Skaičiuojame …

01ES parama saulės elektrinėms

APVA kompensacija saulės elektrinėms

Į ES paramą arba kompensaciją iš APVA geografiškai nenutolusiai mažajai saulės elektrinei įsirengti gali pretenduoti bet kuris privataus namo, sodo namo arba sklypo savininkas, įsirengęs naują iki 10 kW galios saulės elektrinę. Jeigu norite įsirengti galingesnę saulės elektrinę, tai padaryti galite, bet paramą gausite tik elektrinės daliai iki 10 kW.

2019 m. ir 2020 m. ES paramos dydis fiziniams asmenims yra 323 EUR už instaliuotą kW. Jeigu dalyje objekto vykdote komercinę veiklą, APVA komercinių patalpų plotą proporcingai eliminuos iš jūsų galimos paramos. Jeigu komercinės veiklos nevykdote, už 5 kW instaliuotą saulės elektrinę turėtumėte gauti 1615 EUR. Už instaliuotą 10 kW galios saulės elektrinę – 3230 EUR. Norintiems įsigyti saulės elektrinę išsimokėtinai buvo skirta 381 EUR už kW parama. Norintiems prasiplėsti APVA kompensacija arba parama buvo mažesnė - 241 EUR už kW.

Paskelbus paramos šaukimą (2020 m. sausio 2 d. ir rugsėjo 21 d.), interesantas turėjo pateikti paraišką ir joje nurodyti kokio galingumo ir tipo saulės elektrinę nori įsirengti. Paraiškos buvo priimamos iki sausio 31 d. (spalio 31 d.) Po paraiškų priėmimo APVA mėnesį vertino paraiškas ir po to informavo, ar suteikiama galimybė gauti paramą. Jeigu APVA nusprendė skirti paramą, suteikiamas laikotarpis nuo 9 iki 12 mėn. įsirengti saulės elektrinę. 

2020 metais buvo trys šaukimai: pirmasis - saulės elektrinei įsirengti, antrasis - saulės elektrinei įsirengti išsipirkimo ar lizingo būdu, trečiasis jau spalio mėneį buvo norintiems įsirengti arba prasiplėsti savo namų saulės elektrinę.

Dar du šaukimai buvo norintiems įsigyti nuotolinę (geografiškai nutolusią) saulės elektrinę iš saulės parkų. Tokia saulės elektrinė - puikus sprendimas, jeigu gyvenate daugiabutyje arba jūsų stogas netinkamas saulės elektrinei. Jeigu jūsų situacija būtent  tokia ir ši saulės elektrinės galimybė jus domina, užsukite pas mūsų draugus SOLARBANK

O jeigu norite dabar gauti pasiūlymą iš mūsų savo namų saulės elektrinei - užsukite į mūsų namų rubriką. Ir gaukite pasiūlymą