Siunčiami duomenys …
Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

01Naujienos

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

Trečiojo kvietimo biudžetas – 40 mln. eurų. Elektrinių įsirengimui namų ūkiuose Sostinės regione skirta 13 440 000 eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – 24 960 000 eurų. Saulės elektrinių galios didinimui Sostinės regione numatyta 560 000 eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – 1 040 000 eurų.

„Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir žaibiško valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Dėl šios priežasties trečiasis kvietimas – puiki proga investuoti į savo energetinį savarankiškumą ir, pasinaudojus parama, susigrąžinti bent 30 proc. patirtų išlaidų saulės elektrinei“, – sako „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė.

Parama – trijų paskirčių

Ekspertė tęsia, kad paraišką valstybės paramai gauti galės pildyti tie fiziniai asmenys, kurie įsirengė saulės elektrinę nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. ir negavo APVA paramos ar planuoja tai padaryti dabar, kai kvietimas paskelbtas. Į finansavimą taip pat galės pretenduoti tie fiziniai asmenys, kurie nori pasididinti turimos saulės elektrinės galią.

„Trečiajame kvietime valstybinės paramos intensyvumas kiek sumažintas – už įsirengtą kilovatą siūlomi 255 eurai, tačiau tai išliko reikšminga paskata, ypač atsižvelgiant į faktą, kad pastaruoju metu drastiškai sumažėjo saulės elektrinių kainos. Tikėta, kad trečiojo kvietimo, kaip ir praėjusių dviejų, metu parama bus išgraibstyta per itin trumpą laiką, tad laukti nereikėtų, o priešingai – kuo greičiau užpildyti paraiškos formą“, – pataria „SoliTek“ atstovė.

Ji priduria, kad projekto įgyvendinimui skirtas laikotarpis – ne ilgesnis nei 9 mėnesiai nuo paraiškos pateikimo dienos.

02Daugiau naujienų

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant Valstybės rezervą galinčios saugoti bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos beveik pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.