Siunčiami duomenys …
SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

01Naujienos

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su fotovoltinių modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas.

Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu. Tinkamas perdirbimas yra ne mažiau svarbus nei gamyba be atliekų. Nors fotovoltinių modulių tarnavimo laikas palyginti ilgas – maždaug 30 metų, jie, kaip ir visos kitos technologijos, vis tiek ilgainiui sunyksta, kol pasiekia savo gyvavimo pabaigos etapą ir galiausiai turi būti pakeisti naujais.

„SoliTek“, tvirtai pasiryžusi vykdyti neutralaus poveikio klimatui gamybą, taip pat siekia plėtoti gerąją fotovoltinių modulių perdirbimo valdymo praktiką.

Kai atliekami fotovoltinių modulių pakeitimai, nesvarbu, ar jie susiję su medžiagomis, dizainu, ar kitais mažesniais ar didesniais aspektais, bendradarbiaujant su „LuxChemtech“ įvertinamas fotovoltinių modulių perdirbamumas. „SoliTek“ yra atsakinga už dalijimąsi išsamiais duomenimis apie medžiagų sudėtį ir už perdirbėjo informavimą apie fotovoltinių modulių konstrukcijos ar medžiagų pakeitimus. Kaip gamintoja, „SoliTek“ dalysis savo pardavimų apimtimis, kad „LuxChemtech“ galėtų tiksliau prognozuoti tikėtinas saulės modulių atliekas.

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

Tinkamas atliekų tvarkymas taip pat svarbus klientams: jiems teikiama visa reikalinga popardaviminė pagalba, susijusi su fotovoltinių modulių remontu, pakartotiniu naudojimu ir perdirbimu. „SoliTek“ klientai turės galimybę atliekas perdirbti naudojant naujoviškas „LuxChemtech“ perdirbimo technologijas.

„SoliTek“ turi didelę patirtį įvairiuose ES programos „Horizontas“ projektuose, susijusiuose su fotovoltinių modulių perdirbimo galimybėmis, todėl pavyko nustatyti pagrindines su fotovoltinių modulių perdirbimu susijusias problemas ir imtis reikiamų veiksmų. Šia bendradarbiavimo sutartimi su „LuxChemtech“ „SoliTek“ prisideda prie to, kad būtų įvykdyti ES Komisijos nustatyti minimalūs reikalavimai dėl fotovoltinių modulių perdirbimo. Bendrovė yra įsipareigojusi vykdyti ekologiškesnės ateities politiką, todėl aktyviai dalijasi visais reikalingais duomenimis, kad perdirbėjai galėtų tvarkyti fotovoltinių modulių atliekas mažiausiomis sąnaudomis ir kuo efektyviau.

Verta paminėti, kad 2023 m. „SoliTek“ gavo „Cradle to Cradle“ (C2C) auksinį sertifikatą, kuris rodo ilgalaikį įsipareigojimą laikytis žiedinės ekonomikos principų ir atsakingai naudoti medžiagas.

Nuotraukų autorystė: 

Sulaužyta silicio celė 

Autorius: Thomas Raupach

Kitos nuotraukos autorius LuxChemtech

02Daugiau naujienų

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.