Siunčiami duomenys …

01Saulės jėgainės verslui

Kodėl saulės jegainės iš SoliTek?

Įsirengę saulės jėgainę sutaupysite išlaidoms elektros energijai ir formuosite socialiai atsakingo verslo įvaizdį. Mes siūlome jums saulės jėgaines su lietuviškais saulės moduliais (stiklas stiklas saulės moduliams suteikiama 30 metų garantija) pagamintus savo SoliTek gamykloje Vilniuje, o kitą įrangą pasirenkame pagal kiekvieną projektą. Atliekame įvairaus dydžio saulės jėgainių projektavimo darbus ir sutvarkome arba paruošiame visus dokumentus ESO, VERT, LEA  ar APVA. 

Nesvarbu, kokį elektros gamintojo ar gaminančio vartotojo statusą planuojate, turime sprendimų visais atvejais. Jeigu esate įmonės, kuriai ypatingai svarbu nenutrūkstamas elektros tiekimas, atstovas, rekomenduojame planuoti ne tik saulės jėgainę, bet ir bateriją SoliTek NOVA.

Turime 11 montavimo komandų ir 5 elektrinių priežiūros specialistus, kas leidžia mums operatyviai ne tik įrengti įvairaus dydžio saulės jėgaines, bet ir operatyviai reaguoti atisradus sutrikimams visoje Lietuvoje. 

Saulės jėgainės leidžia taupyti

Saulės jėgainės leidžia taupyti

100 kW galios saulės jėgainė Lietuvoje gali per metus pagaminti apie 100 000 kWh žalios elektros energijos. Tiek mažiau jums reikės jos pirkti iš elektros tiekėjo.

Atsiperkanti investicija

Atsiperkanti investicija

Kuo didesnė saulės jėgainė, tuo mažesnė 1 kW kaina. Didesnės saulės jėgainės per metus gali atnešti ir 20-25 proc. investicijos grąžą.

Saulės jėgainė ir įvaizdžio dalis

Saulės jėgainė ir įvaizdžio dalis

Įmonės, kurios įsirengia saulės jėgaines, parodo savo požiūrį į supančią aplinką. Juk jums rūpi ne tik jūsų verslo sėkmė, bet ir aplinkosauga? 

Gaminame saulės modulius ir baterijas, montuojame saulės jėgaines

Saulės jėgaines siūlome tik su mūsų - SoliTek gaminamais saulės moduliais, todėl turime

Gaminame saulės modulius ir baterijas, montuojame saulės jėgaines

Saulės jėgaines siūlome tik su mūsų - SoliTek gaminamais saulės moduliais, todėl turime įvairių saulės jėgainių variantų - nuo ekonominio sprendimo iki technologiškai pažangiausio šiuo metu - su dvipusiais saulės moduliais Bifacial. Saulės jegainės efektyviam darbui didžiulę įtaką turi ir jėgainės montavimo darbai. O kas gali žinoti geriau, kaip montuoti saulės modulius už tuos, kurie juos pagamino?

Platus saulės modulių pasirinkimas, atnaujinta įranga, sertifikuota produkcija, atestuoti specialistai ir nuodugni kokybės kontrolė nuo pirmo žingsnio - pagrindinės priežastys, kodėl savo saulės jėgainės įrengimą galite ramiai patikėti mums. Mes kasdien dirbame tam, kad saulės jėgainės būtų kokybiškos, efektyvios ir ilgaamžės. O tai kartais lemia labai mažos detalės. Detalės, į kurias mes visada atkreipiame dėmesį.

03Arčiau Jūsų

Vilniuje - saulės modulių ir baterijų gamyklos

04Montavimo sprendimai

Kokius saulės jėgainių montavimo būdus siūlome?

Sėkmės istorijos - saulės jėgainės verslui

2022 metais įsirengę 500 kW galios saulės jėgainę sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. 2023 metais įmonėje iš viso įrengta 1,4 MW galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta įmonė SoliTek.

Projekto mastas išsiskiria dydžiu

Energetinio neapibrėžtumo laikais, saulės elektrinių tinklas Lietuvoje sparčiai plečiasi. Vieną didžiausių žingsnių energetinės nepriklausomybės link žengė bendrovė „Skuba“, praėjusiais metais ant pagrindinės savo būstinės stogo įsirengę 500 kilovatų (kW) galios saulės elektrinę, kuri aprūpina pagrindinio prekių sandėlio Europoje metinį elektros poreikį.

