01Saulės moduliai iš SoliTek
Lietuviški saulės moduliai
Stiklas stiklas saulės moduliai. 30 metų garantija
Visi SoliTek Lietuvoje gaminami stiklas stiklas saulės moduliai yra dvipusio veikimo ir vadinami Bifacial. Tokie saulės moduliai renka ne tik tiesioginę šviesą, bet ir jos atspindžius nuo žemės ar stogo. Dėl dvipusio veikimo technologijos saulės modulių elektros generacija per metus gali pakilti ir iki 45 proc. Bet tai įmanoma tik su papildomais techniniais sprendimais. Standartinėmis lauko sąlygomis sumontuotos saulės elektrinės su stiklas stiklas saulės moduliais ant žemės dvipusės generacijos (dar vadinama Albedo) efektas gali siekti iki 25 proc. daugiau elektros iš 1 kW saulės elektrinės.
Stiklas stiklas moduliai lėčiau degraduoja, generuoja daugiau elektros, geriau absorbuoja išskaidytą šviesą, juos galima montuoti vertikaliai (geriau rytai-vakarai kryptimis), naudoti kaip triukšmo slopinimo sienos elementą arba bet kuriuo kitu įprastu montavimo būdu.
Stiklas stiklas saulės moduliai parduodami su 30 m. veikimo garantija ir 87 proc. efektyvumo garantija po 30 m. Stiklas stiklas saulės moduliai gali būti ir su didesnio šviesos pralaidumo (iki 60 proc.) sprendimu. Tokie moduliai dažniausiai naudojami ten, kur reikia daugiau šviesos, pvz. šiltnamiams ar terasoms ir gaminami tik pagal individualų užsakymą.
Visi SoliTek stiklas stiklas saulės moduliai yra dvipusio veikimo, su BIFACIAL celėmis, sujungtais 9 busbarais. SoliTek stiklas stiklas saulės moduliai yra atsparūs amoniako poveikiui, druskai, dulkėms, yra 99 proc. perdirbami ir sertifikuoti TUV NORD laboratorijoje, atitinka IEC 61215, IEC 61701:2011, IEC 61730-1 ir IEC 61730-2 standartus bei sertifikuoti Cradle to Cradle inovacijų instituto kaip ekologiškiausi fotovoltiniai saulės moduliai pasaulyje.


Populiariausi lietuviški stiklas stiklas saulės moduliai
- SOLID Bifacial - berėmiai stiklas stiklas saulės moduliai, 3 mm grūdinto stiklo - tiek priekinio, tiek nugarėlės. Saulės modulis gali būti tiek visiškai juodas, tiek dalinai permatomas, priekinis stiklas padengtas anti-dust danga;
- BLACKSTAR - visiškai juodi saulės moduliai, dar vadinami full black su juodu aliuminio rėmu, 2 mm stiklas tiek priekinis, tiek nugarėlės, priekinis padengtas antirefleksine danga);
- SOLID Solrif® - SOLID Bifacial saulės moduliai, 3 mm stiklo su specialiais SOLRIF laikikliais, kurie leidžia saulės modulius montuoti vietoje stogo dangos.
- SOLID AGRO - padidinto šviesos pralaidumo saulės moduliai, skirti šiltnamiams ir terasoms buvo pristatyti 2022 sausį. Nors panašaus tipo modulius esame ir gaminę anksčiau, naujasis produktas žymiai geriau "subalansuotas".
Stiklas stiklas saulės moduliai - be toksinių medžiagų


Stiklas stiklas saulės moduliai - SOLID BIFACIAL
Dvipusiai stiklas stiklas saulės moduliai SOLID Bifacial – 370 W galingumo (efektyvumas 19,92 %), teigiamas nuokrypis +5 %. Išmatavimai (mm): 1770x1049x7,1, svoris 30 kg, priekis ir nugarėlė 3 mm grūdinto stiklo, padengto specialia dulkes atstumiančia danga. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 5400/10500 Pa, kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos. Degumo klasė A. Be aliuminio rėmo.
Saulės moduliai Solid Bifacial. Duomenų lapas
Užsukite čia, jeigu smalsu, kaip veikia, atrodo, sveria ir gamina elektros energijos (ir kiek tai skiriasi nuo prognozės) 10 kW saulės elektrinė su Solid Bifacial saulės moduliais.
