Siunčiami duomenys …
SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

01Naujienos

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra itin unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Paraiškos paskelbtam kvietimui priimamos iki šių metų rugsėjo 6 dienos arba iki tol, kol bus išnaudotas 62 mln. kvietimo biudžetas. Investicinis finansavimas gali būti skiriamas įrengti saulės elektrinei, kurios įrengtoji galia ne didesnė nei 500 kW. Suteikiamos paramos dydis bus apskaičiuojamas nuo fiksuoto dydžio – 1073 EUR už 1 kW įrengtos saulės elektrinės galios. Ūkininkai galės gauti net iki 35 proc. nuo pagal fiksuotą įkainį paskaičiuos sumos arba beveik 376 EUR už įrengtą 1 kW. 

 Užsitikrinus paramą, ją bus galima išnaudoti per 18 mėnesių laikotarpį – iki 2026 m. sausio 31 d. Patvirtino projekto įgyvendinimo laikotarpį bus galima vieną kartą pratęsti, tačiau ne vėliau kaip iki 2026 m. sausio 31 d.

Saulės elektrinės įrengimas ūkyje – tvarus sprendimas, kuris ne tik iš karto elektros išlaidas sumažina apie 80 proc., bet ir užtikrina greitai atsiperkančią investiciją, kurios metinė grąža siekia apie 20-25 proc. Šis kvietimas, į kurio tikslinę grupę šį kartą buvo įtraukti ir ūkininkai, naudingas ypatingai tiems, kurie savo ūkio reikmėms patenkinti naudoja daug elektros energijos ar dėl ESO apribojimų negali pagamintos elektros atiduoti į tinklą“, – dėmesį atkreipia „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė.

SoliTek – pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja, Lietuvoje įrengusi jau daugiau kaip 3500 saulės elektrinių. Bendrovė savo asortimente turi ne tik namams, bet ir specialiai ūkiams skirtų dalinai skaidrių vadinamųjų Agro PV saulės modulių, kurie pritaikomi inovatyvių šiltnamių statybai. Bendrovės gaminami lietuviški saulės moduliai yra sertifikuoti „Cradle to Cradle“ aukso sertifikatu, laikantis griežčiausių saugumo, aplinkosaugos ir energijos taupymo reikalavimų. Šie saulės moduliai yra ypatingai tvirti ir atsparūs ekstremalioms apkrovoms, krušai, šalčiui, karščiui, druskai ir amoniakui bei pasižymi autonominiu išsivalymo efektu. Rinkoje jie taip pat išsiskiria savo ilgaamžiškumu – po atliktų bandymų, šiems saulės moduliams „SoliTek“ suteikia 30 metų garantiją ir 90 proc. efektyvumo garantiją praėjus šiam laikotarpiui bei numato iki 50-ties metų trunkantį gyvavimo ciklą. Nuo 2022-ųjų pabaigos bendrovė klientams siūlo ir savo Lietuvoje gaminamas net iki 40 kWh talpos išmaniąsias baterijas SoliTek NOVA.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Kokius kriterijus turi tenkinti ūkininkai, norintis gauti paramą?

Iki rugsėjo 6 dienos saulės elektrinių įsirengimo išlaidų dalies atlyginimui paraiškas gali teikti ūkininkai, atitinkantys labai mažos ir mažos įmonės statusą, kurių ūkiai iki paraiškos pateikimo ne trumpiau nei 1 metus įregistruoti Ūkininkų ūkių registre.

Labai mažai įmonei taikomi kriterijai – iki 10 darbuotojų ir 2 mln. EUR apyvarta arba iki 2 mln. EUR balanse nurodyta turto vertė. Mažai įmonei taikomi kriterijai – iki 50 darbuotojų ir iki 10 mln. EUR apyvarta arba iki 10 mln. EUR balanse nurodyta turto vertė.

Investicinis finansavimas skirtas iki 500 kW galios saulės elektrinėms, kurias reikia įsirengti ant nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų nekilnojamojo turto objektų. Nuosavybės teisė ar kiti teisėto valdymo pagrindai iki paraiškos pateikimo privalo būti registruoti Nekilnojamo turto registre. Paraiškoje gali būti nurodyti ir keli nekilnojamojo turto objektai, kuriuose siekiama įsirengti saulės elektrines, jeigu bendra planuojamų įrengti saulės elektrinių įrengtoji galia neviršija 500 kW.

„Svarbu pabrėžti, kad parama negali būti skirta jau pastatytos saulės elektrinės galios didinimui, tačiau šio kvietimo metu bus finansuojami ir gamintojų, ir gaminančių vartotojų projektai. Paramą gaus tie pareiškėjai, kuriems bus išduotas elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygos gamintojui ar gaminančiam vartotojui“, – pabrėžia „SoliTek“ atstovė S. Garšanikovienė.

Ji priduria, kad saulės elektrinių įrengimo išlaidos bus pripažįstamos tinkamomis finansuoti tik, jeigu jos bus patirtos jau po paraiškos pateikimo Lietuvos energetikos agentūrai dienos ir paraiška bus pripažinta tinkama finansuoti pagal kvietime paraiškoms keliamus reikalavimus.

Siekdama padėti ūkininkams tinkamai užpildyti sudėtingą paraišką ir taupyti brangų laiką, ilgametę patirtį saulės energetikos srityje sukaupusi „SoliTek“ siūlo savo pagalbą. Įrengdama saulės jėgaines klientams, bendrovės komanda atlieka projektavimo darbus, visus reikalingus skaičiavimus, matavimus bei padeda paruošti dokumentus ESO ir paramos dokumentus.

Ištiesti pagalbos ranką siūlo ir bendrovės partneriai, „Žaliąsias“ paskolas ūkininkams saulės elektrinės įsirengimui jie suteiks vos su 3,9 proc. metinėmis palūkanomis.

02Daugiau naujienų

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.