Mažesnės išlaidos elektrai
Sąskaitos už elektrą mažėja iki 80 proc.
Ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtume sekti anonimišką puslapio skaitytojų statistiką ir užtikrinti geriausią naršymo patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau
01Saulės elektrinių įrengimas
Sutaupyti - tai dažnai svarbiausias argumentas pradedantiems galvoti apie savo saulės elektrinę. Lietuvoje elektros kainos augs tol, kol pasieks ES vidurkį, tad pradėti galvoti apie saulės elektrinę verta jau dabar. Šiuo metu įsirengiantiems saulės elektrines skiriama ES (administruojama APVA) parama, kuri gali sudaryti apie trečdalį investicijų į saulės elektrinę sumos.
Saulės elektrines siūlome tik su mūsų gaminamais saulės moduliais, todėl turime įvairių saulės elektrinių variantų - nuo ekonominio sprendimo iki technologiškai pažangiausio šiuo metu - su dvipusiais saulės moduliais Bifacial. Saulės elektrinės efektyviam darbui didžiulę įtaką turi ir montavimo darbai. O kas gali žinoti geriau, kaip montuoti saulės modulius už tuos, kurie juos pagamino?
Platus saulės modulių pasirinkimas, sertifikuota įranga, atestuoti specialistai ir nuodugni kokybės kontrolė nuo pirmo žingsnio - pagrindinės priežastys, kodėl savo saulės elektrinės įrengimą galite ramiai patikėti mums.
Sąskaitos už elektrą mažėja iki 80 proc.
Investicinė grąža - 10-15 proc. per metus
Ką pasigaminsite patys, nereikės pirkti.
Todėl, kad mes galime pasiūlyti efektyviausią būtent Jums saulės elektrinės sprendimą. Jeigu tik pradedate galvoti apie saulės elektrinę, labai neskubėkite – svarbu nesusigundyti didesne, negu jums reikia, elektrinės galia. Jums reikalinga elektrinės galia priklauso nuo jūsų elektros suvartojimo. O kaip kinta rekomenduojama elektrinės galia (ir galima ES parama) nuo elektros poreikio, galite pamatyti aukščiau esančioje skaičiuoklėje.
Mūsų gamykloje Vilniuje gaminame platų saulės modulių asortimentą (plačiau apie jį čia) ir turime patikrintus montavimo sprendimus, todėl pagal jūsų poreikius galime pasiūlyti jums optimaliausią saulės elektrinę ant šlaitinio arba plokščio stogo, vietoje stogo dangos arba įrengtą ant žemės.
Atliksime visus reikalingus skaičiavimus, matavimus, nubraižysime saulės elektrinę ant jūsų stogo ir sutvarkysime arba padėsime paruošti dokumentus su ESO, Ignitis, VEI ir APVA. Jums beliks tik pasirašyti sutartį ir laukti mūsų kvalifikuotos instaliuotojų komandos. Jeigu norite atsiskaityti dalimis ar išsimokėtinai, turime patikimų finansinių partnerių, o palūkanos 4,9 proc.
Yra daugybė klausimų, kurie kyla pradėjus galvoti apie saulės elektrinę, tad pasistengėme į juos atsakyti rubrikoje Dažniausiai užduodami klausimai. Tie klausimai iš tiesų kilo dažnam mūsų klientui. Bet, jeigu nerandate atsakymo į savo klausimą, drąsiai klauskite mūsų jau dabar.
02Kokios galios saulės elektrinės jums reikia?
04Saulės elektrinių montavimo sprendimai
Jeigu jūsų namo šlaitinis stogas nukreiptas bet kuria kryptimi nuo rytų iki vakarų, galite drąsiai galvoti apie efektyvią saulės elektrinę.
Planuojate keisti stogo dangą? Įsirenkite saulės elektrinę. Joks šiferio lakštas neatrodys kaip stiklo modulis ir nepradės nešti jums pinigų.
Galime parinkti modulių pasvirimo kampą ir kryptį pasaulio šalių atžvilgiu. Dėl konstrukcijų toks sprendimas kiek brangesnis negu ant šlaitinio stogo.
03Dažniausiai užduodami klausimai
Saulės elektrinės veikimo principas toks: saulės moduliai pritvirtinti specialiais laikikliais prie stogo arba ant įtaiso ant žemės, gamina pastovią elektros srovę. Prie modulių grandinės (arba kelių) prijungtas inverteris (įtampos keitiklis) keičia pastoviąją srovę į kintamąją ir perduoda ją į namų tinklą, o dvipusis skaitiklis stebi elektros srovės kryptį – jūs naudojate savo elektrą ir perteklių perduodate tinklams, ar imate elektros energiją iš ESO tinklo. Pirmiausia elektra iš saulės elektrinės patenka į namų tinklą ir patenkina namo prietaisų elektros poreikį. Jeigu saulės elektrinė gamina nepakankamai elektros energijos, jos trūkumas paimamas iš tinklo automatiškai.
Jeigu saulės elektrinė gamina daugiau negu namui tuo metu reikia, elektros perteklius atiduodamas į ESO tinklą. Tokį pat elektros kiekį galite susigrąžinti tamsiuoju paros ar metų laiku, atsiskaitydami su IGNITIS pagal pasirinktą planą.
IGNITIS sąskaitoje matysite tik atiduotą “pasaugoti” ir susigrąžintą elektros kiekį, o visą saulės elektrinės pagamintos elektros kiekį galėsite matyti saulės elektrinės inverterio monitoringo programėlėje.
Saulės Lietuvoje nėra tiek, kiek Portugalijoje ar Turkijoje, bet beveik tiek kiek šiaurės Ispanijoje. O to pilnai užtenka, kad jūs sėkmingai išnaudotumėte saulę savo reikmėms. Panaši situacija su saule yra ir Vokietijoje – geriausiai ir našiausiai saulės energiją išnaudojančioje Europos šalyje.
Vasarą saulės elektrinė gamina daugiau elektros, bet, pasinaudoję ESO elektros pasaugojimo paslauga, galite pasigaminti sau elektros tiek, kad galėtumėte ją naudoti visą žiemą. Mūsų klimatinėmis sąlygomis 10 kW galios saulės elektrinė, nukreipta tinkamu kampu į saulę, per metus gali pagaminti apie 10 tūkst. kWh elektros energijos. O tiek dažnai užtenka intensyvaus elektros vartojimo įpročius turinčiai šeimai.
Saulės aktyvumas skirtingas kiekvienoje Lietuvos apskrityje.
Idealaus kampo 1 kW galios saulės elektrinė Šiaulių apskrityje teoriniais skaičiavimais turėtų pagaminti 973 kWh per metus. Tokia pati elektrinė Klaipėdoje pagamintų 6 proc. daugiau elektros energijos, o Vilniuje – 5 proc. mažiau.
