinti, kur gimsta saulės moduliai, gaminantys švarią elektrą,” – sako SoliTek Cells įmonės vadovas Julius Sakalauskas.

Virtualus turas suteikia galimybę iš arčiau pamatyti, kur ir kaip gimsta saulės moduliai. Tai turėtų būti įdomu visiems, kurie jau “užsidegė” atsinaujinančios energetikos idėjomis, nes SoliTek yra vienintelė žaliosios energijos paslaugas teikianti įmonė Europoje, kuri valdo visą gamybos, montavimo ir priežiūros procesą. Šiandien įmonė yra viena iš pirmaujančių saulės modulių gamintoja Europoje. 2020 m. daugiau nei 75 proc. Vilniuje pagamintų saulės modulių buvo eksportuota į Skandinaviją ir Beniliuksą.

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai

“Tikimės, kad mūsų suteikta galimybe pasinaudos ir mokyklos, kalbėdamos apie ekologiją ir atsinaujinančią energetiką. Galime būti joms puikiu pavyzdžiu, nes esame šiai dienai tikrai žalia įmonė: gamindami stiklo-stiklo modulius naudojame tik atsinaujinančius energijos šaltinius ir nekenksmingas aplinkai medžiagas. Gamyboje naudojamas vanduo iš gamyklos išeina švaresnis negu į ją patenka. Mes pasiruošę savo stiklo modulius perdirbti, nors esame tikri, kad to prireiks ne anksčiau negu po 30 metų. Tikimės, kad tokiu būdu prisidedame prie žaliųjų idėjų sklaidos ir atsakingo vartojimo įpročių ugdymo, “- pabrėžia J.Sakalauskas.

Pasak įmonės vadovo, SoliTek Cells yra  socialiai atsakinga įmonė ir viena iš nedaugelio Lietuvoje galinti pasigirti sukūrusi ir gaminanti produktą sertifikuotą specialiu ženklu sidabriniu „Cradle to cradle”. Europoje yra tik keli saulės moduliai ir jų gamintojai, gavę „Cradle to cradle“ sertifikatus, o aukščiausias jų – sidabrinis, skirtas tik SOLITEK gaminamiems moduliams. 

Virtualus turas visiems yra pasiekiamas: ČIA

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.