Siunčiami duomenys …
Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

01Naujienos

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

Trečiojo kvietimo biudžetas – 40 mln. eurų. Elektrinių įsirengimui namų ūkiuose Sostinės regione skirta 13 440 000 eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – 24 960 000 eurų. Saulės elektrinių galios didinimui Sostinės regione numatyta 560 000 eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – 1 040 000 eurų.

„Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir žaibiško valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Dėl šios priežasties trečiasis kvietimas – puiki proga investuoti į savo energetinį savarankiškumą ir, pasinaudojus parama, susigrąžinti bent 30 proc. patirtų išlaidų saulės elektrinei“, – sako „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė.

Parama – trijų paskirčių

Ekspertė tęsia, kad paraišką valstybės paramai gauti galės pildyti tie fiziniai asmenys, kurie įsirengė saulės elektrinę nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. ir negavo APVA paramos ar planuoja tai padaryti dabar, kai kvietimas paskelbtas. Į finansavimą taip pat galės pretenduoti tie fiziniai asmenys, kurie nori pasididinti turimos saulės elektrinės galią.

„Trečiajame kvietime valstybinės paramos intensyvumas kiek sumažintas – už įsirengtą kilovatą siūlomi 255 eurai, tačiau tai išliko reikšminga paskata, ypač atsižvelgiant į faktą, kad pastaruoju metu drastiškai sumažėjo saulės elektrinių kainos. Tikėta, kad trečiojo kvietimo, kaip ir praėjusių dviejų, metu parama bus išgraibstyta per itin trumpą laiką, tad laukti nereikėtų, o priešingai – kuo greičiau užpildyti paraiškos formą“, – pataria „SoliTek“ atstovė.

Ji priduria, kad projekto įgyvendinimui skirtas laikotarpis – ne ilgesnis nei 9 mėnesiai nuo paraiškos pateikimo dienos.

02Daugiau naujienų

SoliTek skelbia savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m. Liepa 22, 2024

SoliTek skelbia savanoriškąją tvarumo ataskaitą už 2023 m.

Solitek, kuriantiems tvarius produktus, tvarumo veiklos gamybos procese buvo savaime suprantamas dalykas, kuriuo tarsi ir neverta dalintis. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia. Iš tiesų, nors saulės moduliai yra tvarumo atributas, tačiau didžioji jų dalis Kinijoje yra gaminama deginant tonas iškastinio kuro.

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė Birželis 26, 2024

Įgyvendintas pilotinis projektas – elektrą gamins triukšmo slopinimo sienelė

Už Lietuvos geležinkelių tinklo infrastruktūrą, saugumą, modernizavimą ir plėtrą atsakinga AB „LTG Infra“ skelbia oficialiai įgyvendinusi analogų Lietuvoje neturintį projektą. Į šalia geležinkelio linijos Kyviškės-Valčiūnai linijos stovinčią triukšmo slopinimo sienelę buvo sumontuota saulės elektrinė. Pasiteisinus šiam projektui, tokios saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių sienelių visoje šalyje.

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

500 kW saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.