Reikia pastebėti, kad teoriniais skaičiavimais Vilniuje esanti 1 kW saulės elektrinė turėtų pagaminti 927 kWh, bet mūsų elektrinės 1 kW atitikmuo ant gamyklos stogo gamina virš 1 000 kWh jau 5 veiklos metus. Tai iš dalies yra dėl klimato kaitos ir daugiau saulėtų dienų, negu jų įtaka matyti teoriniuose skaičiavimuose.
Idealiausios saulės elektrinei Lietuvoje apskritys – Klaipėdos arba Marijampolės. Jeigu gyvenate čia ir jūsų namo stogas 35 laipsnių kampu į pietus, sveikiname, jūs turėsite vieną efektyviausių Lietuvoje saulės elektrinių. Jeigu stogas sudėtingas ir dar nukreiptas mažiau saulėtomis kryptimis, tai elektrinės generacija, o tuo pačiu ir atsipirkimo terminas gali nukentėti. O jeigu nėra ir šešėlį galinčių mesti objektų ant jūsų planuojamos saulės elektrinės, galite rimtai svarstyti apie pirmaujančio saulės energijos išnaudojimo savo reikmėms asmens statusą.
Bet koks.
Saulės elektrinės pagrindinis elementas – saulės moduliai – dažniausiai montuojami ant stogo. Skirtingi moduliai ir kiekviena danga turi tik konkrečiam deriniui skirtą tvirtinimo sistemą. Šių tvirtinimo sistemų kaina skirtinga, todėl norėdami paskaičiuoti tikslią saulės elektrinės kainą, mes turime žinoti jūsų stogo dangą. Pigiausia montuoti ant skardinio (ne trapecinės skardos) stogo. Brangiausia montavimo sistema – saulės elektrinėms ant bituminio, čerpių, šiferio ir ant plokščio stogo, jeigu reikia papildomų laikančiųjų konstrukcijų. Pastaruoju metu atsisakome montuoti ant sovietinio asbestinio šiferio – tiesiog daiktas per trapus, per nuodingas ir vis tiek anksčiau ar vėliau reikės keisti. Tad rekomenduojame tai padaryti prieš montuojant saulės elektrinę.
Ant plokščių stogų – iš vienos pusės paprasčiau, bet vis tiek yra variantų. Jeigu ant stogo yra pakankamai vietos, mes rekomenduojame į pietus nukreiptą elektrinę. Jeigu vietos mažiau – tada jau rytų-vakarų elektrinę. Pati stogo danga čia jau turi mažesnę įtaką kainai.
Dažnai sulaukiame klausimo – ar apsimoka įsirengti saulės elektrinę ant rytų-vakarų šlaitų arba plokščio stogo rytų-vakarų kryptimis, tai atsakymas paprastas. Namie pietų metu būnate rečiau, tad rytinė ir vakarinė saulė leis daugiau jums savo pagamintos elektros sunaudoti iš karto. O tai yra efektyviausias saulės energijos panaudojimas.
Tuo pačiu ir mokestis už pasaugojimą bus mažesnis.
Ant plokščio stogo saulės elektrinių išmatavimai kitokie negu ant šlaitinio stogo. Išmatavimai priklauso dar ir nuo to, kokią tvirtinimo sistemą pasirinksite – pietų ar rytai-vakarai. Pietų krypties elektrinė statomos eilėmis su 1,6 m atstumais tarp jų. Rytų-vakarų krypties elektrinės moduliai dedami kaip knyga. Modulių pasvirimo kampas nėra didelis, tad atstumų tarp eilių palikti nereikia – tik eksploatacinius.
Taip. Ir labai didelės.
Jeigu stogas – šlaitinis, stogo nuolydžio kryptis ir jo pasvirimo kampas yra pats svarbiausias faktorius lemiantis saulės elektrinės elektros gamybos kiekį.
Idealus stogo kampas saulės elektrinei nukreiptai į pietus – 35 laipsniai. Jegu stogas į rytus ar vakarus, 35 laipsnių jau nereikia, saulės elektrinė nukreipta į vakarus ar rytus našiau veiks pasvirusi 15 laipsnių.
Pažiūrėkite į lentelę – žinodami savo stogo nuokrypio kampą bei jo kryptį pasaulio šalių atžvilgiu, matysite, kiek reikėtų pasiplanuoti galios rezervo saulės elektrinei.
Kampas | V | PV | P | PR | R |
15 | 86 | 93 | 95 | 91 | 84 |
20 | 85 | 94 | 97 | 93 | 83 |
25 | 85 | 95 | 99 | 94 | 82 |
30 | 84 | 96 | 99 | 94 | 81 |
35 | 83 | 97 | 100 | 94 | 80 |
Saulės elektrinės produktyvumas Lietuvoje labai priklauso nuo metų laiko. Jeigu sausis, vasaris, lapkritis ir gruodis yra pakankamai nedėkingi saulės elektrinėms, tai kitais mėnesiais elektros gamyba yra žymiai didesnė.
Bet, jeigu atsakingai įsivertinote savo metinį elektros poreikį, vasarą pagamintos elektros perduotos į ESO tinklą užtenka, kad pasinaudoję ESO elektros pasaugojimo paslauga, galėtumete naudoti tik savo elektrą ir žiemą.
Jeigu vis dėl to tikitės elektra iš saulės padengti visą namo poreikį akumuliatorių pagalba, tai Lietuvoje tam saulės tikrai neužteks. Akumuliatorių sprendimai naudingesni ten, kur saulės intensyvumas ir žiemos laikotarpiu yra pakankamai didelis.
Jeigu įdomu, kiek saulės elektrinė pagamins būtent jums, užsukite į Europos komisijos puslapį ir įveskite savo adresą ir sistema suskaičiuos, kiek pagamintų jums saulės elektrinė ant jūsų stogo/ žemės jūsų gyvenamoje vietoje. https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html
Nors dažniausiai vertinamas kainos ir atsipirkimo klausimas, verta užsiminti ir apie saulės elektrinės aplinkosauginę naudą.
Vidutinė saulės elektrinė per metus gali pagaminti elektros energijos tiek, kad nebūtų išskirta 3-4 tonos anglies dvideginio per metus. O tai yra tiek, kiek jo perdirba 75-100 medžių. Tad su kiek didesne nei vidutine elektrine jūs ne tik pasigaminate sau elektros energijos, bet ir atliekate nedidelio miškelio funkciją.
Negana to, mūsų gaminami saulės moduliai yra pripažinti ekologišku gaminiu. Tad įsigyti produkciją iš mūsų jau ekologiškas sprendimas. Sprendimas, kuris dar ir mažina vartojimą, nes saulės moduliams Solid PRO mes suteikiame 30 metų garantiją.
