Siunčiami duomenys …
SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

01Naujienos

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

400 kartų aplenkė konkurentus

Pasiekti tokių rezultatų įmonei padėjo integruota saulės elektrinė, kuri įrengta ne tik ant gamyklinio, bet ir ant pačios kompanijos pastato stogo. Šis sprendimas leido „SoliTek“ per metus išmesti į aplinką tik 0,04 kg/kW anglies dvideginio ir iš viso buvo kompensuota net 26 650 kg.

Skaičiai iškalbingi – „SoliTek“ gamybiniuose procesuose išmetamų teršalų kiekis yra maždaug 400 kartų mažesnis nei 5 didžiausių pasaulyje integruotų saulės modulių gamintojų. Galima palyginti: jei „SoliTek“ išmetimai siekia 0,04 kg/kW, tai kitų 5 didžiųjų įmonių – 16,5 kg/kw anglies dioksido.  Taigi, „SoliTek“ ženkliai prisideda prie ambicingo Europos Sąjungos iškelto tikslo: iki 2050-ųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją gamybiniuose procesuose sumažinti iki nulio. Tai puikus tvaraus verslo pavyzdys, demonstruojantis, kad gamybai galima naudoti 100 procentu atsinaujinančią energiją, išskiriant į aplinką minimalų kiekį teršalų.

Tvarūs sprendimai klientams – tvari įmonė

Atsinaujinančios energijos sprendimus siūlanti įmonė ir pati nori būti kaip įmanoma draugiškesnė aplinkai. „SoliTek“ atsinaujinančiais energijos šaltiniais naudojasi ne tik gamybai, bet ir kasdienėms kompanijos reikmėms. Šildymui ir vėsinimui įmonė naudoja geoterminę energiją kartu su 200 kW integruota saulės elektrine ant stogo.

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Įmonė neturi jokių įprastais degalais varomų automobilių, išskyrus vieną dyzelinį šakinį krautuvą. Įdomu tai, kad šis vienintelis krautuvas ir sudaro visą metinį įmonės anglies dvideginio išmetimą, siekiantį 0,04 kg/kW. Visi kiti krautuvai bei kita technika yra elektrinė, todėl išmetamųjų dujų kiekis gamyboje yra minimalus.

Švari aplinka – visų reikalas

Nepaisant pastaruoju metu vis tobulėjančių tvarių technologinių sprendimų, anglies dvideginio išmetimai pramonėje ir toliau auga, o tai kelia didžiulį nerimą. Valdžios institucijos, įmonės, organizacijos ir pavieniai asmenys raginami stiprinti įsipareigojimus, siekiant bendro tikslo – sumažinti CO2 emisiją gamybos sektoriuje iki nulio. Norint įgyvendinti šį tikslą, būtina didinti vartojimo efektyvumą ir skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą. Optimizuojant energijos sąnaudas ir mažinant priklausomybę nuo iškastinio kuro, ilgainiui galima ženkliai sumažinti suvartojamos energijos kiekį, tausoti gamtą bei jos išteklius.

„SoliTek“ prisideda prie tvarios aplinkos kūrimo ne tik optimizuodama savo gamybinius procesus, bet ir siekdama mažinti teršalų išmetimus tiekimo grandinėje. Tai yra tarša, atsirandanti dėl verslo veiklos šaltinių, kurie tiesiogiai nepriklauso nuo organizacijos, pavyzdžiui, produkto transportavimo, naudojimo ar šalinimo metu. Kitaip tariant, gamindama ir veikdama tvariai, „SoliTek“ mažina ne tik savo, bet ir klientų CO2 emisiją.

Įsipareigodama siekti nulinių anglies dvideginio išmetimų, įmonė demonstruoja lyderystę tarp pagrindinių konkurentų šiame sektoriuje ir siekia įkvėpti kitus verslus imtis veiksmų tausojant aplinką. Kolektyvinės pastangos yra būtinos, siekiant užtikrinti žaliosios mūsų planetos ateitį.

02Daugiau naujienų

SoliTek pelnė du „Solar Stars EU 2024“ apdovanojimus Lapkritis 18, 2024

SoliTek pelnė du „Solar Stars EU 2024“ apdovanojimus

„Solar Stars EU 2024 Conference & Awards“ renginyje, subūrusiame ryškiausius Europos protus ir atsinaujinančios energetikos srities lyderius, SoliTek išdidžiai šventė dvigubą pergalę. Konferencija, vykusi Vilniuje, nagrinėjo esmines temas, tokias kaip ateities verslo modeliai atsinaujinančios energijos sektoriuje, investavimo strategijos ir kibernetinio saugumo iššūkiai energetikos versle.

SoliTek įrengė 350 kW galios saulės elektrinę įmonei AUGUST IR KO Spalis 17, 2024

SoliTek įrengė 350 kW galios saulės elektrinę įmonei AUGUST IR KO

Didžiausia nuotekų valymo įrenginių gamintoja Baltijos šalyse ir šios industrijos lyderė – AUGUST ir KO – savo produkcijai ir veiklai kelianti aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus bei siekdama dar labiau mažinti savo poveikį aplinkai, įsirengė 350 kW saulės elektrinę. Projekto įgyvendinimas buvo patikėtas įmonei „SoliTek“.

Saulės elektrinė integruota į greitkelio triukšmo sienelę Rugsėjis 03, 2024

Saulės elektrinė integruota į greitkelio triukšmo sienelę

Nacionalinė kelių priežiūros įmonė „Via Lietuva“ skelbia apie sėkmingai įgyvendintą pirmąjį pilotinį projektą, kuriame saulės elektrinė buvo integruota tiesiogiai į triukšmą mažinančią užtvarą. Projektas realizuotas Europinėje magistralėje E85 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ties Grigiškėmis. Įdiegta 20,7 kW galios saulės elektrinė – unikalus Lietuvoje projektas, teikiantis energetinę ir ekologinę naudą bei infrastruktūrinį efektyvumą.

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m. Liepa 22, 2024

SoliTek skelbia antrąją savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m.

Solitek, kuriantiems tvarius produktus, tvarumo veiklos gamybos procese buvo savaime suprantamas dalykas, kuriuo tarsi ir neverta dalintis. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia. Iš tiesų, nors saulės moduliai yra tvarumo atributas, tačiau didžioji jų dalis Kinijoje yra gaminama deginant tonas iškastinio kuro.

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė Birželis 26, 2024

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Už Lietuvos geležinkelių tinklo infrastruktūrą, saugumą, modernizavimą ir plėtrą atsakinga AB „LTG Infra“ skelbia oficialiai įgyvendinusi analogų Lietuvoje neturintį projektą. Į šalia geležinkelio linijos Kyviškės-Valčiūnai linijos stovinčią triukšmo slopinimo sienelę buvo sumontuota saulės elektrinė. Pasiteisinus šiam projektui, tokios saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių sienelių visoje šalyje.