const loadJson = (languageKey: string): Promise => { return new Promise((res, rej) => { import(`../assets/i18n/-messages.json`).then((data) => { res(data?.default); }); }); };
Siunčiami duomenys …

01Saulės moduliai iš SoliTek

Lietuviški saulės moduliai

Stiklas stiklas saulės moduliai - mūsų geriausi

Stiklas stiklas saulės moduliai - mūsų geriausi

Stiklas stiklas saulės moduliai su 30 metų garantija

Visi SoliTek Lietuvoje gaminami stiklas stiklas saulės moduliai yra dvipusio veikimo ir vadinami Bifacial. Standartinėmis lauko sąlygomis sumontuotos saulės elektrinės ant žemės su stiklas stiklas saulės moduliais dvipusės generacijos nauda gali siekti iki 25 proc. 

Stiklas stiklas moduliai lėčiau degraduoja, generuoja daugiau elektros, absorbuoja išskaidytą šviesą, juos galima montuoti vertikaliai (geriau rytai-vakarai kryptimis), naudoti kaip triukšmo slopinimo sienos elementą arba bet kuriuo kitu įprastu montavimo būdu.

Lietuviški stiklas stiklas saulės moduliai parduodami su 30 m. veikimo garantija ir 87 proc. (BLACKSTAR - 90 proc.) efektyvumo garantija po 30 m.

Visi SoliTek stiklas stiklas saulės moduliai yra atsparūs amoniako ir druskų poveikiui. Saulės moduliai yra 99 proc. perdirbami ir sertifikuoti TUV NORD laboratorijoje, atitinka IEC 61215, IEC 61701:2011, IEC 61730-1 ir IEC 61730-2 standartus bei Cradle to Cradle inovacijų instituto kaip ekologiškiausi šiuo metu fotovoltiniai saulės moduliai pasaulyje. Gavusi Vokietijos DIBt patvirtinimą, kad SoliTek saulės moduliai tinkami naudoti vietoj stogo dangos, SoliTek prisijungė prie elitinės saulės modulių gamintojų grupės, kurių saulės modulių saugumas pativrtintas.  

Stiklas stiklas saulės moduliai su 30 metų garantija
Populiariausi lietuviški stiklas stiklas saulės moduliai

Populiariausi lietuviški stiklas stiklas saulės moduliai

 • SOLID Bifacial - berėmiai stiklas stiklas saulės moduliai, 3 mm grūdinto stiklo - tiek priekinio, tiek nugarėlės. Saulės modulis gali būti tiek visiškai juodas, tiek dalinai permatomas, priekinis stiklas padengtas anti-dust danga;
 • BLACKSTAR - visiškai juodi saulės moduliai, dar vadinami full black su juodu aliuminio rėmu, 2 mm stiklas tiek priekinis, tiek nugarėlės. Priekinis saulės modulio stiklas padengtas antirefleksine danga;
 • SOLID Solrif® - SOLID Bifacial saulės moduliai, 3 arba 2 mm storio stiklo su specialiais SOLRIF laikikliais, kurie leidžia saulės modulius montuoti vietoj stogo dangos.
 • SOLID AGRO - padidinto šviesos pralaidumo saulės moduliai, skirti šiltnamiams ir terasoms buvo pristatyti 2022 sausį. Nors panašaus tipo modulius SoliTek gamino anksčiau, naujasis produktas žymiai geriau "subalansuotas".

Stiklas stiklas saulės moduliai - be toksinių medžiagų

SoliTek stiklas stiklas saulės moduliai gaminami naudojant tik atsinaujinančią energiją (geoterminė sistema ir saulės elektrinė ant stogo, o trūkstamą energiją perkame tik iš žalios energijos tiekėjų). Norėdami palengvinti modulių perdirbimo procesą ateityje, sudėjome į SundaHus duomenų bazę informaciją apie gaminamų saulės modulių sudėtį. 
SundaHus statybinių medžiagų duomenų bazėje saugoma daugiau kaip 50 000 gaminių su detaliais duomenimis apie apie jų toksiškumą, medžiagų sudėtį, perdirbimo galimybes ir kt. Be SoliTek čia yra daugiau nei 10 kitų saulės modulių gamintojų, iš kurių tik SoliTek saulės moduliai turi aukščiausią A reitingą. A reitingas suteiktas už tai, kad atskleidžiami duomenys apie saulės modulio gamyboje naudojamas medžiagas, saulės modulio sudėtyje nėra toksiškų medžiagų, o saulės modulio perdirbimo vertė ir nauda yra didelė.
Stiklas stiklas saulės moduliai - be toksinių medžiagų
Stiklas stiklas saulės moduliai - SOLID BIFACIAL