Visų pirma – kaina. Saulės elektrinė su SOLID Pro moduliais – apie 15 proc. brangesnė. Kodėl? SOLID Pro gamyboje naudojamos brangesnės medžiagos, bet jos leidžia užtikrinti 30 metų modulio veikimą. Tyrimais įrodyta, kad technologiniai skirtumai leidžia moduliui veikti ir ilgiau. Taigi, lietuviški saulės moduliai moduliai SOLID Pro veiks ilgiau, todėl daugiau pagamins ir elektros energijos savo garantiniu laikotarpiu.
Pavyzdys. 10 kW galios saulės elektrinės su SOLID Pro ir STANDARD tipo moduliais modulių garantinių laikotarpiu gamina skirtingą kiekį elektros energijos.
Saulės modulio ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelės įtakos turi nugarinės modulio pusės medžiaga ir laminavimo plėvelės, kurias net sunku pamatyti plika akimi.
Laminavimo plėvelės, naudojamos saulės moduliuose sujungia saulės elementus ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. Etileno-kovinilacetato (EVA) pagrindu sukurtos plėvelės iki šiol yra dominuojančios saulės modulių gamyboje, bet ne todėl, kad pasižymi geriausiomis savybių kombinacijomis, bet todėl, kad tai yra ekonomiškas ir laiko patikrintas sprendimas.
2017 metais pradėjo populiarėti poliolefino elastomerų (POE) laminavimo plėvelės. SoliTek tuo metu ieškojo įrangos saulės modulių gamybai ir buvo pasirinkta ta, kuri suderinama su POE.
Nuo 2017 praėjo jau trejetas metų ir tiek mūsų tyrimų bendrovė, tiek POE plėvelių gamintojai, tiek universitetai atliekantys saulės technologijų tyrimus, jau užtikrintai gali pasakyti, kad saulės moduliai su POE laminavimo plėvele pasižymi geresniu našumu ir efektyvumo išlaikymu negu saulės moduliai su EVA plėvele.
Tyrimais patvirtinta, kad saulės moduliai su POE plėvele (palyginti su EVA):
Geriau išlaiko tūrio parametrus ir ženkliai sumažina srovės nuotėkį;
Beveik nepraleidžia vandens garų (WVTR);
Didesnio dielektrinio stiprio;
Išvengia spalvinių pokyčių;
Nesudaro galimybės susidaryti acto rūgščiai;
Atsparesni UV spinduliams ir įvairioms oro sąlygoms;
Mažesnė degradacija (PID);
Didesnė energijos gamyba, efektyvesnis veikimas;
Ilgesnio tarnavimo laiko (įskaitant LCOE / visas sistemos eksploatavimo laikotarpio išlaidas).
Ir visi šie POE privalumai leidžia dvigubo stiklo moduliui Solid PRO veikti bent 30 metų ir po jų turėti 87 proc. pradinio modulio efektyvumo. Tikslūs skirtumai ir aprašymai nuorodose žemiau.
https://www.pv-tech.org/guest-blog/material-choice-matters-for-durable-high-efficiency-pv-modules
Dvipusis saulės modulis iš pradžių gali skambėti keistai. Ar gali saulės modulis būti vienu metu abiem pusėmis atsuktas į saulę?
Negali. Bet to ir nereikia.
Dvipusiai saulės moduliai lėčiau degraduoja, generuoja daugiau elektros, geriau absorbuoja išskaidytą šviesą ir yra tik vos brangesni už stiklo-stiklo modulius. Jau vien dėl to galima juos pasirinkti. Dvipusius modulius galima montuoti vertikaliai (geriau rytai-vakarai kryptimis), naudoti kaip triukšmo slopinimo sienos elementą arba bet kuriuo kitu įprastu montavimo būdu.
Dvipusio modulio gebėjimo sugerti atspindėtą šviesą (dar vadinama Albedo efektu) ant tamsaus šlaitinio stogo gal ir nepajausite. Ženklesnius elektros gamybos skirtumus pajusite jeigu jūsų elektrinė bus pievoje – apie + 15 proc.; jeigu dar patiesite baltą medžiagą (kaip mes, nuotraukoje) - + 25 proc., jeigu ant smėlio - + 30 proc. O jeigu stogas baltas ir dar padengtas specialia danga, 10 kW saulės elektrinė Lietuvoje galėtų generuoti ir 17000 kWh per metus. O tai yra 70 proc. daugiau negu pas kaimyną.
O tai reiškia, kad sau reikalingą elektros kiekį su mažesnės galios elektrine (negu nusistovėjusios konstantos Lietuvoje) pasigaminti galite ir jūs. Jeigu ji su mūsų gaminamais dvipusiais moduliais.
Mažesnė investicija. Naujesnės technologijos. Saulės elektrinė su dvipusiais BIFACIAL moduliais.
Saulės elektrinė vietoj stogo dangos – tai ta pati saulės elektrinė, tik montuojama ne ant, o vietoj stogo dangos. Jeigu keičiate arba galvojate apie naują stogą namui, pasvarstykite apie integruotą saulės elektrinę. Ji efektyvi bus, tik ant pietinio, pietrytinio arba pietvakarinio stogo šlaito.
Tokiu sprendimu taupote dangos įsigijimo ir jos paklojimo sąskaita bei turite išskirtinį stiklinį stogą. Tinka visiems namams, išskyrus plokščiais stogais, o saulės modulius galite pasirinkti – mėlynus (poly) arba juodus (mono). Kad tai nėra tik spalvos klausimas, pabandysime paaiškinti kiek žemiau.
Bet pirmiausia apie sprendimą
Saulės moduliai, skirti montuoti vietoj stogo dangos yra tie patys mūsų stiklo-stiklo saulės moduliai SOLID Pro tik su specialiais laikikliais SOLRIF. Prie kiekvieno modulio prijungiamos detalės, kurios leidžia ant stogo jungti modulius tarpusavyje tarsi čerpes. Grioveliai ir specialios gumos palengvina montavimą ir padeda išvengti nuotėkio tarp modulių. Montavimas prasideda nuo apatinės dalies – saulės modulius nežymiai užleidžiant vieną ant kito.
Saulės moduliai SOLID Solrif yra specialiai sukurti integruoti į namo, garažo, šiltnamio ar terasos stogą. Modulis atlieka ir pirminę – elektros generavimo funkciją, ir antrinę – stogo dangos. Saulės elektrinė su saulės moduliais SOLID Solrif:
Aplink elektrinę gali būti projektuojami įvairių pločių skardiniai kraštai, kurie leidžia išlaikyti stogą visiškai padengtą nauja sistema ir tuo pačiu sausą bet kokiu oru. Be to ši sistema yra ir ventiliuojama – taip pat, kaip ir bet kokia kita stogo danga.
Į ką reiktų atkreipti dėmesį?
Jeigu daliai elektrinės kiti stogo (arba šalia esantys) objektai meta šešėlį, moduliai, gaunantys šešėlio privalo būti su optimizatoriais. Arba reikia pašalinti šešėlį galintį mesti objektą.
