Siunčiami duomenys …
Saulės technologijų pritaikymas Liepa 26, 2022

01Blog

Saulės technologijų pritaikymas

Saulės technologijų pritaikymas
Tvarumo inovacijų ekspedicija „SolarButterfly“ po pasaulį 2022 liepos 25 d. lankėsi Lietuvoje ir trumpam nutūpė prie Baltojo tilto Vilniuje. Prie jų prisijungėme ir mes su Antanu Juknevičiumi.
Ne tik apie keliones po pasaulį, kelionės idėją ir nuotykius, bet ir apie tvarumą bei inovacijas dalinosi svečiai iš Šveicarijos – „SolarButterfly“ ekspedicijos komanda. Ant pievos šalia Baltojo tilto nutūpė inovatyvaus dizaino, iš vandenynų surinkto ir perdirbto plastiko sukonstruotas mobilus namelis „SolarButterfly“, 2 elektromobiliai, pasikraunantys nuo mobilaus namelio, o taip pat buvo galimybė užsukti į Dakaro legendos lenktynininko Antano Juknevičiaus komandos kemperį ir daugiau sužinoti apie saulės energetikos panaudojimą ir SoliTek produkcijos galimybes visiems, norintiems įgyvendinati bet kokias tvarumo inovacijas. Šveicarijos klimato kaitos aktyvistai ir lietuviai Vilniuje prie Baltojo tilto pristatė savo projektą ir ko jie siekia keliaudami per šalis. 
Saulės technologijų pritaikymas
Na, o SoliTek kartu su Dakaro ralio dalyviu, lenktynininku Antanas Juknevičius šiame renginyje pristatė jau spėjusį išgarsėti bendrą projektą- 2,7 kW saulės energija maitinamą 4x4 kemperį, kuris yra antrasis Antano automobilis, turintis autonominę saulės elektrinę. Pirmasis automobilis - Antano serviso sunkvežimis ir visa tvarumo idėja dar 2018 m. buvo apdovanota „Eco-Label“ Dakaro lenktynių organizatorių ekologiškumo sertifikatu "Eco Label". SoliTek saulės elektrines Dakare Antano Juknevičiaus komanda naudoja jau penktus metus.
„Prieš dešimt metų tvarumas dar tebebuvo naujas, gana retai vartojamas žodis.  Mažai kam rūpėjo, kaip gyvens mūsų vaikai. O dabar jį girdime vis dažniau, o Lietuvoje jau galime kalbėti apie saulės energijos „bumą“. Pokyčiai visuomenėje ne tokie greiti, kaip norėtųsi, bet jie vyksta teisinga linkme. Svarbiausia būti kūrybiškais, inovatyviais  ir nebijoti įgyvendinti savo idėjų, o tada matysime tokius rezultatus kaip kad mūsų bendri projektai su A.Juknevičiumi arba „SolarButterfly“  projektas“, – diskusijoje sakė SoliTek  vadovas Julius Sakalauskas.

Na, o pilnai veikiančias, sertifikuotas off-gridines energijos kaupimo namuose (ar automobiliuose) sistemas, kuriai energiją tiekia saulės elektrinė, netrukus pristatysime ir Lietuvos vartotojams. Planuojama gamybos pradžia 2023 I ketvirtis.

02Blog

Skaitykite daugiau

Off-grid saulės elektrinė Vingio parke

Off-grid saulės elektrinė Vingio parke

Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ įrengėme autonominę kilnojamąją saulės elektrinę su lietuviškais saulės moduliais ir lietuviška individualia kaupimo sistema (baterijomis).