Stiklas stiklas saulės moduliai - SOLID BIFACIAL

Dvipusiai stiklas stiklas berėmiai saulės moduliai SOLID Bifacial – 370 W galios. Saulės modulio SOLID Bifacial:

 • Efektyvumas 19,92%,
 • Išmatavimai (mm): 1770x1049x7,1
 • Masė 30 kg
 • Priekis ir nugarėlė iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto specialia dulkes atstumiančia danga
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 5400/10500 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos
 • Degumo klasė A. Be rėmo

Užsukite čia, jeigu smalsu, kaip veikia, atrodo, sveria ir gamina elektros energijos (ir kiek tai skiriasi nuo prognozės) 10 kW saulės elektrinė su SOLID Bifacial berėmiais saulės moduliais.

Visiškai juodi dvipusiai stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR

Pagrindinis skirtumas nuo SOLID BIFACIAL saulės modulių - plonesnis ir kitokios faktūros stiklas, tiek nugarėlės, tiek priekio. Ir rėmas. Saulės modulio gamybos metu saulės modulio techniniai tarpai tarp saulės elementų uždažomi juodai. Taip prarandama dalis atspindžių į nugarinę saulės modulio pusę, bet dėl šio sprendimo BLACKSTAR moduliai yra visiškai juodi. Net ir rėmas. 

Dvipusiai Top Con, N-type saulės moduliai BLACKSTAR yra 420 W galios. Saulės modulio BLACKSTAR:

 • Efektyvumas 21,51%
 • Išmatavimai (mm): 1722x1134x30
 • Masė 25 kg
 • Priekinis ir galinis stiklas 2 mm, padengtas antirefleksine danga
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 3600/8100 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos
 • Degumo klasė A
 • juodas rėmas
 • Full black kategorijos
Visiškai juodi dvipusiai stiklas stiklas saulės moduliai BLACKSTAR
Saulės modulių SOLID Bifacial ir BLACKSTAR skirtumai

Saulės modulių SOLID Bifacial ir BLACKSTAR skirtumai

Dėl moduliuose esančių skirtingų technologijų celių, BLACKSTAR moduliai yra efektyvesni ir tuo pačiu galingesni.

Pagrindiniai vizualūs skirtumai: stiklo storis, rėmas, masė, efektyvumas ir skirtingos priekinio stiklo dangos. Berėmiai moduliai SOLID Bifacial padengti specialia danga, dėl kurios savybių pasižymi geresniu savaiminiu nusivalymu. Saulės modulių su rėmu BLACKSTAR stiklas yra matinis ir padengtas kita - antirefleksine danga. 

Solid Bifacial stiklas yra blizgus ir skaidrus, lengvai permatomas. Fotovoltinių modulių BLACKSTAR stiklas yra su minimaliu grūdėtumu - matiniu efektu. Toks stiklas leidžia saulės elementams geriau absorbuoti šviesą, bet turi daugiau galimybių užsilaikyti nešvarumams ant saulės modulio. Galinis BLACKSTAR stiklas yra dalinai dažytas juodai, todėl iš priekinės pusės modulis atrodo visiškai juodas ir yra priskiriamas full black kategorijai. Berėmiai moduliai  SOLID Bifacial kiek atspindi saulės šviesą, bet, kadangi galinis stiklas nėra dažytas, galinė pusė yra efektyvesnė negu saulės modulių BLACKSTAR. 

Saulės moduliai SOLID Bifacial yra storesnio stiklo negu BLACKSTAR, tad išlaiko didesnes apkrovas.

Saulės modulių stiklų skirtumai

SoliTek stiklas stiklas berėmiai moduliai yra pagaminti iš lygaus („float“) stiklo. Rėminiai moduliai BLACKSTAR yra gaminami iš mikro struktūrą turinčio stiklo („patterned“), kuris užlaiko mikro dulkes ant paviršiaus. Todėl net ir saulėtą dieną gali mažiau efektyviai veikti, nei lygų stiklą turintis saulės modulis.