2023 m. išsikeltas tikslas – padidinti esamą elektrinę papildomais 900 kW, taip užtikrinant mikroautobusų ir sunkiasvorio transporto servisų tinklo Lietuvoje elektros suvartojimą. Tuo tikslu ant Vilniuje įsikūrusios įmonės pagrindinės būstinės pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 MW galios saulės jėgainė.

Pirmąjį kartą bendradarbiavimą lėmė faktas, kad „SoliTek“ yra lietuviškų modulių gamintojai: „Garantija, įrengimo terminas ir galimybė greitai reaguoti į gedimus ir jų šalinimą buvo svarbiausi konkurso aspektai“, – tikina Erikas Krasauskas, bendrovės „Skuba“ NT priežiūros skyriaus vadovas. Jo teigimu, ne ką mažiau svarus argumentas buvo „SoliTek“ gaminamų modulių kokybė, efektyvumas bei ilgaamžiškumas.

Sėkmės istorijos - saulės jėgainės verslui
Saulės jėgainė įmonei įrengta 40 metrų aukštyje

Saulės jėgainė įmonei įrengta 40 metrų aukštyje

2024 m. ant AB „Jonavos grūdai“ elevatoriaus stogo įrengta 500 kW galios saulės jėgainė. Tai buvo neeilinis ir itin sudėtingas projektas – pirmiausia, dėl kilusių iššūkių, kuriuos teko įveikti saulės elektrinės projektavimo ir montavimo komandoms.

40 metrų pastato aukštis, tai, kad ant jo nėra parapetų – stogo komponentų, užtikrinančių geresnę apsaugą nuo aplinkos poveikio – ir vėjuota vieta kėlė daug sunkumų: nuo medžiagų užkėlimo ant stogo iki to, kad suprojektuota elektrinė atlaikytų dideles vėjo apkrovas ir nepažeistų stogo dangos konstrukcijos dėl papildomo svorio.

Dar vienas SoliTek kilęs iššūkis – darbas degioje aplinkoje. Grūdų dulkės yra itin degios, o prie tam tikros koncentracijos net ir sprogios. Į tai komanda atsižvelgė ir iš anksto apmokė savo personalą, kaip taisyklingai elgtis. Buvo naudojami specialūs įrankiai, nuo kurių neskrenda žiežirbos pjovimo ar kito darbo metu. Be to, svarbiausia - buvo pasirinkti nedegūs A degumo klasės SoliTek stiklas/stiklas saulės moduliai BLACKSTAR. Jų ant vieno didžiausių Lietuvoje grūdų elevatororiaus pastatų įrengta net 1185 vnt.

Saulės jėgainės įmonėms turi tarnauti bent 30 metų

Saulės jėgainės yra ilgalaikė investicija, kuri leis sėkmingai naudoti sutaupytą energiją savo įmonės reikmėms. Norint kokybiškai veikiančios saulės jėgainės, ypatingas dėmesys yra skiriamas stogui ir jo dangos būklei.

Tai jokiu būdu nereiškia, kad tik naujos statybos pastatai gali būti tinkami saulės jėgainėms. Priešingai – problemų nekyla, kai saulės jėgainės montuojamos ant senų pastatų stogų. Senesnių namų stogai atlaiko didesnį svorį. Didesnė problema yra naujų pastatų stogai ir jų galimybės atlaikyti papildomą svorį. Bet ir tokiems klientams „SoliTek“ jau turi sprendimą – saulės jėgainė su specialia sistema, kuriai nereikalingas balastas.

Saulės jėgainių įrengimu verslo įmonėms rūpinasi atskiras „SoliTek“ padalinys, kuris vysto tiek stambius, tiek mažesnius saulės jėgainių projektus. Patyrę specialistai konsultuoja įmones, priimant sprendimus visuose projekto įgyvendinimo etapuose: padeda parinkti tinkamą elektrinės dydį, įvertina turimą elektros tinklą, parengia elektrinės projektą, taip pat užtikrina jėgainės priežiūrą ateityje.

