Siunčiami duomenys …
Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

01Naujienos

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Remiantis Tarptautinės atsinaujinančių energijos išteklių agentūros (IRENA) duomenimis, Vokietija užima 5-ąją vietą pasaulyje pagal įrengtų saulės elektrinių galią. Ir nors šioje Europos šalyje dešimtys tūkstančių mažų saulės elektrinių operatorių tapo svarbia energetikos sistemos dalimi, iki šiol nemaža dalis gyventojų negalėjo saulės energijos išnaudoti savo poreikiams. Viena saulės sprendimus kurianti įmonė rado tam inovatyvų sprendimą – sukūrė gėlių vazonus su lietuviškais saulės moduliais. Berlyne vykusiuose prestižiniuose pramonės apdovanojimuose šis sprendimas buvo pripažintas vienos iš kategorijų nugalėtoju. 

„Nors Vokietija toli gražu nėra iš tų šalių, kurią „lepina“ saulėtos dienos, saulės energijos gamyba šioje šalyje yra viena didžiausių pasaulyje iš dalies dėl Vyriausybės pasiryžimo didžiąją dalį elektros gamybos grįsti atsinaujinančiais energijos šaltiniais. 2023 metais šalyje įrengtų saulės elektrinių skaičius siekė 3,7 mln., o pajėgumas – 81 GWh.

Taip, skaičiai kalba patys už save, bet jie nesprendžia problemos, su kuria susiduria dalis Vokietijos gyventojų. Jie dėl netinkamo stogo, per mažos erdvės kieme ar balkone iki šiol negalėjo įsirengti saulės elektrinės ir patys gaminti elektros savo namų ūkio poreikiams tenkinti. Džiaugiamės, kad mūsų partneriai Vokietijoje, kuriems tiekiame lietuviškus modulius, rado novatorišką problemos sprendimą“, – pasakoja vienos didžiausių saulės modulių gamintojos Šiaurės Europoje „SoliTek“ atstovė Sandra Garšanikovienė.

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Estetikai, privatumui ir taupymui

 Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

„Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos ir kiekvienam Vokietijos gyventojui elektros energijos išlaidas vidutiniškai sumažinti 150 eurų. Be to, modulis yra su integruotu 300 W mikroinverteriu, todėl „Matilda“ yra paruošta prijungimui prie elektros tinklo. Jeigu namų ūkio poreikiai yra dideli, galima nuosekliai sujungti ir dešimt tokių įrenginių, siekiant gauti 3000 nominalios galios“, – aiškina saulės energijos sprendimų ekspertė.

Jis priduria, kad įmonės partnerių Vokietijoje sukurtas projektas be CO2 mažinimo ir galimybės mažinti elektros energijos išlaidas turi ir trečią paskirtį – leidžia sukurti estetiškai patrauklią, privatumą teikiančią sienelę namų kieme ar balkone.

Šį unikalų įrenginį jau spėjo įvertinti ir 50 000 Vokietijos gyventojų – jų balsų dauguma 2023 m. Berlyne vykusiuose prestižiniuose pramonės apdovanojimuose „Matilda“ buvo pripažinta nugalėtoja „Naujosios energijos“ kategorijoje.

02Daugiau naujienų

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant Valstybės rezervą galinčios saugoti bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos beveik pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.