Efektyviausiai saulės moduliai nusivalo, kai pasvirimo kampas yra didesnis negu 35 laipsniai.

Esant dideliam snygiui ir temperatūrų skirtumams bei svyravimams, sniegas užsilaiko už tarpų tarp saulės modulių. Keičiantis temperatūrai ir, jeigu sniego paklotas didėja, tarp modulių gali susiformuoti ledas, prišąlantis tiek prie modulio tiek prie jį laikančios konstrukcijos.

Esant teigiamai temperatūrai, lygų stiklą turintys saulės moduliai efektyviau pašalina ledą ir sniego sankaupas, nes nėra papildomų kliūčių sniegui užsikabinti.

Saulės modulių stiklų skirtumai
Stiklas stiklas saulės moduliai vietoj stogo dangos - SOLID SOLRIF

Stiklas stiklas saulės moduliai vietoj stogo dangos - SOLID SOLRIF

Saulės moduliai, skirti montuoti vietoje stogo dangos yra tie patys SOLID Bifacial tik su specialiais laikikliais SOLRIF. Yra ir visiškai juodi moduliai full black arba iš matinio priekinio stiklo, padengto antirefleksine danga.

Prie kiekvieno saulės modulio dar gamykloje prijungiamos detalės, kurios leidžia montuoti ant stogo tarsi čerpes. Grioveliai ir specialios gumos palengvina montavimą ir padeda išvengti nuotėkio tarp saulės modulių. Saulės elektrinės montavimo darbai panašūs kaip dengiant stogą bet kokia paprastesne stogo danga – saulės modulius nežymiai užleidžiant vieną ant kito ant specialių laikiklių.

 • Monokristaliniai saulės moduliai SOLID Solrif 370 W galios 
 • Saulės modulio efektyvumas 18,04 %
 • Išmatavimai (mm): 1820x1081x17
 • Masė 35 kg
 • Priekinis ir galinis stiklas grūdintas 3 mm storio, padengto specialia dulkes atsumiančia danga
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 3600/9100 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3, plastmasinės, IP 68, ventiliuotos
 • Degumo klasė A. Specialus rėmas saulės elektrinėms vietoje stogo dangos montuoti.

Tvirtininmo sistemos Solrif sistemos gamintojas Ernst Schweizer AG suteikė saulės moduliams SOLID Solrif savo kokybės atitikties sertifikatą. Prie šios sistemos SoliTek ir Ernst Schweizer kartu dirbo ne vienerius metus

Daugiau apie montavimo sprendimą čia

Saulės moduliai su plastiko nugarėle STANDARD

 • Monokristaliniai saulės moduliai 410 W galios 
 • Išmatavimai (mm) 1765x1048x35.
 • Masė 20 kg
 • Priekinis stiklas grūdintas, 3,2 mm, padengtas antirefleksine danga, nugarėlė iš polimero
 • Maksimalios vėjo/sniego apkrovos 3600/5400 Pa
 • Kontaktų dėžutės 3 plastmasinės, IP 68 ventiliuotos
 • Degumo klasė C.  
 • Aliuminio rėmas juodas

Yra kelios versijos šių saulės modulių - su halfcut celėmis ir juoda plėvele, su halfcut celėmis ir balta plėvele - jie, beje, efektyviausi ir pilnomis celėmis bei juoda plėvele. Privatiems klientams dažniausiai siūlome pirmąjį variantą - visiškai juodą (full black) saulės modulį su halfcut celėmis ir juoda plėvele.

Visi STANDARD saulės moduliai yra sertifikuoti TUV NORD laboratorijos ir atitinka IEC 61215:2016; IEC 61730:2016; IEC 62716:2013, IEC 61701:2011, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 standartus.

Visiems STANDARD saulės moduliams suteikiame 20 metų gaminio garantiją ir 84,8 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų.

