const loadJson = (languageKey: string): Promise => { return new Promise((res, rej) => { import(`../assets/i18n/-messages.json`).then((data) => { res(data?.default); }); }); };
Siunčiami duomenys …

01Gaminama Lietuvoje

Lietuviški saulės moduliai

Mūsų geriausi - stiklas stiklas saulės moduliai

Mūsų geriausi - stiklas stiklas saulės moduliai

Suteikiame 30 metų veikimo ir 30 metų efektyvumo garantiją

Visi SoliTek Lietuvoje gaminami stiklas stiklas saulės moduliai yra dvipusio veikimo ir vadinami Bifacial. Standartinėmis lauko sąlygomis sumontuotos saulės elektrinės ant žemės su šiais moduliais dvipusės generacijos nauda gali siekti iki 25 proc. 

Stiklas stiklas moduliai lėčiau degraduoja, generuoja daugiau elektros, absorbuoja išskaidytą šviesą, juos galima montuoti vertikaliai (geriau rytai-vakarai kryptimis), naudoti kaip triukšmo slopinimo sienos elementą arba bet kuriuo kitu įprastu montavimo būdu.

Lietuviški stiklas stiklas saulės moduliai parduodami su 30 m. veikimo garantija ir 87 proc. (BLACKSTAR - 90 proc.) efektyvumo garantija po 30 m.

Stiklas stiklas saulės moduliai yra atsparūs amoniako ir druskų poveikiui. Jie yra 99 proc. perdirbami ir sertifikuoti TUV NORD laboratorijoje, atitinka IEC 61215, IEC 61701:2011, IEC 61730-1 ir IEC 61730-2 standartus bei Cradle to Cradle inovacijų instituto kaip ekologiškiausi šiuo metu fotovoltiniai moduliai pasaulyje. Gavusi Vokietijos DIBt patvirtinimą, kad SoliTek saulės moduliai tinkami naudoti vietoj stogo dangos, SoliTek prisijungė prie elitinės saulės modulių gamintojų grupės, kurių saulės modulių saugumas pativrtintas.  

Suteikiame 30 metų veikimo ir 30 metų efektyvumo garantiją
Populiariausi lietuviški stiklas stiklas saulės moduliai

Populiariausi lietuviški stiklas stiklas saulės moduliai

 • SOLID Bifacial - berėmiai moduliai, 3 mm grūdinto stiklo - tiek priekinio, tiek nugarėlės. Yra visiškai juoda versija, tiek dalinai permatomas, priekinis stiklas padengtas anti-dust danga;
 • BLACKSTAR - visiškai juodi saulės moduliai, dar vadinami full black su juodu aliuminio rėmu, 2 mm stiklas tiek priekinis, tiek nugarėlės. Priekinis stiklas padengtas antirefleksine danga;
 • SOLID Solrif® - SOLID Bifacial saulės moduliai, 3 arba 2 mm storio stiklo su specialiais SOLRIF laikikliais, kurie leidžia montuoti vietoj stogo dangos.
 • SOLID AGRO - padidinto šviesos pralaidumo moduliai, skirti šiltnamiams ir terasoms.

Stiklas stiklas fotovoltiniai moduliai - be toksinių medžiagų

SoliTek stiklas stiklas saulės moduliai gaminami naudodami tik atsinaujinančią energiją (geoterminė sistema ir saulės elektrinė ant stogo, o trūkstamą energiją perkame tik iš žalios energijos tiekėjų). Norėdami palengvinti modulių perdirbimo procesą ateityje, sudėjome į SundaHus duomenų bazę informaciją apie gaminamų fotovoltinių modulių sudėtį. 
SundaHus statybinių medžiagų duomenų bazėje saugoma daugiau kaip 50 000 gaminių su detaliais duomenimis apie apie jų toksiškumą, medžiagų sudėtį, perdirbimo galimybes ir kt. Be SoliTek čia yra daugiau nei 10 kitų saulės modulių gamintojų, iš kurių tik SoliTek saulės moduliai turi aukščiausią A reitingą. A reitingas suteiktas už tai, kad atskleidžiami duomenys apie modulio gamyboje naudojamas medžiagas, sudėtyje nėra toksiškų medžiagų, o perdirbimo vertė ir nauda yra didelė.
Stiklas stiklas fotovoltiniai moduliai - be toksinių medžiagų
Berėmiai moduliai - SOLID BIFACIAL