Integruota saulės elektrinė atrodo geriau, jeigu užima visą stogo plokštumą, tad modulių išdėstymas turėtų sudaryti stačiakampį. Maksimalus leidžiamas saulės elektrinės galingumas privatiems žmonėms – 30 kW, tad didžiausias stačiakampis yra 110 (10×11) 270 W (Poly) galingumo modulių. Tokios saulės elektrinės plotas būtų apie 180 kv. m. Na, dar pridekim metrą kraštams ir kraigui. Jeigu viena iš jūsų stogo plokštumų – ne didesnė, galite rimtai galvoti apie tokį integruotos saulės elektrinės sprendimą.
Jeigu stogas mažesnis, pateikiame lentelę, kuri padės įsivertinti, ar jūsų stogui įmanomas toks sprendimas.
Su juodaisiais – Mono moduliais, jau kitokia stogo konfigūracija geresnė. Tokiu atveju ir stogo išmatavimai reikalingi mažesni tam, kad išgauti norimos galios elektrinę. O garantija tiek mono, tiek poly moduliams – 30 metų. Kaip kokioms čerpėms. Tik skirtingai nuo čerpių, dar ir elektros prigamins.
Būtina paminėti, kad šie orientaciniai skaičiavimai atlikti pagal teorinį pavyzdį – saulės elektrinė vietoj stogo dangos iš 36 (6×6) modulių. Ir pasikeitus bent vienam išmatavimui, reikia tikslinti visą elektrinės plotą. Taip pat, pagal poreikį galima elektrinei dėti apvadus, skardinį perėjimą ar pan.
Integruotos saulės elektrinės dar palyginti retos Lietuvoje. Pagrindinė priežastis – kaina. Tokia elektrinė yra brangiausia. Antroji priežastis – tokia elektrinė įrenginėjama vietoj stogo dangos, tad momentas, kai gali įsirengti yra arba jeigu statai namą, arba keiti stogą. O toks momentas gyvenime ištinka nepernelyg dažnai. Integruota elektrinė – tai jau ne tik ekonominis ar ekologinis sprendimas. Tai jau ir architektūrinis sprendimas. Ir tokio stogo atveju – labai svarbus bendras mūsų projektuotojų, architektų ir kliento darbas. Ir svarbiausia – kliento noras turėti išskirtinį stogą.
Ant stogo įrengta saulės elektrinė jungiama prie inverterio (keičia saulės elektrinės gaminamą pastovią srovę į kintamą DC/AC), kuris savo ruožtu jungiamas tiesiai į namų elektros tinklą. Nieko papildomo nereikia, gal tik papildomo saugiklio/jungiklio skydinėje.
Svarbu atminti, kad saulės elektrinės (ir inverterio) nominali galia turi būti ne didesnė už namo instaliuotą/leistiną galią. ESO dar gali turėti savų reikalavimų dėl tinklo galimybių jūsų saulės elektrinės plnuojamoje vietoje. Šie reikalavimai išdėstomi saulės elektrinės prijungimo sąlygose. Šiomis sąlygomis dažniausiai pasirūpiname mes jau pasirašę sutartį.
Turintiems vienfazį elektros įvadą, saulės elektrinės galia ribojama iki 3,6 kW.
Yra 2 „tiesos“, sklandančios rinkoje.
1 tiesa – inverterio galia turi būti ne mažesnė negu modulių galia.
2 tiesa – inverterio galia gali būti iki 20 proc. mažesnė.
Pirmiausia pakalbėkime apie saulės modulius. Saulės modulių galia yra matuojama standartinėmis bandymo sąlygomis – 25⁰C ir būtent šiomis sąlygomis nustatomas nominalus modulio galingumas. Temperatūrai kylant modulis pradeda mažinti elektros gamybą. Skirtingi moduliai praranda skirtingai, bet svyruoja apie 0,3-0,5 proc. Karštą vasaros dieną saulės moduliai gali įkaisti ir iki 60-65⁰C. Tokią dieną elektrinės efektyvumas krenta apie 12-20 proc. Taigi, vasarą 10 kW elektrinė gali pasiekti tik 80-90 proc. savo galios. Kas metus moduliai praranda dalį efektyvumo. Tad kuo vyresnė elektrinė, tuo mažiau elektros energijos ji gamina.
Inverteriai dažniausiai suprojektuoti taip, kad galėtų kokybiškai veikti kiek labiau apkrauti negu nominali galia ir optimaliausiai dirba, kai elektros generacija yra artima inverterio galiai.
Taigi, vasarą optimaliausias inverteris į pietus nukreiptai saulės elektrinei – silpnesnis, negu modulių galia.
Pavasarį – kai temperatūra nėra aukšta, o saulės pakankamai daug, moduliai generuoja maksimalų kiekį energijos. Tokiu atveju silpnesnio inverterio nepakanka.
Bet saulės elektrinės efektyvumas skaičiuojamas metais, o ne vienu metų laiku. Todėl mes atlikome simuliaciją. Su programa „PV syst“ paskaičiavome kiek 9,6 kW galios saulės modulių elektrinė Kaune sugeneruotų elektros energijos per metus su 8 arba 10 kW galios HUAWEI inverteriais.
Rezultatas: elektrinė su 8 kW galios inverteriu per metus pagamins 9426 kWh, o su 10 kW inverteriu – 9398 kWh.
8 kW inverteris generacija.pdf
10 kW inverteris generacija.pdf
28 kWh 8 kW inverterio naudai. 8 kW galios inverteris dar ir pigesnis. Tad 10 kW elektrinei - 8 kW inverteris yra ir efektyvesnis ir ekonomiškai naudingesnis.
Labai svarbus aspektas saulės elektrinei – objektai, kurie gali užstoti saulės elektrinę. Kaminai, medžiai ar kelių aukštų stogas gali sukurti prielaidą naudoti optimizatorius. Jeigu ant saulės elektrinės dalies ar visos elektrinės krenta šešėliai, tokiai elektrinei reikalingi optimizatoriai. Bet, jeigu modulių, gaunančių šešėlį yra daug, tokia saulės elektrinė gali pabrangti ir iki 10 proc.
Saulės moduliai saulės elektrinėse jungiami į nuoseklią grandinę (arba kelias). Jeigu vienas iš modulių gauna šešėlio, jis tuo metu gamina mažiau elektros negu kiti moduliai. Šešėliuotas modulis (-iai) paskui save „tempia žemyn“ visą gandinę – elektrinė dirba silpniausiai veikiančio modulio galia. O tai reiškia sumažėjusią elektros gamybą. Tam, kad to išvengti, mes naudojame optimizatorius TIGO. Jie padeda saulės elektrinei dirbti efektyviai nepriklausomai nuo to ar saulė vienodai pasiekia visus modulius.
Optimizatoriai nepadidina saulės elektrinės našumo, jeigu visa elektrinė yra šešėlyje.