Saulės moduliai su plastiko nugarėle STANDARD
Stiklas stiklas saulės moduliai ir STANDARD. Skirtumai

Stiklas stiklas saulės moduliai ir STANDARD. Skirtumai

Stiklas stiklas saulės moduliai turi stiklą iš abiejų saulės elementų pusių. STANDARD saulės modulių nugarinėje pusėje yra polimero plėvelė. Tai leidžia stiklas stiklas saulės modulius gaminti galinčius generuoti elektros energiją iš abiejų modulio pusių.  

Saulės modulio ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelės įtakos turi laminavimo plėvelė, kurią sunku pamatyti plika akimi. Laminavimo plėvelė, naudojama saulės modulių gamyboje, sujungia elementus ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. Etileno-kovinilacetato (EVA) pagrindu sukurtos plėvelės iki šiol yra dominuojančios saulės modulių gamyboje, bet ne todėl, kad pasižymi geriausiomis savybių kombinacijomis, o dėl ekonomiškumo. Šią plėvelę turi mūsų gaminami moduliai STANDARD.

Stiklas stiklas saulės modulių gamyboje naudojame POE plėvelę. Tiek SoliTek R&D, tiek POE plėvelės gamintojai, tiek universitetai atliekantys fotoelektros technologijų tyrimus, užtikrintai teigia, kad saulės moduliai su POE laminavimo plėvele pasižymi geresniu našumu ir efektyvumo išlaikymu nei saulės moduliai su EVA plėvele. Saulės moduliai su POE plėvele palyginti EVA plėvelę turinčiais saulės moduliais:

 • Geriau išlaiko tūrio parametrus;
 • Sumažina srovės nuotėkį;
 • Nepraleidžia vandens garų (WVTR);
 • Didesnio dielektrinio stiprio;
 • Spalvinių pokyčių minimumas;
 • Turi didesnį atsparumą UV spinduliams;
 • Mažesnė degradacija (PID);
 • Didesnė energijos gamyba ir efektyvumas;
 • Ilgesnis tarnavimo laikas.

Kiti reikšmingesni skirtumai:

 • Bifacial celių naudojimo galimybė, saulės modulių degradacija, elektros generacija, teorinis tarnavimo laikas, veiklos garantijos, efektyvumo garantijos, degumo klasė - visada bus stiklas stiklas saulės modulių naudai.
 • Saulės moduliai su plėvele vietoj galinio stiklo pranašesni tik dėl kainos ir mažesnės gaminio masės.

Saulės modulių gamybos kokybės kontrolė

Saulės modulio gamybos procesas pradedant nuo pirmo saulės elemento įvažiavimo į konvejerį iki pilnai veikiančio saulės modulio pagaminimo užtrunka apie pusantros valandos. Kaip modulis veikia, ar saulės elementai sudėti teisingai ar nėra įskilę, ar gamina reikalingą elektros energiją, kokia galutinė saulės modulio galia per visą procesą tikrinama 6 kartus. Testai yra skirtingi, bet jie leidžia pastebėti visus galimus nuokrypius nuo standarto.

Kiekvienas saulės modulis iš konvejerio išvažiuoja su unikaliu numeriu, pagal kurį mes galime žinoti ne tik kur jis atsidūrė, bet ir peržiūrėti dar kartą visus testus. Mes žinome, kada modulis buvo pagamintas, kokios jo charakteristikos ir kokia jo buvo nominali galia prieš išvažiuojant iš gamyklos.

Nuodugni kokybės kontrolė kiekviename žingsnyje leidžia mums užtikrinti, kad iš SoliTek saulės modulių gamyklos Vilniuje pas klientus išvyksta tik nepriekaištingos kokybės saulės moduliai.

Saulės modulių gamyboje naudojame tik atsinaujinančią energiją, tad saulės moduliai jau gimsta maksimaliai draugiški gamtai.

Saulės modulių gamybos kokybės kontrolė
Negalite išsirinkti saulės modulių savo saulės elektrinei?

Negalite išsirinkti saulės modulių savo saulės elektrinei?

Užsukite į mūsų Saulės elektrinės namams rubriką, palikite užklausą ir mes atsiųsime pasiūlymą saulės elektrinei vietoje stogo dangos arba pasiūlymą saulės elektrinei su 3 skirtingais saulės moduliais ant žemės ar ant jūsų namo stogo dangos: berėmiais SOLID Bifacial, visiškai juodais (Full black) saulės moduliais BLACKSTAR arba visiškai juodais (Full black) STANDARD.