Berėmiai moduliai - SOLID BIFACIAL

Dvipusiai berėmiai saulės moduliai SOLID Bifacial – 370 W galios:

 • Efektyvumas 19,92%,
 • Išmatavimai (mm): 1770x1049x7,1
 • Masė 30 kg
 • Priekis ir nugarėlė iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto specialia dulkes atstumiančia danga
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 5400/10500 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos
 • Degumo klasė A. Be rėmo

Užsukite čia, jeigu smalsu, kaip veikia, atrodo, sveria ir gamina elektros energijos (ir kiek tai skiriasi nuo prognozės) 10 kW saulės elektrinė su SOLID Bifacial berėmiais fotovoltiniais moduliais.

Full black saulės moduliai BLACKSTAR

Pagrindinis skirtumas nuo SOLID BIFACIAL saulės modulių - plonesnis ir kitokios faktūros stiklas, tiek nugarėlės, tiek priekio. Ir rėmas. Gamybos metu techniniai tarpai tarp saulės elementų uždažomi juodai. Taip prarandama dalis atspindžių į nugarinę modulio pusę, bet dėl šio sprendimo BLACKSTAR yra visiškai juodi. Net ir rėmas. 

Dvipusiai Top Con, N-type saulės moduliai BLACKSTAR yra 420 W galios:

 • Efektyvumas 21,51%
 • Išmatavimai (mm): 1722x1134x30
 • Masė 25 kg
 • Priekinis ir galinis stiklas 2 mm, padengtas antirefleksine danga
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 3600/8100 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos
 • Degumo klasė A
 • Juodas rėmas
 • Full black kategorijos
Full black saulės moduliai BLACKSTAR
SOLID Bifacial ir BLACKSTAR skirtumai

SOLID Bifacial ir BLACKSTAR skirtumai

Dėl moduliuose esančių skirtingų technologijų celių, BLACKSTAR moduliai yra efektyvesni ir galingesni.

Pagrindiniai vizualūs skirtumai: stiklo storis, rėmas, masė, efektyvumas ir skirtingos priekinio stiklo dangos. Berėmiai moduliai SOLID Bifacial padengti specialia danga, dėl kurios savybių pasižymi geresniu savaiminiu nusivalymu. Saulės modulių su rėmu BLACKSTAR stiklas yra matinis ir padengtas kita - antirefleksine danga. 

Solid Bifacial stiklas yra blizgus ir skaidrus, lengvai permatomas. Fotovoltinių modulių BLACKSTAR stiklas yra su minimaliu grūdėtumu - matiniu efektu. Toks stiklas leidžia saulės elementams geriau absorbuoti šviesą, bet turi daugiau galimybių užsilaikyti nešvarumams. Galinis BLACKSTAR stiklas yra dalinai dažytas juodai, todėl iš priekinės pusės modulis atrodo visiškai juodas ir yra priskiriamas full black kategorijai. Berėmiai moduliai  SOLID Bifacial kiek atspindi šviesą, bet, kadangi galinis stiklas nėra dažytas, galinė pusė yra efektyvesnė negu saulės modulių BLACKSTAR. 

SOLID Bifacial yra storesnio stiklo negu BLACKSTAR, todėl gali išlaikyt beveik dvigubai didesnes apkrovas.