Visiškai juodi dvipusiai stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR
Pagrindinis skirtumas nuo SOLID BIFACIAL saulės modulių - plonesnis ir kitokios faktūros stiklas, tiek nugarėlės, tiek priekio. Ir rėmas. Tokį fotovoltinį saulės modulį paprasčiau montuoti negu berėmį. Šiuo metu BLACKSTAR saulės modulio efektyvumas nežymiai didesnis negu SOLID BIFACIAL - visa tai dėl priekinio stiklo matinės struktūros ir jo padengimo antirefleksine danga. Gamybos metu saulės modulio techniniai tarpai tarp saulės elementų uždažomi juodai. Taip prarandama dalis atspindžių į nugarinę modulio pusę, bet dėl šio sprendimo BLACKSTAR saulės moduliai yra visiškai juodi. Net ir rėmas. Tuo pačiu išlaiko visas stiklas stiklas saulės moduliams būdingas charakteristikas.
Rinkai pristatyti 2020 metais saulės moduliai BLACKSTAR šiuo metu gaminami 370 W galingumo (efektyvumas 19,57 %), teigiamas nuokrypis +5 %. Išmatavimai (mm): 1782x1061x35; masė 24 kg, priekis ir nugarėlė 2 mm stiklo, padengto antirefleksine danga. Kiek mažesnis atsparumas negu berėmių - maksimalios vėjo / sniego apkrovos 3600 Pa / 6100 Pa, kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos. Degumo klasė A. Su juodu rėmu. Full black kategorijos.


Saulės modulių SOLID Bifacial ir BLACKSTAR skirtumai
Pagrindiniai skirtumai: priekinis stiklas (apie tai - kiek žemiau), rėmas, masė, efektyvumas ir skirtingos priekinio stiklo dangos. Berėmiai moduliai Solid Bifacial padengti specialia danga, dėl kurios savybių pasižymi geresniu savaiminiu nusivalymu. Saulės modulių su rėmu BLACKSTAR stiklas yra matinis ir padengtas jau visiškai kita - antirefleksine danga.
Solid Bifacial stiklas yra blizgus ir skaidrus, lengvai permatomas. Fotovoltinių modulių BLACKSTAR stiklas yra su minimaliu grūdėtumu - matiniu efektu - toks stiklas leidžia saulės elementams geriau absorbuoti šviesą, bet tuo pačiu turi daugiau galimybių užsilaikyti nešvarumams. Galinis BLACKSTAR stiklas yra dalinai dažytas juodai, todėl iš priekinės pusės modulis atrodo visiškai juodas ir yra priskiriamas full black kategorijai. Berėmiai moduliai kiek atspindi saulės šviesą, bet, kadangi galinis stiklas nėra dalinai dažytas, galinė pusė kiek efektyvesnė negu saulės modulių su rėmu BLACKSTAR.
Atsparumas apkrovoms - SOLID Bifacial yra storesnio stiklo, tad išlaiko ir didesnes apkrovas.
Saulės modulių stiklų skirtumai
SoliTek gaminami stiklas stiklas berėmiai saulės moduliai SOLID Bifacial ir ant jų esančios dulkės ir kitos apnašos nusivalo efektyviau nei nuo rėmus turinčių modulių BLACKSTAR ar Standard.
SoliTek stiklas stiklas berėmiai moduliai yra pagaminti iš lygaus („float“) stiklo, tuo tarpu rėminiai moduliai BLACKSTAR yra gaminami iš mikro struktūrą turinčio stiklo („patterned“), dėl kurio saulės modulis yra nominaliai galingesnis ir teoriškai veikia efektyviau, bet užlaiko mikro dulkes ant paviršiaus, todėl net ir saulėtą dieną gali mažiau efektyviai veikti, nei lygų („Float“) stiklą turintis saulės modulis, nes jis būna fiziškai švaresnis.
Efektyviausiai saulės moduliai nusivalo, kai pasvirimo kampas yra didesnis negu 35 laipsniai.
Esant dideliam snygiui ir temperatūrų skirtumams bei svyravimams, sniegas užsilaiko už tarpų esančių tarp modulių ir keičiantis temperatūrai sniego paklotas didėja, taip pat gali susiformuoti ledas, prišąlantis tiek prie modulio tiek prie jį laikančios konstrukcijos.
Esant teigiamai temperatūrai, lygų stiklą („float“) turintys saulės moduliai efektyviau pašalina ledą ir sniego sankaupas ir greičiau savaime nusivalo, nei saulės moduliai turintys struktūruotą („patterned“) stiklą, todėl, kad nėra papildomų kliūčių už kurių strigtų sniegas ar ledo gabalai ir šiek tiek atitirpęs sniegas nučiuožia lygiu modulio paviršiumi nuo modulio.


