Siunčiami duomenys …

01Sukurta sumaniems

SoliTek NOVA: išmanioji baterija namams ir saulės elektrinei

SoliTek NOVA baterija namams – tai pirmasis energijos kaupiklis pagamintas Lietuvoje. Augant elektros kainoms, esant energetiniam nestabilumui, baterija namams turi daug šansų tapti neatsiejamu namų įrenginiu. Šio kaupiklio dėka jums nebereikės jaudintis dėl elektros tiekimo sutrikimų. Jeigu turite saulės elektrinę, su SoliTek NOVA baterija gyvenimas nesustoja net ir dingus elektrai, nes jūsų elektros prietaisai veiks kaip veikę, naudodami rezervinę energiją iš kaupiklio. Neišsijungs ir saulės elektrinė - inverterio darbą užtikrins baterijoje sukaupta elektros energija.

SoliTek NOVA yra daug daugiau nei tik baterija, skirta kaupti energiją. Bateriją prijungus prie tinklo, ji veikia ir kaip išmanioji namų energijos srautų valdymo sistema. Energijos kaupimo sistemą sudaro: išmanusis valdymo blokas, valdomas dirbtinio intelekto, iki 8 baterijos blokų (kaupiklių), hibridinis inverteris ir išmanusis skaitiklis.

Elektra namie visada, su SoliTek saulės elektrine ir NOVA baterija

Elektra namie visada, su SoliTek saulės elektrine ir NOVA baterija

Išmanusis kaupiklis namams yra tarsi jūsų namų atsarginis maitinimo šaltinis (powerbank). Šios baterijos dėka jums nebereiks jaudintis dėl elektros tiekimo sutrikimų. Su SoliTek NOVA baterija gyvenimas nesustos net ir dingus elektrai, nes namų elektros prietaisai veiks kaip veikę, naudodami rezervinę energiją iš kaupiklio.

Baterija namams, galinti „praplėsti“ namų elektros įvado galią

Baterija namams, galinti „praplėsti“ namų elektros įvado galią

Norėtumėte turėti didesnės galios elektros įvadą? Negaunate pakankamų ESO sąlygų? Su SoliTek NOVA baterija namams jūs galite šias kliūtis „apeiti“. Jei jūsų įvadas 10 kW, bet nutinka situacijų, kai galios reikia daugiau - šį galios poreikį gali kompensuoti energijos srautų valdymo sistema, naudodama baterijoje sukauptą energiją.

Didesnei saulės elektrinės generacijai nei leidžia sąlygos

Didesnei saulės elektrinės generacijai nei leidžia sąlygos

Turėdami bateriją namams, galite įsirengti galingesnę saulės elektrinę negu leidžia ESO sąlygos jūsų objekte. Jeigu ESO išduotos sąlygos iš vis neleidžia saulės elektrinės pagamintos elektros atiduoti į tinklą, galite įsirengti saulės elektrinę su baterija – taip generuosite nemokamą energiją namams ir užtikrinsite ESO sąlygas.

Baterija SoliTek NOVA - ne tik saulės elektrinei:

Baterija SoliTek NOVA - ne tik saulės elektrinei:

 • Atsarginis energijos šaltinis. Su SoliTek NOVA išmaniąja baterija, jūs visada turėsite „planą B“ jeigu dingtų elektra.
 • Daugiau energijos su baterija. Energijos kaupiklis gali dirbtinai padidinti jūsų įvado galią. Taip pat su SoliTek NOVA baterija galite įsirengti didesnės galios saulės elektrinę nei leidžia tinklo operatorius.
 • Vienintelis Europoje pagamintas energijos sprendimas, kuris palaiko trifazius prietaisus rezerviniame režime. Taigi, net ir dingus elektrai, trifaziai prietaisai, tokie kaip šilumos siurblys, nenustos veikę.
 • Viena talpiausių baterijų namams. SoliTek NOVA baterija gali talpinti iki 40 kWh energijos. Su tiek rezervinės energijos vidutinio dydžio name 4 asmenų šeima, priklausomai nuo suvartojimo galėtų išgyventi nuo poros iki keleto dienų, net ir žiemą.
 • Taupymo sprendimas. Baterija dirbtinio intelekto pagalba seka ir analizuoja duomenis biržoje ir perka energiją žemiausiomis kainomis. Dėl to mažėja jūsų elektros energijos sąskaitos.

Energijos kaupikliai - maksimaliam saulės elektrinės efektyvumui

Baterija padeda maksimaliai išnaudoti saulės elektrinei visą pajėgumą. Baterija, dar žinoma kaip akumuliatorius saulės elektrinei, padeda išspręsti ir kitą klausimą - kur dėti dienos metu saulės elektrinės sugeneruotą elektrą, kai jos suvartojama mažiausiai, ir kaip ją panaudoti tamsiuoju paros metu, kai elektrinės generacijos nepakanka namų poreikiams.

Dienos metu saulės elektrinės pagaminta energija yra kaupiama baterijoje. Vakare grįžus iš darbo jums nebereiks naudotis tinklo paslaugomis ir mokėti už „pasaugojimą“. Galėsite naudoti nuosavą elektrą tiesiai iš kaupiklio. Tad su baterija tiek saulės elektrinei tiek namams ne tik taupysite pinigus, išnaudosite savo saulės elektrinę maksimaliai, bet ir turėsite „planą B“ sutrikus elektros tiekimui.