Saulės jėgainės įmonėms turi tarnauti bent 30 metų
LEA parama saulės jėgainėms iki 500 kW

LEA parama saulės jėgainėms iki 500 kW

Saulės elektrinių projektams įgyvendinti iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „Naujos kartos Lietuva“ lėšų 2024 kovo mėnesį skirta 62 mln. eurų. Paramos kvietimų priemones administruoja Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Šiuo metu aktyvus kvietimas smulkiems verslams ir ūkininkams teikti paraiškas saulės jėgaines iki 500 kW įsirengti. Paramos dydis bus skaičiuojamas nuo fiksuoto dydžio - 1073 EUR už 1 kW saulės jėgainės galios. 

Parama bus teikiama gamintojams savo ar ūkio poreikiams ir gaminantiems vartotojams. Gamintojai gali parduoti elektrą ir vartoti savo reikmėms, o gaminantys vartotojai – tik vartoti savo poreikiams. Kartu su paraiška teikiamos elektrinės prijungimo sąlygos gamintojams arba įsipareigojimas pastatyti saulės jėgainę, kai planuojama įrengtoji galia ne didesnė kaip 100 kW, o leistina atiduoti į tinklą galia lygi nuliui.  

Paramą gali gauti: 
• Labai mažos, mažos įmonės registruotos ne trumpiau nei 1 metus iki paraiškos pateikimo
Ūkininkai, kurių ūkiai iki paraiškos pateikimo ne trumpiau nei 1 metus įregistruoti Ūkininkų ūkių registre
• Atsinaujinančių išteklių energijos ir piliečių energetikos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės ir (arba) savivaldybių valdomos įmonės
Paramos dydis:
• Labai mažoms, mažoms įmonėms, ūkininkams valstybė kompensuos 35 proc. sumos nuo fiksuoto įkainio (1073 EUR už 1 kW) arba 375,5 EUR už kW
• Energijos ir piliečių energetikos bendrijoms valstybė kompensuos iki 45 proc. sumos nuo fiksuoto įkainio (1073 EUR už 1 kW) arba 429,2 EUR už kW

Kvietimas teikti paraiškas akktyvus iiki 2024 rugsėjo 6 d. arba kol bus išnaudota paramai skirta suma.

Netrukus planuojamas ir kvietimas teikti paraiškas individualiems kaupimo įrenginiams įsirengti beveik 6 mln. EUR sumai.

Lengvatinė paskola saulės jėgainėms įsigyti: palūkanos – vos 1%

INVEGA paskelbė apie naują priemonę juridiniams asmenims, norintiems įsirengti saulės jėgainę arba įsigyti dalį saulės parko. Finansavimui skirta 549 mln. Eur plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšų ir 23 mln. Eur Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų:

•Viešajam juridiniam asmeniui gali būti suteiktas iki 100 proc. finansavimas

•Privačiam juridiniam asmeniui gali būti suteiktas iki 80 proc. finansavimas (priklauso nuo įmonės dydžio ir tipo)

Paskolos laikotarpis: iki 15 metų, kai paskolos gavėjas siekia įrengti, statyti ir (ar) įsigyti saulės jėgainę arba saulės parko dalį.

Paskolą ar jos dalį galima grąžinti anksčiau be jokių papildomų mokesčių.

Palūkanų norma:

•Metinė palūkanų norma nustatoma kaip kintamos palūkanos: 1 proc. + 6 mėn. EURIBOR.

•Metinė palūkanų norma negali viršyti 3 proc.

Finanavimą administruoja INVEGA

Lengvatinė paskola saulės jėgainėms įsigyti: palūkanos – vos 1%

05Nuo ko pradėti

Susisiekite, o visais kitais dalykais pasirūpinsime mes

01 Įvertinsime jūsų saulės jėgainės galimybes

Įvertinsime jūsų saulės jėgainės galimybes

02 Pateiksime saulės jėgainės komercinį pasiūlymą

Pateiksime saulės jėgainės komercinį pasiūlymą

03 Apžiūrėsime jėgainės vietą

Apžiūrėsime jėgainės vietą

04 Įrengsime saulės jėgainę ir prijungsime prie ESO tinklo

Įrengsime saulės jėgainę ir prijungsime prie ESO tinklo