Siunčiami duomenys …
SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą Gegužė 25, 2023

01Naujienos

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą. Įmonės vadovo Juliaus Sakalausko teigimu, šis apdovanojimas – ypatingai svarbus, nes tvarumas yra vienas pamatinių „SoliTek“ veiklos siekių.

Dėmesys tvarumui

Įvyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – Vilniaus PPAR) inicijuoti konkursai, skirti išrinkti „Metų inovatyviausią įmonę“, „Metų tvariausia įmonę“ bei „Metų produktą“. Konkurse galimybę dalyvauti turėjo visos Vilniaus įmonės.

Konkurso siekis – skatinti lietuviškų, aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių, galinčių konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose produktų gamybą, vartojimą bei verslo plėtrą.

Gegužės 24 d. vykusioje Generalinėje Asamblėjoje bendrovė „SoliTek“, už veiklą 2022 metais, pelnė tvariausios metų įmonės Vilniaus mieste titulą.

„Įmonė savo veikloje naudoja tik žaliąją energiją, todėl šis įvertinimas ir apdovanojimas mums yra labai svarbus. Saulės moduliai, gaminami Vilniuje, pasižymi ilgaamžiškumu, jų gyvavimo laikas gali siekti net iki 50 metų, yra draugiški aplinkai ir pagaminti ne iš toksiškų, bet iš perdirbamų medžiagų. Smagu, kai esi gerbiamas ir pripažintas vietinėje rinkoje“, – po apdovanojimų mintimis dalijosi įmonės vadovas J. Sakalauskas.

„SoliTek“ vadovo teigimu, šis įvertinimas skatina pateisinti tvariausių saulės modulių gamintojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

SoliTek pelnė tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą

Pelnytas laimėtojas

Nors į tvariausios metų įmonės Vilniuje titulą pretendavo ir kiti žinomi verslai, „SoliTek“ buvo nepralenkiami daugeliu aspektų.

Skelbiama, kad įmonė naudoja tik 100% atsinaujinančią energiją, o produkcijos gamyboje naudojamas perdirbtas stiklas. „SoliTek“ įmonė vykdo aplinką tausojančias veiklas, tokias kaip rūšiavimas, antrinis kompiuterių panaudojimas, patentuoti geoterminiai sprendimai patalpų šildymui ir vėsinimui.

Įmonės skaičiavimais, per savo gyvavimo laikotarpius, atsižvelgus į modulių degradaciją, visi 2022 metais pagaminti „SoliTek“ moduliai išsaugos net 1 704 169 tonų anglies dioksido (CO2). Pastebėta, kad bendrovė teigiamai prisideda prie klimato kaitos sprendimų – saulės elektrinės, kuri įrengta ant įmonės pastato stogo, dėka išsaugoma daugiau CO2, nei sugeneruoja „SoliTek“ veikla.

Įmonė ne pirmą kartą pastebėta ir teigiamai įvertinta kaip socialiai atsakinga ir tausojanti aplinką. „SoliTek“ gaminami saulės moduliai yra sertifikuoti „Cradle to Cradle“ sertifikatu, kuris įpareigoja laikytis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo ir socialinio teisingumo reikalavimų.

Bendrovės indėlis į aplinkosaugines veiklas ir socialinės atsakomybės skatinimą yra įvertintas žinomų tarptautinių organizacijų, tokių kaip „EcoVadis“ ir „SundaHus“.

Renkant tvariausią metų įmonę, buvo atsižvelgiama į daugelį kriterijų: įmonėje vykdomos aplinkosaugos programos ir kitos priemonės, kaip ir kokiu būdu įmonės gaminami produktai prisideda prie taršos mažinimo ar prevencijos, antrinių žaliavų bei atsinaujinančių energetinių išteklių panaudojimas veikloje ir kiti.

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.