Tad, jeigu ant jūsų stogo yra kaminas arba šalia auga medis, jūsų saulės elektrinei tikrai reikės optimizatorių. Jeigu šešėliai ant elektrinės nekrenta, optimizatorių nereikia – elektrinė dirbs pilnu pajėgumu.
Nuo 2019 m. liepos fiziniams asmenims savo reikmėms be didesnių projektų galima įsirengti iki 30 kW galios saulės elektrinę. Kiekvienai saulės elektrinei ESO parengia prijungimo prie tinklų sąlygas. Jų gavimu rūpinamės mes pradėję vykdyti sutartį. Jeigu norite būti tikri, kad jums bus leista įsirengti norimos galios elektrinę, šias sąlygas išsiimti galite ir jūs. Tik jų galiojimas ribotas, tad siūlome neskubėti.
Pirmiausia - rekomenduojame įsivertinti – jūsų metų elektros poreikis proporcingai turėtų atitikti elektrinės galią. Tą galite padaryti ir mūsų puslapio skaičiuoklėje, o tada lentelėje galėsite sužinoti modulių skaičių ir numatyti saulės elektrinės plotą ant šlaitinio stogo.
Jeigu planuose yra elektros vartojimo padidėjimas, turėtumėte objektyviai įvertinti prognozuojamus elektros vartojimo pokyčius. Kiek sunaudos jūsų naujas šilumos siurblys mes neatsakysime. Galime atsakyti tik kiek jums galingesnės elektrinės reikia, jeigu elektros suvartojimas padidėja 1 000 kWh per metus.
Lentelėje skaičiavimai pateikti saulės elektrinei ant šlaitinio stogo su mono kristaliniais moduliais (juodais) – jų galingumas skaičiavimo metu buvo 300 W. Poly kristaliniai (mėlyni) moduliai yra pigesni, bet 10 proc. silpnesni. Todėl tam, kad pasiekti norimą galingumą, reikės 10 proc. daugiau modulių. Tokia pačia proporcija kinta ir elektrinės plotas.
Lentelėje pateikti skaičiavimai apima tik modulių plotą, nevertinant techninių tarpų.
kWh per metus | Elektrinės
galia, kW |
Modulių
skaičius |
Plotas
kv. m |
2400 | 3 | 10 | 16 |
3600 | 3,6 | 12 | 19,2 |
6000 | 6 | 20 | 32 |
9600 | 9,9 | 33 | 52,8 |
12000 | 12 | 40 | 62 |
18000 | 18 | 60 | 96 |
24000 | 24 | 80 | 128 |
Saulės elektrinių savininkams – gaminantiems vartotojams ESO nemokami įrengia dvipusės apskaitos elektros skaitiklį, kuris apskaito:
ESO skaitiklis neskaičiuoja viso saulės elektrinės pagamintos elektros kiekio, tad jeigu inverterio ir ESO skaitiklio parodymai skiriasi, o taip dažniausiai ir būna, neišsigąskite – šį skirtumą jūs sunaudojate savo namuose saulės elektrinės veikimo metu.
Duomenys iš įrengto elektros skaitiklio nuskaitomi automatiškai per atstumą kas mėnesį ir pagal gautus duomenis skaičiuojamas elektros suvartojimas ir jos atidavimas (pasiėmimas iš) į tinklą bei suformuojama tiksli sąskaita faktūra. Saulės elektrinių savininkams elektros kiekių apskaita vykdoma tik pagal vienos laiko zonos įkainius.
Dvipusio skaitiklio fiksuojami rodmenys, pateikiami kasmėnesinėje sąskaitoje:
Už visą elektros kiekį (išskyrus pasigamintą ir suvartotą iš karto), turite atsiskaityti su ESO. Yra svarstytini trys atsiskaitymo būdai ir jums reikia ne daugiau kaip kartą per metus pasirinkti:
Mūsų skaičiavimais, jeigu suvartojate bent 39 proc. elektros energijos šviesiuoju paros metu, kai saulės elektrinė gamina elektrą, labiausiai apsimoka rinktis pirmąjį būdą – atsiskaitymo už kilovatvalandę būdą. Jeigu tuo metu suvartojate mažiau negu 39 proc., o daugiau negu 61 proc. elektros energijos suvartojate kaip susigrąžintą, labiau apsimoka rinktis antrąjį – atsiskaitymo už įrengtą galią būdą.
Jeigu už elektrą nenorite mokėti pinigais iš viso, reikėtų rinktis trečiąjį būdą. Tik tokiu atveju reikia 36 proc. galingesnės elektrinės ir didesnės pradinės investicijos. Bet – gaunate didesnę ir paramą, o mūsų teoriniais skaičiavimais atsipirkimo trminas skiriasi tik puse metų nuo pirmųjų dviejų variantų. O po to – elektra – už dyką. Svarbu suprasti, kad “Energetiniai metai” prasideda balandžio 1 d. Tad, įsivertinkite tai rinkdamiesi planą. Verta paminėti, kad parama teikiama tik iki 10 kW galios elektrinėms, tad tai irgi svarbus niuansas skaičiuojant atsipirkimo terminus.
Kas būtent Jums labiau apsimoka, mes neatsakysime, bet atidus elektros vartojimo įpročių sekimas leis jums už elektrą mokėti ne daugiau kaip 20 proc. nuo visos Jūsų elektrinės pagamintos elektros kainos. O tai reiškia bent 80 proc. mažesnes elektros sąskaitas negu šiandien. Arba 100 proc., jeigu pasirenkate atsiskaitymo savo elektra būdą.
Iš principo, galima. Tik neverta.
Tiems, kas nori būti nepriklausomi nuo ESO, reikėtų pasirinkti akumuliatoriaus (elektros energijai pasaugoti) sprendimą. Bet kol kas akumuliatoriai pakankamai brangūs, tad ESO paslauga mūsų skaičiavimais yra racionalesnė. Pvz., nuo 10 kW elektrinės, pasirinkę atsiskaitymo už pasaugotą elektrą arba galios mokestį, IGNITIS mokėtumėte apie 200 EUR per metus. O geras akumuliatorius namams, gali kainuoti kelis tūkstančius. Ir garantijos akumuliatoriams kol kas labai trumpos. Taigi, jūsų investicija į akumuliatorių, teoriškai atsipirktų po 20 metų. Bet akumuliatoriui garantijos - tik kokie penkeri. Tad mūsų rekomendacija – pasirinkti vieną iš trijų atsiskaitymo būdų su ESO ir prisijungti į tinklą.
Be to, jeigu norite pretenduoti į ES paramą savo saulės elektrinei, viena iš būtinų sąlygų yra tapti gaminančiu vartotoju. O tokiu tapti neprisijungus prie tinklo ir neįsirengus dvipusio elektros apskaitos skaitiklio - neįmanoma.