Stiklas stiklas saulės moduliai vietoj stogo dangos - SOLID Solrif
Saulės moduliai, skirti montuoti vietoje stogo dangos yra tie patys SOLID Bifacial tik su specialiais laikikliais SOLRIF. Pagal užsakymą gaminami ir visiškai juodi moduliai full black arba iš matinio priekinio stiklo, padengto antirefleksine danga.
Prie kiekvieno saulės modulio dar gamykloje prijungiamos detalės, kurios leidžia montuojant ant stogo jungti modulius tarpusavyje tarsi čerpes. Grioveliai ir specialios gumos palengvina montavimą ir padeda išvengti nuotėkio tarp saulės modulių. Saulės elektrinės montavimo darbai iš principo panašūs kaip dengiant stogą bet kokia paprastesne stogo danga – saulės modulius nežymiai užleidžiant vieną ant kito ant specialių laikiklių.
Monokristaliniai FULL BLACK saulės moduliai SOLID Solrif – 370 W galios (efektyvumas 18,04 %), teigiamas nuokrypis +5 %. Išmatavimai (mm): 1820x1081x17; svoris 35 kg, priekis ir nugarėlė 3 mm grūdinto stiklo, padengto specialia dulkes atsumiančia danga. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 3600 Pa / 9100 Pa, kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos. Degumo klasė A. Specialus rėmas saulės elektrinėms vietoje stogo dangos montuoti.
Tvirtininmo sistemos Solrif sistemos gamintojas Ernst Schweizer AG suteikė saulės moduliams SOLID Solrif savo kokybės atitikties sertifikatą. Prie šios sistemos SoliTek ir Ernst Schweizer kartu dirbo ne vienerius metus, tad šiandien kartu su partneriais garantuojame nepriekaištingą sistemos kokybę.
Saulės moduliai su plastiko nugarėle STANDARD
Saulės moduliams STANDARD suteikiame 20 metų garantiją, 84,8 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų. Monokristaliniai saulės moduliai nuo 2022 m. kovo – 365 W galingumo. Išmatavimai (mm) 1765x1048x35, svoris 20 kg, priekis 3,2 mm grūdinto stiklo, padengto antirefleksine danga, nugarėlė iš polimero, aliuminio rėmas. Aliuminio rėmas juodas. Maksimalios vėjo / sniego apkrovos 3600/5400 Pa. Kontaktų dėžutės 3 plastmasinės, IP 68 ventiliuotos. Degumo klasė C.
Yra kelios versijos šių saulės modulių - su halfcut celėmis ir juoda plėvele, su halfcut celėmis ir balta plėvele - jie, beje efektyviausi (didžiausia galia) ir pilnomis celėmis bei juoda plėvele. Privatiems klientams dažniausiai siūlome pirmąjį variantą - visiškai juodą (full black) saulės modulį su halfcut celėmis ir juoda plėvele.
Priekinis modulio stiklas - matinis, su minimalia faktūra, kaip ir BLACKSTAR, o tai leidžia geriau absorbuoti šviesos atspindžius. Būtent dėl to šio fotovoltinio modulio efektyvumas didesnis už savo kolegų. Efektyviausias elektros energijos generavimo prasme yra saulės moduliai su balta plėvele. Vien dėl to, kad toks modulis saulėtą dieną mažiau įkaista. O kuo mažiau įkaista, tuo daugiau elektros energijos gamina. Bet saulės moduliai su balta plėvele ant stogo žiūrisi prasčiau negu visiškai juodas saulės modulis, tad tie papildomi 5 W iš saulės modulio beveik niekada nenusveria visiškai juodos išvaizdos. Tad full black renkasi dauguma žmonių.
Visi saulės moduliai STANDARD yra sertifikuoti TUV NORD laboratorijoje ir atitinka IEC 61215 ir IEC 61730 standartus.


Stiklas stiklas saulės moduliai ir STANDARD. Skirtumai
Visų pirma – vien iš pavadinimo aišku, kad stiklas stiklas saulės moduliai turi stiklą iš abiejų saulės celių pusių, STANDARD saulės modulių nugarinėje pusėje yra polimero plėvelė. O tai leidžia stiklas stiklas saulės modulius gaminti galinčius generuoti elektros energiją iš abiejų pusių, ko niekada nepavyktų, jeigu vietoj galinio stiklo būtų plėvelė.