Gamyboje naudojamų stiklų technoiloginiai skirtumai

SoliTek stiklas stiklas berėmiai moduliai yra pagaminti iš lygaus („float“) stiklo. Rėminiai moduliai BLACKSTAR yra gaminami iš mikro struktūrą turinčio stiklo („patterned“), kuris labiau užlaiko mikro dulkes ant paviršiaus. Todėl net ir saulėtą dieną gali mažiau efektyviai veikti, nei lygų stiklą turintis saulės modulis.

Efektyviausiai fotovoltiniai moduliai nusivalo, kai pasvirimo kampas yra didesnis negu 35 laipsniai.

Esant dideliam snygiui ir temperatūrų skirtumams bei svyravimams, sniegas užsilaiko už tarpų tarp saulės modulių. Keičiantis temperatūrai ir, jeigu sniego paklotas didėja, tarp modulių gali susiformuoti ledas, prišąlantis tiek prie modulio tiek prie jį laikančios konstrukcijos.

Esant teigiamai temperatūrai, lygų stiklą turintys fotovoltiniai moduliai efektyviau pašalina ledą ir sniego sankaupas, nes nėra papildomų kliūčių sniegui ir ledui užsikabinti.

Gamyboje naudojamų stiklų technoiloginiai skirtumai
Saulės moduliai vietoj stogo dangos - SOLID SOLRIF

Saulės moduliai vietoj stogo dangos - SOLID SOLRIF

Saulės moduliai, skirti montuoti vietoje stogo dangos yra tie patys SOLID Bifacial tik su specialiais laikikliais SOLRIF. Yra ir visiškai juodi moduliai full black arba iš matinio priekinio stiklo, padengto antirefleksine danga.

Prie modulio gamykloje prijungiamos detalės, kurios leidžia montuoti ant stogo tarsi čerpes. Grioveliai ir specialios gumos palengvina montavimą ir padeda išvengti nuotėkio. Saulės elektrinės montavimo darbai panašūs kaip dengiant stogą bet kokia įprasta stogo danga – saulės modulius nežymiai užleidžiant vieną ant kito ant specialių laikiklių.

 • Bifacial saulės moduliai SOLID Solrif 370 W galios 
 • Saulės modulio efektyvumas 18,04 %
 • Išmatavimai (mm): 1820x1081x17
 • Masė 35 kg
 • Priekinis ir galinis stiklas grūdintas 3 mm storio, padengto specialia dulkes atsumiančia danga
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 3600/9100 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos
 • Degumo klasė A. Specialus rėmas saulės elektrinėms vietoje stogo dangos montuoti.

Tvirtininmo sistemos Solrif sistemos gamintojas Ernst Schweizer AG suteikė saulės moduliams SOLID Solrif savo kokybės atitikties sertifikatą. Prie šios sistemos SoliTek ir Ernst Schweizer kartu dirbo ne vienerius metus

Daugiau apie montavimo sprendimą čia

Saulės moduliai su plastiko nugarėle STANDARD

 • Monokristaliniai saulės moduliai 410 W galios 
 • Išmatavimai (mm) 1765x1048x35.
 • Masė 20 kg
 • Priekinis stiklas grūdintas, 3,2 mm, padengtas antirefleksine danga, nugarėlė iš polimero
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 3600/5400 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3 plastmasinės, IP 68 ventiliuotos
 • Degumo klasė C.  
 • Aliuminio rėmas juodas

Yra 2 versijos šių modulių - su halfcut celėmis ir juoda plėvele, su halfcut celėmis ir balta plėvele - jie, beje, efektyviausi. Privatiems klientams dažniausiai siūlome pirmąjį variantą - visiškai juodą (full black) saulės modulį su halfcut celėmis ir juoda plėvele.

Visi STANDARD fotovoltiniai moduliai yra sertifikuoti TUV NORD laboratorijos ir atitinka IEC 61215:2016; IEC 61730:2016; IEC 62716:2013, IEC 61701:2011, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 standartus.