Yra daugybė niuansų, kurie gali turėti įtakos jūsų saulės elektrinės atsipirkimo terminui. Įtakos turi vieta, kurioje gyvenate, įtakos turi stogo kampas, įtakos turi moduliai ir pradinė elektrinės kaina.
Mes nežinome iš kur būtent jūs, tad toliau nagrinėjame išgalvotą pavyzdį, per kiek atsiperka saulės elektrinė pvz. Vilniaus regione, ant standartinio skardinio stogo, nukreipta 30 laipsnių kampu į pietvakarius. Su sąlyga, kad elektra brangs bent 1 proc. per metus, o jūs visą pagamintą energiją sunaudojate iš karto. Jeigu vertintume elektos pasaugojimo paslaugą, reikėtų prie atsipirkimo termino pridėti iki 20 proc. laiko, nuo esančių grafike.
Žemiau nurodytos 5 kW galios Premium saulės elektrinės su stiklo-stiklo Solid PRO POLY moduliais pavyzdys ir prognozuojamas jos atsipirkimas, jeigu per metus sunaudojate 5 000 kWh elektros energijos.
Ekonominės 10 kW galios saulės elektrinės su stiklo-polimero STANDARD mono moduliais prognozuojamas atsipirkimo laikotarpis, jeigu per metus sunaudojate 10 000 kWh elektros energijos.
Kitame Lietuvos regione generacija, o ir atsiperkamumas gali kristi (arba kilti) net iki 10 proc. Jeigu elektrinės nuokrypio kampas neidealus, dar keliolika procentų galima atimti. Tad kiekvienu atveju šis grafikas bus kitoks. Todėl nėra universalaus skaičiaus ir vienos datos, per kokią atsiperka saulės elektrinė. Galimi tik preliminarūs skaičiavimai, atsakingai įvertinus visas dedamąsias.
Įdomų tyrimą atlikome palyginę 10 skirtinguose regionuose mūsų įrengtų 9,9 kW galios saulės elektrinių generacijas per vieną mėnesį. Per nagrinėtą laikotarpį skirtumas tarp efektyviausios ir mažiausiai efektyvios elektrinės (nors ir tos pačios galios) buvo net 400 kWh.
Ne paskutinį vaidmenį skaičiuojant jūsų elektrinės atsipirkimą vaidina ir taip vadinamas “pasaugojimo mokestis” arba galios mokestis. Tad pasirinkti bendradarbiavimą su ESO reikia labai atsakingai. Ką geriau pasirinkti pabandėme paaiškinti kiek aukščiau.
Į ES paramą geografiškai nenutolusiai mažajai saulės elektrinei įsirengti gali pretenduoti bet kuris privataus namo, sodo namo arba sklypo savininkas, įsirengęs naują iki 10 kW galios saulės elektrinę. Jeigu norite įsirengti galingesnę saulės elektrinę, tai padaryti galite, bet paramos daugiau negu už 10 kW negalėsite gauti.
ES paramos dydis
2019 m. ir 2020 m. ES paramos dydis fiziniams asmenims yra 323 EUR už instaliuotą kW. Jeigu dalyje objekto vykdote komercinę veiklą, APVA komercinių patalpų plotą proporcingai eliminuos iš jūsų galimos paramos. Jeigu komercinės veiklos nevykdote, už 5 kW instaliuotą saulės elektrinę turėtumėte gauti 1615 EUR. Už instaliuotą 10 kW galios elektrinę – 3230 EUR.
Iki 2020 liepos 1 d. vyko paramos šaukimas tiems, kurie norėtų įsigyti saulės elektrinę finansuojami kredito įstaigų. Tokiems žmonėms išmoka sieks 381 EUR už kW.
Kas? Kaip? Kada?
Paskelbus paramos šaukimą, interesantas – taigi jūs – turite pateikti prašymą (dar kitaip vadinamą registracijos formą) ir joje nurodyti kokio galingumo ir tipo saulės elektrinę norite įsirengti. Paraiškos buvo priimamos iki sausio 31 d. Po paraiškų priėmimo APVA iki kovo 5 d. vertins paraiškas ir po to informuos jus, ar jums suteikiama galimybė gauti paramą.
Jeigu APVA nusprendė skirti jums paramą, bus suteiktas laikotarpis iki įsirengti saulės elektrinei.
Artimiausias šaukimas, planuojamas 2020 rugsėjo mėnesį.
Kokie apribojimai?
• 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negalima perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę;
• 5 metus draudžiama parduoti elektros energiją ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai;
• per visus 5 metus privalote sudaryti sąlygas APVA tikrinti, ar yra/veikia elektrinė.
Tad jeigu norite gauti ES paramą savo elektrinei, susisiekite su mumis, nurodykite savo metinį elektros poreikį, stogo dangą, norimus modulius ir mes galėsime ne tik paskaičiuoti kiek jums kainuos saulės elektrinė, pasakyti, kiek elektros ji jums sugeneruos per savo gyvavimo laikotarpį, bet ir nupiešime kaip ji atrodys ant jūsų stogo.
Sužinoti, ar yra aktyvių šaukimų šiuo metu, galite čia
Saulės elektrinės kaina daliai žmonių yra gana didelė. Tad norėdami suteikti galimybe naudotis saulės energija kuo daugiau žmonių, savo klientams siūlome galimybę atsiskaityti ir lizingu. Visą sumą ar dalį sumos už saulės elektrinę, galite sumokėti pasinaudoję lizingo paslauga. Bendradarbiaujame su lizingo bendrove INBANK.
Pavyzdžiui, skolinantis 7500 Eur, kai sutartis sudaroma 12 mėn. terminui, metinė palūkanų norma – 3%, sutarties mokestis – 3,6%. BVKKMN – 9,95%, bendra mokėtina suma – 7892,40 Eur, mėnesio įmoka – 657,70 Eur. Finansavimo sąlygos gali keistis atlikus Jūsų mokumo bei rizikos vertinimą, Jums mokant pradinę įmoką ar pasirinkus kitą sutarties terminą bei įmokų mokėjimo dieną.
Atsižvelgus į lizingo bendrovės atliktą Jūsų kreditingumo ir rizikos vertinimą ar pasirinkus kitokį sutarties terminą bei įmokų mokėjimo dieną, Jums gali būti pasiūlytos ir kitokios sąlygos (pavyzdžiui, metinės palūkanų normos, sutarties ir mėnesio sutarties mokesčio dydis).
Mes bendradarbiaujame su banku SWEDBANK. Pasinaudodami išskirtinėmis rinkoje sąlygomis, galite pateikti paraišką specialiai vartojimo paskolai ir įsirengti savo saulės elektrinę kartu su mumis. Kokios SWEDBANK pasiūlymo sąlygos?
