01Naujienos
SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su fotovoltinių modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas.
Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu. Tinkamas perdirbimas yra ne mažiau svarbus nei gamyba be atliekų. Nors fotovoltinių modulių tarnavimo laikas palyginti ilgas – maždaug 30 metų, jie, kaip ir visos kitos technologijos, vis tiek ilgainiui sunyksta, kol pasiekia savo gyvavimo pabaigos etapą ir galiausiai turi būti pakeisti naujais.
„SoliTek“, tvirtai pasiryžusi vykdyti neutralaus poveikio klimatui gamybą, taip pat siekia plėtoti gerąją fotovoltinių modulių perdirbimo valdymo praktiką.
Kai atliekami fotovoltinių modulių pakeitimai, nesvarbu, ar jie susiję su medžiagomis, dizainu, ar kitais mažesniais ar didesniais aspektais, bendradarbiaujant su „LuxChemtech“ įvertinamas fotovoltinių modulių perdirbamumas. „SoliTek“ yra atsakinga už dalijimąsi išsamiais duomenimis apie medžiagų sudėtį ir už perdirbėjo informavimą apie fotovoltinių modulių konstrukcijos ar medžiagų pakeitimus. Kaip gamintoja, „SoliTek“ dalysis savo pardavimų apimtimis, kad „LuxChemtech“ galėtų tiksliau prognozuoti tikėtinas saulės modulių atliekas.

Tinkamas atliekų tvarkymas taip pat svarbus klientams: jiems teikiama visa reikalinga popardaviminė pagalba, susijusi su fotovoltinių modulių remontu, pakartotiniu naudojimu ir perdirbimu. „SoliTek“ klientai turės galimybę atliekas perdirbti naudojant naujoviškas „LuxChemtech“ perdirbimo technologijas.
„SoliTek“ turi didelę patirtį įvairiuose ES programos „Horizontas“ projektuose, susijusiuose su fotovoltinių modulių perdirbimo galimybėmis, todėl pavyko nustatyti pagrindines su fotovoltinių modulių perdirbimu susijusias problemas ir imtis reikiamų veiksmų. Šia bendradarbiavimo sutartimi su „LuxChemtech“ „SoliTek“ prisideda prie to, kad būtų įvykdyti ES Komisijos nustatyti minimalūs reikalavimai dėl fotovoltinių modulių perdirbimo. Bendrovė yra įsipareigojusi vykdyti ekologiškesnės ateities politiką, todėl aktyviai dalijasi visais reikalingais duomenimis, kad perdirbėjai galėtų tvarkyti fotovoltinių modulių atliekas mažiausiomis sąnaudomis ir kuo efektyviau.
Verta paminėti, kad 2023 m. „SoliTek“ gavo „Cradle to Cradle“ (C2C) auksinį sertifikatą, kuris rodo ilgalaikį įsipareigojimą laikytis žiedinės ekonomikos principų ir atsakingai naudoti medžiagas.
Nuotraukų autorystė:
Sulaužyta silicio celė
Autorius: Thomas Raupach
Kitos nuotraukos autorius LuxChemtech
02Daugiau naujienų