Siunčiami duomenys …
SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

01Naujienos

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su fotovoltinių modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas.

Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu. Tinkamas perdirbimas yra ne mažiau svarbus nei gamyba be atliekų. Nors fotovoltinių modulių tarnavimo laikas palyginti ilgas – maždaug 30 metų, jie, kaip ir visos kitos technologijos, vis tiek ilgainiui sunyksta, kol pasiekia savo gyvavimo pabaigos etapą ir galiausiai turi būti pakeisti naujais.

„SoliTek“, tvirtai pasiryžusi vykdyti neutralaus poveikio klimatui gamybą, taip pat siekia plėtoti gerąją fotovoltinių modulių perdirbimo valdymo praktiką.

Kai atliekami fotovoltinių modulių pakeitimai, nesvarbu, ar jie susiję su medžiagomis, dizainu, ar kitais mažesniais ar didesniais aspektais, bendradarbiaujant su „LuxChemtech“ įvertinamas fotovoltinių modulių perdirbamumas. „SoliTek“ yra atsakinga už dalijimąsi išsamiais duomenimis apie medžiagų sudėtį ir už perdirbėjo informavimą apie fotovoltinių modulių konstrukcijos ar medžiagų pakeitimus. Kaip gamintoja, „SoliTek“ dalysis savo pardavimų apimtimis, kad „LuxChemtech“ galėtų tiksliau prognozuoti tikėtinas saulės modulių atliekas.

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

Tinkamas atliekų tvarkymas taip pat svarbus klientams: jiems teikiama visa reikalinga popardaviminė pagalba, susijusi su fotovoltinių modulių remontu, pakartotiniu naudojimu ir perdirbimu. „SoliTek“ klientai turės galimybę atliekas perdirbti naudojant naujoviškas „LuxChemtech“ perdirbimo technologijas.

„SoliTek“ turi didelę patirtį įvairiuose ES programos „Horizontas“ projektuose, susijusiuose su fotovoltinių modulių perdirbimo galimybėmis, todėl pavyko nustatyti pagrindines su fotovoltinių modulių perdirbimu susijusias problemas ir imtis reikiamų veiksmų. Šia bendradarbiavimo sutartimi su „LuxChemtech“ „SoliTek“ prisideda prie to, kad būtų įvykdyti ES Komisijos nustatyti minimalūs reikalavimai dėl fotovoltinių modulių perdirbimo. Bendrovė yra įsipareigojusi vykdyti ekologiškesnės ateities politiką, todėl aktyviai dalijasi visais reikalingais duomenimis, kad perdirbėjai galėtų tvarkyti fotovoltinių modulių atliekas mažiausiomis sąnaudomis ir kuo efektyviau.

Verta paminėti, kad 2023 m. „SoliTek“ gavo „Cradle to Cradle“ (C2C) auksinį sertifikatą, kuris rodo ilgalaikį įsipareigojimą laikytis žiedinės ekonomikos principų ir atsakingai naudoti medžiagas.

Nuotraukų autorystė: 

Sulaužyta silicio celė 

Autorius: Thomas Raupach

Kitos nuotraukos autorius LuxChemtech

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.