Sudarę paskolos saulės elektrinėms sutartį, Jūs įsipareigojate įsigyti ir įsirengti nuosavą saulės elektrinę arba įsigyti nutolusios saulės elektrinės dalį. Jūs taip pat įsipareigojate per 90 dienų nuo paskolos sutarties sudarymo bankui pateikti prijungimo prie ESO skirstomojo tinklo sutarties kopiją el. paštu: [email protected] Neatlikus aukščiau paminėtų veiksmų arba panaudojus paskolos sumą kitai paskirčiai, bankas pasilieka teisę atšaukti specialią fiksuotą metinių palūkanų normą ir pradėti taikyti 15% fiksuotas metines palūkanas.
Atkreipiame dėmesį, kad naudodamiesi finansavimo paslaugomis Jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali daryti neigiamą įtaką Jūsų kredito istorijai, pabranginti skolinimąsi, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.
Tipinis bendros vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdys Jei imtumėte 6 000 Eur vartojimo kreditą, kai sutarties trukmė (ir kredito grąžinimo terminas) – 10 metų, taikant 4,9 % metinę fiksuotų palūkanų normą, mokant banko nustatytą minimalų kasdienių paslaugų mokestį (0,70 Eur per mėnesį), 95 Eur sutarties administravimo mokestį, mėnesio įmokas 64 Eur mokant anuiteto metodu, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma būtų 5,7 %, o bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma būtų 7 787 Eur.
Palūkanos nustatytos su nuolaida, kuri gali būti panaikinta ir nustatyta 15 % metinė fiksuotų palūkanų norma, jei paskola nebus panaudota pagal paskirtį, o tai gali lemti didesnį BVKKMN.
Bendros vartojimo kredito kainos metinė norma ir bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma apskaičiuotos laikantis prielaidų, kad Kredito sutartis galios terminą lygų Kredito sutarties trukmei, Bankas visą Kredito sumą Kredito gavėjams išmoka Kredito sutarties pasirašymo dieną, iš Kredito sutarties kylančius savo įsipareigojimus Kredito sutarties šalys vykdys pagal Kredito sutartyje nustatytas sąlygas ir terminus, metinė palūkanų norma, Įkainių dydis ir kitos išlaidos išliks tokios pat kaip ir Kredito sutarties sudarymo metu ir bus toliau taikomos iki Kredito sutarties pabaigos.
Daugiau informacijos www.swedbank.lt arba tel. 1884, saulės elektrinių paskolų puslapyje arba klauskite mūsų partnerių atstovės Laimos Kareckienės, tel. 8 620 40295.
Saulės elektrinė yra viena labiausiai namo išvaizdą ir kainą keičiančių objektų.
JAV daryti keli tyrimai - „Berkeley Lab” atliko tyrimą 2002-2013 metais ir pastebėjo, kad namai su saulės elektrinėmis buvo parduoti brangiau negu be jų. Kainos skirtumas – 4 $ už instaliuotą vatą. Taigi, teoriškai – vidutinė 5 kW saulės elektrinė pabrangino namą 20000 $.
Kiek naujesnis tyrimas atliktas 2018-2019 metais „National Renewable Energy Laboratory “. Jo rezultatus galime vertinti dvejopai: tyrimas sako, kad kainos skirtumas yra jau 5,9 $ už vatą. Tai teoriškai namas su 5 kW elektrine kainuoja jau 29 500 $ brangiau negu be jos. Kitas statistikos pjūvis sako, kad 1 sutaupytas doleris pakelia namo vertę 20. Lietuvoje remiantis šiuo statistikos pjūviu 5 kW galios elektrinė, net įvertinus elektros pasaugojimo paslaugą, turėtų namo kainą pakelti iškart 10400 €. Taigi 5-6 tūkst. investicija iškart pakelia namo vertę dvigubai didesne suma. O jūs toliau „raškot“ investicijos vaisius. Galit raškyt 10-12 metų, kas vieniems atrodo normalu, o galite ir visus 30 – kas atrodo normalu mums.
Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad namai su saulės elektrinėmis parduodami bent 20 proc. greičiau. Taip, tai JAV, taip, ten visai kitos NT ir saulės elektrinių kainos (bent dvigubai didesnės), bet kad ir kokiu pjūviu nagrinėtumėme statistinius duomenis, viskas sako, kad namo kaina kyla iš karto. Ir, greičiausiai, daugiau negu investicija į saulės elektrinę.
Detaliau apie tyrimus galite pasiskaityti
Čia https://news.energysage.com/home-solar-power-increase-property-values-across-us/
ir čia http://money.com/money/5642057/home-value-solar-panels/
arba čia https://www.costofsolar.com/is-my-home-worth-more-with-solar-energy/
Gaminantys vartotojai gali perkelti sukauptą elektros energijos kiekį naujam elektros tiekėjui arba garantiniam tiekėjui. Tokiu atveju tarpusavyje susiderinti turės tiekėjai, bet ne patys gaminantys vartotojai. Taip pat gaminantis vartotojas galės pasirinkti alternatyvą, kad keičiant elektros energijos tiekėją už sukauptą elektros kiekį jam turi būti kompensuojama taip, kaip buvo numatyta iš anksto sudarytose sutartyse, bet ne vėliau nei per 60 kalendorinių dienų nuo sutarties su tiekėju nutraukimo dienos. Iki šiol buvo numatyta, kad su gaminančiais vartotojais bus atsiskaitoma pasibaigus kaupimo laikotarpiui, tad nuo šiol su jais bus atsiskaitoma per ženkliai trumpesnį laiką. Vartotojui nepasirinkus nei vieno iš šių variantų, jo sukauptas elektros energijos kiekis bus automatiškai perkeliamas naujam elektros tiekėjui.
Jeigu pasirenkate SOLID PRO ar BIFACIAL modulius, jų valyti nėra būtina. Tik saulei išlindus, jie pradeda nusivalyti patys – elementai kaista, ir padeda sniegui tirpti ir nučiuožti. Bet, jeigu sninga kelias dienas, elektrinė gali ir nespėti nusivalyti pati. Kaip jau ir kalbėjome – žiemą elektrinės efektyvumas dėl saulės aktyvumo labai ribotas, tad net kasdienis sniego nuvalymas daug naudos neatneš.
Nėra vieno atsakymo. STANDARD moduliai kiek gruoblėto ar lengvai matinio stiklo, kuris pagerina modulio efektyvumo savybes, bet tuo pačiu kiek labiau traukia dulkes. Rėmas – dar viena priežastis joms užsilaikyti ilgiau. Stiklo-stiklo moduliai SOLID Pro ir BIFACIAL yra visiškai lygaus stiklo ir dar padengti specialia danga, kad nekibtų dulkės. Jeigu modulis berėmis, tai net nėra už ko dulkėms užkibti. Taigi, jeigu gyvenate nedidelio dulkėtumo vietovėje, valyti (ar bent pasižiūrėti ar nėra didelių nešvarumų) pakanka pora kartų per metus.
