Siunčiami duomenys …
Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

01Naujienos

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

Europos saulės energijos rinka įgauna pagreitį dėl siekio tapti pirmuoju klimatui neutraliu žemynu ir pereiti prie ekologiškų bei tvarių energijos šaltinių. Tokia transformacija skatina ir elektrinių transporto priemonių naudojimą, o tuo pačiu įkrovimo infrastruktūros plėtrą. Natūralu, kad elektros energijos suvartojimo augimas skatina ir automobilių stoginių su integruotais saulės moduliais – itin efektyviai įdarbinančių natūralų energijos šaltinį – rinką.

Saulės energijos naudojimui kasdienybėje skatinti įvairių individualių iniciatyvų imasi ir Europos valstybių valdžia. Pavyzdžiui, Vokietijoje tam tikros federalinės žemės nustatė, kad saulės stoginės turi būti įrengtos automobilių aikštelėse, kurios talpina 35-100 automobilių, o štai Prancūzijos teisės aktai numato jų įrengimą 80-400 vietų automobilių aikštelėse.

Išskyrė pagrindinius privalumus

Europoje sparčiai populiarėjančios ir švarios energijos ateitimi laikomos saulės stoginės turi daugybę privalumų. „Pirmiausia, jos sprendžia problemą, kai namo stogas yra netinkamas įprastai saulės elektrinei (jis laiptuotas, nelygus, su daug kaminų ar aplink daug šešėlį keliančių objektų) arba, kai neužtenka vietos ant stogo norimos galios elektrinei. Tokiu atveju, saulės stoginė gali tapti pagrindine elektrine, kuri patenkintų namų ūkio elektros poreikius, o jeigu joje būtų integruotas ir įkrovimo sprendimas – suteiktų galimybę pakrauti elektromobilį žaliąja energija. Daugiabučiai, prekybos centrai, gamyklos- tokiose vietose paprastai yra numatytos parkavimo vietos, jų elektros poreikis dėl elektromobilių vis auga. Taigi jas efektyviai galima išnaudoti saulės stoginėms - statiniams, kurie apsaugo nuo aplinkos poveikio, sukuria darbuotojui ar klientui pridėtinę vertę, generuodami elektros energiją ir patogumą - nereikia sniego valyti išėjus po ilgos darbo dienos žiemą. Be abejonės, tai ir tvarus sprendinys“, – pasakoja vienos didžiausių saulės modulių ir kaupimo sistemų gamintojos Šiaurės Europoje „SoliTek“ atstovė Sandra Garšanikovienė.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

„Automobilio stoginė su integruota saulės elektrine paverčia nenaudojamą ir neefektyvią erdvę sėkminga ilgalaike investicija – į ją dvipusiai saulės moduliai montuojami tokia kryptimi, kad maksimaliai surinktų saulės spindulius, o atsižvelgiant į tai, kad šie elektrą generuoja ir iš viršutinės, ir iš nugarinės pusės, pagaminama 5-10 proc. daugiau elektros energijos nei su įprasta elektrine ant stogo. Tai reiškia, kad saulės stoginės atsipirkimo terminas elektros vartotojui yra greitesnis nei įprastos saulės elektrinės ant stogo“, – teigia S.Garšanikovienė.

Saulės stoginės ne tik vizualiai patraukliai integruojasi į aplinką, užima mažiau vietos nei tradiciniai garažai, bet atlieka į apsauginę funkciją – apsaugo automobilius nuo tiesioginių UV spindulių, žalingo kritulių poveikio, paukščių ir augalų apnašų, taip prailgindamos jų eksploatavimo laiką.

Visi šie saulės stoginių privalumai – plačiai pripažįstami ir vertinami Vakarų Europos gyventojų, vis daugiau kurių nebeįsivaizduoja savo kasdienybės be švarios energijos. Lietuvoje situacija kiek kitokia, tačiau palengva keičiasi – susidomėjimas saulės stoginėmis auga. Šią tendenciją lemia ne tik didėjantis visuomenės sąmoningumas apie saulės energijos naudą, bet ir valstybės teikiama parama, į kurią gali pretenduoti ne tik norintys įsirengti įprastą saulės elektrinę ant stogo, bet ir automobilio stoginę su saulės moduliais.

