Siunčiami duomenys …
Ar gali saulės moduliai būti tvarūs? Kovas 02, 2023

01Naujienos

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

Lietuvos saulės modulių gamintojai ir švariųjų technologijų sektorius savo dydžiu ir apimtimis pirmauja Baltijos šalyse, tačiau nuolat susiduria su iššūkiais, stabdančiais sektoriaus augimą. Apie juos, cleantech galimybes bei sektoriaus naujoves kalbėjome konferencijoje “Lietuvos Cleantech rinka 2022” , kurios metu produktų vadovas Vilius Aleknavičius papasakojo, kiek tvari yra saulės modulių gamyba Lietuvoje SoliTek gamykloje ir kiek gamtai kainuoja kitos alternatyvos.

Šiandien Lietuvoje veikia 16 energetikos startup ir scaleup (startuolių ir brandžių) technologijų įmonių, kurios operuoja atsinaujinančios energetikos ir energijos skaitmenizacijos srityse. Per analizuojamą laikotarpį sektoriaus bendrovės pritraukė 60 mln. Eur investicijų - mažiausiai iš visų ataskaitoje analizuojamų sektorių. Tai parodo, kad energetikos sektoriaus įmonės sugebėjo geriausiai augti pasinaudodamos nuosavu kapitalu.

Kol kas Lietuvos cleantech energetikos branduolį sudaro daugiausiai su saulės energetika susiję startuoliai bei jau pelningai veikiančios saulės technologijų gamybos įmonės, tokios kaip „SoliTek Cells“, taip pat saulės energijos parkų valdymo programinės įrangos gamintojai „PVcase“, „Inion“ ar „Detra Solar“.


Tokie smulkesni žaidėjai, kaip inovatyvus nuotolinių saulės elektrinių vystytojas ir platformos operatorius „Solarbank“, vis dar ruošiasi didesniam augimo etapui ir, tikėtina, aktyviai ieško išorinio kapitalo. 


Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

„Šiandien esame vienas įdomiausių Europos regionų. Globaliai vertinant svarbu tai, kad dėl savo geografinės padėties ir ekonomikų smulkumo, Lietuva, Latvija ir Estija jau seniau buvo priverstos aktyviau kurti gyvybingas cleantech inovacijų ekosistemas. Jos padėjo mums auginti savo energetinę nepriklausomybę, leidžia įdarbinti inžinerinę patirtį kuriant tvarius transporto sprendimus, inovuojant maisto pramonėje ir žemės ūkyje.

Ne vienas Vakarų analitikas yra atkreipęs dėmesį būtent į Lietuvos įžvalgumą ir drąsą kuriant nuo Rusijos nepriklausomą energetikos sistemą - pirmieji Europoje sugebėjome 100% atsisakyti Rusijos dujų ir tai pasaulyje kelia didelę susižavėjimo bangą”, - sako Saulėtekio Tech Parko vadovė Laima Balčiūnė.

Nuotraukos: Vygantas Skaraitis

02Daugiau naujienų

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES Gegužė 29, 2023

Italai patikėjo Solitek įgyvendinti pirmą RRF projektą ES

Pirmas Europos Sąjungoje iš RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, arba Recovery and Resilience Facility, RRF) finansuojamas atsinaujinančios energetikos ir kaupimo projektas startuoja Italijoje – 50 milijonų vertės trijų gamybos linijų gamyklą patikėta statyti Lietuvos įmonei SoliTek.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių. „SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek Gegužė 23, 2023

1,4 MW saulės elektrinę SKUBA patikėjo SoliTek

Praėjusiais metais saulės jėgainės įsirengimą pradėję sunkiojo komercinio transporto ekspertai Europoje UAB „Skuba“ didina energetinę nepriklausomybę. Dar šiais metais įmonėje iš viso bus įrengta 1,4 megavatų (MW) galios saulės elektrinė, kurios plėtrai antrą kartą pasirinkta pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje – įmonė „SoliTek“.

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti Gegužė 16, 2023

Ketinantys įsirengti saulės elektrines, turėtų suskubti

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines įsirengę nebuitiniai vartotojai ir verslo atstovai gali pagamintą energiją saugoti ir panaudoti tada, kai atsiranda poreikis. Dažniausiai vasarą pagaminta energija panaudojama atėjus žiemai. Tačiau netrukus laukia pokyčiai: sekdama kitų šalių pavyzdžiu, Lietuva ruošiasi keisti atsiskaitymo sistemą – saulės elektrinių tiekiamos energijos taupyti nebegalės, ją teks parduoti. Kitaip tariant, kaupti bus galima ne energiją, o pinigus.

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja Gegužė 05, 2023

Investuojančių į saulės energiją vis daugėja

„SoliTek“, paskelbė praėjusių metų finansinius rezultatus. 2022 metais ženkliai augo gamybos ir saulės elektrinių instaliavimo pajamos. Bendrovės vadovas pastebi, kad į atsinaujinančius energijos išteklius investuoja vis daugiau mūsų šalies verslų. Didėjant saulės elektrinių susidomėjimui visame pasaulyje, pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja „SoliTek“ fiksuoja ženklų pardavimo pajamų šuolį.