Siunčiami duomenys …
BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

01Naujienos

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija. 

Iškilmingame renginyje dalyvavo svarbūs asmenys – Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir 34-ių Europos šalių verslininkus vienijančios organizacijos „Business Europe“ prezidentas Fredrikas Perssonas.

Tvarios ir saugios ateities link

Aukštųjų technologijų įmonių grupės „BOD Group“ valdybos pirmininko Vidmanto Janulevičiaus – vieno atidarymo renginio šeimininkų – teigimu, strateginis visos Europos ir Lietuvos tikslas yra kuo greičiau transformuoti ekonomiką į tvarią ir energetiškai nepriklausomą. Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tik dar labiau paskatino žaliosios transformacijos, kuri turi vykti ir versle, ir politikoje, ir visuomenėje, poreikį.

„Šiems pokyčiams įgyvendinti, Europai reikėtų 140 mlrd. eurų metinių investicijų iki 2030-iųjų metų, o dar dešimtmetį po to – 100 mlrd. eurų kasmet. Šie skaičiai skamba įspūdingai, bet palyginkime – vien tam, kad apsaugotų savo vartotojus nuo sukeltos energetinės krizės padarinių, praėjusiais metais Europos šalys papildomai išleido 792 mlrd. eurų. Išvada viena – atsinaujinanti energetika apsimoka, reikia tik ryžto ir investicijų“, – teigė V. Janulevičius.

Jis tęsė, kad bendrovės oficialiai atverto „Verslo ir inovacijų centro“ idėja kaip tik ir simbolizuoja judėjimą link tvarios ir saugios Lietuvos, o kartu ir visos Europos ateities.

„Šis mūsų centras – vienas pirmųjų Lietuvoje A++ energetinės klasės gamybinės paskirties pastatas su biurais. Ir maksimaliai nepriklausomas, nes pasitelkiant geoterminį šildymą ir saulės jėgaines, šis milžiniškas pastatas gali būti tiek šildomas, tiek vėsinamas visiškai savarankiškai. Žiemos sezonu jis ilgiau nei savaitę galės būti šildomas net nutrūkus elektros energijos tiekimui. Be to, šis statinys atitinka aukščiausius ekologinius standartus ir yra nulinės CO2 emisijos, nes visa reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių energijos išteklių“, – teigė V. Janulevičius.

Jis pridūrė, kad pastate suplanuota įrengti 3,3 MWh talpos elektros energijos kaupiklių sistemą, kuri užtikrins jo savarankiškumą nuo bet kokių elektros energijos kainų svyravimų ir esant poreikiui galės iki vieno mėnesio užtikrinti autonominį veikimą be išorinio elektros energijos tiekimo.

Centras – skirtas novatoriams

Oficialiai duris atvėręs „Verslo ir inovacijų centras“ – skirtas mokslo, aukštųjų technologijų, medicinos ir farmacijos novatoriams. Jame įsikūrė ir pirmaujančios saulės energijos sprendimų kūrėjos „SoliTek“ gamykla, kurioje bus vykdoma energijos kaupimo įrenginių ir saulės modulių vystymo bei gamybos veikla. Centre jau sėkmingai veiklą vykdo ir tokios mokslinius tyrimus atliekančios įmonės, kaip „Nomands“ ir „LT Biotech“. Taip pat ir „Caszyme“ – biotechnologijų bendrovė, siūlanti CRISPR genų redagavimo sprendimus. Į „Verslo ir inovacijų“ centro atidarymo renginį atvykę svečiai buvo pakviesti apsilankyti šioje bendrovėje ir susipažinti iš arčiau su jos vystoma technologija, kuri plačiai naudojama įvairiuose tyrimuose, modeliniams organizmams konstruoti, naujoms augalų rūšims išvesti, o šiuo metu bandoma pritaikyti ir genetinių ligų gydymui.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Oficialiai paleido išmaniųjų baterijų gamybos liniją

Iškilmingo renginio metu „Verslo ir inovacijų centre“ buvo oficialiai paleista „SoliTek“ sukurtos išmaniosios baterijos „Nova“ gamybinė linija. Ji – vienintelė tokia Baltijos šalyse.

„Dar prieš keletą metų pastebėjome atsirandantį poreikį tokių prietaisų, kurie privatiems asmenims suteiktų didesnę energetinę nepriklausomybę, nes leistų kaupti elektros energiją ir visada pasiekti jos tiekimą. Džiaugiuosi, kad kartu su partneriais iš užsienio pavyko sukurti tvarų, saugų, aukštos kokybės, išmanų ir vizualiai patrauklų produktą, kurio šiandien paleidžiama gamybinė linija – pirmoji Baltijos šalyse“, – sakė vienas atidarymo renginio šeimininkų, „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Jis tęsė, kad šios gamybinės linijos metiniai pajėgumai siekia net 350 MWh, o per kelerius metus su papildoma gamybine linija planuojama gamybinius pajėgumus praplėsti iki 1,5 GWh.

Pažangumu lenkia daugelį rinkos analogų

Pasakodamas apie išmaniosios elektros energijos kaupimo sistemos arba baterijos „Nova“ privalumus, J. Sakalauskas pabrėžė, kad ji gali talpinti net iki 40 kWh energijos – tai viena didžiausių rinkoje siūlomų namams skirtų baterijų talpų visoje rinkoje.

Ši baterija padeda maksimaliai išnaudoti visus saulės elektrinės pajėgumus ir garantuoja elektros tiekimą dėl įvairių priežasčių nutrūkus viešajam tinklui. Taip pat, turi „Back-up“ funkciją, kuri veikia trifaziame režime ir sutrikus energijos tiekimui iš tinklo, leidžia pamaitinti trifazius prietaisus, pavyzdžiui, šilumos siurblius.

„Nova“ išsprendžia daugeliui kylančią dilemą, kur dėti dienos metu saulės elektrinės sugeneruotą perteklinę elektros energiją ir kaip ją panaudoti tamsiuoju paros metu, kai generacija nevyksta. Be to, padeda ir sutaupyti – dirbtinio intelekto pagalba baterija seka ir analizuoja duomenis biržoje ir perka energiją žemiausiomis kainomis. Tokiu būdu, sumažėja vartotojo elektros energijos sąskaitos – vidutiniškai sutaupyti per metus galima net iki 13 proc. energijos kaštų“, – pasakojo J. Sakalauskas.

Jis pridūrė, kad „SoliTek“ sukurta išmanioji baterija yra žemos įtampos, todėl saugesnė ir gali dirbtinai padidinti vartotojo įvado galią. Naudojant šį atsarginį energijos šaltį, galima įsirengti didesnės galios saulės elektrinę, nei leidžia tinklo apribojimai, kai ESO neišduoda sąlygų plėsti jau esamų saulės elektrinių arba išduoda leidimą įsirengti nepakankamos galios saulės jėgainę.

02Daugiau naujienų

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.