Skaičiuojame …

01ES parama saulės elektrinėms

APVA kompensacija saulės elektrinėms

Į ES paramą arba kompensaciją iš APVA saulės elektrinei įsirengti gali pretenduoti bet kuris privataus namo, sodo namo arba sklypo savininkas, įsirengęs naują iki 10 kW galios saulės elektrinę. Jeigu norite įsirengti galingesnę saulės elektrinę, tai padaryti galite, bet paramą gausite tik elektrinės daliai iki 10 kW.  Finansavimas neskiriamas baigtiems projektams, t. y. įranga gali būti įsigyta nuo kvietimo teikti paraiškas paskelbimo dienos ir iki paraiškos pateikimo dienos negali būti sumontuota. 

Jeigu įdomu, paskaitykite kokie bent jau anksčiau buvo reikalavimai, bet viską galime pasakyti mes - palikite užklausą puslapio apačioje ir mes viską papasakosime.

Finansavimo gavėjas gali būti fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis Registrų centro Nekilnojamojo turto registre įregistruotą gyvenamosios paskirties pastatą (butą) arba sodo namą, į kurį bus nukreipiama elektra, pagaminta atsinaujinančių išteklių energiją naudojančiomis technologijomis, skirtomis elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms. Saulės elektrinę galima įrengti fizinio asmens bet kokiais teisėtais pagrindais valdomame žemės sklype arba pastate. 

Minimalūs techniniai reikalavima saulės elektrineii:

1) saulės moduliai turi atitikti ES standartus įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas ES standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas, jiems turi būti suteikta bent 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65);

2) įtampos keitiklis (inverteris) turi būti tinkamas saulės elektrinei įrengimti ir atitikti ES standartus įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas ES standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas, jam turi būti suteikta bent 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

Visa įranga turi būti nauja (nenaudota). APVA pareikalavus, privalėsite pateikti įrangos atitikties sertifikatus. Plačiau apie mūsų gaminamus saulės modulius ir kitą įrangą galite rasti ČIA

Ankstesnės paramos saulės elektrinėms

2019 m. ir 2020 m. ES paramos dydis fiziniams asmenims yra 323 EUR už instaliuotą kW. Jeigu dalyje objekto vykdote komercinę veiklą, APVA komercinių patalpų plotą proporcingai eliminuos iš jūsų galimos paramos. Jeigu komercinės veiklos nevykdote, už 5 kW instaliuotą saulės elektrinę turėtumėte gauti 1615 EUR. Už instaliuotą 10 kW galios saulės elektrinę – 3230 EUR. Norintiems įsigyti saulės elektrinę išsimokėtinai buvo skirta 381 EUR už kW parama. Norintiems prasiplėsti APVA kompensacija arba parama buvo mažesnė - 241 EUR už kW.

Paskelbus paramos šaukimą (2020 m. sausio 2 d. ir rugsėjo 21 d.), interesantas turėjo pateikti paraišką ir joje nurodyti kokio galingumo ir tipo saulės elektrinę nori įsirengti. Paraiškos buvo priimamos mėnesį Po paraiškų priėmimo APVA dar mėnesį vertino paraiškas ir po to informavo, ar suteikiama galimybė gauti paramą. Jeigu APVA nusprendė skirti paramą, suteikiama 9 -12 mėn. įsirengti saulės elektrinę. 

2020 metais buvo trys šaukimai: pirmasis - saulės elektrinei įsirengti, antrasis - saulės elektrinei įsirengti su paskola, išsipirkimo ar lizingo būdu, o trečiasis jau spalio mėneį buvo norintiems įsirengti arba prasiplėsti savo namų saulės elektrinę.

Dar du šaukimai buvo norintiems įsigyti nuotolinę (geografiškai nutolusią) saulės elektrinę iš saulės parkų. Tokia saulės elektrinė - puikus sprendimas, jeigu gyvenate daugiabutyje arba jūsų stogas netinkamas saulės elektrinei. Jeigu jūsų situacija būtent  tokia ir ši saulės elektrinės galimybė jus domina, užsukite pas mūsų draugus SOLARBANK

O jeigu norite sužinoti ar šiuo metu yra aktyvių šaukimų, užsukite į APVA puslapį www.apva.lt, o jeigu norite gauti pasiūlymą iš mūsų savo namų saulės elektrinei, spauskite žemiau.