Siunčiami duomenys …
Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai Kovas 31, 2021

01Naujienos

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai

Saulės modulių gamintoja SoliTek kviečia į virtualų turą  po atnaujintas gamybos patalpas. Tai unikali galimybė pamatyti populiarėjančių saulės modulių virtuvę “iš vidaus”. 2021 metų pavasarį SoliTek baigė gamybinės linijos atnaujinimą, leisiantį ir toliau užtikrinti produktų technologinę lyderystę. 

“Lietuvoje klimato kaitos klausimai vis dar nėra tarp esminių prioritetų - „Eurobarometro“ tyrimas parodė, kad lietuvių susirūpinimas dėl klimato kaitos yra daug mažesnis nei visoje ES. Tik 4 proc. Lietuvos respondentų „aplinkos, klimato ir energetikos“ klausimus įvardijo tarp svarbiausių šiuo metu šalį kamuojančių problemų. Dabar, kai Europos Sąjunga jau yra pasirinkusi žaliojo kurso kryptį, norime mūsų bendruomenei suteikti galimybę bent jau virtualiai susipažinti, kur gimsta saulės moduliai, gaminantys švarią elektrą,” – sako SoliTek Cells įmonės vadovas Julius Sakalauskas.

Virtualus turas suteikia galimybę iš arčiau pamatyti, kur ir kaip gimsta saulės moduliai. Tai turėtų būti įdomu visiems, kurie jau “užsidegė” atsinaujinančios energetikos idėjomis, nes SoliTek yra vienintelė žaliosios energijos paslaugas teikianti įmonė Europoje, kuri valdo visą gamybos, montavimo ir priežiūros procesą. Šiandien įmonė yra viena iš pirmaujančių saulės modulių gamintoja Europoje. 2020 m. daugiau nei 75 proc. Vilniuje pagamintų saulės modulių buvo eksportuota į Skandinaviją ir Beniliuksą.

Solitek kviečia į atnaujintą saulės modulių gamyklą virtualiai

“Tikimės, kad mūsų suteikta galimybe pasinaudos ir mokyklos, kalbėdamos apie ekologiją ir atsinaujinančią energetiką. Galime būti joms puikiu pavyzdžiu, nes esame šiai dienai tikrai žalia įmonė: gamindami stiklo-stiklo modulius naudojame tik atsinaujinančius energijos šaltinius ir nekenksmingas aplinkai medžiagas. Gamyboje naudojamas vanduo iš gamyklos išeina švaresnis negu į ją patenka. Mes pasiruošę savo stiklo modulius perdirbti, nors esame tikri, kad to prireiks ne anksčiau negu po 30 metų. Tikimės, kad tokiu būdu prisidedame prie žaliųjų idėjų sklaidos ir atsakingo vartojimo įpročių ugdymo, “- pabrėžia J.Sakalauskas.

Pasak įmonės vadovo, SoliTek Cells yra  socialiai atsakinga įmonė ir viena iš nedaugelio Lietuvoje galinti pasigirti sukūrusi ir gaminanti produktą sertifikuotą specialiu ženklu sidabriniu „Cradle to cradle”. Europoje yra tik keli saulės moduliai ir jų gamintojai, gavę „Cradle to cradle“ sertifikatus, o aukščiausias jų – sidabrinis, skirtas tik SOLITEK gaminamiems moduliams. 

Virtualus turas visiems yra pasiekiamas: ČIA

02Daugiau naujienų

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.