Siunčiami duomenys …

01Tiesiai iš gamyklos Vilniuje

Lietuviškos saulės baterijos su 30 metų garantija

Saulės baterijos dvigubu stiklu - pačios geriausios

Saulės baterijos dvigubu stiklu - pačios geriausios

Stiklas-stiklas saulės baterijos

Lietuvoje gaminamos SoliTek stiklas stiklas saulės baterijos (dar vadinamos saulės moduliai) yra atsparios drėgmės, smėlio ir amoniako poveikiui. Berėmės saulės baterijos turi savaiminio nusivalymo savybių. Baterijoms su rėmu, nors stiklas dažniausiai yra kitoks, padengtas antirefleksine danga, tad yra matinis. Be to baterijos turi rėmą, kas trukdo moduliui apsivalyti kritulių pagalba.

Stiklas stiklas saulės baterijos yra sertifikuotos TUV NORD laboratorijoje ir atitinka IEC 61215 ir IEC 61730 standartus bei Cradle to Cradle inovacijų instituto kaip ekologiškiausios saulės baterijos pasaulyje. Stiklas stiklas saulės baterijoms suteikiama 30 m. veikimo garantija ir 87 proc. (90 proc. saulės baterijoms BLACKSTAR) efektyvumo garantija po 30 m.

Tokios saulės baterijos surenka ir tiesioginę saulės šviesą ir jos atspindžius nuo žemės, stogo, aplinkinių pastatų. Dėl šios savybės saulės baterijos gali generuoti ženkliai daugiau elektros. Ant stogo galbūt didelės naudos nepajuste, bet saulės elektrinės ant žemės, saulės generacija bus ketvirtadaliu didesnė. Gal kiek didesnė investicija, bet našesnė ir saulės elektrinė.

Populiariausios Lietuvoje mūsų gaminamos stiklas stiklas saulės baterijos ir dažniausiai montuojamos ant privačių klientų namų yra:

  • SOLID Bifacial (berėmis, abu 3 mm stiklai);
  • BLACKSTAR (visiškai juodos saulės baterijos su aliuminio rėmu, abu stiklai 2 mm storio, juodai dažytas galinis stiklas);
  • Solrif® (SOLID Bifacial su gamykloje sumontuotais SOLRIF laikikliais, kurie leidžia saulės bateriją montuoti vietoj stogo dangos, abu stiklai 3 mm arba 2 mm storio).
Stiklas-stiklas saulės baterijos
Dvigubo stiklo saulės baterijos SOLID BIFACIAL

Dvigubo stiklo saulės baterijos SOLID BIFACIAL

Monokristalinės saulės baterijos SOLID Bifacial370 W galios, teigiamas nuokrypis +5 %. Išmatavimai (mm): 1770x1049x7,1, svoris 30 kg, priekis ir nugarėlė 3 mm grūdinto stiklo, padengto specialia dulkes atstumiančia danga. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 5400/10500 Pa, kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos. Degumo klasė A. Be aliuminio rėmo.

Visiškai juodos stiklas stiklas saulės baterijos BLACKSTAR

Visiškai juodos dvigubo stiklo saulės baterijos BLACKSTAR yra labai panašios į saulės baterijas Solid Bifacial. Pagrindinis skirtumas nuo SOLID BIFACIAL saulės baterijų - trečdaliu plonesnis (ir tuo pačiu lengvesnis) stiklas. Dėl to saulės baterija lengvesnė ir paprasčiau montuojama saulės elektrinėse.

Saulės baterijų BLACKSTAR gamyboje naudojama juoda plėvelė tam, kad uždengti tarpus tarp saulės elementų ir sukurtų visiško juodumo vaizdą. Speciali matinė šviesą geriau absorbuojanti medžiaga tik dar labiau pabrėžia juodumą. Ši saulės baterija buvo pradėta gaminti pamačius, kad klientai vertina juodą estetiką ant savo namų stogų. Todėl BLACKSTAR saulės baterijos ir yra visiškai juodos. Net ir rėmas. Juodoji mūsų žvaigždė.

BLACKSTAR – 420 W galios, efektyvumas 21,51%, išmatavimai (mm): 1722x1134x30, masė 25 kg, priekinis ir galinis stiklas 2 mm, priekinis stiklas padengtas antirefleksine danga, maksimalios vėjo/sniego apkrovos 3600/8100 Pa, kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos, degumo klasė A, juodas rėmas.

