Siunčiami duomenys …
Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

01Naujienos

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

„Šiemet jau įvykdytų dviejų kvietimų metu parama buvo išgraibstyta akimirksniu – vos per kelias valandas. Didelė dalis gyventojų net nespėjo užpildyti paraiškų ir pretenduoti į paramą. Dėl šios priežasties trečiasis kvietimas yra puiki proga pasinaudoti valstybės parama tiems, kurie neturėjo galimybės to padaryti anksčiau“, – komentuoja situaciją „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė.

Planuojamo trečiojo kvietimo biudžetas – 40 mln. EUR. Iš jo Sostinės regionui numatyta 14 mln. EUR, o Vidurio ir vakarų Lietuvos regionui – 26 mln. EUR.


Kas galės pasinaudoti parama?

Planuojama, kad į valstybės teikiamą paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią.

„Valstybės parama įsirengiantiems naujas saulės elektrines sieks 255 EUR už 1 kW, o didinantiems įrengtosios saulės elektrinės galią – 192 EUR už 1 kW. Lyginant su pirmaisiais dviem kvietimais, parama buvo sumažinti apie 20 proc., tačiau ji išliko pakankami dosni, todėl norintys ja pasinaudoti, turėtų kuo greičiau sudaryti sutartis su saulės elektrinių rangovais ar kreiptis į juos dėl saulės elektrinės įsigijimo patvirtinimui reikalingų dokumentų“, – sako „SoliTek“ atstovė.

„Paramai numatyta suma šįkart keliskart didesnė nei šių metų pradžioje vykusių kvietimų metu, o tai kad kvietimą planuojama skelbti netrukus, gaminantiems vartotojams leis produktyviai išnaudoti ir šių metų saulėtąjį sezoną, tačiau tam, žinoma, būtina negaišti ir greičiau kreiptis į saulės elektrinių rangovus, nes eilės sparčiai pildosi“, – akcentuoja Sandra Garšanikovienė.

Ji priduria, kad projekto įgyvendinimui suteikiamas laikotarpis – ne ilgesnis nei 9 mėnesiai nuo paraiškos pateikimo dienos. Numatoma, kad įgyvendinamų, bet dar neįgyvendintų projektų laikotarpis, suderinus su Energetikos ministerija, galės būti pratęstas.

02Daugiau naujienų

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant Valstybės rezervą galinčios saugoti bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos beveik pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.