02Daugiau naujienų

Kaip įmonės gali apsisaugoti nuo elektros kainų svyravimų Balandis 01, 2025

Kaip įmonės gali apsisaugoti nuo elektros kainų svyravimų

Šiuolaikinėje energetikos rinkoje, kurioje elektros energijos kainos gali šoktelėti iki neprognozuojamų aukštumų, verslams svarbu turėti patikimus energetikos valdymo sprendimus. Kainų svyravimai, ypač rytais, sukuria nemenką iššūkį ypatingai energijai intensyvioms pramonės šakoms. Energijai intensyvios pramonės šakos, pavyzdžiui, gamyba, chemijos pramonė ar duomenų centrai, sunaudoja didelius elektros energijos kiekius. Energijos kaupikliai (baterijos) leidžia šioms įmonėms pirkti ir kaupti energiją ne piko metu, kai ji pigesnė, ir naudoti ją piko valandomis, kai elektros kainos didesnės. Tai gali žymiai sumažinti sąnaudas.

SoliTek pristato išmanųjį elektros kaupiklį verslui – VEGA Sausis 28, 2025

SoliTek pristato išmanųjį elektros kaupiklį verslui – VEGA

SoliTek praėjusių metų pabaigoje pristatė daugelį analogų lenkusią išmaniąją bateriją namams. Šiemet žengtas dar vienas žingsnis – mokslinių tyrimų ir plėtros specialistams ištobulinus, pristatomas naujas produktas. Tai – verslo poreikiams tenkinti skirta išmanioji elektros energijos kaupimo sistema VEGA. Šis inovatyvus produktas sprendžia elektros energijos valdymo iššūkius, suteikdamas galimybę taupyti ir užtikrinti veiklos tęstinumą net ir esant elektros tiekimo sutrikimams.

SoliTek pelnė du „Solar Stars EU 2024“ apdovanojimus Lapkritis 18, 2024

SoliTek pelnė du „Solar Stars EU 2024“ apdovanojimus

„Solar Stars EU 2024 Conference & Awards“ renginyje, subūrusiame ryškiausius Europos protus ir atsinaujinančios energetikos srities lyderius, SoliTek išdidžiai šventė dvigubą pergalę. Konferencija, vykusi Vilniuje, nagrinėjo esmines temas, tokias kaip ateities verslo modeliai atsinaujinančios energijos sektoriuje, investavimo strategijos ir kibernetinio saugumo iššūkiai energetikos versle.

SoliTek įrengė 350 kW galios saulės elektrinę įmonei AUGUST IR KO Spalis 17, 2024

SoliTek įrengė 350 kW galios saulės elektrinę įmonei AUGUST IR KO

Didžiausia nuotekų valymo įrenginių gamintoja Baltijos šalyse ir šios industrijos lyderė – AUGUST ir KO – savo produkcijai ir veiklai kelianti aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus bei siekdama dar labiau mažinti savo poveikį aplinkai, įsirengė 350 kW saulės elektrinę. Projekto įgyvendinimas buvo patikėtas įmonei „SoliTek“.

Saulės elektrinė integruota į greitkelio triukšmo sienelę Rugsėjis 03, 2024

Saulės elektrinė integruota į greitkelio triukšmo sienelę

Nacionalinė kelių priežiūros įmonė „Via Lietuva“ skelbia apie sėkmingai įgyvendintą pirmąjį pilotinį projektą, kuriame saulės elektrinė buvo integruota tiesiogiai į triukšmą mažinančią užtvarą. Projektas realizuotas Europinėje magistralėje E85 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ties Grigiškėmis. Įdiegta 20,7 kW galios saulės elektrinė – unikalus Lietuvoje projektas, teikiantis energetinę ir ekologinę naudą bei infrastruktūrinį efektyvumą.