Visiškai juodos stiklas stiklas saulės baterijos BLACKSTAR
Saulės baterijos SOLRIF, montuojamos vietoj stogo dangos

Saulės baterijos SOLRIF, montuojamos vietoj stogo dangos

Visiškai juodos FULL BLACK saulės baterijos, kurias galima montuoti vietoj stogo dangos yra tos pačios stiklas stiklas saulės baterijos Solid BIFACIAL tik su specialiais laikikliais SOLRIF iš Ernst Schweizer. Prie kiekvienos baterijos dar gamykloje prijungiamos specialios detalės, kurios leidžia ant stogo jungti baterijas tarpusavyje tarsi čerpes. Grioveliai ir specialios gumos palengvina montavimą bei padeda išvengti nuotėkio tarp saulės baterijų. Montavimas prasideda nuo apatinės dalies – saulės baterijas nežymiai užleidžiant vieną ant kitos.

Saulės baterijos SOLID Solrif370 W galios, teigiamas nuokrypis +5 %. Išmatavimai (mm): 1820x1081x17; svoris 35 kg, priekis ir nugarėlė 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 1600 Pa / 3600 Pa (su 1,5 karto saugumo faktoriumi) kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos. Degumo klasė A. Specialus rėmas saulės elektrinėms vietoj stogo dangos montuoti.

Solrif sistemos gamintojas Ernst Schweizer AG suteikė saulės baterijoms SOLID Solrif savo kokybės atitikties sertifikatą.

Daugiau apie į stogą integruotas saulės elektrines

Viengubo stiklo saulės baterijos STANDARD

Saulės baterijos STANDARD iš principo yra gana standartizuotas gaminys saulės baterijų gamyboje. Galinė plėvelė vietoj stiklo leidžia sumažinti gamybos kaštus, bet, kaip visada, panaudojus pigesnes medžiagas nukenčia kokybė. Bet vis tiek mes saulės baterijoms Standard suteikiame 20 metų garantiją, 84,8 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų. Dabar gaminamos saulės baterijos yra 410 W galios. Išmatavimai (mm) 1765x1048x35, svoris 20 kg, priekis 3,2 mm grūdinto stiklo, padengto anti refleksine danga, nugarėlė iš polimero, aliuminio rėmas. Aliuminio rėmas juodas. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 2530 Pa / 3600 Pa (su 1,5 karto saugumo faktoriumi). Kontaktų dėžutės 3 plastmasinės, IP 68 ventiliuota. Degumo klasė II.

Saulės baterijos STANDARD sertifikuotos TUV NORD laboratorijoje ir atitinka IEC 61215 ir IEC 61730 standartus.

Viengubo stiklo saulės baterijos STANDARD
Stiklas stiklas ir stiklas plastikas saulės baterijos. Skirtumai

Stiklas stiklas ir stiklas plastikas saulės baterijos. Skirtumai

SOLID saulės baterijos turi stiklą iš abiejų saulės elementų pusių, STANDARD saulės baterijų nugarėlė yra iš polimero plėvelės.

Saulės baterijos ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelės įtakos turi dar ir laminavimo plėvelė, kurią sunku pamatyti plika akimi. Laminavimo plėvelė, naudojama saulės baterijų gamyboje, sujungia saulės elementus ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. Etileno-kovinilacetato (EVA) pagrindu sukurtos plėvelės iki šiol yra dominuojančios saulės baterijų gamyboje, bet ne todėl, kad pasižymi geriausiomis savybėmis, o dėl ekonomiškumo. Šią plėvelę turi mūsų gaminamos saulės baterijos STANDARD.

Stiiklas stiklas saulės baterijų gamyboje naudojame POE plėvelę. Tiek SoliTek R&D, tiek POE plėvelės gamintojai, tiek universitetai atliekantys saulės technologijų tyrimus, užtikrintai teigia, kad saulės baterijos su POE laminavimo plėvele pasižymi geresniu našumu ir efektyvumo išlaikymu nei baterijos su EVA plėvele. Saulės baterijos su POE plėvele palyginti EVA plėvelę turinčiomis saulės baterijomis:

  • Geriau išlaiko tūrio parametrus;
  • Sumažina srovės nuotėkį;
  • Nepraleidžia vandens garų (WVTR);
  • Didesnio dielektrinio stiprio;
  • Spalvinių pokyčių minimumas;
  • Turi didesnį atsparumą UV spinduliams;
  • Mažesnė degradacija (PID);
  • Didesnė energijos gamyba ir efektyvumas;
  • Ilgesnis tarnavimo laikas.

Dar vienas skirtumas - priekinis stiklas. Saulės baterijų gamyboje naudojame dviejų tipų stiklą: dengtą antirefleksine danga, arba armuotą, bet padengta specialia nešvarumus atstumiančia danga. Solid Bifacial baterijos yra būtent tokiu stiklu. Šio stiklo trūkumas, bet tuo pačiu ir privalumas - jis puikiai atspindi šviesą - dėl to saulės baterija atrodo kaip stiklas.

