Siunčiami duomenys …
BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

01Naujienos

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija. 

Iškilmingame renginyje dalyvavo svarbūs asmenys – Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir 34-ių Europos šalių verslininkus vienijančios organizacijos „Business Europe“ prezidentas Fredrikas Perssonas.

Tvarios ir saugios ateities link

Aukštųjų technologijų įmonių grupės „BOD Group“ valdybos pirmininko Vidmanto Janulevičiaus – vieno atidarymo renginio šeimininkų – teigimu, strateginis visos Europos ir Lietuvos tikslas yra kuo greičiau transformuoti ekonomiką į tvarią ir energetiškai nepriklausomą. Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tik dar labiau paskatino žaliosios transformacijos, kuri turi vykti ir versle, ir politikoje, ir visuomenėje, poreikį.

„Šiems pokyčiams įgyvendinti, Europai reikėtų 140 mlrd. eurų metinių investicijų iki 2030-iųjų metų, o dar dešimtmetį po to – 100 mlrd. eurų kasmet. Šie skaičiai skamba įspūdingai, bet palyginkime – vien tam, kad apsaugotų savo vartotojus nuo sukeltos energetinės krizės padarinių, praėjusiais metais Europos šalys papildomai išleido 792 mlrd. eurų. Išvada viena – atsinaujinanti energetika apsimoka, reikia tik ryžto ir investicijų“, – teigė V. Janulevičius.

Jis tęsė, kad bendrovės oficialiai atverto „Verslo ir inovacijų centro“ idėja kaip tik ir simbolizuoja judėjimą link tvarios ir saugios Lietuvos, o kartu ir visos Europos ateities.

„Šis mūsų centras – vienas pirmųjų Lietuvoje A++ energetinės klasės gamybinės paskirties pastatas su biurais. Ir maksimaliai nepriklausomas, nes pasitelkiant geoterminį šildymą ir saulės jėgaines, šis milžiniškas pastatas gali būti tiek šildomas, tiek vėsinamas visiškai savarankiškai. Žiemos sezonu jis ilgiau nei savaitę galės būti šildomas net nutrūkus elektros energijos tiekimui. Be to, šis statinys atitinka aukščiausius ekologinius standartus ir yra nulinės CO2 emisijos, nes visa reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių energijos išteklių“, – teigė V. Janulevičius.

Jis pridūrė, kad pastate suplanuota įrengti 3,3 MWh talpos elektros energijos kaupiklių sistemą, kuri užtikrins jo savarankiškumą nuo bet kokių elektros energijos kainų svyravimų ir esant poreikiui galės iki vieno mėnesio užtikrinti autonominį veikimą be išorinio elektros energijos tiekimo.

Centras – skirtas novatoriams

Oficialiai duris atvėręs „Verslo ir inovacijų centras“ – skirtas mokslo, aukštųjų technologijų, medicinos ir farmacijos novatoriams. Jame įsikūrė ir pirmaujančios saulės energijos sprendimų kūrėjos „SoliTek“ gamykla, kurioje bus vykdoma energijos kaupimo įrenginių ir saulės modulių vystymo bei gamybos veikla. Centre jau sėkmingai veiklą vykdo ir tokios mokslinius tyrimus atliekančios įmonės, kaip „Nomands“ ir „LT Biotech“. Taip pat ir „Caszyme“ – biotechnologijų bendrovė, siūlanti CRISPR genų redagavimo sprendimus. Į „Verslo ir inovacijų“ centro atidarymo renginį atvykę svečiai buvo pakviesti apsilankyti šioje bendrovėje ir susipažinti iš arčiau su jos vystoma technologija, kuri plačiai naudojama įvairiuose tyrimuose, modeliniams organizmams konstruoti, naujoms augalų rūšims išvesti, o šiuo metu bandoma pritaikyti ir genetinių ligų gydymui.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Oficialiai paleido išmaniųjų baterijų gamybos liniją

Iškilmingo renginio metu „Verslo ir inovacijų centre“ buvo oficialiai paleista „SoliTek“ sukurtos išmaniosios baterijos „Nova“ gamybinė linija. Ji – vienintelė tokia Baltijos šalyse.

„Dar prieš keletą metų pastebėjome atsirandantį poreikį tokių prietaisų, kurie privatiems asmenims suteiktų didesnę energetinę nepriklausomybę, nes leistų kaupti elektros energiją ir visada pasiekti jos tiekimą. Džiaugiuosi, kad kartu su partneriais iš užsienio pavyko sukurti tvarų, saugų, aukštos kokybės, išmanų ir vizualiai patrauklų produktą, kurio šiandien paleidžiama gamybinė linija – pirmoji Baltijos šalyse“, – sakė vienas atidarymo renginio šeimininkų, „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Jis tęsė, kad šios gamybinės linijos metiniai pajėgumai siekia net 350 MWh, o per kelerius metus su papildoma gamybine linija planuojama gamybinius pajėgumus praplėsti iki 1,5 GWh.

Pažangumu lenkia daugelį rinkos analogų

Pasakodamas apie išmaniosios elektros energijos kaupimo sistemos arba baterijos „Nova“ privalumus, J. Sakalauskas pabrėžė, kad ji gali talpinti net iki 40 kWh energijos – tai viena didžiausių rinkoje siūlomų namams skirtų baterijų talpų visoje rinkoje.

Ši baterija padeda maksimaliai išnaudoti visus saulės elektrinės pajėgumus ir garantuoja elektros tiekimą dėl įvairių priežasčių nutrūkus viešajam tinklui. Taip pat, turi „Back-up“ funkciją, kuri veikia trifaziame režime ir sutrikus energijos tiekimui iš tinklo, leidžia pamaitinti trifazius prietaisus, pavyzdžiui, šilumos siurblius.

„Nova“ išsprendžia daugeliui kylančią dilemą, kur dėti dienos metu saulės elektrinės sugeneruotą perteklinę elektros energiją ir kaip ją panaudoti tamsiuoju paros metu, kai generacija nevyksta. Be to, padeda ir sutaupyti – dirbtinio intelekto pagalba baterija seka ir analizuoja duomenis biržoje ir perka energiją žemiausiomis kainomis. Tokiu būdu, sumažėja vartotojo elektros energijos sąskaitos – vidutiniškai sutaupyti per metus galima net iki 13 proc. energijos kaštų“, – pasakojo J. Sakalauskas.

Jis pridūrė, kad „SoliTek“ sukurta išmanioji baterija yra žemos įtampos, todėl saugesnė ir gali dirbtinai padidinti vartotojo įvado galią. Naudojant šį atsarginį energijos šaltį, galima įsirengti didesnės galios saulės elektrinę, nei leidžia tinklo apribojimai, kai ESO neišduoda sąlygų plėsti jau esamų saulės elektrinių arba išduoda leidimą įsirengti nepakankamos galios saulės jėgainę.

02Daugiau naujienų

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant Valstybės rezervą galinčios saugoti bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos beveik pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.