Saulės modulio ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelės įtakos turi laminavimo plėvelė, kurią sunku pamatyti plika akimi. Laminavimo plėvelė, naudojama saulės moduliuose, sujungia elementus ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. Etileno-kovinilacetato (EVA) pagrindu sukurtos plėvelės iki šiol yra dominuojančios saulės modulių gamyboje, bet ne todėl, kad pasižymi geriausiomis savybių kombinacijomis, o dėl ekonomiškumo. Šią plėvelę turi mūsų gaminami moduliai STANDARD.
Stiklas stiklas saulės modulių gamyboje naudojame POE plėvelę. Tiek SoliTek R&D, tiek POE plėvelės gamintojai, tiek universitetai atliekantys fotoelektros technologijų tyrimus, užtikrintai teigia, kad saulės moduliai su POE laminavimo plėvele pasižymi geresniu našumu ir efektyvumo išlaikymu nei saulės moduliai su EVA plėvele. Saulės moduliai su POE plėvele palyginti EVA plėvelę turinčiais saulės moduliais:
- Geriau išlaiko tūrio parametrus;
- Sumažina srovės nuotėkį;
- Nepraleidžia vandens garų (WVTR);
- Didesnio dielektrinio stiprio;
- Spalvinių pokyčių minimumas;
- Turi didesnį atsparumą UV spinduliams;
- Mažesnė degradacija (PID);
- Didesnė energijos gamyba ir efektyvumas;
- Ilgesnis tarnavimo laikas.
Kiti reikšmingesni skirtumai:
- Bifacial celių naudojimo galimybė, saulės modulių degradacija, elektros generacija, teorinis tarnavimo laikas, veiklos garantijos, efektyvumo garantijos, degumo klasė - visada bus stiklas stiklas saulės modulių naudai.
- Saulės moduliai su plėvele vietoj galinio stiklo pranašesni tik dėl kainos ir mažesnės gaminio masės.
Saulės modulių gamybos kokybės kontrolė
SoliTek saulės modulių gamykla atnaujino įrangą 2020 metais. Saulės modulių gamyboje naudojame tik atsinaujinančią energiją, tad saulės moduliai jau gimsta maksimaliai draugiški gamtai.
Visas modulio gamybos procesas pradedant nuo pirmo saulės elemento įvažiavimo į konvejerį iki pilnai veikiančio saulės modulio pagaminimo užtrunka apie pusantros valandos. Kaip modulis veikia, ar saulės elementai sudėti teisingai ar nėra įskilę elementai, ar jie gamina reikalingą elektros energiją, kokia galutinė saulės modulio galia per visą procesą tikrinama 6 kartus. Visi testai yra skirtingi, bet būtent jie leidžia pastebėti visus galimus nuokrypius nuo standarto.
Kiekvienas saulės modulis iš konvejerio išvažiuoja su unikaliu numeriu, pagal kurį mes galime visada žinoti ne tik kur jis atsidūrė, bet ir peržiūrėti dar kartą visus testus, mes visada žinome, kada ir kas šį modulį pagamino, kokios jo charakteristikos ir kokia jo buvo nominali galia prieš išvažiuojant iš gamyklos, kas jį įsigijo ir koks automobilio, išvežusio užsakymą valstybinis numeris.
Nuodugni kokybės kontrolė kiekviename žingsnyje leidžia mums užtikrinti, kad iš SoliTek saulės modulių gamyklos Vilniuje pas klientus išvyksta tik nepriekaištingos kokybės saulės moduliai.


SoliTek saulės modulių gamykla. Pamatykite
2020 m. pavasarį atnaujinome saulės modulių gamybos liniją - tai padėjo mums praplėsti gaminamų saulės modulių asortimentą ir užtikrinti modulių gamybos procesų kokybę, padidinti gamybos apimtis bent dvigubai. Kviečiame virtualiai pažiūrėti į naujausią SoliTek saulės modulių gamybos liniją ir visas gamybos patalpas.
Negalite išsirinkti saulės modulių savo saulės elektrinei?
Užsukite į mūsų namų rubriką, palikite užklausą ir mes atsiųsime pasiūlymą saulės elektrinei vietoje stogo dangos arba pasiūlymą saulės elektrinei su 3 skirtingais saulės moduliais ant žemės ar ant jūsų namo stogo dangos: berėmiais SOLID Bifacial, visiškai juodais (Full black) saulės moduliais BLACKSTAR arba visiškai juodais (Full black) STANDARD.
