Siunčiami duomenys …
1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

01Naujienos

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės elektrinės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Projekto mastas išsiskiria dydžiu

Energetinio neapibrėžtumo laikais, saulės elektrinių tinklas Lietuvoje sparčiai plečiasi. Vieną didžiausių žingsnių energetinės nepriklausomybės link žengė bendrovė „Skuba“, praėjusiais metais ant pagrindinės savo būstinės stogo įsirengę 500 kilovatų (kW) galios saulės elektrinę, kuri aprūpina pagrindinio prekių sandėlio Europoje metinį elektros poreikį.

Šiemet išsikeltas tikslas – padidinti esamą elektrinę papildomais 900 kW, taip užtikrinant mikroautobusų ir sunkiasvorio transporto servisų tinklo Lietuvoje elektros suvartojimą. Įgyvendinus plėtrą, ant Vilniuje įsikūrusios įmonės pagrindinės būstinės pastatų komplekso stogų stūksos 1,4 MW galios saulės elektrinė.

„Operacijų efektyvumas bei tvarus požiūris į gamtą yra modernaus ir atsakingo verslo pagrindas“ teigia “Skuba“ įmonės vadovas Jaunius Tovilavičius.

Projekto įgyvendinimas patikėtas saulės modulių gamyba ir elektrinių montavimu užsiimančiai įmonei „SoliTek“, kuri pranoko artimiausius savo konkurentus efektyviu darbu, kokybiškais saulės moduliais bei solidžiu požiūriu į kliento poreikius.

Šis saulės jėgainės projektas išsiskiria mastu. Remiantis ESO duomenimis, Lietuvoje 37 000 vartotojų yra įsirengę saulės elektrines, iš kurių tik apie 2000 yra komerciniai, visi kiti – fiziniai asmenys. Šiame kontekste, projektas priskiriamas prie vieno iš didesnių, nes siekį ant stogų įsirengti saulės elektrinę, riboja plotas, todėl sutalpinti 1,4 MW yra nemenkas iššūkis.

Sutarties pratęsimą lėmė greitis ir kokybė

Pirmąjį kartą bendradarbiavimą lėmė faktas, kad „SoliTek“ yra lietuviškų saulės modulių gamintojai: „Garantija, įrengimo terminas ir galimybė greitai reaguoti į gedimus ir jų šalinimą buvo svarbiausi konkurso aspektai“, – tikina Erikas Krasauskas, bendrovės „Skuba“ NT priežiūros skyriaus vadovas. Jo teigimu, ne ką mažiau svarus argumentas buvo „SoliTek“ gaminamų modulių kokybė, efektyvumas bei ilgaamžiškumas.

Operatyviai atlikti darbai, kokybė ir ilgiausia siūloma garantija, net 30 metų, tapo stipriu svertu, lėmusiu sprendimą šiemet saulės jėgainę plėsti bendradarbiaujant su ta pačia įmone. „Sutarties pratęsimas su mūsų įmone ir elektrinės plėtimas rodo sklandžiai įvykdytus darbus praėjusiais metais bei įmonės pasitikėjimą mūsų produktų bei darbų kokybe“, – komentuoja Julius Sakalauskas, įmonės „SoliTek“ vadovas.

Nuo pat pasiūlymo pateikimo, įmonė „SoliTek“ patenkino keliamus lūkesčius rangovui ir reagavo gerokai operatyviau už konkurentus. „Būdamas užsakovu supranti, kaip rimtai į darbą žiūri rangovas“, – pabrėžia E. Krasauskas ir atskleidžia, kad terminų laikymasis yra svarbus visose projekto stadijose.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Darbai jau pradėti

Naują 900 kW saulės elektrinę pilnai planuojama įrengti per penkis mėnesius. Anot rangovo, darbai pradėti jau balandžio pabaigoje.