Jeigu gyvenate netoli dulkėto žvyrkelio, dėmesio reiktų skirti daugiau, negu vidutiniam saulės elektrinės savininkui. Daugiau dėmesio reiktų skirti ir po didesnių gaisrų apylinkėse.
Saulės moduliai yra standartizuoti gaminiai, todėl privalo praeiti daugybę standartizuotų bandymų. Vienas iš tokių bandymų yra krušos. Krušos bandymo metu bandoma standartizuotais ledo gabalėliais atakuoti modulį ir, jeigu po bandymo ant modulio nėra matomų pažeidimų, reiškia, kad modulis atitinka standartus ir jam suteikiama atitikties deklaracija.
Krušos bandymas yra 6 lygių. Saulės moduliams dažniausiai užtenka pirmojo. Jo metu saulės modulis atakuojamas 25 mm skersmens 23 m/s (82 km/h) greičiu 7,53 g ledo gabaliukais 11 kartų į skirtingas modulio vietas. 6 lygio testas jau būtų su 75 mm skersmens 203 g 39,5 m/s (142 km/h) ledo gabalėliu. Na toks krušos gabalėlis turbūt ir betoną pramuštų.
Kadangi krušos didesniais negu 25 mm ledukais būna ypač retai, saulės modulių gamintojai, jeigu ir daro tokį testą, dažniausiai apsiriboja pirmuoju testo lygiu. Apsiribojome ir mes. Ir galime garantuoti, kad, jeigu jūsų saulės elektrinę tranko 25 mm skersmens ledukai 23 m/s greičiu, galite būti ramūs tiek su STANDARD, tiek su Solid PRO moduliais. Solid PRO teoriškai praeitų ir 2 testo lygį (35 mm, 20 g, 27 m/s), o gal net ir 3 (45 mm, 43 g 30 m/s). Bet jeigu iš dangaus krenta 6 krušos bandymo lygio 7,5 cm skersmens 200 g ledukai, tai savo saulės elektrinę galite pamiršti. Taip pat, kaip ir automobilio stiklus.
Jeigu nenorite sukti galvos sau dėl saulės elektrinės priežiūros, patikėkite šį darbą mums. Parašykite mums laišką [email protected] ir mes viskuo pasirūpinsime už jus.
Jeigu montavome ne mes:
1. Įvertiname pačios elektrinės būklę ir jos veikimą. Pateikiame defektinį aktą, kas sumontuota ne pagal technologiją (atstumai tarp modulių, konstrukcijos ir laikiklių leistinų atstumų patikra nuo stogo kraštų ir saulės modulių). Pateikiamas bendras apžiūros aktas su defektais jei tokie yra.
Kas įeina į priežiūra vieną kartą per metus:
1. Elektrinės patikra termovizoriaus pagalba.
2. Elektros instaliacijos patikra vadovaujantis saugos eksploatuojant elektros įrenginius, elektros įrenginių įrengimo bendrosiomis ir bendrosiomis gaisrinėmis saugos taisyklėmis.
3. Namo elektros instaliacijos vizualinė patikra (pateikiamas defektinis aktas)
4. Elektros instaliacijos elektrofizikiniai matavimai (kintamosios ir nuolatinės srovės kabelių izloliacijos, pereinamų kontaktų, elektrinės įžeminimo kontūro varžų matavimai), pateikiamas elektrofizikinių matavimų bandymų protokolas.
5. Inverterio ir namo įvadinio automatinio jungiklio suveikimo patikrinimas (pateikiamas bandymo protokolas)
6. Įtampos svyravimų patikra ir analizė. Kiekvienos fazės matavimas. Pateikiamas įtampos svyravimų grafikas. Jei įtampos svyravimai neatitinka nustatytų normų suruošiame defektinį aktą.
7. Nuotolinis saulės elektrinės monitoringo stebėjimas ir analizavimas, jei įrengtas monitoringas, ne rečiau kaip kartą per savaitę.
Visi elektrofizikiniai matavimai atliekami su metrologiškai patikrinta įranga.
Smulkus elektros instaliacijos remontas atliekamas už papildomą mokestį.
Saulės elektrinės modulių plovimas už papildomą mokestį. Jei sumontuotas stiklas stiklas plovimas nebūtinas.
05Saulės moduliai - saulės elektrinės pagrindas
Saulės moduliams STANDARD (Ekonominis saulės elektrinės variantas) suteikiame 20 metų garantiją, 80 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų. Monokristaliniai (juodi) saulės moduliai – 325-330 W galingumo ir polikristaliniai (mėlyni) – 280 W galingumo. Išmatavimai (mm) 1665 x 1005 x 35, svoris 18 kg, priekis 3,2 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė iš polimero, aliuminio rėmas. Aliuminio rėmas gali būti ir juodas. O visiškai juodas modulis vadinamas FULLBLACK. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 1600 Pa / 3600 Pa (su 1,5 karto tolerancija). Kontaktų dėžutės 3 plastmasinės, IP 68 ventiliuota. Degumo klasė II.
Saulės moduliai STANDARD yra sertifikuoti TUV NORD laboratorijoje ir atitinka IEC 61215 ir IEC 61730 standartus.
Dvigubo stiklo moduliai Solid PRO – jiems garantija 30 metų, o efektyvumo garantija – 87 proc. po 30 metų. Monokristaliniai juodi saulės moduliai SOLID Pro – 320 W galingumo (efektyvumas 18,79 %), polikristaliniai (mėlyni) – 275 W galingumo (efektyvumas 16,14 %), teigiamas nuokrypis +5 %. Išmatavimai (mm): 1695 x 1005 x 7,1; svoris 28 kg, priekis ir nugarėlė 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 1600 Pa / 5330 Pa, kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos. Degumo klasė A. Berėmis.
Dvigubo stiklo modulis su juodu rėmu - SOLID BLACKSTAR. Šis modulis lengvesnis (22 kg), nes tiek nugarėlei, tiek priekiui naudojamas 2 mm storio stiklas.
Saulės moduliai SOLID Pro yra sertifikuoti TUV NORD laboratorijoje ir atitinka IEC 61215 ir IEC 61730 standartus.
Dvipusiai moduliai SOLID Bifacial surenka ne tik tiesioginę saulės šviesą, bet ir jos atspindžius nuo žemės ar stogo. Naudojama technologija leidžia ne tik padidinti sugeneruotos elektros energijos kiekį, bet ir prailgina elementų tarnavimo laiką.
Dėl šios technologijos moduliai gali generuoti iki 25% daugiau elektros. Priekinė pusė - 320 W galios, kartu su nugarinės dalies generacija - iki 400 W, priklauso nuo sąlygų.
Techninės šių modulių charakteristikos tokios pat kaip saulės modulių SOLID Pro.
05Nuo ko pradėti?
Įvertinsime Jūsų situaciją
Pateiksime asmeninį pasiūlymą
Nubraižysime elektrinę ir gausime leidimus
Įrengsime ją bei sutvarkysime visus formalumus