STANDARD fotovoltiniams moduliams suteikiame 20 metų gaminio garantiją ir 84,8 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų.

Saulės moduliai su plastiko nugarėle STANDARD
Kuo skiriasis stiklas-stiklas ir stiklas-plastikas moduliai?

Kuo skiriasis stiklas-stiklas ir stiklas-plastikas moduliai?

Stiklas stiklas saulės moduliai turi stiklą iš abiejų saulės elementų pusių. STANDARD modulių nugarinėje pusėje yra polimero plėvelė. Todėl stiklas-stiklas moduliai gali generuoti elektros energiją iš abiejų modulio pusių.  

Saulės modulio ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelės įtakos turi laminavimo plėvelė, kurią sunku pamatyti plika akimi. Laminavimo plėvelė, naudojama fotovoltinių modulių gamyboje, sujungia elementus ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. Etileno-kovinilacetato (EVA) pagrindu sukurtos plėvelės iki šiol yra dominuojančios saulės modulių gamyboje, bet ne todėl, kad pasižymi geriausiomis savybių kombinacijomis, o dėl ekonomiškumo. Šią plėvelę naudojame STANDARD modulių gamyboje.

Stiklas stiklas saulės modulių gamyboje naudojame POE plėvelę. SoliTek R&D, POE plėvelės gamintojai ir universitetai, atliekantys fotoelektros technologijų tyrimus, teigia, kad saulės moduliai su POE laminavimo plėvele pasižymi geresniu našumu ir efektyvumo išlaikymu nei saulės moduliai su EVA plėvele. Fotovoltiniai moduliai su POE plėvele (palyginimas su EVA plėvelę turinčiais moduliais):

 • Geriau išlaiko tūrio parametrus;
 • Sumažina srovės nuotėkį;
 • Nepraleidžia vandens garų (WVTR);
 • Didesnio dielektrinio stiprio;
 • Spalvinių pokyčių minimumas;
 • Turi didesnį atsparumą UV spinduliams;
 • Mažesnė degradacija (PID);
 • Didesnė energijos gamyba ir efektyvumas;
 • Ilgesnis tarnavimo laikas.

Kiti reikšmingesni skirtumai:

 • Bifacial celių naudojimo galimybė,  degradacija, elektros generacija, teorinis tarnavimo laikas, veiklos garantijos, efektyvumo garantijos, degumo klasė - visada bus stiklas stiklas saulės modulių naudai.
 • Fotovoltiniai moduliai su plėvele vietoj galinio stiklo pranašesni tik dėl kainos ir mažesnės gaminio masės.

Gamybos kokybės kontrolė

Gamybos procesas pradedant nuo pirmo saulės elemento įvažiavimo į konvejerį iki pilnai veikiančio fotovoltinio modulio pagaminimo užtrunka apie pusantros valandos. Kaip modulis veikia, ar elementai sudėti teisingai ar nėra įskilę, ar gamina reikalingą elektros energiją, kokia galutinė fotovoltinio modulio galia per visą procesą tikrinama 6 kartus. Testai yra skirtingi, bet jie leidžia pastebėti visus galimus nuokrypius nuo standarto.

Moduliai iš konvejerio išvažiuoja su unikaliu numeriu, pagal kurį mes galime žinoti ne tik kur jis atsidūrė, bet ir peržiūrėti dar kartą visus testus. Mes žinome, kada modulis buvo pagamintas, kokios jo charakteristikos ir kokia jo buvo nominali galia prieš išvažiuojant iš gamyklos.

Nuodugni kokybės kontrolė kiekviename žingsnyje leidžia mums užtikrinti, kad iš SoliTek gamyklos Vilniuje pas klientus išvyksta tik nepriekaištingos kokybės produkcija.

Gamybai aprūpinti naudojame tik atsinaujinančią energiją, tad moduliai Vilniuje jau gimsta maksimaliai draugiški gamtai.

Gamybos kokybės kontrolė