Gedimo atveju rangovas, galėdamas fiziškai būti šalia, įsipareigoja problemą pašalinti greitai ir efektyviai: „Turint saulės elektrinę, tai yra svarbus momentas. Ypač gedimui atsiradus pavasarį arba vasarą, kai elektros generacija yra didžiausiai. Patikimas rangovas yra labai svarbus, nes tai leis ateityje tikrai daug sutaupyti“, – teigia J. Sakalauskas.

„SoliTek“ saulės elektrinių montavimo paslaugas teikia nuo 2018 metų. Per šį laikotarpį sumontuotų saulės jėgainių skaičius Lietuvoje fiziniams bei juridiniams asmenims siekia tūkstančius. Efektyvius rezultatus, montuojant saulės elektrines, lemia gausios „SoliTek“ inžinierių komandos, kurios nuolat tobulina ne tik pačius saulės modulius, bet ir ieško efektyviausių montavimo technikos sprendimų. Tai kelia saulės elektrinių įrengimo rinkos standartus.

„SoliTek“ ypatingą dėmesį šiuo metu skiria ne tik saulės modulių kokybei ir efektyvumui, bet ir saulės elektrinių montavimui ir pilnam įrengimui, taip pat projektų įgyvendinimo spartai“, – patvirtina J. Sakalauskas.

Greitį ir kokybę lemia ir puikus pasiruošimas, kuris dažnai nevyksta taip sparčiai dėl trečiųjų šalių dalyvavimo. ESO, VERT leidimų išdavimų tenka laukti, užtrunka paraiškų rengimas. To įmonė negali paspartinti, tačiau montavimo paslaugos atliekamos nedelsiant ir be priekaištų.

Ilgalaikės investicijos

Pasak „SoliTek“ vadovo J. Sakalausko, saulės elektrinės įmonėms turi tarnauti 30 metų. Todėl tai yra ilgalaikė investicija, kuri leis sėkmingai naudoti sutaupytą energiją savo įmonės reikmėms. Norint kokybiškai veikiančios saulės jėgainės, ypatingas dėmesys yra skiriamas stogui ir jo dangos būklei.

Pasak profesionalų, tai jokiu būdu nereiškia, kad tik naujos statybos pastatai gali būti tinkami saulės elektrinėms. Priešingai – problemų nekyla, kai saulės elektrinės montuojamos ant senų pastatų stogų. Senesnių namų stogai atlaiko didesnį svorį. Didesnė problema yra naujų pastatų stogai ir jų galimybės atlaikyti papildomą svorį. Bet ir tokiems klientams „SoliTek“ jau turi sprendimą – saulės jėgainė su specialia sistema, kuri nuima balasto svorį nuo stogo.

Saulės jėgainių įrengimu verslo įmonėms rūpinasi atskiras „SoliTek“ padalinys, kuris vysto tiek stambius, tiek mažesnius saulės jėgainių projektus. Patyrę specialistai konsultuoja įmones, priimant sprendimus visuose projekto įgyvendinimo etapuose: padeda parinkti tinkamą elektrinės dydį, įvertina turimą elektros tinklą, parengia elektrinės projektą, taip pat užtikrina elektrinės priežiūrą ateityje.

02Daugiau naujienų

SoliTek skelbia savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m. Liepa 22, 2024

SoliTek skelbia savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m.

Solitek, kuriantiems tvarius produktus, tvarumo veiklos gamybos procese buvo savaime suprantamas dalykas, kuriuo tarsi ir neverta dalintis. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia. Iš tiesų, nors saulės moduliai yra tvarumo atributas, tačiau didžioji jų dalis Kinijoje yra gaminama deginant tonas iškastinio kuro.

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė Birželis 26, 2024

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Už Lietuvos geležinkelių tinklo infrastruktūrą, saugumą, modernizavimą ir plėtrą atsakinga AB „LTG Infra“ skelbia oficialiai įgyvendinusi analogų Lietuvoje neturintį projektą. Į šalia geležinkelio linijos Kyviškės-Valčiūnai linijos stovinčią triukšmo slopinimo sienelę buvo sumontuota saulės elektrinė. Pasiteisinus šiam projektui, tokios saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių sienelių visoje šalyje.

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.