Baterija saulės elektrinei – didesnei elektros generacijai nei leidžia ESO sąlygos

Sakykime, kad turite saulės elektrinę ir saulėtą vasaros dieną galėtumėte į tinklą atiduoti 13 kW elektros energijos, tačiau iš ESO turite apribojimą ir į tinklą galite atiduoti tik 10 kW. Tokiu atveju būtų ribojama jūsų elektrinės generacija. Turėdami bateriją namams, gaminamas 3 kW energijos perviršis būtų kaupiamas baterijoje. Taigi, turėdami bateriją namams, galite įsirengti galingesnę saulės elektrinę negu leidžia ESO sąlygos jūsų objekte.

Energijos kaupikliai - maksimaliam saulės elektrinės efektyvumui
Baterija, palaikanti trifazius įrenginius

Baterija, palaikanti trifazius įrenginius

Baterija NOVA sukurta taip, kad galėtų būti energijos rezervas trifaziam namų elektros tinklui. Rinkdamiesi rezervinį energijos šaltinį jūs norite būti tikri. Tikri, kad nutrūkus elektros tiekimui jūs turėsite elektrą, šilumą, vandenį, internetą ir kitus patogumus. Tačiau dauguma namų energijos kaupiklių, parduodamų Lietuvoje, atiduoda rezervinę energiją tik į vieną namų tinklo fazę. Todėl, sutrikus elektros tiekimui, trifazių prietaisų, pvz. šilumos siurblio, veiklos tokie elektros energijos kaupikliai neužtikrins. Jeigu turėsite SoliTek NOVA bateriją, dingus elektrai visi namų prietaisai, net ir trifaziai, veiks taip, kaip veikę.

Energijos kaupiklis NOVA – modulinis sprendimas. Vienas baterijos modulis talpina 5,12 kWh elektros energijos. Iš viso galima sujungti iki 8 modulių ir pasiekti maksimalią talpą vienam kaupiklio valdymo blokui - 40,96 kWh. Tai – didžiausios talpos baterija namams šiuo metu rinkoje. Su tiek rezervinės energijos galima užtikrinti namų elektros įrangos veikimą iki kelių dienų.

Taip pat galite nesijaudinti ir dėl baterijos veikimo – 10 metų garantija suteikiama ir hibridiniam inverteriui, ir baterijos moduliams. Kilus klausimams mes visuomet pasiekiami - profesionalių inžinierių komanda pakonsultuos dėl baterijos veiklos, o esant reikalui atvyks į vietą.

Ir namų energijos valdymo sistema

Šią sistemą sudaro:

 • Baterijos valdymo blokas, kuriame įdiegtos elektros energijos srautų, gamybos ir vartojimo, duomenų apdorojimo ir valdymo sistemos;
 • Kaupiklių moduliai su ličio jonų ir geležies fosfatų (LFP) celėmis;
 • Hibridinis inverteris (įtampos keitiklis), sujungiantis namų saulės elektrinę, bateriją ir namų tinklą;
 • Išmanusis skaitiklis (smart meter), skirtas namų tinklo ir elektros tinklų sąveikai stebėti bei kontroliuoti (dvipusio skaitiklio atitikmuo);
 • Išmanioji programėlė, kurioje galite stebėti sistemos darbą, keisti nustatymus.

SoliTek NOVA - saugiausios LFP technologijos baterija namams

LFP technologijos baterijų perkaitimo ir užsidegimo rizika lyginant su įprastų ličio jonų baterijomis, yra gerokai žemesnė. Dėl šios priežasties, SoliTek NOVA energijos kaupiklį namuose naudoti yra saugiau negu kitų technologijų ličio jonų baterijas.

Ir namų energijos valdymo sistema
SoliTek NOVA - DI valdoma išmani baterija namams

SoliTek NOVA - DI valdoma išmani baterija namams

SoliTek NOVA nėra tik paprastas elektros energijos kaupiklis ar priedas prie saulės elektrinės. Tai dirbtinio intelekto valdomas įrenginys, kuris prisitaikys ir tobulės kartu stebėdamas jūsų vartojimo įpročius ir rinkos elektros kainų pokyčius, vertins ir priims sprendimus, naudodamasi šia informacija:

 • Jūsų saulės elektrinės momentinė generacija, generacijos prognozė;
 • Jūsų elektros vartojimo įpročiai, istoriniai duomenys;
 • Elektros kaina elektros vartojimo metu;
 • Elektros kainų biržoje stebėjimas realiuoju laiku;
 • Jūsų elektros vartojimo įpročiai;

Dosni valstybės parama baterijoms namams

Šiuo metu ūkininkai, įmonės ir bendrijos gali teikti paraiškas ir gauti finansavimą iki 500 kWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginio įsirengimo išlaidų daliai padengti. Parama baterijoms itin dosni. Įsirengiantiems LFP (ličio jonų fosfatų pagrindu sudarytoms) baterijas, kaip SoliTek NOVA, parama dar ir 100 EUR didesnė negu kitoms, tik ličio jonų baterijoms. LFP baterijoms namams šiuo metu yra skiriama iki 744,23 EUR be PVM už įsirengtą 1 kWh.

Artimiausiu metu planuojama parama elektros energijos kaupikliui fiziniams asmenims įsigyti. Todėl dabar pats tinkamiausias metas išsirinkti tinkamiausią sprendimą jūsų namų rezervinei energijai.