Baterijos su rėmu, tiek stiklas stiklas baterijos turi antirefleksinį stiklą, kas pakelia baterijos efektyvumą, bet ant stogo neatrodo kaip stiklas. Bet baterijos tokiu antirefleksine danga padengtu stiklu yra vos efektyvesnės dėl savo priekinio stiklo struktūros. Žinoma, tai jau nebėra stiklas stiklas ir stiklas plastikas skirtumas, bet rėminių ir nerėminių saulės baterijų skirtumas.

Bet atkreipkite į tai dėmesį. Tai yra estetinis skirtumas. Daugumai žmonių - tai pagal svarbą antrasis argumentas.

Nežinote, kokias saulės baterijas išsirinkti?

Užsukite į mūsų saulės elektrinių namams rubriką, palikite užklausą ir mes atsiųsime pasiūlymą saulės elektrinei vietoj stogo dangos arba pasiūlymą saulės elektrinei su 3 skirtingomis lietuviškomis saulės baterijomis: SOLID Bifacial, BLACKSTAR arba STANDARD.

Saulės elektrinės namams

Nežinote, kokias saulės baterijas išsirinkti?
Tai visgi saulės baterijos ar saulės moduliai?

Tai visgi saulės baterijos ar saulės moduliai?

Lietuvoje vyrauja keli saulės baterijų sinonimai. Jų atsiradimą galima panagrinėti kaip atskirą temą. Kadangi saulės energetika sąlyginai gana šviežias reikalas Lietuvos padangėje, žmonės skirtingas savo gyvenimo patirtis atsinešė ir čia. Juk reikia kažkaip pavadinti naują nežinomą daiktą. Dalis saulės modulių pavadinimų yra kilę iš noro įvardinti daikto paskirtį, dalis yra vertiniai iš kitų kalbų. Čia gal daugiau reikėtų lingvistinės, o ne inžinerinės analizės.

Dažniausiai Lietuvoje pasitaikantys saulės modulių sinonimai:

  • Saulės baterijos - šio žodžio populiarumas greičiausiai kilo iš visiems mums pažįstamos skaičiavimo mašinėlės (kiek vėliau pradėta vadinti skaičiuotuvu), kuriai nereikia elementų. Kadangi tikrąsias baterijas (elementus) pakeitė saulei imlus elektros gamybos būdas, žmonės tokius prietaisus pradėjo vadinti su saulės baterijomis. Saulės modulio veikimo principas labai panašus, tad Lietuvoje labai prigijo būtent toks saulės modulių pavadinimas. Baterijų (liet. elementų), kaip po tokių, paskirtis kaupti energiją savyje. O būtent mūsų gaminami saulės moduliai to nedaro.
  • Saulės moduliai - mes saulės modulius visada vadiname saulės moduliais. Saulės moduliais šiuos gaminius vadina ir pagrindiniai pasaulio saulės modulių gamintojai. Galima ginčytis, koks pavadinimas geriausias, bet žodis modulis turbūt geriausiai atitinka daikto esmę. Saulės modulis dažniausiai sudarytas iš 60 elementų, taigi, modulinė struktūra, o sudėjus kelis modulius galime gauti saulės elektrinę;
  • Saulės panelės - tai yra angliško žodžio "Panel" sulietuvinta versija. Lietuviškai parašyta skamba net kiek komiškai - kas čia per mergina - taigi saulės modulis;
  • Saulės kolektoriai - tai yra atskiras saulės energijos išnaudojimo įtaisas, šildantis vandenį. Klaidingai tapatinamas su saulės moduliais. Vienintelis dalykas, kas juos sieja - saulės energijos išnaudojimas. Tik vienu atveju saulės energija verčiama į šilumos energiją, mūsų produkcijos atveju - į elektros energiją. Ir iš tiesų nėra saulės kolektorių elektrai gaminti.
  • Saulės plokštės - tai yra angliško žodžio "panel" (angliška versija Solar panel - turbūt populiariausias saulės modulių pavadinimas) vertimas į lietuvių kalbą. Iš tiesų šis žodžių junginys naudojamas rečiau už kitas alternatyvas ir, greičiausiai, laikui bėgant nebebus vartojamas.

Bet, iš tiesų tai, nesvarbu, kaip savo produkciją pavadinsime mes arba jūs - techninės savybės išlieka tokios pačios. Tiek saulės modulių, tiek saulės baterijų, tiek saulės panelių.

Tad nesvarbu, kaip jas/ juos vadinate, užsisakykite su jais/jomissaulės elektrines.

Na o energijos kaupiklių (irgi klaidingai vadinamų baterijomis) gamykla jau pradėjo eksperimentinę gamybą.